GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ]

19.12.2009
23:50
[1]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ]

W tym wątku opisujemy ostatnio obejrzane przez nas filmy, oceniamy je i polecamy, bądź odradzamy daną pozycję. Mile widziane kulturalne dyskusje na temat danego filmu. Proszę nie wpisywać tylko tytułu filmu, bez opisu i oceny. Nie obchodzi nas, co oglądałeś. Obchodzi nas, co sądzisz o tym filmie:)

Wcześniej oglądaliśmy takie filmy https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=9366940&N=1



DOM ZŁY

Często w recenzjach pojawiał się przymiotnik "obrzydliwy". To jest moim zdaniem najlepsze słowo, opisujące ten film. Film, w którym nie ma flaków (zbyt wiele) i mózgu na ścianie, ale są ludzie, z których Smarzowski wydobywa to co najgorsze, najpodlejsze, najobrzydliwsze. Wszyscy, pojawiający się na ekranie, mają coś na sumieniu. Nie maja też wielkich wyrzutów, bo ich sumienia są na tyle pojemne, że pomieszczą jeszcze kolejne pokłady zła. Nie ma bohaterów, nie ma nadziei.

Film rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. W pierwszej jest rok 1978. Środoń (Jakubik) wstępuje do domu Dziabasów (Dziędziel i Preis) , gdzie zostaje ugoszczony po staropolsku. W drugiej mamy 1982. Znowu Środoń pojawia się w ich domu - tym razem, z milicjantami (m.in. Topa) i prokuratorem (Więckiewicz) na wizji lokalnej. Ma pomóc w rozwikłaniu zagadki kryminalnej sprzed lat. Zamiast szukać prawdy, szybko zaczynają walić wódę i zajmować się swoimi problemami. Prawdy nie ma.

Film podobał mi się bardziej od Rewersu, który został kandydatem do Oscara. Obydwa filmy rozgrywają się za komuny. W ogóle to ostatnio mamy jakiś wysyp filmów opowiadających o tamtych czasach. Dom Zły pokazuje więcej piekła komuny, niż Popiełuszko i Nil razem wzięci, bo skupia się na ludzkich postawach, a nie na wydarzeniach. Układy, znajomości, haki, wóda, chciwość - wszystko to niszczyło nasz kraj, którego metaforą jest tytułowy dom. Po takiej dawce brzydoty i zła, by nie zwątpić w ludzi, radzę zobaczyć Amelie, lub cokolwiek innego - pozytywnego.
9/10

19.12.2009
23:55
smile
[2]

Texas84 [ Konsul ]

Przed chwilą po raz już kolejny skończyłem oglądać ,,60 sekund'' :)

20.12.2009
01:40
smile
[3]

Janczes [ You'll never walk alone ]

Alpha Dog - najlepszy film jaki ogladalem w tym roku. Na poczatku wydaje sie ze jest to film sensacyjny, potem jest to film sensacyjny z duza iloscia humoru a zakonczenia nie zdradze ale po tym ciezko ten film sklasyfikowac... + Justin Timberlake w roli gangstera-luzaka... Mistrzostwo absolutne, ja kocham takie klimaty wiec film mnie oczarował. 10/10

20.12.2009
09:41
[4]

pizol87 [ Pretorianin ]

The Hangover - jest to najlepsza komedia tego roku jaką oglądałem. 4 przyjaciól wybiera się na wieczór kawalerski do Las Vegas i jak się okazuję dzień po nie pamiętają nic co się na nim wydarzyło. Wiele ciekawych gagów a postać Alan miażdży.
Doghouse - zachęcony ocenami pewnego portalu internetowego wziąłem się za obejrzenie tego filmu. Jest to niby komedio-horror ale nie za dużo tu jednego i drugiego. Grupka kolegów wybiera się na weekend gdzieś na obrzeża miasta. Jak się okazuję miasteczko zamieszkują kobiety które podczas wojskowego eksperymentu zamieniają się w zombie. Film do obejrzenia ale nic ciekawego.
Black Dynamite - Maichel Jay-White w komedii- akcji. Pomysł na realizacje filmu dość ciekawy ale wykonanie już takie sobie. Nie wiem dlaczego ale film ten przypominał mi 6 odcinkowy serial z Leslie Nielsenem z lat 80' 'Police Squad'
Stan Helsing - film twórcy pierwszego Strasznego Filmu. Jest to parodia horrorów, mamy w nich takie postacie jak Mayers, Jason, Chucky, Pinhead, Leatherface, Kruger. Ale po za ciekawymi złymi w tym filmie nie ma nic śmiesznego, film jest tak głupi, że szkoda marnować czas na jego obejrzenie.
August Rush - film po prostu cudowny opowiadający o wielkiej miłości, która mimo odległości odnajduję się dzięki muzyce. Film opowiada historię kilkuletniego chłopca, sieroty, który szuka swoich rodziców. Fabuła ma o wiele więcej smaczków a film polecam każdemu. A ta scena i głos ten dziewczynki wbił mnie w fotel:
Saw VI - kolejny wyciskacz pieniędzy, może źle się nie ogląda ale już od początku ma się wrażenie, że i tak będzie kolejna część. Jestem ciekaw na którym odcinku skończy swoją przygodę Jigsaw.
The Final Destination - kolejny odgrzewany kotlet w którym nic ciekawego fabularnie nie ujrzymy. Dość słabe efekty specjalne, choć dużym plusikiem filmu jest wykonanie go w technice 3D.

20.12.2009
09:42
smile
[5]

=D=2 [ Legend ]

Speed 3 raz go oglądałem.

20.12.2009
11:46
[6]

Okara12345 [ Pretorianin ]

wlatcy móch-cmoki czopki i mondzioły 8/10
Dobre ale nie najlepsze.Serial telewizyjny (niedziela 20.00 kanał tv4)jednak lepszy

20.12.2009
12:26
[7]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Mi też się Alpha Dog bardzo podobał. Myślałem już, że tylko mi, bo wszędzie widziałem tylko recenzje objeżdżające film od góry do dołu. Nie wiedziałem, że był na faktach, więc nie znałem zakończenia, co dodatkowo dodało miodności.

20.12.2009
12:39
[8]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

Paranormal Activity.

20.12.2009
12:47
[9]

Maziomir [ Generaďż˝ ]

^^
niezłe, trochę boję się schodzić na doł do kuchni w nocy gdy mam kaca i suszy

Avatar - cieszę się, że jeszcze nie widzieliście - to sprawia, że jestem niszowy ;)

20.12.2009
13:21
smile
[10]

czarli_122 [ Konsul ]

Tropic Thunder - Pięciu gwiazdorów z różnych pokoleń kręci wspólnie film wojenny, opowiadający o dramatycznych losach grupy amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie. Ze względu na rozkapryszenie gwiazd i niezdolność reżysera do zapanowania nad nimi, produkcja jest mocno opóźniona, co doprowadza do wściekłości producenta. W ostatecznym przypływie desperacji reżyser postanawia wywieźć swe gwiazdy do prawdziwej wietnamskiej dżungli, tyle że naszpikowanej kamerami i ładunkami wybuchowymi do efektów pirotechnicznych. Dzięki temu mają odegrać scenariusz w naturalnych warunkach. Filmowcy nie wiedzą, że teren ten jest pod kontrolą bezwzględnego narkotykowego kartelu.

Szybko i Wściekle - Dominic Torreto po ucieczce z Los Angeles osiadł ze swoją dziewczyną, Letty, w Republice Dominikany, gdzie nadal napadają na ciężarówki. Mężczyzna opuszcza jednak kobietę, zdając sobie sprawę, że naraża ją na zbytnie niebezpieczeństwo, i przenosi się do Panamy. Po pewnym czasie otrzymuje wiadomość od swojej siostry, Mii, że Letty została zamordowana. Dominic wraca do Los Angeles, gdzie spotyka Briana O’Connera, którego przywrócono do służby w FBI. Dominic dowiaduje się, że jego dziewczyna zginęła z ręki jednego z gangsterów należących do gangu narkotykowego prowadzonego przez dealera Bragę. Dominic, chcąc dokonać zemsty, i Brian, chcąc złapać gangstera, przenikają do jego gangu.

Get Rich or Die Tryin' - amerykański film fabularny, w którym niektóre wątki pochodzą z życia Curtisa "50 Centa" Jacksona. Rozpoczyna się od napadu, w którym bierze udział Marcus (Bohater którego gra 50 Cent) i jego kumple. Po napadzie, gdy przy domu wyjmuje z samochodu pieniądze z kradzieży, zamaskowany człowiek zaczyna do niego strzelać. Gdy trzyma pistolet nad jego głową przed oczami przelatuje mu całe jego życie – utrata matki, handel narkotykami, odnalezienie dawnej miłości, trudne początki raperskiej kariery. Film jest oparty na życiu 50 Centa i przedstawia większość ważniejszych wydarzeń z życia rapera, ale, jak sam powiedział w wywiadzie udzielonym dla MTV polska w 2006 roku po premierze filmu, że 70% to fakty – reszta została wyolbrzymiona lub pominięta.

21.12.2009
00:21
[11]

rvc [ MORO ]

Antikiller/antyterroryści >> Rosja.

Mocno brutalny dla miłośników klimatów mordobicia pozycja obowiązkowa.Ruscy robią coraz lepsze kino zarówno filmy wojenne jak i sensacyjne są godne zainteresowania.9/10

21.12.2009
00:37
[12]

Emil22 [ Generaďż˝ ]

The Hangover - jest to najlepsza komedia tego roku jaką oglądałem. 4 przyjaciól wybiera się na wieczór kawalerski do Las Vegas i jak się okazuję dzień po nie pamiętają nic co się na nim wydarzyło. Wiele ciekawych gagów a postać Alan miażdży.

Tez ostatnio go ogladalem, naprawde fajny film, duza dawka fajnego humoru.Moty tygrysa w kiblu wymiatal jak dla mnie :D

Jak dla mnie 9/10 ;)

21.12.2009
00:59
smile
[13]

Sethan [ Mapex VX Fusion ]

promilus1 -> Zgodzę się z Tobą w 100% jeśli chodzi o ocenę filmu "Dom Zły". Jeden z lepszych polskich filmów ostatnio. Przytłaczający naturalizm tamtych czasów przygniata, klimat komuny pełną gębą. Ciężkie kino ale bez wątpienia warte oglądnięcia.

A ja dziś widziałem "Kac Vegas". Nie powiem żebym się śmiał do rozpuku ale w sumie oglądało się przyejmnie.

21.12.2009
12:15
smile
[14]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

kong123 --> Co do poprzedniego wątku. Oczywiście, że nie ma powodu kasować. Wybacz, to chyba ja zbyt ostro zareagowałem. Forum to dyskusja i wyrażanie własnych poglądów, tak więc nie zgadzam się z Twoimi i daję temu upust. Ale nie dobieraj sobie do głowy :)

21.12.2009
17:13
smile
[15]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

MOON - Kapitalne s-f, aż szlak człowieka trafia, że w Polsce ten film nie trafił do kin. Bez taniego efekciarstwa, a z przesłaniem. Ten temat był już wałkowany w paru filmach, ale i tak zawsze miło popatrzeć na "filozoficzne" i klimatyczne s-f. Trudno o fabule cokolwiek napisać, by nie zepsuć wam zabawy. No to może jednym zdaniem. Gdzieś w przyszłości żyje sobie Sam, pracujący na księżycu. Warto. 9/10

21.12.2009
21:12
[16]

zucek12 [ Legionista ]

HOW HIGH- NAJLEPSZA KOMEDIA Z UDZIAŁEM Metod man i Redman

21.12.2009
22:42
[17]

JasterMereel [ Konsul ]

Bękarty wojny/Inglourious Basterds (2009)
Według mnie bardzo dziwny film. Miejscami niezrozumiały, zaskakujący. Nudne i imo niepotrzebne w takiej ilości i długości dialogi przerwane są ostrą przemocą. Choć miejscami mi się film podobał to i tak reszta (czyli większość) to dla mnie klapa. Głownie te dialogi, które trwają i trwają i nie wnoszą wielu pożytecznych informacji. Może chciał w ten sposób wprowadzić widza w to co myślą dane osoby? - nie wiem, w każdym razie mu się to nie udało. Poza tym lubię filmy które grają na uczuciach widza, które mają jakieś przesłanie, dają do myślenia. Tutaj niczego takiego nie ma, a jeżeli chodzi o uczucia to było to wykrzywienie na skutek scen przemocy. Za cały film daję 2+

21.12.2009
22:46
[18]

siurekm [ Szef wszystkich szefów ]

JasterMereel-->Przyznaj się, że raczej nie jesteś fanatykiem filmów Quentina Tarantino.

Surogaci --> Kino Sci-Fi powiązany z sensacją, fabuła taka sobie nic ciekawego i zaskakującego nie było,. Trochę dziwnie mi się go oglądało, Bruce w ogóle jak dla mnie pasował do tej roli.
5/10

21.12.2009
23:50
[19]

Pichtowy [ Senator ]

Ja ogladałem Nordwand bardzo smutny, tragiczny film. Do tej pory jestem wstrząśnięty, a oglądałem go chyba z tydzień temu. Traktuje o wspinaczce na Północną Ścianę Eiger'a w 1935.
Film wspaniały 5/6, ale tłumaczenie cokolwiek dziwne. Np "Heil Hitler" przetłumaczyli jako "serwus"! Zgroza!!! Zdjęcia też mogłyby być lepsze, więcej gór.


spoiler start
Jak już napisałem film ciężki a jedno co mnie pociesza to to że większość akcji musiała być zmyślona ewentualnie dopasowana i nie wiadomo czy jest prawdą, bo nikogo ze wspinaczami na ścianie nie było.
spoiler stop

22.12.2009
00:30
[20]

Speed_ [ Mąka ]

Moon--> bardzo ciekawy film science-fiction. Bardziej niż dość proste przesłanie spodobał mi się surowy i klaustrofobiczny klimat i oczywiście robot. Przyznam, że trochę jednak się pogubiłem.
7/10

State of play--> Russel Crowe na tropie skandalu politycznego na miarę Watergate (a może nawet afery hazardowej:P). W skandal wmieszany jest jego przyjaciel ze studiów, aktualnie senator grany przez Bena Aflecka. Nie przepadam za takiego typu filmami, ale da się obejrzeć . International wydawał mi się jednak nieco lepszy.
5/10

Pani zemsta--->koreański film o kobiecie, która po 14 latach odsiedzianych w więzieniu za zamordowanie dziecka postanawia zemścić się na prawdziwym sprawcy przypisywanej jej zbrodni. Mocny bardzo, dobry wizualnie film, ostatnia i niestety jednocześnie najgorsza część trylogii zemsty-brak w niej wymyślności i dramaturgii z Pana zemsty i Old boya.
5/10

Zły porucznik---> Nicholas Cage w roli policjanta, który nie przypomina tych z CSI:Miami. Brudny świat i policjant, który świetnie się w nim porusza przypominając bardziej gangsterów niż stróżów prawa jednocześnie na zewnątrz będący bohaterem. Ktoś bardzo trafnie porównał ten film do Dnia próby z Ethane Hawkiem i Denzelem Washingtonem- różnica jest taka, że nie przedstawia relacji między złym gliną a młodym żółtodziobem lecz samo życie tego złego.
Świetna gra Cage'a
6/10

22.12.2009
01:29
[21]

HUtH [ pr0crastinator ]

Speed <- ten Zły porucznik z Cage'em to jest jakiś sequel/prequel/remake Złego porucznika z 1992 z Keitelem?

22.12.2009
09:10
[22]

pizol87 [ Pretorianin ]

HUth -> jest remake złego porucznia, podobno słabszy.

