GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dyskietki FDD w aktualnych czasach?

08.02.2007
04:23
smile
[1]

xircom [ Generaďż˝ ]

Dyskietki FDD w aktualnych czasach?

Wlasnie instalowalem sobie program Partition Magic... i poprosil mnie o wlozenie dyskietki. Wszystko byloby fajnie, ale... nie mam stacji dyskietek :D Wymontowałem ją jakies 4 lata temu, bo nie używałem. Do czego w tej chwili może być przydatna dyskietka? W czasach internetu, mp3-pen drive'ów, płyt CD/DVD za 30/60 groszy ?

Moim zdaniem to już przestarzała technologia. Nie opłaca się zupełnie w to inwestować. Dyskietki w sklepach chodzą po 2-3 złote za sztukę. A w sklepach komputerowych powoli oferowane są obudowy bez dyskietek. W tych czasach komputer można zbootować nawet z pendrive. Więc na co komu ta technologia?

Czy ktoś się ze mną zgodzi? A jak jest u was - używacie dyskietek? Proszę potraktować temat poważnie (statsony:* wio!), bo myślę, że jest dosyć ciekawy ;)

08.02.2007
04:49
smile
[2]

jamkgh [ YA RLY ]

http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3884286

http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=2571741

08.02.2007
06:43
[3]

mycha921 [ Potępiony ]

TAK temat ciekawy, ale da Ciebie. Dla nas to od dawna jest oczywiste.

08.02.2007
07:15
smile
[4]

Fett [ Avatar ]

nad czym tu dyskutowac

08.02.2007
07:26
[5]

hohner111 [ TransAm ]

dobra chłopaki dajcie luz....dyskietka jako stary środek transportu danych ;) w domach raczej juz nie jestuzywana (co ciewkae mam sasiada ktory uzywa tych miekkich swielkich tarych dyskietek ;P) za to w urzędach i firmach jest uzywana na codzien...chocby z przeniesienia pliku word/excel na innego kompa nie bedacego w sieci, i raczej juz tylko do tego ogranicza sie jej rola...

08.02.2007
07:51
[6]

Amadeusz ^^ [ Fish and Marillion fan ]

Fakt, dyskietki to już przeżytek, nie zmieści się na nich nic poza małym obrazkiem/dokumentem tekstowym, sam wymontowałem stację jakieś 2 lata temu, bo po prostu jej nie używałem.

mycha - z pewnością ciekawszy, niż wiele z Twoich kilkudziesięciu bezsensownych wątków, które założyłeś w przeciągu ostatniego miesiąca.

08.02.2007
08:17
[7]

wornock [ Generaďż˝ ]

Ja osobiście nie używam ale kumpel nie ma neta i przychodzi do mnie z dyskietką abym mu skopiował jakieś zadania domowe itp.
Dla niektórych jest to przeżytek, a dla niektórych nie.

08.02.2007
08:37
[8]

mirencjum [ operator kursora ]

Używam dyskietek. Mam na nich sterowniki sata, sterowniki klawiatury, gamepada kupiłem niedawno i sterowniki też na dyskietce.

08.02.2007
08:40
smile
[9]

dolomith [ Generaďż˝ ]

Kupilem translatora i aby go zainstalowac w opakowaniu lacznie z CD byla dyskietka. Podczas instalowania z CD prosi aby wlozyc dyskietke FDD, czyta z niej chwile poczym instalacja rusza dalej. Ot tak takie zabezpieczenie :P
Jak widac FDD nie jest jeszcze wystawiona do muzeum i jeszcze przez jakis czas nie bedzie...

08.02.2007
08:42
smile
[10]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

27 lat i się dopiero dziś zorientował o co chodzi ...

08.02.2007
08:44
smile
[11]

jamkgh [ YA RLY ]

Wierzysz w to ze xircom jest 'prawdziwy' ?
Ze fotka ktora wrzucil jest autentyczna? ;D

Ten gosc wg. mnie piszac jakiekolwiek rzeczy na swoj temat blefuje.

Taki golowy lonelygirl15

08.02.2007
09:08
smile
[12]

ronn [ moralizator ]

Xircom --> Dlaczego nadużywasz słowa "technologia". Wiesz w ogóle jaka jest róznica miedzy "technika" a "technologia"?

08.02.2007
09:11
[13]

TyTuSPL [ Love United ]

Ja jak kupowałem komputer to też nie miałem stacji dyskietek,ale moim rodzicom są potzrebne dyskietki i byłem zmuszony ją zainstalować...

08.02.2007
09:22
[14]

gladius [ Subaru addict ]

Jest jakiś emulator fdd. Jak raz na ruski rok zdarzy się konieczność użycia dyskietki, to można tego użyć. Mnie była potrzebna raz, do zainstalowania starego słownika pol-niem (stary, ale nie ma lepszego).

08.02.2007
14:51
[15]

xircom [ Generaďż˝ ]

ronn: lubie slowo technologia.

08.02.2007
14:54
smile
[16]

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]

Kompakty wyparły kasety magnetofonowe, DVD wyparło VHS (choć nadal często użwywane i widywane w domach) a CD-ki i DVD-ki wyparły dyskietki. To logiczne...

Xircom-----> Klamek okrągłych nikt nie używa. No prawie nikt. Ale większość to standardówki. A poza tym według mnie są do de.

08.02.2007
14:56
[17]

xircom [ Generaďż˝ ]

Ale na przykład klamki okrągłe nie wyparły klasycznych, chociaż są wygodniejsze...

08.02.2007
14:58
[18]

Lysack [ Latino Lover ]

po czym stwierdzasz, ze okrągłe są wygodniejsze? próbowałeś kiedyś otworzyć drzwi mając zajęte obydwie ręce? łokciem okrągłej klamki nie naciśniesz:)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.