
xircom [ Generaďż˝ ]
Dyskietki FDD w aktualnych czasach?
Wlasnie instalowalem sobie program Partition Magic... i poprosil mnie o wlozenie dyskietki. Wszystko byloby fajnie, ale... nie mam stacji dyskietek :D Wymontowałem ją jakies 4 lata temu, bo nie używałem. Do czego w tej chwili może być przydatna dyskietka? W czasach internetu, mp3-pen drive'ów, płyt CD/DVD za 30/60 groszy ?
Moim zdaniem to już przestarzała technologia. Nie opłaca się zupełnie w to inwestować. Dyskietki w sklepach chodzą po 2-3 złote za sztukę. A w sklepach komputerowych powoli oferowane są obudowy bez dyskietek. W tych czasach komputer można zbootować nawet z pendrive. Więc na co komu ta technologia?
Czy ktoś się ze mną zgodzi? A jak jest u was - używacie dyskietek? Proszę potraktować temat poważnie (statsony:* wio!), bo myślę, że jest dosyć ciekawy ;)

jamkgh [ YA RLY ]
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3884286
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2571741
mycha921 [ Potępiony ]
TAK temat ciekawy, ale da Ciebie. Dla nas to od dawna jest oczywiste.

Fett [ Avatar ]
nad czym tu dyskutowac
hohner111 [ TransAm ]
dobra chłopaki dajcie luz....dyskietka jako stary środek transportu danych ;) w domach raczej juz nie jestuzywana (co ciewkae mam sasiada ktory uzywa tych miekkich swielkich tarych dyskietek ;P) za to w urzędach i firmach jest uzywana na codzien...chocby z przeniesienia pliku word/excel na innego kompa nie bedacego w sieci, i raczej juz tylko do tego ogranicza sie jej rola...
Amadeusz ^^ [ Fish and Marillion fan ]
Fakt, dyskietki to już przeżytek, nie zmieści się na nich nic poza małym obrazkiem/dokumentem tekstowym, sam wymontowałem stację jakieś 2 lata temu, bo po prostu jej nie używałem.
mycha - z pewnością ciekawszy, niż wiele z Twoich kilkudziesięciu bezsensownych wątków, które założyłeś w przeciągu ostatniego miesiąca.
wornock [ Generaďż˝ ]
Ja osobiście nie używam ale kumpel nie ma neta i przychodzi do mnie z dyskietką abym mu skopiował jakieś zadania domowe itp.
Dla niektórych jest to przeżytek, a dla niektórych nie.
mirencjum [ operator kursora ]
Używam dyskietek. Mam na nich sterowniki sata, sterowniki klawiatury, gamepada kupiłem niedawno i sterowniki też na dyskietce.

dolomith [ Generaďż˝ ]
Kupilem translatora i aby go zainstalowac w opakowaniu lacznie z CD byla dyskietka. Podczas instalowania z CD prosi aby wlozyc dyskietke FDD, czyta z niej chwile poczym instalacja rusza dalej. Ot tak takie zabezpieczenie :P
Jak widac FDD nie jest jeszcze wystawiona do muzeum i jeszcze przez jakis czas nie bedzie...

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]
27 lat i się dopiero dziś zorientował o co chodzi ...

jamkgh [ YA RLY ]
Wierzysz w to ze xircom jest 'prawdziwy' ?
Ze fotka ktora wrzucil jest autentyczna? ;D
Ten gosc wg. mnie piszac jakiekolwiek rzeczy na swoj temat blefuje.
Taki golowy lonelygirl15

ronn [ moralizator ]
Xircom --> Dlaczego nadużywasz słowa "technologia". Wiesz w ogóle jaka jest róznica miedzy "technika" a "technologia"?
TyTuSPL [ Love United ]
Ja jak kupowałem komputer to też nie miałem stacji dyskietek,ale moim rodzicom są potzrebne dyskietki i byłem zmuszony ją zainstalować...
gladius [ Subaru addict ]
Jest jakiś emulator fdd. Jak raz na ruski rok zdarzy się konieczność użycia dyskietki, to można tego użyć. Mnie była potrzebna raz, do zainstalowania starego słownika pol-niem (stary, ale nie ma lepszego).
xircom [ Generaďż˝ ]
ronn: lubie slowo technologia.

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]
Kompakty wyparły kasety magnetofonowe, DVD wyparło VHS (choć nadal często użwywane i widywane w domach) a CD-ki i DVD-ki wyparły dyskietki. To logiczne...
Xircom-----> Klamek okrągłych nikt nie używa. No prawie nikt. Ale większość to standardówki. A poza tym według mnie są do de.
xircom [ Generaďż˝ ]
Ale na przykład klamki okrągłe nie wyparły klasycznych, chociaż są wygodniejsze...
Lysack [ Latino Lover ]
po czym stwierdzasz, ze okrągłe są wygodniejsze? próbowałeś kiedyś otworzyć drzwi mając zajęte obydwie ręce? łokciem okrągłej klamki nie naciśniesz:)