22.12.2009
14:33
[23]

JasterMereel [ Konsul ]

siurekm>> Nigdy nie oceniam filmu po reżyserze bądź aktorach, mogę się jedynie pewnych rzeczy spodziewać. Np bardzo cenię filmy p. Ridleya Scotta, ale ten film co ostatnio wyszedł (W sieci kłamstw czy jakoś tak) jak dla mnie był słaby.
Poza tym polecam obejrzenie filmu pt. Terminal, ma jakoś lecieć teraz w telewizji. Niby komedia romantyczna (mnie też to zniechęciło), jednak tym razem dobry reżyser zrobił dobry film ;)

22.12.2009
19:08
[24]

Speed_ [ Mąka ]

Nie oglądałem Złego porucznika z 92 roku, ale po opisie są bardzo podobne. Wiem, że reżyser chciał zmienić tytuł żeby się nie kojarzył za to producenci naciskali na taki sam (marketing). A wracając do tematu

Inglourious Basterds---> po bardzo średnim jak dla mnie Death Proof tym razem Tarantino daje nam świetny film, jeden ze swoich najlepszych. Genialny Pitt i genialny Cristoph Waltz. Jestem fanem Tarantino więc ocena może zawyżona ale
8/10

23.12.2009
20:31
[25]

Janczes [ You'll never walk alone ]

Wyscig śmierci - CrashDay w wersji TV :) Bardzo udany film, swietnie zrobione efekty specjalne, duzo krwi, potu i benzyny :) Polecam miłosnikom Crashday-a i FlatOuta

Dzien wagarowicza - klon Amercian Pie. Te filmy maja to do siebie ze jesli ktos lubi AP to polubi tez wszystkie tego typu podróbki.. + ładna dziewczyna w której sie kocha gł. bohater.

Lustra - Horror, w ktorym nie strasza nas zombie, szkielety czy zmutowane żaby tylko dziwna moc zawarta w lustrach.. Oczywiscie jak to w tgo typu filmach bywa zakonczenie nie jest happy endem. Powiem ze film momentami przerażal ale jako calosc nie byl jakos szczegolnie straszny...

24.12.2009
11:55
[26]

k42a_ [ The Blues ]

9 -> rewelacyjna animacja pod względem graficznym, pod względem fabularnym już niestety trochę kuleje. Raczej nie do polecenia dla małych dzieci. Krótko mówiąc autorzy dali nam animację P/A na poważnie. Chyba głównym mankamentem jest to, że animacja trwa UWAGA 70 MINUT! Jak dla mnie stanowczo za krótko, gdyby twórcy bardziej się postarali mogłoby być zajebiście, a tak zostało pokazane za mało szczegółów. Teraz jest tylko nieźle. 7/10

Funny People -> dość mocny zawód. Od takiej ekipy spodziewałem się o wiele więcej. Bardziej dramat niż komedia, choć kilka śmiesznych momentów było np. rozmowa z lekarzem i żart Rogena na temat Ikei. Nic ciekawego tym bardziej, że film trwa 150minut. 6/10

Carriers -> film trudny do sklasyfikowania, bo nie był podobny ani do dramatu, ani do horroru. Coś takiego pośredniego. Sytuacja w filmie przedstawiona została całkiem fajnie, szczególnie ta część ojca z dzieckiem. Ale ogólnie nudy. 4/10.

24.12.2009
12:05
[27]

rvc [ MORO ]

"John Rambo" > > spodziewałem sie strasznego badziewia , ale film da sie obejrzeć.

"Przebacz">> znakomity polski film o patologicznej młodzieży.

24.12.2009
12:14
[28]

JasterMereel [ Konsul ]

Pan życia i śmierci/Lord of War (2005)
Nie mam zwyczaju oceniać filmów obejrzanych w telewizji, bo raczej wszyscy widzieli je przynajmniej dwa razy. Ten jakoś mi się wywinął albo była to telewizyjna premiera. Co do samego tytułu - nie mogę patrzeć jak cudownie po raz kolejny go przetłumaczono, jednakże uważam, iż lepiej pasuje. Jak dla mnie film genialny jak i (mój ulubiony ^^) odtwórca głównej roli. Żeby dobrze opisać każdą jego zaletę musiałbym go jeszcze raz obejrzeć i na bieżąco notować, możecie mi jedynie zaufać na słowo ;) Nie jest to na pewno film komercyjny, raczej taki który trzeba zrozumieć - i aby go zrozumieć najlepiej się skupić. Niestety reklamy telewizyjne strasznie w tym mi przeszkadzały jak i świąteczny rumor w domu ;p Dość filozofii, daję temu filmowi w pełni zasłużone 5 ;)

24.12.2009
22:37
smile
[29]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

5, ale w ilostopniowej skali?

A tak w ogóle, to WESOŁYCH ŚWIĄT kinomaniacy;)

25.12.2009
01:48
[30]

Łyczek [ Legend ]

"Kevin sam w domu" - Dobre kino, oceniam film na 8,5/10. Polecam wszystkim którzy nie widzieli !

25.12.2009
14:03
smile
[31]

JasterMereel [ Konsul ]

promilus1>> Przeszedłem z 10-stopniowej skali na skalę "szkolną", ponieważ w poprzedniej zawyżałem podświadomie oceny :D Myślę, że tak będzie lepiej.

Łyczek>> Żartujesz chyba z tym Kevinem ;p

25.12.2009
22:03
[32]

Dessloch [ Legend ]

jaster--> kevin to bardzo dobre kino. to ze zostalo popsute przez to ze co swieta ogladamy, nie skresla tego filmu.

Creation- slaby film o Darwinie. Nudny. 4/10

26.12.2009
09:46
smile
[33]

kong123 [ Legend ]

deTorquemada - nie no nie ma sprawy - ja też w sumie zawiniłem - na przyszłość będę takie rzeczy dawał w spojlerach :)

A do tego co oglądałem - są święta jest i Kevin :)

Kevin sam w domu (1990)

Wątpię czy są jeszcze ludzie którzy Kevina nie widzieli :) Nie ma się co rozpisywać: Kevin w świątecznym zamieszaniu zostaje na święta sam w domu. Oczywiście do domu chcą się włamać złodzieje. I jak to bywa chłopiec postanawia bronić swojego domu:) Mimo że widziałem już masę razy nigdy mi się nie znudził a śmieję się tak samo jakbym widział to po raz pierwszy. dobre familijne kino - ode mnie mocne 8/10

Kevin sam w Nowym Yorku (1992)

Nie mogło zabraknąć kolejnej części przygód Kevina. Tym razem jednak bohater wsiada do innego samolotu niż jego rodzina. Trafia do NY gdzie po raz kolejny spotyka znajomych złodziejaszków. Bandyci postanawiają napaść na sklep z zabawkami - chłopiec postanawia im przeszkodzić :) Również bardzo dobry familijny film - śmieję się za każdym razem po po prostu jest się z czego śmiać - nie ważne czy się widziało pierwszy, drugi czy setny raz. Również mocne 8/10

Brzdąc w opałach (1994)

Również bardzo dobry familijny film - 3 przestępców porywa małego chłopca dla okupu. O dziwo chłopiec i ucieka i rusza w miasto zainspirowany swoją książeczką. Oczywiście przestępcy ruszają za nim ale wszelkie próby odzyskania dziecka kończą się dla nich fatalnie wręcz przy czym bardzo zabawnie. Polecam obejrzeć bo to dobry film i masa śmiechu 7.5/10

Na razie tyle - nie pamiętam wszystkiego - jak sobie przypomnę to dopiszę :)

28.12.2009
21:15
smile
[34]

JasterMereel [ Konsul ]

Avatar (2009)
Byłem trochę negatywnie nastawiony, ze względu na dużą ilość reklam. Zazwyczaj dużo reklam=szmelc. Po filmie mam zupełnie inne zdanie ;)
Jestem akurat świeżo po filmie, 30 min temu wyszedłem z kina ;) Byłem w multikinie na wersji 3d, jeżeli miałoby to zmienić komuś spojrzenie na moją "recenzję". Na początku Cameron wprowadza nas powolutku w świat Jake'a.

spoiler start
Gdy następuje przełom i Jake zaczyna "kierować" swoim avatarem, wprowadza nas miło i powoli w świat Na'vi (nie wiem czy tak to się pisało, w razie przekręcenia nazwy potem, z góry przepraszam).
spoiler stop
Cameron zaczyna powoli oplatać nas swoimi wiciami, już nas przekonał do swojego świata. Powoli zapominamy, że jesteśmy w kinie. Za chwilę już jesteśmy po stronie "tych dobrych". Wtedy kończy się teatrzyk i zaczyna się działanie. Niektórzy narzekali na długość filmu, ale imo bardzo dobrze reżyser to zrobił, mnie przynajmniej tym nie zanudził. Dalej standardowo, miłość, akcja. Może to brzmi banalnie, lecz jest o wiele ciekawiej przedstawione.
Pierwszy raz byłem na filmie (a może raczej w filmie) - i teraz nie wiem jak to nazwać - z techniką 3d, gdzie zakłada się okularki, wiecie o co chodzi :D Bardzo fajna sprawa, niesamowite jest uczestniczyć w filmie, który jest innowacją. Przyszłym widzom zalecam usiąść tak blisko, aby patrząc w środek ekranu nie widzieć jego krawędzi.
Jestem cholernym marzycielem i uwielbiam takie filmy, które pozwalają mi się na chwilę oderwać od świata rzeczywistego i przenieść się gdzie indziej. Oddałbym wszystko, żeby żyć w takim lepszym świecie ;> Reżyserowi udało się grać (przynajmniej na moich) emocjach, serce biło mi szybciej, czasami musiałem się przyprowadzić do porządku, bo byłem przyparty do siedzenia ;) Podoba mi się to, jak również to - co według mnie jest obowiązkową częścią każdego filmu - że niesie przesłanie. Jak dla mnie ten film jest pięknym uwieńczeniem 2009 roku (było też wiele innych, nie powiem, że gorszych) i pewnie daję mu 6 - celujący ;)

29.12.2009
11:37
[35]

Dessloch [ Legend ]

Sherlock Holmes - dobre kino akcji. Sporo humoru, duzo sie dzieje, ciekawy. Jeden z lepszych filmow w tym roku. 9/10

29.12.2009
17:37
smile
[36]

matirixos [ BLAUGRANA ]

Avatar - Byłem na 3d w Imaxie i po seansie sobie pomyślałem że nie taki majstersztyk, ale po filmie miałem uczucie ze chciałbym się znaleźć znowu w świecie stworzonym przez Camerona.
8+/10

Piła VI ---> Mam do jedynki sentyment więc oglądam kolejne części. początek mnie zniesmaczył. Ale taki przeciętny horrorek. W ogóle pierwszy sezon Piły ile ma odcinków ??? :D 5/10

Bękarty Wojny ---> Fajny Klimat filmu. Nie zawiodłem się 7/10

Kac Vegas ---> Zajebista komedia. Jak to ktoś napisał wyżej Alan rządzi :D Jedna z lepszych komedii jakie oglądałem 8/10

29.12.2009
20:11
[37]

k42a_ [ The Blues ]

Dessloch --> moszna wiedzieć gdzie widziałeś Sherlocka? I może coś więcej?

A ja już po seansie Avatara - chyba będę do siebie dochodził przez tydzień... TYLKO IMAX!

29.12.2009
21:02
[38]

EnX [ White Dragon ]

Avatar 3D
Uwaga na drobne spoilery.

Wielu ludzi w tym filmie widziało tylko efekty specjalne, które nie ukrywam są niesamowite, i jeszcze długo nie ujrzymy żadnego filmu na tym poziomie. Jednak kwintesencją tego filmu jest coś innego, zupełnie innego, a efekty dopełniają tylko całości. Avatar w mnie obudził coś co ciężko mi określić, ale mógł bym to nazwać cząstką piękna, która eksplodowała w środku niczym Wezuwiusz niszczący Pompeje. Po seansie czuję się lepszy, może to głupio zabrzmi, ale tak to odczuwam. Od czasu niesamowitego Gwiezdnego Pyłu, nie widziałem tak pięknego filmu, nie chodzi mi tutaj o stronę wizualną, ale o przekaz i wykreowany świat. James Cameron nie raz udowodnił że potrafi stworzyć filmy ponadczasowe i Avatar właśnie do takich należy. Zupełnie nowe uniwersum (Pandora) jest czymś oszałamiającym, chociaż jest to niewłaściwe słowo, gdyż do określenia tego co widziałem trudno jest mi dobrać inne pasujące. Film ukazał różnice między technologicznie rozwiniętymi ziemianami, a rasą obcych, którym technika była obca, ale posiadali coś bardziej wartościowszego, a jest to dusza, którą większość ludzi zagubiła gdzieś w korporacyjnym świcie. Na'vi wyewoluowała w lepszym kierunku niż my, ludzie. Nasza rasa poszła w kierunku technologii, niszcząc po drodze planetę. Nie potrafimy współistnieć z przyrodą, i już nie raz to udowodniliśmy. Większością ludzi rządzi chciwość, i pogoń za pieniądzem, i właśnie dla niego są w stanie poświęcić życie innych, a o planecie już nie wspomnę. Rasa Na'vi poszła w zupełnie innym kierunku, zżyli się z naturą i planetą, okazując jej szacunek, nawet w przypadku zabicia innego stworzenia. Mieszkańcy Pandory żyli w idealnej harmonii do czasu aż nie pojawił się człowiek rządny zysku i pieniędzy, które nic nie znaczą dla rdzennych mieszkańców tej planety. Opowieść o służbie, miłości, zdradzie oraz poświęceniu, otoczona wspaniale wyglądającą fauną i florą. Historia może opowiedziana w sposób przewidywalny, ale piękny i wciągający. Jest to jeden z takich filmów, który przy końcowych napisach pozostawia w człowieku pustkę i żal że musi wracać do otaczającej nas szarej rzeczywistości. James Cameron zapowiedział Avatara dawno temu, jednak efekt końcowy jest czymś niesamowitym i wspaniałym. Mam nadzieję tylko na to że także będzie pracował nad kontynuacją, która będzie się rozgrywała na Pandorze. Moja subiektywna ocena to 10/10

29.12.2009
21:05
smile
[39]

tazik [ Generaďż˝ ]

wypożyczyłem sobie ostatnio znowu "La Haine".
kozak francuska produkcja

29.12.2009
22:31
[40]

mannan [ Legend ]

Właśnie wróciłem z kina z 2012
Nie rozumiem czemu ludzie tak strasznie krytykują ten film. "Oczywiście główni bohaterowie są nieśmiertelni - kiedy w około giną ludzie oni zawsze cudownie ocaleją...", "jednym słowem w tym filmie nie ma czegoś takiego jak prawa fizyki" czy "nagle to wrażenie realizmu zostaje brutalnie zabite przez głównych bohaterów dla których wyjście z każdej opresji to bułka z masłem,"
No kurde, przecież to FILM. A w 99% wszystkich filmów katastroficznych czy akcji tak właśnie się dzieję. Na tym to polega. Wszyscy oprócz głównych bohaterów giną, główni bohaterowie uciekają zawszę w ostatnim momencie itp.
Więc w tym filmie nie jest to żadna nowość jak to sugerują inni. Zachowują się tak jakby po raz pierwszy coś takiego widzieli. Może faktycznie, w niektórych scenach jest to denerwujące, wręcz niemożliwe, ale tak jest we większości filmów i trzeba to zaakceptować.
Ogólnie film nie był taki zły jak to niektórzy pisali. No i muzyka mi się podobała.

29.12.2009
23:08
[41]

HUtH [ pr0crastinator ]

mannan <- 2012 jest prostą i głupią katastroficzną przygodówką, co chyba każdy czuje, nawet ludzie, którym się film podobał, ale reszta będzie na to narzekać.
Jedną z wielu scen pokazujących, że film jest sam dla siebie parodią to cała sekwencja z Asimovem, od niemożliwego startu, niemożliwego lotu do niemożliwego lądowania i tego co po lądowaniu - najniemożliwego - lekko zziębnięci i strudzeni marszem po lodowcu w zamieci bohaterowie spotykają biednych miłych skośnookich w w pickupie jadących do ark! To się dopiero nazywa deus ex machina :P

30.12.2009
01:24
[42]

mannan [ Legend ]

HUtH --> gdyby nie to, to musieli by dostać się tam (nie będę spojlerował) w jakikolwiek inny sposób. Lepiej to wyglądało niż np. dojście tam pieszo ;)

Zapowiedź/Knowing
Właśnie skończyłem oglądać - według mnie film jest świetny. Mimo że zakończenie może się niektórym nie spodobać to nawet to nie zepsuję tego filmu. Fabuła jest prosta: w kapsule czasu zakopanej 50 lat temu zostaje znaleziona kartka z cyframi. Jak potem odkrywa Nicolas Cage zawiera ona daty wszystkich największych katastrof jakie dokonały się przez te 50 lat.
Klimat jest świetny, a niektóre efekty specjalne, szczególnie w jednej scenie (obejrzyjcie a dowiecie się w której) są po prostu niesamowite. Aż sobie przewinąłem i obejrzałem tę scenę jeszcze raz ;)
Muzyka też jest świetna, muszę poszukać sobie soundtracku z tego filmu.
Ocena 8,5/10

30.12.2009
01:27
smile
[43]

MichałPolak [ Pretorianin ]

Byłem w kinie na AVATAR. Film jest wybitny ale trza oglądać w 3D. Pierwszy raz w życiu oglądałem coś w 3D i zrobiło to niezłe wrażenie.

Po za tym polecam wszystkim film Hitman. Jest to przykład jak winny powstawać filmy na podstawie gier. Świetny klimat, świetna muzyka, świetna fabuła. Fajnie się go ogląda.

30.12.2009
01:28
smile
[44]

MichałPolak [ Pretorianin ]

A sorki oceny tych filmów. Avatar 10/10 Hitman 10/10 :)

30.12.2009
10:17
[45]

Dessloch [ Legend ]

Dessloch --> moszna wiedzieć gdzie widziałeś Sherlocka? I może coś więcej?

przedpremiera w anglii.
gdzies 11-12 grudnia czy jakos tak. Czasami mam zaproszenie na przedpremiery i chodze.

ale juz chyba tez wyszlo w kinach w swieta, zdaje sie 25 grudizen albo toz przed swietami.
wiec mozna juz w kinach w wielu (?) krajach obejrzec.

Anglia pewnie tym razem pierwsza... bo to angielski film... ciekawie sie oglada bo widac jak anglia kiedys wygladala... jak buduja tower bridge.
Historia tez ciekawa, taki mroczniejszy troche Skarb Narodow. Duzo humoru na pewno.
I tez nie bardzo plytkiego, a troche glebszego.

Na pewno bardziej bawilem sie niz na Avatarze, bo jest fabula duzo ciekawsza. Postac Sherlocka i dr tez fajnie odegrana.
Troche czarnej magii, mrocznosci, caly czas sie dzieje i bardzo ciekawie rozwiazane motywy walki i bicia sie przez Sherlocka... duzo tego nie ma, ale naprawde ciekawie zrobione.
Nie wiem co dokladnie chcesz wiedziec, jak widac recenzji pisac nie umiem :) ale naprawde warto.
w skrocie przygodowa komedia akcji. Nie jest to bron boze film bardzo ambitny, jest przystosowany dla mlodszego i starszego widza. Tak jak Skarb Narodow zreszta, ktory moim zdaniem nizej laduje niz Sherlock, a to juz powinna byc zacheta do obejrzenia:)

a jak juz jestem przy skarbie to ostatnio widzialem tez
The Bad Lieutenant. 6/10. Bardzo dobra gra Nicholasa jak zwykle, ciut zamulony, ale tez ciekawy watek. Nie pokazali transformacji jego z dobrego gliny na zlego (czy w ogole byla taka? bo tutaj moglo isc w dwie strony). Mocno zakrecona fabula, ciekawe watki, troche humoru. Solidne kino akcji. Ale 6 daje, bo jednak czegos brakowalo.

Michal: Jest to przykład jak winny powstawać filmy na podstawie gier

no raczej wyjatek potwierdzajacy regule. Filmy na podstawie gier moze i bylyby dobre jakby nie robil ich pewien biznesmen...

30.12.2009
16:28
smile
[46]

k42a_ [ The Blues ]

Harry Brown -> Michael Caine w roli weterana wojennego. Ciekawie zawiązana intryga i całkiem niezła postać głównego bohatera, który ze zwykłego staruszka przemienia się w maszynę do zabijania. Oczywiście, wszystko zostało pokazane z umiarem, nie spodziewajcie się tutaj eksplozji krwi. Do tego wszystko dochodzi genialne rola Michaela Caine. 8/10.

How To Be -> nudny film, nawet nie doszedłem do końca. Wampir jak zwykle gra mdło, do tego Ci jego wszyscy znajomi zostali zagrani i pokazani bardzo nieciekawie. 3/10.

Bękarty Wojny -> chyba wszystko zostało powiedziane. Genialny film. 9/10.

Fanboys -> opowiastka o fanach Gwiezdnych Wojen. Można zobaczyć, ale niekoniecznie. Najważniejsze, że nie nudzi. 6/10.

Potwory kontra Obcy -> chyba jedna z lepszych bajek tego roku. Całkiem śmieszne i co najważniejsze nie jest typowo dziecinna. Kilka scen naprawdę świetnych. 7/10.

Avatar -> tutaj chyba też zostało wszystko powiedziane. Efekty poza wszelką oceną, na filmie bawiłem się nieziemsko. ALE TYLKO IMAX!!! 8/10.

30.12.2009
16:37
smile
[47]

jasonxxx [ Szeryf ]

Ostatnio mam trochę wolnego i nadrabiam zaległości :)

Bękarty Wojny - rewelacja z super zakończeniem. Wchłonąłem cały film w wydawało mi się 10 minut :) Brad Pitt - Oscar za tą rolę :)

Righteous Kill - fajny kryminał, choć przewidywalny, z doskonałą obsadą

The Departed - jeden z najlepszych filmów jakie widziałem, świetna obsada, zaskakująca fabuła, ciekawe zakończenie; mistrzostwo

Law Abiding Citizen - bardzo fajna sensacja z elementami thrilleru z przemyślaną fabułą

Awake
- zakręcony film z niezłą intrygą, choć z dłużyznami

Fight Club - świetna gra aktorska, ale trochę mnie rozczarował fabularnie. Końcówka uratowała całość

Premonition - schizowy film, fajny, ale na 1 raz ;)

Public Enemies - nic specjalnego, choć klimaty gangsterskie całkiem całkiem

Secret Window - jak to King - niezła fabuła i zakończenie, choć za szybko się połapałem o co naprawdę chodzi

Surogates - prawie usnąłem, nie polecam; pomysł fajny, choć wątek fabularny dno z beznadziejnym zakończeniem

2012 - śmiech na sali, najgorszy film 2009 roku. Dno, porażka, debilizm, głupota, zero absolutne.

W kolejce:
9
Avatar (rezerwacja na za tydzien :)
25th hour
Gothika
Gran Torino
Orphan
Piraci z Karaibów 1,2,3
Proposal
Push
Stay
Thick As Thieves
Up
Wicker Park
Mystic River
Dogville
Day Break
Match Point
Mind Hunters
Paranormal Activity
Spy Game

30.12.2009
16:42
smile
[48]

NeroTFP [ Senator ]

Bękarty Wojny - Świetny film, który oglądało mi się bardzo dobrze. Stosunkowo szybko "zleciał". Dobra rola Pitta.

Next - Film zaskakujący, ale przyjemnie mi się go oglądało. Dobra rola Nicolasa Cage'a, ciekawie ułożony scenariusz. Ogólnie film oceniam pozytywnie, chociaż nie był jakoś specjalnie wybitny dla mnie.

30.12.2009
16:43
[49]

karolzzr [ Gunner ]

Rain Man Bardzo ciekawy film oparty na zdarzeniach autentycznych, w którym głowny bohater cierpi na autyzm. Jemu też ojciec przypisał cały majątek, drugi syn stara się odzyskać swoją należną część... Bardzo dobry film o więzi między braćmi mimo choroby i przeciwności losu. Polecam.

30.12.2009
16:44
[50]

Bezimienny07pl [ Konsul ]

Ostatnio Van Helsing bo był w CD-Action xD

31.12.2009
03:19
[51]

HUtH [ pr0crastinator ]

jason <- skoro tak podobało ci się Departed to zobacz hongkoński oryginał czyli Infernal Affairs, w sumie bardziej mi się podobał(pewnie z względu na brak Damona, brak Sheena i brak Ameryki). Departed to świetny remake, ale na Oscara to ten film w żadnym wypadku nie zasługiwał, ale skoro za najlepszy scenariusz oscara otrzymała Mała Miss, Ludzkie Dzieci nie dostały za zdjęcia, bo musiano coś w końcu przyzwoitego dać Labiryntowi Fauna, nic nie dostał Prestiż, Apocalypto, a Babel dostał za muzykę(haha), no to ja nie mam już więcej żadnych obiekcji :)

02.01.2010
18:43
[52]

Siostra [ Konsul ]

Van Helsing - też z cd action :) film niestety traci na mniejszym ekranie ( wspaniałe miejscówki i Richard Roxburgh - Duke z Moulin Rouge - jako Hrabia Dracula ) ale Jackmana wolę w mroczniejszej wersji jako Wolverina
Constantine - w klimatach Van Helsinga ( walka z demonami ) ale współcześnie, oczko wyżej chociażby ze względu na Keanu Reevesa :)
Avatar - dla mnie rewelacja

02.01.2010
18:47
[53]

szewa bass [ Generaďż˝ ]

Resident Evil: Extinction (Zagłada)

02.01.2010
22:32
[54]

dewastat0r [ Generaďż˝ ]

Wszystko Gra- film, który przed chwilą obejrzałem na TVP1 jest jednym z najlepszych , które ostatno widziałem. Nie ma co tu dużo mówić - romans zamężnego biznesmana i nieoczekiwany zwrot akcji w końcówce. Polecam z czystym sumieniem 8+/10

02.01.2010
22:59
smile
[55]

chyrlok [ Into the Wild ]

The Hangover(Kac w Vegas) - Liczyłem na coś więcej ale po Superbad i Jackass(serial) mam innym przelicznik jeżeli chodzi o komedie. Zacne zdjęcia na koniec i gostek śpiewający Candy Shop.

03.01.2010
03:04
[56]

Obligator [ Pretorianin ]

AVATAR- wróciłem z kina 4 godziny tema, a wciąż żyję tym filmem i myślę, że długo jeszcze będę nim żyć :) w tym filmie po raz kolejny jest pokazany człowiek, że tak się wyrażę od strony "kuchni". Film jest niesamowity, po prostu trzeba go zobaczyć, ponieważ słowa nic tu nie dadzą. jak dla mnie nie ma takiej skali punktowej dla Avatar'a, która by nie zdołała dobić do maksimum, gdyż ja się w tym filmie po prostu zakochałem ;)

2012- jak na film katastroficzny scenariusz miał bardzo dobry, a o efektach nie wspomnę, BOMBA! :)

Te dwa filmy wręcz MUSZĄ być obejrzane w kinie!

03.01.2010
12:43
smile
[57]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Zacznę chyba czytać ten watek, mozę się udzielać, ale przede wszystkim chodzic do kina na nowe, dobre filmy. Ostatnie dwa-trzy lata miałem taki zamiar i sie nie potrafiłem zebrać, tyle mi przeszło koło nosa, a w wypożyczalni film na jeden dzień kosztuje 12zł i jeszcze połowy ciekawych nei ma :-D No i te koszty - jak robie liste samych polskich must-watch, to mi sie słabo robi...

A ostatnio sie przemogłem

Dom Zły - cztery osoby na sali, z tego dziewczyna z chłopakiem wyszli w połowie... i juz nie wrócili :-D Mozę to i lepiej, nie przeżyliby chyba zakończenia. A odczucia mam ambiwalentne. Sama historia, intryga zwiazana z kradzieża pieniedzy, zbrodnie i ciągi przyczynowo skutowe - cód miód i orzeszki. Ale po pierwsze troszkę przeszkadzaja ci sami aktorzy w glównych rolach co w Weselu, a po drugie... teoretycznie, jhakby tak sie zastaowić i zrobic listę zakręconych scen i wydarzeń z Wesela - jednego z moich ukochanych filmów - to było tam tego co niemiara - zdrada, bigos, sraczka i zapchane kible, śmierć dziadka i cała otoczka z finałem w futerale po kontrabasie, notariusz.... - ale ten gęsty, wylewajacy sie z ekranyu klimat zabawy w remizie jakos to rozmiękczał (?). a tutaj to wszyystko jest równie świetne i totalnie zakręcone, ale jakieś tkaie ciężkie, przytłaczajace, az człowiek czuje się nieswojo. I to picie - chyba z iloscia lokalnego wyrobu troche jednak przesadzono.

A z drugiej strony -jeśli polska w czasie PRL to był rzeczywiście kraj spojony bimbrem, który szans na wytrzeźwienie dostał po 45 latach... no i biorac pod uwagę opowieści ludzi na ulicy/w autobusach, którzy chwala sie czesto czym to sie nei schlali i w jakich ilosciach...

Nie, trzeba po tym filmie troszkę ochłonąć by wystawić ocenę, ale jak sie juz zkonstatuje te niezliczone smaczki fabularne... 8/10.

03.01.2010
12:45
smile
[58]

harald807 [ Fitter-Locksmith ]


Tylko dla orłów
Where Eagles Dare
(1968)

03.01.2010
12:50
smile
[59]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

Bom Zły? To chyba chodziło o DOM XD Avatarka się widziało... Fabułka nie powala ale efekciki pirwsza klasa :D

03.01.2010
13:06
[60]

Nikos007 [ Liverpool FC ]

W nocy oglądałem Wysyp żywych trupów (czy jakoś tak). Nieźle się uśmiałem :)

04.01.2010
00:00
[61]

Obligator [ Pretorianin ]

Dziś obejrzałem w Multikinie Avatara w 3D i krótko mówiąc, film jeszcze bardziej mi się spodobał, I zauważyłem jedną ciekawą rzecz, a mianowicie to, że na zwykłej wersji Avatara było na sali może około 20 osób, a zaś na 3D cała sala pełna.

04.01.2010
12:32
[62]

peterkarel [ DX ARMY ]

The Box
Dorian Gray

Oba filmy godne polecenia :)

04.01.2010
13:18
[63]

Orrator [ Pretorianin ]

9,99 $ - jest to taka, ja to nazywam "plastelinowa animacja", która traktuje o sensie Naszego życia. Pokazane są perypetie mieszkańców jednego bloku, którzy mają różne problemy i marzenia, oczywiście poszukują szczęście i właściwego miejsca dla siebie :)
Mi przypadł bardzo do gustu, ciekawi bohaterzy i zwroty akcji. Polecam

04.01.2010
13:24
smile
[64]

sinbad78 [ calm like a bomb ]

Time Traveler's Wife - ckliwe ale i ciekawe. E. Bana gra jak zawsze dość dobrze. Scenariusz przewidywalny. Historia gościa który podróżuje w czasie - spontanicznie przemieszcza się w continuum bez własnej woli. - jego losy splątują się z dziewczyną która zostaje jego żoną. Ciężki to związek normalnej babeczki i faceta który ni z tego ni z owego znika i pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach wspólnego życia tej pary. Moja ocena 7/10. Ocena żony 9/10 :P

04.01.2010
13:56
[65]

nobby_nobbs [ Pretorianin ]

Salinui chueok aka Memories of Murder aka Zagadka zbrodni

Godzina śmiechu+godzina siedzenia na krawędzi fotela=2 godziny jednego z najlepszych thrillerów jakie widziałem. Aż żałuję, że z rok się zabierałem do tego filmu :P

04.01.2010
14:06
[66]

ProTyp [ For the Horde! ]

Wojna polsko-ruska

Do pierwszej godziny filmu jeszcze w miare czaiłem, potem to kapota o.0

04.01.2010
14:20
[67]

Irracjonalny Amisz [ Generaďż˝ ]

KacVegas - spoko komedia :)
American Pie : The Book of Love- dno na maxa

04.01.2010
14:22
[68]

szułek [ Generaďż˝ ]

Piła VI - nie polecam totalne GÓWNO ! nie da się oglądać ten film jest bardziej obrzydzający niż "straszny" nie wiem gdzie w tym filmie jest coś z dobrego horroru ludzie tylko bez sensu tną siebie a koniec, końców i tak wszyscy giną w pizdu... dla mnie lipa

Bękarty Wojny - większa połowa filmu totalna nuda. Nie wiadomo czy to thriller, czy komedia czy co O_o Pierwsze 15 min filmu są w miare fajne potem nuda i od drugiej połowy zaczyna się rozkręcać coś choć ta historyjka o zabiciu Hitlera na filmie... ;/ moim zdaniem nuda

Ze sztarszych

Shaft - z Samuel L. Jackson bardzo fany film taki "komediowy" można obejrzeć
Odwet - Vin Diesel też dobry film momentami troszkę przynudza ale ogólnie cały pomysł i fabuła są bardzo dobre
Metro Strachu 1 2 3 - na ten film wypowiadać się nie będę za bardzo. Film można obejrzeć chociaż nie w moim typie strasznie nudny 80% filmu to ciągła bez sensowna gadanina

08.01.2010
12:24
[69]

promyczek303 [ sunshine ]

Avatar --> Pisałam już o tym w dwóch wątkach, więc nie będę się powtarzać. Jednym słowem: rewelacja :)

Polowanie na druhny --> Fajna, lekka, przyjemna komedia. Polecam na jakiś wieczór w gronie znajomych przy piwku :)

08.01.2010
12:57
[70]

Hagotto [ Legionista ]

a ja niedawno poszedłem do kina z kolegami na DFK Notorius. ; )
Fajnie zrobiona opowieść o życiu Biggiego. o filmie możecie sobie poczytać w necie, więc rozpisywać się nie będę.
moja ocena filmu: 6/10

08.01.2010
13:38
[71]

Snakepit [ aka Hohner ]

Kino:

- Avatar - dla mnie bomba, prosta, ckliwa historyjka przepięknie obsadzona w komputerowym świecie, mus dla wizualnych kinowych onanizatorów.

Blu Ray:

- Terminator Ocalenie - po 10 oglądnięciach w końcu wyrobiłem sobie mocne zdanie na temat filmu. Film dobry, dam mu no 7/10. Sam scenariusz ok, szkoda, że realizacja troche kulała a osobie odpowiadzialnej za poskładanie filmu należą się baty. Film dobry ze względu na postac Marcusa oraz za dźwięk w DTS HD MA - mistrzostwo.

- Kod Da Vinci - no nawet mnie jakoś wciągnęło, Tom Hanks w dobrej roli, trochę gonitwy, troche akcji, trochę w miarę ciekawych dialogów. 7/10

- Anioły i Demony - niby kontynuacja powyższego...zasnąłem po 20 minutach...2/10

- Wrestler - świetny powrów Miki Rurki do kina, bardzo fajna opowieść o tym jak można spieprzyć sobie życie. Plus dla Marisy za fajniutkie cycusie i super dupcie oraz za muzyke Guns N' Roses na koniec :D 8/10

- American Psycho - z początku film nudny, jednak narracja powoli zaczyna wciągać by potem naprawde wrzucić widza w wir schiz głównego bohatera, no i zakończenie ;) 9/10

08.01.2010
20:32
[72]

promyczek303 [ sunshine ]

3:10 to Yuma --> 7/10. Przekonałam się że nawet western może mi się spodobać i o dziwo, nawet mi się łezka na koniec w oku zakręciła ;)

08.01.2010
22:16
[73]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Zaklęci w Czasie - ładny film o miłości i świetna po raz kolejny Rachel Mcadams ;). Ocena 7/10

Meet Bill - fajny film o małżenstwie, które przechodzi kryzys itp. Dobre aktorstwo i nie nudził. Ocena 7/10

Halloween (2007) - świetny filmek otrzymaliśmy od Rob Zombie! Bardzo mi się podobał - dobrze zmontowany i widać, że twórcy mają fach w rękach. Jedynie troszkę denerwuje mnie aktorka, która zagrała siostrę Myersa. Wolałem Lee Curtis :). Polecam każdemu miłośnikowi dobrego i mocnego dość filmu grozy. Chyba lepszy od pierwowzoru - jak wam się podobał? Ja oceniam go na mocne 8+/10

Halloween 2 (2009) - nie był zły ale można było się spodziewać słabszego od pierwszej części. Bardzo fajna i klimatyczna końcówka, która ratuje cały film. Warto go obejrzeć ale to już nie to samo. Ocena 6/10

9 - świetna animacja z ciekawym scenariuszem. Dość mroczny jak na tego typu film. Jedynie końcówka troszkę debilna. Ocena 8/10

Zły Porucznik - dobry film o przygodach złośliwego porucznika policji w Nowym Orleanie. Warto obejrzeć bo Cage zagrał super! Ocena 7/10

The Air Breathe - straszny dramat opowiedziany z rożnych perspektyw. Momentami troszkę nudzi ale daje radę. Ocena 6/10

Magic Man - Katastrofa i po 15 minutach poszedłem spać.

Weronika postanawia umrzeć - nudy!!!! Jakoś troszkę przypominał mi inny film - Lot nad kukułczym gniazdem. Nic ciekawego szkoda czasu! Ocena 4/10

11.01.2010
22:06
[74]

JasterMereel [ Konsul ]

Słodki listopad/Sweet November (2001)
Jak być może pisałem wcześniej, nie przepadam za takimi "romansidłami". Lecz ten film był inny, sam przyciągnął mnie przed ekran :D Już go kiedyś widziałem, ale dużo nie spamiętałem. Do rzeczy - film zachwycił mnie inteligentnymi scenami, porównaniami, metaforami, nawiązaniami. Na prawdę widać bardzo przemyślany film, reżyser pewno długo go dopieszczał.
No i tak dziwnie jest, że na zły film umiem znaleźć wiele argumentów, zaś na dobry brak mi słów. Jak na film tego typu daję mu 5- (bardzo dobry minus) ;>

Chcę jeszcze wtrącić - jeżeli w ogóle kogoś obchodzą moje oceny, to jeżeli daję dramatowi gorszą ocenę niż jakiemuś tam fantasy nie znaczy, że jeden od drugiego jest gorszy. Każdy film staram się oceniać wg jego kategorii. Uważam, że takie rzeczy jak film, obraz czy muzyka nie da się brać pod jeden "bat".

Parnassus/Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)
Film bardzo dziwny, zakręcony - w pozytywnym znaczeniu tych przymiotników ;) Zdawało mi się, że efekty 3d na początku są gorsze, niż te pod koniec filmu. Nieco skomplikowany, ale przynajmniej się cieszę, że to nie kicz. IMO kierowany raczej do grona jakiś kinomanów, aczkolwiek każdy powinien go zrozumieć i docenić. W tym filmie widać charakterystyczny styl Terryego Gilliama, który mnie intryguje ;) Dobra gra aktorów, której nie trudno się spodziewać po takich aktorach ;p Warto film obejrzeć, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Dość dużo zabawnych sytuacji.
Długo rozmyślałem nad oceną, 4 za nisko, 5 trochę za wysoko. Daję niepewnie 4+ (dobry plus)
Najlepiej pójdźcie do kina i sami oceńcie, nie będą to na pewno stracone pieniądze ;)

12.01.2010
17:08
[75]

3dD1e [ Zuo market ]

Avatar - byłem w kinie 3d. Efekty specjalne, muzyka i niektórzy aktorzy i to wszystko wyszło świetnie. Podobało mi sie, ale myślałem że będzie więcej scen, które sprawią że obsypie się popkornem a tu wszyscy mieli jeszcze po pół porcji. Raczej więcej tam scen, które w połączeniu z dobrą muzyką wywołują pozytywne ciarki na plecach, jak przy słuchaniu ulubionej muzyki. Ogólnie film zasługuje na ocenę o 2 wyższą niż gra, czyli 8/10

Patriota - Wczoraj było w TV. Widziałem już z 5 razy, ale zawsze tok samo reaguję (pare łez, śmiech i przejęcie). Moim zdaniem 1 z trzech najlepszych filmów w jakich grał Mel Gibson.

14.01.2010
01:24
[76]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

zaklęci w czasie - drugi w życiu film, naktórym prawie ryczałem jak bóbr. Obowiązkowo dziewczyna u boku. Niestety, w porównaniu z książką film wydaje się trochę słabym i uproszczonym streszczeniem. Aczkolwiek i tak jest dobry

16.01.2010
18:25
[77]

Dessloch [ Legend ]

Kod Da Vinci - no nawet mnie jakoś wciągnęło, Tom Hanks w dobrej roli, trochę gonitwy, troche akcji, trochę w miarę ciekawych dialogów. 7/10

- Anioły i Demony - niby kontynuacja powyższego...zasnąłem po 20 minutach...2/10


jak zasnales to nie obejrzales... czemu oceniasz film zanim go obejrzysz.

Anioly i Demony zdecydowanie lepsze od kodu da vinci.... zarowno ksiazka jak i film

16.01.2010
18:33
[78]

dresX94 [ Happy Bóbr ]

Niedawno obejrzałem I'm Not There czyli nietypową biografie Boba Dylana. W filmie zagrało sporo znanych gwiazd jak Heath Ledger, Cristian Bale czy Cate Blanchet. W filmie podobało mi się przede wszystkim kilka rzeczy. Po pierwsze przedstawienie historii w strasznie nietypowy sposób. Każdy z 6 aktorów grających Boba Dylana grają jakąś jego wyrazistą cechę. Ogółem to jak wspomniałem nietypowa biografia dlatego też polecam ją osobom które lubią filmy psychologiczne ze świetną grą aktorską nawet jeżeli nie przepadają za samym Dylanem. Po drugie rewelacyjne role każdego z aktorów a szczególnie Cate Blanchet (tak BTW w tym filmie grała faceta). No i po trzecie wszystko jest przesiąknięte jakimś takim Dylanowym klimatem. Ja choc nie szaleję za Dylanem to film oglądało mi się znakomicie. Dla mnie 9.5/10

17.01.2010
01:21
[79]

Dessloch [ Legend ]

Sherlock holmes obejrzany 2 razy (w kinie)
dalej mi sie podoba.
wiec warto

z trailerow to clash of the titans jeszcze bedzie odbrze obejrzec.
robinhood ciut zalatuje gladiatorem... muzyka podobna i z trailera.. sceny podobne

17.01.2010
12:25
[80]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

The box - film twórcy Donniego Darko. W sumie tyle powinno wystarczyć za opis. Fabuła jest oparta na opowiadaniu z lat 70. Małżeństwo borykające się z problemami finansowymi otrzymuje propozycję. Tajemniczy MR. Steward daje im pudełko z przyciskiem. Warunki sa proste. Naciskają przycisk, otrzymują milion dolarów, a ktoś na ziemi ginie. Nie naciskają - nic się nie dzieje. Film ciekawy, ale ostro pojebany. Czasami po prostu nie wiadomo co się dzieje na ekranie.. Wiele rzeczy nie zostaje też wyjaśnione. 6/10

17.01.2010
12:51
[81]

pizol87 [ Pretorianin ]

Ink- bardzo fajny i przyjemny film w oglądaniu. Dość pokręcona fabuła co dodaje smaczku do odbioru filmu, na dodatek niezwykła muzyka która pozostaje w nas jeszcze wiele godzin po obejrzeniu filmu. Polecam wszystkim 9/10

The Invention of Lying - dość nietypowa fabuła filmu sprawia, że jest on niezwykle ciekawy, potrafi wciągnąć widza. Jeżeli ktoś oglądał Yes Man z Carreyem może zobaczyć małe podobieństwa. Również polecam 7/10

Jennifer Body - typowy amerykański horrorek szkolny z piękną megan fox w roli krwiożerczej demonicy, która dzięki swojemu wyglądowi wabi swoje przyszłe ofiary. Dla Megan Fox film można obejrzeć 5/10

The Time Travelers Wife - może nie jestem wielbicielem filmów romantycznych ale ten w swojej budowie zachęca do obejrzenia. Opowiada historie faceta który z nieznanych powodów podróżuję w czasie. Największym jego bólem jest to, że nie wie kiedy zniknie i gdzie się pojawi. 8/10

17.01.2010
13:30
[82]

ppaatt1 [ Trekker ]

Książę ciemności / Prince of Darkness (1987)
W pewnej miejscowości pewien ksiądz odkrywa pod swoim kościołem piwnice jakieś sekty. Wszystko by było ok, gdyby nie dziwny przedmiot w jednym z pokoi, szklana kapsuła z jakąś podejrzaną mazią. Ojciec Loomis wzywa profesora Howarda Biracka,. aby wraz ze swoimi najlepszymi studentami sprawdził cóż to za obiekt.... Dużo nie zaspoileruje jeśli powiem, że chodzi o Szmatana, apokalipsę i jeszcze raz szmatana. Fabularnie wg. mnie słabo. Fabuła dopasowana do tego co ma być pokazane, nie odwrotnie. Dla widza później i tak w sumie wszystko jedno o co chodzi. Psuedo-filozoficzny i pseudo-naukowy bełkot tu i tam. Albo ja jestem głupi, albo ten scenariusz jest pełen luk i dziwnych błędów. Dwa to aktorstwo, nigdy jakoś nie zwracałem na takie rzeczy uwagi, i tak jest i tym razem, jedyne co mi nie pasowało to wiek studentów.... Wolałbym oglądać młode osoby, jak przystało na skojarzenia ze studentami niż jakiś 30 letnich facetów z wąsikiem. Jeszcze taka ciekawostka w paru scenach, pewnego szalonego bezdomnego gra... Alice Cooper. Trzy, ujęcia i muzyka. Mistrzostwo. Muzyka szczególnie. Ujęcia również ciekawe, mroczne, ciemne, a wizja ze snu jest zajebiaszcza, mimo iż nic takiego nie pokazuje. I najważniejsze strach, pierwsza część filmu nawet, nawet, pierwsze opętania itd. Potem to slasher z szmatanem w roli głównej :) Ale ogólnie bardzo dobry film, fajnie się ogląda mimo niedociągnięć w scenariuszu. Klimat jest i to fajny. Ogólnie jak ktoś szuka czegoś z lekkim dreszczykiem w latach 80 może spojrzeć na ten twór Carpenter`a.

7/10


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - ppaatt1
17.01.2010
14:01
smile
[83]

chyrlok [ Into the Wild ]

Kurde zrobiłeś mi chęci na tego Księcia...

The Fly kultowy już horror(dla mnie dramat, kto widział też tak możę to odbiera), świetna gra niedocenianego Goldbluma. Było kilka wybitnych scen, mimo upływu lat dalej trzyma w napięciu.
Polecam... oceniać nie powinienem ale co tam... 7/10.

17.01.2010
14:07
[84]

HETRIX22 [ PLEBS ]

Ktoś oglądał film Monday ? Chińską wersje rzecz jasna. Szalone niczym Pulp Fiction

EDIT> no dobra japońską wersje nie chińską :P

17.01.2010
18:05
[85]

ppaatt1 [ Trekker ]

Mroczny instynkt / Buio Omega / Beyond the Darkness (1979)
Pewna młoda dziewczyna umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jej chłopak nie może się z tym pogodzić i przyrzeka że nie opuści jej aż do.. swojej śmierci :) Bierze łopatę, jedzie na cmentarz i zabiera do domu, gdzie przygotowuje dal niej specjalny kącik. W domu mieszka jeszcze jego "opiekunka", która chcę się z nim ożenić (dla pieniędzy, koleś odziedziczył w spadku po rodzicach wille i w uj kasy). Akcja się zagęszcza, Francesco się gubi i dochodzi do wielu niepotrzebnych mordów... Goblinsi dają radę, zresztą jak zawsze. Klimat ponury i mroczniawy. Ujęcia i niektóre sceny bardzo ciekawe (ostatni pocałunek w szpitalu, sekcja zwłok, scena seksu w sypialni, "rozpuszczanie" ciał). Dużo cipek, cycków, flaków i śmiesznie wyglądających efektów gore. Jak komuś niestraszne takie tematy to niech zabiera się za oglądanie. Mi się podobało. (choć końcowe sceny żałosne i niepotrzebne począwszy od końcowej walki, aż do sceny z grabarzem).

8/10
Dam tylko link do soundtracka, bo trailery słabe.


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - ppaatt1
17.01.2010
18:19
[86]

Dessloch [ Legend ]

co do The box... newgrave opisywal.
ja tak poytywniena ten film nie patrzylem. 4/10, naprawde rozczarowanie, bardzo slaba rola cameron diaz... widac ze sei nie nadaje na powazniejsze role.
film niby mialbyc tajemnicy i zakrecony a byl po prostu nudny

18.01.2010
22:20
[87]

Dessloch [ Legend ]

book of eli. Dobry film. 9/10 /10 dostaja u mnie tylko naprawde dobre, wrecz kultowe, wiec to jest bdb film. Ale...koncowka... Nawet nie koncowka. Ostatnia minuta zalosna... Tak samo zalosna jak 30min 2012filmu... Kyory bylby dobry jakbynie te idiotyzmy.
Book of eli fajna apokaliptyczna wizja swiata... Takie jericho tylko mniej kolorowe. Dobry film. Ps ludzie to zuoooo, film dla attyli.

18.01.2010
23:46
smile
[88]

Łyczek [ Legend ]

"Księżniczka i żaba"

Jeżeli ktoś chce wrócić do starych bajek Disney'a to jest do tego okazja. Klimat jest w dużej mierze bardzo podobny do produkcji z lat '90. O samej animacji nie można nic złego powiedzieć. Polecam wszystkim - młodszym, jak i starszym widzom. Ocena 8/10 :)


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - Łyczek
18.01.2010
23:58
[89]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

"The Men Who Stare at Goats"

Obsada: Clooney, McGregor, Spacey, Bridges. Rodzaj: komedia militarno-paranormalna.

W skrócie film jest komediową wariacją na temat wojskowych eksperymentów mających na celu stworzenie super-żołnierzy posługujących się mocami psychicznymi. Taki pomysł to samograj, autorzy korzystają garściami ze spiskowych teorii dziejów (program MK-Ultra), filozofii new-age i ery hippisowskiej która najwidoczniej miała większy wpływ na amerykańskie wojsko niż nam się wydaje:-). Film jest raczej nietypowy i chwilami naprawdę zabawny. Komedii raczej nie oglądam samemu ale przy tej brechtałem się dziko:-). Zajebiście odpowiada mi to poczucie humoru.

spoiler start


Np. Ewan McGregor nie wiedzący że jest Jedi chociaż sam go przecież grał wcześniej:-).


spoiler stop


Ogólnie film bardzo udany. Czegoś tylko w nim brak, może jakieś bardziej konkretnej puenty?. Może chodzi o spartaczone zakończenie?. W każdym razie dobra rzecz. Polecam osobom znudzonym American Prick i Sram Vegas.


"Dom Zły"

Bagno, syf, rzygi i gnój. Tak w skrócie można określić atmosferę tego filmu. Dotyczy to także mentalnej charakterystyki większości (jeżeli nie wszystkich) bohaterów. Reżyser "Wesela" ponownie uderza mocno ze szklanki i z bańki. Z tego filmu litrami wycieka mizantropia. Nie jest to jednak mizantropia bezcelowa, po prostu artystyczny (i trochę przerysowany) sposób wyrażenia się. O ile w Weselu był jako taki happy end, o tyle "domu złym" go nie ma...

spoiler start


No chyba, że za happy end uznać można fakt, że Środoniowi udaje się spierdolić.


spoiler stop


Mocne, niewesołe kino (humor zgryźliwy), dające ostro po kopule i na pewno nie pozostawiające widza obojętnym. W dodatku "Dom Zły" jest świetnie zagrany (rewelacyjne dialogi) i ma niezłą (choć prostą) fabułę. Faktycznie te akcje z wódą są podejrzewam przegięte, no ale to już taka "formuła".

19.01.2010
11:13
[90]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

Law abiding citizen - naprawdę dobry film. Nie zmieniaja tego faktu nawet niektóre mocno przesadzone elementy. Rzadko się zdarza, żebym nie wiedział co będzie sie dalej dziać. No i chyba pierwszy film, w którym Buttler gra złą postać. Fabuła w skrócie: głównemu bohaterowi w napadzie rabunkowym zabijają żonę i dziecko. Mordeca wchodzi w ukłąd z prokuratorem idostaje minimalny wyrok. Główny bohater się wkurwia. 8/10

19.01.2010
11:15
[91]

LordBit [ Konsul ]

Miodowe Lata ja lubie

19.01.2010
13:31
[92]

John Michael Kane [ Pretorianin ]

Pardon, że tyle filmów, ale nie udzielałem się wcześniej, a mam ochotę wylać z siebie trochę przemyśleń.

Moon (2009)
4/5
Świetne kino S-F; bardzo dobra rola Sama Rockwella, świetna muzyka, scenografia i scenariusz, chociaż przewidywalny dla mnie po chwili – jednak to była miła odmiana od tych typowych S-F durnot.

Pandorum (2009)
2/5
W przeciwieństwie do powyższego ten film nie posiadał „tego czegoś”, wtórność, wtórność, wtórność. Gra aktorska mi się podobała, szczególnie Bena Fostera, a tak to bieda. Jeśli komuś się film podobał a nie miał okazji oglądać np. Event Horizon to czym prędzej nadrabiajacie bo Event jest zdecydowanie lepszym obrazem niż to.

Surrogates (2009)
2/5
Po prostu okropny, nuda, wykonanie plastikowe – pomysł może w pewnym sensie ciekawy, ale film zły.

The Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans (2009)
3/5
Solidna sensacja, remake filmu z Keitelem z lat `90. Nic wybitnego, powalającego, ale oglądało się dobrze, czyli pod technicznym względem film nienaganny.

Funny People (2009)
2/5
Męczarnia w dużej mierze. Wiem, że Sandler potrafi nie tylko grać kretyna, ale trafiają mu się niezłe role dramatyczne, ale to niestety jest „pomiędzy” - w efekcie czego wychodzi taka niespójna papka. Rogen też nie śmieszy, w całym filmie może uśmiechnąłem się lekko 2-3 razy. Oczywiście powiecie, że to nie jest stricte komedia – zgadza się, ale jako dramat film też jest dosyć słaby i przewidywalny.

Harry Brown (2009)
3/5
Taki Punisher na emeryturze – przynajmniej tak to sobie wyobrażałem przed seansem (czytając kilka taglines). Film ciekawy, podejmujący ważny temat – bo chuligani to nie tylko plaga biedniejszych zakątków Anglii. Caine w formie, z piękną zaciętością eliminował hordy wyrostków (żartuje...) - po prostu niezły.

19.01.2010
13:31
[93]

John Michael Kane [ Pretorianin ]

Law Abiding Citizen (2009)
4/5
Wszystko w tym filmie mi się podobało, aktorstwo, scenariusz – oprócz końcówki. Nie będę psuć zabawy, ale chyba zgodzicie się, że była niedorzeczna biorąc pod uwagę taki umysł jakim dysponował bohater grany przez Butlera. Podpada pod jedną z moich ulubionych kategorii „Punisher-a-like”.

Jasminum (2006)
4/5
Filmy Kolskiego mają to coś, nie wiem czy się zgodzicie. Nie wszystkie może są równie ciekawe i równie dobrzę skręcone, ale ten ma to coś niewątpliwie. Bardzo dobra rola Gajosa (a gdzie on zagrał źle?), ciekawa sceneria, część fabuły skopiowana z pewnego filmu kojarzącego się z perfumami - tak mi się zdawało przynajmniej.

Operacja Dunaj (2009)
2/5
Nudny, słabe wykonanie, brak spójności i sensu. Tylko dla hardcore'owców.

Afonia i pszczoły (2009)
2/5
Kolejny film Kolskiego w tym zestawieniu, niestety gorszy. Brak sensu najbardziej mnie ubódł... Zdecydowanie gorzej się go ogląda niż Jasminum.

Wino Truskawkowe (2008)
3/5
Solidny film, pokazujący polską wieś, ale już nie taką sielankową, lecz taką prawdziwą do bólu. Film stworzony w kooperacji Słowackiej, w roli głównej świetny Jirí Machácek (np. Samotari). W filmie ujrzeć możemy także Dziędziela, Stuhra i Więckiewicza.

Bolt (2008)
3/5
Animacja, ładnie wykonana, ciekawa, chociaż początek zraża mocno (za pierwszym razem wyłączyłem film po 5 min sądzać iż tak będzie wyglądać cały film). Jak ktoś lubi animowane to polecam.

19.01.2010
13:31
[94]

John Michael Kane [ Pretorianin ]

Not Forgotten (2009)
1/5
Pan Simon „The Mentalist” Baker w pełnym metrażu – niestety słabo wybrał sobie film. Denny, głupi, a czar pana Bakera nie starcza by uratować to żałosne „dzieło”.

The Men Who Stare at Goats (2009)
2/5
Straszny zawód. Początek świetny, może nawet i w pewnych momentach zabawny, ale później – równia pochyła. Aktorzy świetni, pomysł – powiedzmy – niezły... co z tego, jak zabrakło sensu i dobrej końcówki.

Marley & Me (2008)
3,5/5
Film powiedzmy sobie nie jest wybitny, ale mi się bardzo podobał. Może dlatego, że sam chciałbym aktualnie mieć takiego Marley'a. Końcówka tylko dla zimnych drani. Jedyny film, na którym uroniłem łzę (a widziałem setki).

Loose Change (2006)
3/5
Film dokumentalny o domniemanych atakach terrorystycznych na terenie USA w 2001 r. Przybliża kulisy i działania zakulisowe rządu amerykańskiego w obliczu „9/11” demaskując przy tym wszelakie wątpliwości, jakoby to „terroryści” mieli dokonać ataków. Wiadomo, że to było w imię NWO („New World Order”), no ale to nie miejsce by o tym debatować. Dokumentalny, jak to dokumentalny, troszkę przynudza, ale ocena taka a nie inna bo warto zobaczyć, nawet jak się wierzy, że to Abdul z Mohammedem wlecieli celowo, na własną rękę w WTC (i korzystając z prawa Hooke'a naruszyli te punkty, które zwaliły ogromy wieżowiec jak domek z kart) a ich kolega Fatin wleciał ogromnym Boeingiem w Pentagon i zostawił tylko małą dziurkę (a szczątki samolotu tak zabezpieczył, że wyparowały).

Dom zły (2009)
3/5
Akcja filmu dzieli się na tą dziejącą się w czasie rzeczywistym oraz na retrospekcje. Czasy PRLu, sprawa kryminalna, wszechobecny nacisk władzy, lejąca się strumieniami wódka a w tym wszystkim zwykli ludzie, którzy ukazani są z ciekawej perspektywy. Ciekawa kreacja Topy oraz Jakubika. Dziędziel jak zwykle dobry oraz tu i ówdzie przypominający o sobie Więckiewicz. Solidnie nakręcony, bez żadnych wpadek montażowych, trzyma się kupy i dobrze się ogląda.

The Damned United (2009)
4/5
Michael Sheen kolejny raz udowadnia, że nie można się oderwać od filmu, w którym występuje. Tematyka piłki nożnej – ciekawie przedstawiona na przykładzie trenera Briana Clougha, który objął Leeds United w czasach swojej świetności (lata `60-`70). Clough jak wiadomo długo tam nie zabawił, lecz film skupia się ogólnie na jego postawie jako człowieka, który potrafił skupić na sobie uwagę wszystkich poprzez swoje cięte wypowiedzi i upór w jakim dążył do sukcesu. Bardzo dobrze zagrany, dobry scenariusz (pisany przez życie) oraz świetna muzyka, która zapada w pamięć.

19.01.2010
13:33
[95]

John Michael Kane [ Pretorianin ]

Big Nothing (2006)
4/5
Thriller, komedia i sensacja w jednym. Udane role Pegga i Schwimmera sprawiają, że nie oderwiecie się od tego filmu, jeżeli lubicie zagadkowe, pełne niespodzianek historie. Warto obejrzeć do samego końca.

Generał Nil (2009)
4/5
Ze wszystkich ostatnio oglądanych i wyprodukowanych (in Poland) filmów o tematyce wojennej ten jest chyba najlepszy – biorąc pod uwagę aspekty czysto techniczne, nie wkraczam na pole polityki bo to nie moja działka (jednak budzi wstręt i szczerą nienawiść do wschodniego bloku). Łukaszewicz zagrał bardzo dobrze dowódcę Kedywu AK. Dobry scenariusz, chociaż niektórzy zarzucają, że można by film przedłużyć o te 20 minut by pokazać rehabilitację generała Fieldorfa w `89 (pośmiertną oczywiście) i w ten sposób pokazać pełen spektrum owych wydarzeń. Żaden film nie jest idealny, ale ten przynajmniej się dobrze oglądało...

Generał – Zamach na Gibraltarze (2009)
2/5
...w przeciwieństwie do tego gniota. Dałbym 1/5, ale w miarę dobra kreacja Pieczyńskiego mi na to nie pozwala. Irytujący sposób ukazywania scen, dziury w scenariuszu, niepotrzebne szastanie ujęciami i materiałami archiwalnymi – po prostu miałem ochotę wyłączyć to po 12 minutach oglądania (aż sprawdziłem ile to już leci bo wydawało się, że dobrą godzinę). Pomijając techniczne aspekty filmu, które są poniżej krytyki, mamy tu do czynienia z hipotetycznym przebiegiem wydarzeń z 1943 r. Sama historia jak dla mnie nie trzyma się przysłowiowej kupy – możliwe, że prawdziwy raport Baliszewskiego ma ręce i nogi, jednak tutaj scenariusz jest pisany chyba na kolanie tuż po zakończeniu pasjonującego odcinka BrzydUli czy innej szmiry (produkcja TVN). Nigdy się pewnie i tak nie dowiemy jak było – czy samolot został sabotowany czy nie (ekshumacja zwłok generała wyklucza ponoć zabójstwo w sposób przedstawiony w filmie)...

Dorian Gray (2009)
3/5
Ekranizacja jedynej powieści Oscara Wilde'a przypadła mi do gustu. Film dobrze nakręcony, brak dłużyzn, bardzo dobra rola Colina Firtha – sprawiają, że film ogląda się przyjemnie, chociaż brakuje szczypty czegoś...

Wojna polsko-ruska (2009)
0/5
Bez komentarza.

Inglourious Basterds (2009)
4/5
Gdyby nie kilka irytujących momentów dałbym 5/5. Nie, nie jestem fanboy'em Tarantino. Lubię jego filmy, ale nie wszystkie. Ten akurat mu wyszedł. Pierwszy kwadrans zahipnotyzował mnie na amen. Christoph Waltz powinien otrzymać statuetkę (już Golden Globe otrzymał) za tą rolę. Aż strach się bać – bowiem na IMDb wyczytałem, że Quentin chciał obsadzić w tej roli Di Caprio. Pitt i jego wkurzający, robiony na siłę akcent nie powalił mnie, aczkolwiek doceniam starania, gdyż wiem jakie były zamierzenia Quentina w tej mierze – za całokształt należą się brawa. Świetnie dobrana muzyka podkreślała należyte sceny (spotkanie po latach Shosanny i Landy!), scenografia bez zarzutu.

19.01.2010
16:28
smile
[96]

k42a_ [ The Blues ]

Posty John Michael Kane zmotywowały mnie do napisanie co ostatnio widziałem. :) Nie mam tego co prawda tak wiele, ale zawsze coś. A więc:

Incivtus -> kolejny dramat w reżyserii Clinta Eastwooda. W rolach głównych Morgan Freeman i jeden z moich najulubieńszych aktorów czyli Matt Damon. Scenariusz spoko, gra aktorów też miła, ale film jakoś mnie nie wciągnął. Po prostu ciekawa historia, ale nic poza tym. 6/10.

Teoria Zabijania -> typowy horror, choć gdyby został lepiej nakręcony mógłby być całkiem ciekawy. Ogólnie to nudy, ale sam koniec bardzo niespodziewany. 4,5/10.

Trzy Dni -> hiszpańska 'apokalipsa'. Sam wątek końca świata jest jakby tłem dla tego co dzieje się na ekranie. A co na ekranie? Dość ciekawa historia, z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, ale na dłuższą mete nudzi. 6,5/10.

Stan Gry -> świetne kino z rewelacyjnym aktorstwem. Chociaż akcji zbyt wiele w nim nie uświadczymy, wciągnął mnie niesamowicie. Polecam. 7,5/10.

Paranormal Activity -> horror, który pobił wszelkie możliwe rekordy. I posiada w sobie jedną rzecz, której nie ma 99% dzisiejszych horrorów - straszy. Co do reszty się nie wypowiadam, bo film był kręcony pół-amatorsko. Polecam, ale tylko samemu i w ciemnym pomieszczeniu. Polecam. 7/10.

HP i Książe Półkrwi -> po całkiem niezłej części V nadeszła kolej na dość nijaką cześć VI. Nie ma co tu za wiele pisać, po prostu w miare udana historia, a co najważniejsze robi się coraz mroczniej. 5,5/10.

Galerianki -> nie wiem co wszyscy widzą w tym filmie. Bardzo dziwny, nudny i głupi. Chociaż może niesie jakieś przesłanie... 4/10.

Zamieć -> bardzo słaby film z Kate Beckinsale (dobrze napisałem?). Scenariusz mało oryginalny, bohaterowie strasznie mnie irytowali, a zakończenie tak denne, że tylko można się śmiać. 3/10.

The Hurt Locker -> film co prawda amerykański, ale tym razem im wyszedł. Bardzo ciekawy, mamy poruszony temat saperów, których zbyt często na ekranach nie widzimy. Do tego dobre zdjęcia i scenariusz. Ogólnie bardzo dobry film. Polecam. 8/10.

Prosta Historia -> David Lynch w filmie nietypowym dla siebie. Ale jednak udanym. Genialne zdjęcia i muzyka (!!!) + główny bohater i rewelacyjnie napisany scenariusz. POLECAM. 7,5/10. Bardzo optymistyczny film.

Brothers -> amerykańska wersja europejskiego dramatu. Sam film nawet dobry, ale akcja bardzo się ciągnęła. I po raz kolejny bardzo dobra muzyka (chyba jedna z piosenek była nominowana do Złotego Globu). 6/10.

19.01.2010
16:40
[97]

k42a_ [ The Blues ]

niesfiec --> co do tego spoilera w Domu Złym:

spoiler start
Jeśli dobrze by się przypatrzeć pod koniec filmu, gdy kamera jest z góry można się dopatrzeć jak dwóch policjantów dogania Środonia (tak ktoś pisał na forum FW) i do niego strzelają
spoiler stop

19.01.2010
16:47
smile
[98]

Naruto Fan PL [ Retired ]

Ostatnio byłem w kinie na Avatar i powiem że nie spodziewałem się tego film był doskonały.

22.01.2010
12:36
[99]

promyczek303 [ sunshine ]

Dorian Gray --> Film nie jest zły, ale muszę przyznać, że pod koniec już się nudziłam. Daję 5/10.

Galerianki --> Stanowczo za dużo przekleństw. Wiadomo, że chcieli pokazać pewne zjawisko z jak najgorszej strony, ale myślę, że gdyby zredukowali je do połowy to całkiem by wystarczyło. 4.5/10

Forrest Gump --> Widziałam krótszymi i dłuższymi urywkami już kilka razy, wiedziałam dokładnie o co w filmie chodzi, ale w końcu obejrzałam od początku do końca. Film chyba nie wymaga dłuższego komentarza - jest świetny. 9/10

Impact --> Bardzo fajny film. Należy do nielicznych filmów o kosmosie gdzie nie przewija się temat zepsutego statku kosmicznego i wielkiego napięcia związanego z oczekiwaniem czy uda się bezpiecznie wylądować ;)
Co prawda też uważam, że mógłby być przynajmniej o 30 minut krótszy [ma 3h] ale da się to wybaczyć. 8/10

22.01.2010
13:11
[100]

HoMeR [ Man with dragonov ]

Zmierzch - myślałem że ten film to będzie jakaś kicha, ale po obejrzeniu musze stwierdzić że film bardzo dobry 8/10


Dom Zły - film opowiada o pewnych wydarzeniach w domku ... nie będę opowiadać :) lekko przesadzony film ale dobry 7/10

22.01.2010
13:33
[101]

bolo87 [ Pretorianin ]

Ja żem wczoraj oglądał ostatni odcinek świetnego serialu kryminalnego "odwróceni" opowiadającego o polskiej mafii.Mam komplet dvd tego serialu, ale akurat wczoraj szedł ostatni odcinek.POLECAM

22.01.2010
13:35
[102]

grabas [ Pretorianin ]

sciagłem se parnassusa zajebisty i avatara hujnia nie polecam i nowy sherlok jest tez ok

22.01.2010
13:47
[103]

bolo87 [ Pretorianin ]

A no i wczoraj też oglądałem "Sfore" odcinek 1 na dvd.O to jak jest opisany ten pierwszy odcinek:
Starewicz (Krzysztof Kolberger) szef jednego z gangów zleca zabójstwo Sulimy który jako komendant główny policji zdecydowanie za mocno depcze mu po piętach.Kiedy Sulima ginie w zamachu, jego przyjaciele postanawiają zrobić wszystko by Starewicz wylądował za kratami.
To był jeden z 9 odcinków pierwszej serii.Uwielbiam filmy opowiadające o mafii takie jak ten.

22.01.2010
13:51
smile
[104]

mautrix [ Foo Fighter ]

Numb - Facet, który się zawiesił

Bardzo dobry film (moja ocena 8/10), zaskoczył mnie ponieważ sam tytuł brzmiał marnie. Okazało się, że moje obawy były bezpodstawne. Film z gatunku Dramat/Komedia, opowiadał o pewnym scenarzyście, który po pewnym skoku w bok wpadł w bardzo poważną chorobę;) Największym zaskoczenie, była świetna rola pierwszoplanowa, którą grał Matthew Perry. Zaskoczył mnie totalnie, wcześniej kojarzyłem go z kiczowatym serialem "Przyjaciele" i nigdy nie dawałem mu szans na poważne zaistnienie na wielkim ekranie. Zagrał znakomicie, doskonale odzwierciedlił człowieka "Który się zawiesił". Jedyne co mnie trochę zawiodło to zakończenie, które było jakby trochę niedopracowane, zrobione w biegu.
Nie zmienia to jednak faktu, że film naprawdę warty obejrzenia, niestresujące kino dla każdego.

22.01.2010
17:05
[105]

k42a_ [ The Blues ]

W chmurach --> najnowszy film autora "Juno" i "Dziękujemy za Palenie". Trzyma poziom. Może nie tak samo udany za te wymienione filmy (Juno nie pokonuje w żadnej sekundzie), ale porównywalny. Bardzo dobra rola Clooneya i dobrze napisany scenariusz ze świetnymi dialogami. Na dodatek jest to jeden z niewielu filmów minionego roku wyprodukowanego w USA bez happy endu. 7/10. POLECAM.

Człowiek, który gapił się na kozy --> kolejny film z Georgiem Clooneyem. Jednak już trochę gorszy. Ale za to z jaką obsadą - Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges i Clooney. Jak to na nich przystało zagrali bardzo dobrze, ale film niesamowicie się dłużył (mimo to, ze trwa niecałe 90min). Na dodatek kompletnie zepsute zakończenie. 5,5/10.

Sierota --> jeden z lepszych horrorów minionego roku. Reżyser świetnie budował napięcie przez cały film (mimo niemrawego i nudnego początku), ale też wielki w tym udział miała aktorka grająca tytułową bohaterkę. A już kompletnym zaskoczeniem było wyjaśnienie całej tej historii. 8/10. POLECAM.

22.01.2010
17:32
smile
[106]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Człowiek, który gapił się na kozy

Kto wymyśla te tytuły:D

22.01.2010
17:45
[107]

HUtH [ pr0crastinator ]

I dlatego, że tytuł jest tak absurdalny, źle go przetłumaczono(w oryg. mEn)

22.01.2010
18:06
[108]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

Bo polski tytuł to "Czarujący Szpieg", teraz możecie się zastanowić który tytuł lepszy:-).

22.01.2010
19:06
[109]

bolo87 [ Pretorianin ]

Tytuł "Człowiek który gapił się na kozy" jest poprostu koszmarny. "Czarujący szpieg" trochę lepszy, ale też nienajwyższych lotów.

22.01.2010
19:16
[110]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@bolo87

Wręcz odwrotnie:-).

22.01.2010
19:18
[111]

JasterMereel [ Konsul ]

A dla mnie właśnie "Czarujący szpieg" brzmi kiczowato. Gdybym zobaczył w kinie plakat z tytułem filmu: "Człowiek, który gapił się na kozy" pewnie chętniej bym na niego poszedł ;)
Jakbyście chcieli, to do "tańczącego z wilkami" też można się przyczepić ;>

22.01.2010
20:24
[112]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@JasterMereel

Dokładnie, w oryginalnym tłumaczeniu tytułu jest coś oldschoolowego i zabawnego:-).

Dziwne, jak na razie chyba nikomu się ten film nie spodobał.

22.01.2010
20:25
[113]

Irracjonalny Amisz [ Generaďż˝ ]

Surrogates - dno, nudny film. Sszkoda. Nie polecam
Pandorum- swietny film ! Klimat super ! Jakosc tez nie najgorsza jesli chodzi o BD
Gamer - super filmek, cos dla graczy :)

22.01.2010
21:18
[114]

k42a_ [ The Blues ]

No ale wiecie, pierwotnie film miał się nazywać "Przesuwacz Kóz". :)

22.01.2010
21:37
[115]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@k42a_

Fakt, lepiej "przesuwacz" niż "posuwacz":->.

22.01.2010
21:41
[116]

HUtH [ pr0crastinator ]

"Przesuwacz Kóz" - pięknie :D Brzmi jak ambitne i wysoce intelktualne kino mongolskie :P

22.01.2010
21:54
[117]

k42a_ [ The Blues ]

Ale to miał być "Posuwacz", a nie "Przesuwacz" tylko mi się coś pokręciło... Za chwilę zobaczę...

A jednak dobrze pisałem - "Przesuwacz Kóz". :D

22.01.2010
22:28
[118]

bolo87 [ Pretorianin ]

Ludzie dajcie spokój bo zaraz pękne ze śmiechu.Przesuwacz, posuwacz kto takie nazwy daje.Co to do cholery za film.Jak poczytałem te posty to o mało żem z fotela nie spadł.

22.01.2010
22:37
[119]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Pogoda na jutro - Właściwie nie wiem, co napisać, bo dopiero skończyłem oglądać, wcześniej w TV nigdy mi się nie udało, dobrze, że jest itvp :-)...

Moim skromnym zdaniem jest to bardzo, bardzo dobry film. Opowiada niby o skundleniu obyczajów, upadku moralnym społeczeństwa i współczesnych "karierach", ale nie oglada sie tego z poczuciem przygnębienia. To film naprawdę bardzo przyjemny w odbiorze, przystępny, ale nie można powiedzieć, że banalny i trywialny! Co prawda zakończenie historii takie sie wydaje

spoiler start
...tzn. za dużo tam happy-endów do których jeszcze zdaje sie być dodana dosyć w sumie cierpka, ale sztampowa metafora "jedynego sprawiedliwego" który ma pod górkę.
spoiler stop


...na szczęscie nie jest tak oczywiste jak widz oczekuje i ostatecznie naprawdę zaskakuje :-) wywołując na twarzy lekko zjadliwy uśmieszek ;-)

Historia może nieco zalatuje tanim moralizatorstwem, ale naprawdę tylko trochę, za to sama w sobie jest pokręcona, przewrotna (a takie lubię najbardziej) i ma naprawdę sporo pozytywnych w odbiorze momentów... sprawia świetne wrażenie.

No i muzyka. Ci co oglądali wiedzą, o czym mówię :-D

7/10

22.01.2010
23:01
[120]

bolo87 [ Pretorianin ]

Oto filmy które moim zdaniem warto obejżeć (niebędzie tam żadnych posuwaczy kóz)
"Pogrzeb" - świetny film gangsterski, który rozgrywa się w latach 30 XX wieku.
"Chłopcy z ferajny" - klasyka filmu gangsterskiego, oparta na prawdziwych wydarzeniach.Film momentami brutalny, ale myślę że większość go oglądała.
"Ronin" -bardzo dobry film z R. De Niro, który jednak został bardzo słabo oceniony i zkrytykowany.Moim zdaniem jest to jednak bardzo dobry film, który za tydzień w Piątek będzie leciał na jedynce
"Cieńka Czerwona Linia" -Mój ulubiony film wojenny zdecydowane polecam
"Odwet" -film sensacyjny z Vin Dieselem opowiadający o wojnie gangów.Bardzo dobra akcja.



Reasumując jest mnóstwo filmów które mogą się podobać.Ja natomiast tak jak w grach mam swój ulubiony gatunek czyli kino akcji.Wyżej wymienione filmy z pewnością mogą się podobać.

25.01.2010
02:59
[121]

ppaatt1 [ Trekker ]

Zniknięcie / Spoorloos / The Vanishing (1988)
Mocny film. Nie ma latających głów, nie ma stworów rodem z najstraszliwszych koszmarów. Nie ma kanibali. Nie ma zombie. Jest za to historia możliwa. Historia która porusza ze względu na swoją realność.
Jest dwoje kochających się ludzi, wyruszają na kilkudniowy urlop. Zatrzymują się na stacji benzynowej. Ona tylko idzie szybko do sklepu kupić colę i piwo... nie wraca...
Doskonała reżyseria, doskonała gra aktorska, doskonała muzyka, doskonałe ujęcia, doskonały scenariusz. Piękne opowiadanie historii, dając nam dużo faktów, poukładanych faktów bez tylko jednego konkretnego. Wiemy w sumie co się stało, ale nie znamy dalszych szczegółów. Przygnębiająca atmosfera, ciekawe aspekty psychologiczno-filozoficzne (?). A końcówka... jedna z tych najmocniej oddziałujących na psychikę. I nie ma wielkiego obrzydliwego boom z flakami.
Po tym filmie inaczej się patrzy na rubrykę w gazecie z zaginionymi osobami.
10/10 Mistrzostwo.

Polecam wszystkim.
Trailera nie dam bo wg. mnie za dużo spoileruje, lepiej samemu odkrywać... Nie czytajcie opisów, po prostu oglądajcie...


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - ppaatt1
25.01.2010
03:36
smile
[122]

harald807 [ Fitter-Locksmith ]

Horror Carriers - Nosiciele - nie ma armii zombie i latającego mięsa, fruwających flaków.
A film jest ok. Takie lajtowe 28 dni później. 7/10 wg. mnie.

Dramat-wojenny ""Podróż powrotna"" -Taking Chance
Ten film pokazuje prawdę - jak kosztowna jest wojna w której giną młodzi amerykanie.
Ile to zachodu z pochowaniem żołnieża i kasy na te samoloty i wszystko.
Przesadzili ale zna ktoś film pokazujący losy amerykańskiego żołnierza po śmierci.
"Wojsko od kuchni-zaplecza" taki trochę inny widok na to wszystko pomimo,
że propagandowy mnie się podobał 9/10 na przekór wszystkim co chcieli oglądać strzelaninę rodem z Private Ryan.

25.01.2010
09:01
smile
[123]

kong123 [ Legend ]

Avatar

W tym wątku, o tym filmie wszystko zostało już powiedziane - nie ma się co rozpisywać - dla mnie rewelacja 10/10


Szeregowiec Ryan

Kiedyś już widziałem ten film parę razy ale wtedy mnie jeszcze na GOLu nie było. Ostatnio go sobie odświeżyłem. W moim odczuciu jest to bardzo dobry film wojenny. Dobra obsada aktorska i fabuła nawet ciekawa. Momentami efekty specjalne są mocne. Ludzie tracą kończyny, co chwila ktoś ginie. Film jakby próbuje ukazać że wojna to nie przelewki - tam na prawdę ginęli ludzie. Warto zobaczyć. +8/10

Ratatuj

Tak mnie coś naszło aby zobaczyć jakiś film animowany. Padło właśnie na Ratatuj. Bardzo sympatyczny i zabawny film. Opowiada o pewnym szczurku, który bardzo pragnął gotować. Niestety ze względu na to że jest szczurem nie jest akceptowany wśród ludzi. Ale pewnego dnia marzenie się spełnia i gryzoń pomaga niezdarnemu młodzieńcowi w sztuce gotowania. Mnóstwo zabawnych sytuacji, dobry dubbling i muzyka. Warto zobaczyć:) 8/10

Dzisiaj pewnie jeszcze coś obejrzę bo siedzę w domu - z powodu silnego mrozu PKS nie dojechał:)

25.01.2010
18:35
[124]

JasterMereel [ Konsul ]

Eagle Eye (2008)
Nie oczekujcie za dużo myśląc, że jak Spielberg ma coś wspólnego z filmem, to będzie dobry ;> Jak dla mnie za bardzo nie do wiary. Z tego co wywnioskowałem, to realia filmu mają się dziać mniej więcej w obecnych czasach. Wątpię, aby za pomocą komputera można było sterować aż tyle rzeczy ;) To złe, a dobre - pomysł oraz bardzo dobra akcja. Jak ktoś chce sobie obejrzeć przyjemny film z akcją to polecam ;) Dosyć dużo się jej dzieje oraz nie jest akurat przesadzona. Mimo wszystko daje 4= (dobry "na szynach")
edit: O! I jeszcze zapomniałem powiedzieć, że rzygać mi się chce :D Który to już film, w którym zwykli obywatele ratują swoich kochanych wybawców polityków łeeee

25.01.2010
18:46
[125]

Wiecznie Niezadowolony [ Pretorianin ]

Jestem zbiegiem z 1932 roku i bardzo mi się spodobał, szkoda że takich staroci nie puszczają w TV :/
Na początku ciężki, ale szybko robi się ciekawe, łatwo się zżyć z bohaterem, w pewnych momentach samemu myślałem co ja bym zrobił chciałem żeby on zrobił inaczej.
Polecam.

ocena - bardzo dobry


26.01.2010
18:45
[126]

ppaatt1 [ Trekker ]

Harry Angel / Angel Heart (1987)
Główny bohater Harry Angel jest prywatnym detektywem. Zawsze rozwiązywał mniej skomplikowane i bezpieczne sprawy np. rozwody. Pewnego dnia dostaje nietypowe zlecenie. Prawnik Louis Cyphre chce odnaleźć pewnego niegdyś znanego muzyka. Ponoć został podczas wojny ranny i stał się "warzywem" trzymanym w szpitalu. Wszystko wydawało się łatwe, wystarczyło zajść do szpitala... niestety Johnny Favorite przepadł i nikt nie wie gdzie jest. Zawiłe intrygi, podejrzane i makabryczne morderstwa, okultyzm.
Na samym początku warto zwrócić uwagę na rolę głównego bohatera. Mickey Rourke zagrał tą rolę fantastycznie. Doskonale wpasowywał się w sytuacje, pięknie odgrywał uczucia i walił czasem humorem. De Niro też niczego sobie. Po aktorstwie mamy niesamowity klimat, który podkreśla muzyka Jazzowa (zajebiście klimatyczna), barwy i ujęcia (scena seksu z Epiphany - mistrzostwo). Mroczny wątek detektywistyczny (horroru jako takowego w sumie mało, więcej mrocznego kryminału). Fabuła świetna, wielowarstwowa i skomplikowana. Warto obejrzeć, warto poczuć klimat i dać się wciągnąć. Nie ma się czego bać, nie widać tutaj wielkiego kiczu w efektach specjalnych.
10/10


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - ppaatt1
26.01.2010
19:39
[127]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

Piła 1, 2, 3, 4, i przymierzam się do 5 i 6.

filmy bardzo dobre, spodobały mi się.

o dziwo spodziewałem się wielu masakrycznych scen a tu były owszem, ale w miarę mało, wiecej tajemniczosci raczej.

26.01.2010
20:18
[128]

Dessloch [ Legend ]

Oo
zeby Saw sie podobal naprawde trzeba byc bezgusciem..
jedynka fajna(6/10), bo oryginalna, druga tez...ale im dalem tym gorzej.

26.01.2010
20:28
[129]

HUtH [ pr0crastinator ]

pat, co ty tak szastasz na lewo i prawo tymi dziesiątkami :D To skłania mnie do obejrzenia tych filmów, a tu jeszcze sesja i nie ma kiedy(chociaż czas by się znalazł wiadomo:D), co mnie irytuje :P

Z tego co ostatnio obejrzałem, to pamiętam "Skazani na Shawshank". Bardzo dobry film, ale nie rozumiem, czemu on taki kultowy. No tak, niewinny skazany, wykiwanie systemu i wolność - wszystko pięknie współgra, żaden tam moralny niepokój, Ameryka cieszy się. I nie wiem... jakoś główny bohater średnio zagrany, a w każdym razie charakteryzatorów to tam raczej nie mieli(19 lat w ciężkim więzieniu, a aktor dalej z piękną gładka cerą - za to Freeman od początku do końca wygląda jak dziad).

26.01.2010
20:32
[130]

Dessloch [ Legend ]

HutH--> obejrzyj jeszcze raz skazanych na shawshank... "wykiwanie systemu i wolność" akurat najmniej wazna. Ten film ma ciut glebsze przeslanie. Moge zapytac ile masz lat? Tak z ciekawosci pytam

26.01.2010
20:34
[131]

ppaatt1 [ Trekker ]

pat, co ty tak szastasz na lewo i prawo tymi dziesiątkami :D
Wystarczyło tylko popytać się w wątku o horrorach :) Meph zaraz wleciał z listą filmów... i wszystkie nie schodzą poniżej 7/10 :) W gruncie rzeczy chodzi mi głównie o klimat, a te filmy są przesiąknięte klimatem do samych kości. W sumie sam się zastanawiam czy nie przesadzam z tymi 10tkami. No ale te filmy to majstersztyki :P Do tego każdy inny każdy coś innego niesie. Choć w sumie o Spoorloosie wciąż myślę. Mocny film.

Jedziemy do Gęstochowy --> Piłę oprócz jedynki ogląda się głównie dla konstrukcji pułapek. :P Ot, nic wielkiego, można obejrzeć przy paczce chipsów wraz z znajomymi. Ale jedno muszę powiedzieć, klimat jest :)

26.01.2010
21:05
[132]

szewa bass [ Generaďż˝ ]

kac vegas

26.01.2010
21:29
[133]

HUtH [ pr0crastinator ]

Dessloch <- Oglądać w najbliższym czasie ponownie nie zawierzam, a w poście uprościłem do granic fabułę. Oczywiście film jest wartościowy, nie neguję tego, mamy więzienie jako rozległą alegorię państwa(w każdym razie tak ja to odczytuję), kolejnych dalej poruszone aspekty godności człowieka, etyki, przemijania i inne wątki.
Źle się wyraziłem odnośnie kultu tego filmu, po prostu wiele razy słyszałem, jaki to super film, co trzeba zobaczyć od osób, które nie potrafiły mi powiedzieć co w nim takiego wspaniałego i wyrósł mi obraz filmu, który jest otoczony kultem, a ja czegoś takiego nie lubię. Ostatnio też miałem pewną awersję do amerykańskiego kina i w sumie po Shawshanku mi pozostała. Pewnie to przez te proste happy endy.
A skoro pytasz z ciekawości - to mam 20.

26.01.2010
21:51
smile
[134]

berial6 [ Pretorianin ]

Zemsta Sithów - nie będę się zbytnio zagłębiać w fabułę.Powem tyle- film bardzo fajny, tylko dubbing z jakim jest on zrobiony mi się nie podoba- 9.75/10

26.01.2010
22:01
[135]

JasterMereel [ Konsul ]

HUtH>> Zajeżdża mi hipokryzją ;> Nie podobał ci się, albo podobał ale nie był super hiper - to dobrze, napisz to. Gusta każdy ma inne, gdyby były takie same to w kinach leciałby tylko kicz ;p

26.01.2010
23:01
[136]

HUtH [ pr0crastinator ]

No to napiszę - film podobał mi się, ale nie aż tak, żeby go otaczać jakimś kultem, ponadto z zasady nie podoba mi się idea kultu w ogóle.
Niestety moje wypowiedzi są tak niefortunne, że choć napisałem w [129], że film jest bardzo dobry, to później coś namotałem i jak zwykle muszę wyjaśniać :P

27.01.2010
16:59
[137]

mdegorski [ Generaďż˝ ]

Ludzkie Dzieci - obok "Equilibrium" oraz "28 dni później" jedna z najlepszych apokaliptycznych wizji filmowych. Świetny scenariusz świata ogarniętego wojnami domowymi, na tle religijnym i ekonomicznym. Jedyna "bezpieczna" przystań to Anglia, której ustrój przemieniono na totalitarny, a wszelcy imigranci są natychmiast deportowani, wcześniej zamykani w klatkach. Rewelacyjny klimat, piękne, depresyjne ujęcia... Tutaj prawdziwą przyczyną upadku świata jest natura ludzi, objawiająca się w sytuacjach kryzysowych (w filmie jest to 18 lat bezpłodności). Mimo kilku dziur w scenariuszu (film na podstawie książki, pewnie dlatego) 8/10.

Ostatni dom po lewej - chyba jeden z najbardziej udanych remake'ów w historii. Jest przemoc, klimat, świetna gra aktorska i niezłe ujęcia. No i coś więcej niż tylko sieczka. Film stara się stawiać pytania na temat moralności, ale nie stara się ukrywać faktu, że ma być trzymającym w napięciu thrillerem. I jest. Polecam. Jest na co popatrzeć, kobiety w tym filmie są albo piękne (córka i matka!) albo nieźle poje%$#@ (Sadie, dziewczyna Kruga - aktorka odwaliła kawał dobrej roboty).

27.01.2010
17:12
[138]

mefek [ Senator ]

Ostatnio oglądałem opór i ostatnią bitwę. Nie będę się rozpisywał, ponieważ ppaatt1 napisał co nie co o filmie a ja mogę potwierdzić jego zdanie.

Ostatnia bitwa / Ji jie hao / Assembly (2007)
Kolejne dzieło twórców genialnego Brotherhood. Chińska wojna domowa pokazana od strony komunistów... i naprawdę bardzo dobrze. Na prawdziwych wydarzeniach. Otóż w 1948 Kapitan Guzidi dostaje rozkaz powstrzymania wroga na pewnym odcinku frontu dopóki nie usłyszy dźwięku oznaczającego wycofanie się. W bohaterskiej walce giną wszyscy oprócz Kapitana. W drugiej połowie filmu próbuje on przekazać hołd poległym. Mistrzowskie sceny batalistyczne. Ujęcia brudne, szybkie i efektowne. Do tego ten dramatyzm. Jedyne co mi pozostaje to dać ocenę i trailer. Gorąco zachęcam do obejrzenia!
10/10

27.01.2010
17:28
[139]

dresX94 [ Happy Bóbr ]

Sherlock Holmes - Bardzo porządne kino akcji z ciekawymi rolami Roberta Downey Jr. i Jude Lawa(szczególnie tego pierwszego). Podobały mi się również sceny dedukcji Holmesa. Wszystko było przesycone humorem trafiającym przede wszystkim do młodszego targetu choc to za bardzo nie przeszkadza. Mnie się bardzo podobało 8/10

Fighting - Nic ciekawego. W wielu miejscach fabuła nie miała żadnej spójności. Tego czego powinno byc w tym filmie, czyli walki, jest zdecydowanie za mało. Ogółem nie znalazłem żadnego pozytywnego elementu tego filmu. 3/10

Star Trek - O ile przy poprzednich Star Trekach(szczególnie przy serialu) usypiałem w parę minut to ta częśc mi się podobała. Fajnie zrobione sceny walki w kosmosie, sporo akcji i odejście od tego typowego dla Star Treka klimatu. Wszystko bardziej jest podobne do nowych części Star Wars. 8/10

Zmierzch - Spodziewałem się czegoś znacznie gorszego ale aż tak tragicznie nie było. Przede wszystkim co sięrzuca w oczy w tym filmie to zmiana typowego charakteru wampirów z brutalnych zabójców na łagodnych ludzi. Żałosna wg mnie była rola Edwarda. Ni on fajny, ni ciekawy. Postac ta zamiast mnie przekonac do siebie wywoływała szczery śmiech. No i wszystko przesycone tym romansidłowym klimatem. Ale jak już mówiłem spodziewałem się filmu tragicznego a trafiłem na średni. 5/10

28.01.2010
12:27
[140]

promyczek303 [ sunshine ]

The Departed --> 9/10

Orphan --> 8/10

Oba świetne. Warto obejrzeć.
Orphan w sumie niczym nie zaskakuje, wszystko jest przewidywalne (no prrraaawie wszystko) ale ma swój klimacik. Bardzo lubię też głowną aktorkę (Vera Farmiga) i polecę przy okazji inny film w którym zagrała: Chłopiec w pasiastej piżamie.
Departed - Jack Nicholson i wszystko jasne. Stary dziad ale zagrać umie.


How High --> 5/10. Jak już wspominałam, nie przepadam za filmami w których jest za dużo przekleństw, a w tym filmie wciskają je na siłę tam gdzie tylko pojawia się przerwa na wdech. Film mi się nawet podobał, ale te wulgaryzmy wszystko zepsuły.

28.01.2010
17:04
[141]

JasterMereel [ Konsul ]

Angielska robota/Bank Job (2008)
Film bardzo przyjemny ;) Ciekawa fabuła, nie tak jak w większości filmów o podobnej tematyce. Zaciska się "jak zamek błyskawiczny" - bardzo lubię taki efekt. Z pozoru początkowe postacie, nie znające się, powoli zaczynają się ku sobie zbliżać ich losy. Można by powiedzieć, że trochę naciągane były zbiegi okoliczności, lecz ja nie miałem takiego odczucia (poza tym nie wierzę w coś takiego, jak zbieg okoliczności ;>). Po prostu 4 (dobry).

28.01.2010
17:58
[142]

mdegorski [ Generaďż˝ ]

The Hurt Locker - Film nakręcony przez kobietę, bez epickich efektów specjalnych, a trzymający w napięciu mocniej niż większość Hollywoodzkich filmów akcji. Znakomita reżyseria, film pompuje w nas niesamowite pokłady adrenaliny, choć środek ciężkości skierowano raczej ku psychologii postaci niż akcji samej w sobie. Rewelacyjna gra aktorska, niezłe efekty no i te nerwy. Smaczek - Ice Truck Killer na wojnie ;D 8/10 i film dodany do ulubionych.

Funny Games (wersja z 2007 roku) - bardzo nietypowy film, ze świetnym pomysłem lecz odrobinę zmarnowanym. Autor stawia przed nami pytania odnośnie naszych oczekiwań co do rozwoju akcji (tym samym pokazując schematyzm współczesnego kina z gatunku horroru i pochodnych), oraz przedstawia wiarygodny obraz tego, co się dzieje gdy dwóch psychopatów chce się zabawić. Realne, materialne zło. Bez naciąganych momentów. Dobre to! 7/10 i film ze względu na nietypowe podejście dodany do ulubionych.

Hunger - obraz zdecydowanie dla wąskiego grona odbiorców. I to nie tyle dla smakoszy kina i widzów chcących czegoś ambitnego, głębokiego. To film dla zainteresowanych tematem (IRA i ich walka o status więźniów politycznych) niźli widzów pragnących dobrej historii o ludziach. Zawiodłem się odrobinę. 6/10

... tak samo zawiodłem się na Dystrykcie 9. Kiedy w pierwszej połowie filmu reżyser pokazuje naturę i skłonności ludzi, kiedy już naświetla fajnie tło polityczne oraz wzbudza w nas uczucia co do Obcych (innowacje!), wchodzą ludzie z Wielkimi Mocarnymi Spluwami i zaczyna się akcja. Okej, efekty są rewelacyjne (jak widać da się nakręcić epicki film bez potężnego budżetu, a i mniej opłacalni i znani aktorzy ponadprzeciętnie się spisali), ale następuje przesyt i dobra historia ulega zniszczeniu zamieniając się w efektowne, puste widowisko. Tym nie mniej - warto.

29.01.2010
16:36
smile
[143]

aterazione [ Senator ]

Sherlock Holmes -nie lubię takich filmów to 4/10 ale miłośnikom kryminałów na pewno się spodoba

Zombieland - Cudo bo to typowy amerykański chumor jaki lubię w filmach mało w tym horroru to tylko Animal Planet jak Lew zjada antylopę tak tu zombiaki zjadają ludzi i kozacki Escalade 10/10

29.01.2010
20:15
[144]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Sztandar Chwały - nudny i chyba jeden z gorszych filmów wojenny o 2 WŚ. Eastwood może i dobre kręci filmy to ten mu się zupełnie nie udał. Kompania Braci zjadają go na śniadanie. Ocena 4/10

Cztery Gwiazdki - w miarę przyjemna komedyjka ale momentami okropnie naiwna. Z nudów można obejrzeć. 6/10

29.01.2010
20:38
[145]

mos_def [ Senator ]

The Book of Eli - 7/10 - nie graja tego chyba jeszcze w Polsce, ale akurat bylem abroad i postanwoilem wpasc, ze wzgledu na klimacik post-apo. Dwie glowne scierajace sie role Denzela i Oldmana, zagrane fajnie, moze rola Denzela jest miejscami zbyt "oversuperhero'ed" (niektore sceny walki troche przegiete..) Jesli chodzi o klimacik post-apo to jest swietnie, fani fallouta beda czuli sie jak w domu, niestety historia na koncu rozbija sie o sciane głupawym zakonczeniem. Przez to dwie noty w doł..
Dla fanow post-apo must see, dla reszty mozna zobaczyc ale nic sie nie stanie jesli nie zobaczycie, bo szału nie ma.

Avatar 3D - 9/10 - pewnie juz wiekszosc widziala i ma mocno wyrobione opinie. Powiem tak, jest to kupa fajnych i miejscami niesamowitych efektow w fantastycznie dopracowanym klimacie, obtoczona nawet zjadliwa fabuła - przez co tak wysoka ocena.
Nie jest to zadne arcydzieło ale ogladajac na duzym ekranie w 3D (Real D 3D) mialem kupe zabawy, przez pierwsze 30min morda mi sie cieszyla jak dziecku.
Ogladajac to w 2D lub zbytnio napalajac sie na ciekawa fabułe (Pocahontas remake) trzeba by odjac ze dwie noty.

29.01.2010
22:05
[146]

Armorgedon12 [ 43 ]

Prawo Zemsty: Genialny film, ciekawa i trzymająca w napięciu fabuła, końcówka niestety niedopracowana pozostawia niedosyt. Opowieść o człowieku który nie cofnie się przed niczym by dojść do swojego celu, nie będę spojlerował, sami musicie zobaczyć. 9/10


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - Armorgedon12
30.01.2010
10:41
smile
[147]

JasterMereel [ Konsul ]

Prestiż/Prestige (2006)
Ominęła mnie telewizyjna premiera, ponieważ w moim domu ciężko obejrzeć to, co by się chciało ;> Jednak telewizyjna zapowiedź tak mnie zachęciła, że obejrzałem go potem - czego nie żałuję.
Bardzo, bardzo dopracowany i inteligentny film. Ostatnio Pan Christopher Nolan przekonuje mnie do swoich produkcji. Fabuła po prostu to cudo, ta cała tajemnica ciągnąca się przez film. Nawet na końcu, gdy wszystko się wyjaśnia, pozostaje kilka "ale" i trzeba trochę porozmyślać ;) Świetne porównania, ta cała zamiana ról. I na początku wydaje się, jak można z takiego niebanalnego tematu zrobić coś ciekawego - a jednak. Do tego dodać jeszcze paru dobrych aktorów i mamy taki oto rarytas ;) Na prawdę polecam, proszę się na początku nie zniechęcać. Wszystko się rozkręca z czasem, aż się potem nie nadąża ;) Daję zasłużone 5 (bardzo dobry).

30.01.2010
11:44
[148]

Gilmur [ Kopaczkens ]

14 serie Top Gear

31.01.2010
02:17
[149]

dresX94 [ Happy Bóbr ]

Tajne przez poufne----> Trochę posrany film z ciekawymi rolami Clooneya, Malkovicha i Pitta. Film opowiada o grupie ludzi których połączył dziwny zbieg okoliczności spowodowany wyrzuceniem głównego bohatera (Malkovich) z CIA. Polecam osobom które lubią komedie kryminalne w których nie wszystko do końca ma sens:P Jak dla mnie 7,5/10

Rec------> Po obejrzeniu Paranormal Activity chciałem obejrzec coś w podobnym stylu więc sięgnąłem po Rec. Choc film jest strasznie przewidywalny(jeżeli jest się bystrym w połowie filmu można znac zakończenie) co nie zmienia faktu, że w paru momentach podskoczyłem ze strachu. Polecam oglądac wieczorem, gdy jest się samemu ze słuchawkami na uszach:P 8/10

The Incredible Hulk-----> Lubię oglądac filmy z superbohaterami w wolnych chwilach na rozluźnienie ze względu na proste historie i praktycznie non stop akcje. I tak naprawdę tyle można napisac o tym filmie. Jeżeli choc trochę kojarzycie Hulka wiecie o co chodzi. To była do tej pory jedyna rola w której widziałęm Edwarda Nortona i średnio mi się podobał:/ 7/10

To nie jest kraj dla starych ludzi-------> Ciągle coś przeszkadzało mi w obejrzeniu tego filmu ale w końcu mi się udało. Film opowiada o weteranie wojennym, który an granicy z Meksykiem znajduje 2 mln dolarów i kilka zabitych osób. Później okazuje się iż to handlarze narkotyków a na pieniądzach zależy wielu niebezpiecznym ludziom. Pierwsze 10 min. było nie za ciekawe lecz później nie mogłem odejśc od telewizora. Historia jest przedstawiona rewelacyjnie, Javier Bardem zagrał rewelacyjnie psychopatycznego mordercę bez skrupułów. Tak samo Tommy Lee Jones szeryfa, który zarazem ma wszystko w dupie lecz nie są mu obojętne problemy ludzi. Film idealnie łączy Thriller, Dramat, Sensacje jak i po części film obyczajowy. Po prostu rewelacja 9.5/10

31.01.2010
03:33
smile
[150]

xgk [ DANTEm ]

AVATAR- oczywiście 3D, nie będę się rozpisywał bo każdy wie o co biega ale powiem jedno, ten film pozytywnie mnie zaskoczył, liczyłem na coś dużo gorszego a tu taka niespodzianka . Jeden z najlepszych jakie obejrzałem a dobrych było niewiele.
Terminator salvation- nawet mi sie podobał ale jednak wole poprzednie , jednak to już nie ten terminator z arnoldem. efekty specialne nie najgorsze , dużo nowych terminatorów i trzyma ogólnie klimat filmu.
uniwersal soliders (2009)- dla mnie taki średniak , nudziło mi się to zobaczyłem tak z czystej ciekawości.
2012- poprostu lubie takie klimaty .
projekt monster- nie podobał mi się bo trochę do rec za bardzo podobny którego nie znoszę
kroniki mutantów- nic wielkiego a jednak ja się dobrze bawiłem to właśnie takie moje klimaty, lubię zagłade.
Wojna - polsko - ruska- bardzo fajny film i te nawiązania do matrixa, choć czasami nie rozumiałem go w ogóle.
i już nie chce mi sie omawiać to resztę wypisze:
28 tygodni póżniej, the incredible hulk, grobowiec diabła,bękarty wojny, 13 dzielnica ultimatum, batman mroczny rycerz,diamentowe psy, beowulf, wrogowie publiczni , tomb rider kolebka życia i ostatni anioły i demony.
trochę się uzbierało przez te ostatnie dni.

01.02.2010
03:14
smile
[151]

Łyczek [ Legend ]

"Planeta 51"

Po słabym "Madagaskarze 2" i jeszcze słabszym "Potwory kontra Obcy" studia DreamWorks stworzył kapitalny film. Świetnie zrobiona animacja z dobrym dowcipem. Z czystym sumieniem polecam ten film :) Ocena: 9/10


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - Łyczek
01.02.2010
07:22
smile
[152]

tomazzi [ Flash YD ]

Law Abiding Citizen - film dość ciekawy, zepsuta moim zdaniem końcówka. 7/10
Avatar - jak dla mnie w filmie największą rolę odegrało 3D. Słaba fabuła czy marna gra aktorska zeszły na dalszy plan. Podobał mi się w tym filmie przedstawiony świat. 7/10
Inglourious Basterds - oj, wiele się po tym filmie spodziewałem. Kino Tarantino uwielbiam ale tutaj się zawiodłem. Oglądając miałem wrażenie że już to wszystko gdzieś wcześniej widziałem. Pozostał niedosyt. Jako film Tarantino 5/10, ogólnie 6/10
9 - bardzo przyjemny film bez głębszej refleksji. Dobrze poprowadzona akcja, miło się oglądało w kinie. "Be Italian" ciągle teraz słucham :P 8/10

01.02.2010
14:02
[153]

sinbad78 [ calm like a bomb ]

A Serious Man - braci Cohen 10/10

Dawno nie widziałem tak znakomitego filmu.
Ni to komedia ni dramat. Bawiłem się znakomicie.
Jest klika po którym ledwo oddychałem ze smiechu. np.
Na bar-mitswie syna głównego bohatera młodzian jest upalony w 3 zadki (co jest dość zabawne) ale padłem na kolana jak zobaczyłem starszego żydowskiego podnoszącego na koniec ceremonii Torę ale za ciężka jak dla niego. Podnosi ją z wielkim trudem sycząc:
- Jesus Christ.

Czytałem po seansie kilka komentarzy na forach i opinie są skrajne.
Film - jak poprzedni "To nie jest kraj dla starych ludzi" daje ogromne pole do interpretacji.
Film opowiada historię, która rozgrywa się na przynajmniej 2 płaszczyznach- realnej (zabawna historia człowieka zmagającego się z ogromnymi problemami osobistymi) jak i symbolicznej (film opowiada historię społeczności żydowskiej - ośmiesza mądrości rabinów - tych najmłodszych jak i starszych, a jednocześnie "gloryfikuje" ich skądinąd dość tajemnicze i nic nie wnoszące mądrości)
Ostatnia scena - powaliła mnie. Jedno z najlepszych zakończeń w tej dekadzie - pozostawiam do interpretacji.

Jeśli ktoś widział albo zobaczy w najbliższym czasie chętnie pogadam na temat tego filmu.

02.02.2010
02:32
smile
[154]

malyb89 [ Spectre ]

Feast (Krwawa uczta) - spodziewałem się meega gniota, kóry próbuje być poważnym filmem z badziewną grą aktorską i efektami ;p Takich wiecie co to na TVP czasami puszczą. Ale dostałem dobry film, przy którym niexle się bawiłem. W 5 minut zawiązuje się akcja i trwa do końca filmu :) Ot taki film, który został stworzony dla zabawy, rozluxniający, po to aby posmiać się z gatunku :) Co się rzuca w oczy to niestety ZA szybka praca kamery. Często jest tak, że przez ułamek sekundy kamera ukazuje nam inne ujęcie po czym wraca do poprzedniego. Film pobłogosławiony przez Craven'a, a przy produkcji brali udział Ben Affleck i Matt Damon :) + za piękne kobiety :) 7/10.

Knowing (Zapowiedź) - jakoś nie przepadam za grą Cage'a, jednak lubię taką tematykę o końcu świata. Nizłe ukazanie katastrof (całkiem fajnie zrobione efekty i świetne ujęcia) i ich ofiar (po wybuchu ludzie nie znikają ja w innych produkcjach, ale palą się lub rozrzuca na boki). Film troche przewidywalny, ale zakończenie podobało mi się. I w trakcie oglądania wiedziałem kim są ci tajemniczy jegomoście, więc nie musiałem czekać do końcówki, aby się dowiedzieć :) 8/10

Widze, że Meester wcześniej opisał film i tak, ma racje, będziecie wiedzieli o jaką scenę chodzi, jesli myślę, o tej samej co on :)

The Lazarus Project (Nowe Życie) - świetny film. Dobrze poprowadzony, dobrze skonstruowany fabularnie. Na początku coś się dzieje (napad na bank) potem nieco przynudnawy (mimo to, w tle jakieś nowe wątki się tworzą), by na ostatnie jakieś 35 minut tak zakręcić widzem, że już nie wiadomo co i jak. W sumie szkoda, że zakończenie jest zamknięte i wszystko się wyjaśnia. Twórcy mogliby zastanowić się nad otwartym zakończeniem, bo ma potencjał hehe :) 7/10

Ostatni dom po lewej - chyba jeden z najbardziej udanych remake'ów w historii. Jest przemoc, klimat, świetna gra aktorska i niezłe ujęcia. No i coś więcej niż tylko sieczka. Film stara się stawiać pytania na temat moralności, ale nie stara się ukrywać faktu, że ma być trzymającym w napięciu thrillerem. I jest. Polecam. Jest na co popatrzeć, kobiety w tym filmie są albo piękne (córka i matka!) albo nieźle poje%$#@ (Sadie, dziewczyna Kruga - aktorka odwaliła kawał dobrej roboty).

Co jak co, ale matka mi się bardziej podobała ;p Podobała mi się scena w lesie z brunetką, koleżanką głównej bohaterki. (w sensie, że scena była ładnie ukazana) ];->

02.02.2010
10:29
[155]

djforever. [ Konsul ]

Paranormal Activity-> Dawno się tak nie bałem, oglądając film. Faktycznie ryje czache. 9/10

Avatar-> super film, zajebiste efekty, tylko fabuła trochę przewidywalna i głupawa, ale cóż poradzić. 8+/10

Dom Zły-> od czasów "Wesela" tak dobrej polskiej produkcji nie widziałem. Wciągająca fabuła, aktorstwo też mi się podobało, chociaż stałą ekipę aktorów mogliby wreszcie zmienić. Montaż i muzyka do dupy, więc tylko 7/10.

Udręczeni-> dobry horror, było jednak za dużo "strasznych" momentów wywołujących tylko śmiech, do tego za mało ludzi zginęło, widać że target to nastolatki. 6+/10

03.02.2010
00:48
smile
[156]

matirixos [ BLAUGRANA ]

Psychoza ---> Fajny klimat. Ciekawa fabuła i wiele innych pozytywów nie chce pisać po prostu oglądnijcie :D 7/10 ;]

03.02.2010
17:48
smile
[157]

matirixos [ BLAUGRANA ]



Oglądał to ktoś ??? Jakie opinie ?

03.02.2010
17:55
[158]

Herr Johann von Gandhi Mangler [ Pretorianin ]

matirixos - widziałem pilota - pilot ma przeważnie zachęcić do dalszego oglądania - ten tego nie zrobił. Jak Lewis był dobry w "Band of Brothers" to tutaj nie mogłem na niego patrzeć. Strasznie irytująca postać. Mnóstwo podobnych seriali jest, nie wiem czemu miałbym temu dawać jakiekolwiek wyróżnienie. Ja odradzam, szkoda czasu, chyba, że masz go w nadmiarze - to sprawdź sam. Każdemu się coś innego podoba.

03.02.2010
17:59
smile
[159]

matirixos [ BLAUGRANA ]

hehe tak pytam z ciekawości bo uwielbiam Dextera i ktoś na filmwebie w komentarzach "Dextera" polecił ten serial :D

03.02.2010
18:01
[160]

Herr Johann von Gandhi Mangler [ Pretorianin ]

Też uwielbiam Dextera, jednak nie wiem co może mieć ten gniot z nim wspólnego. ;P

03.02.2010
18:17
[161]

R3ch0T [ Wyimaginowany ]

Paranormal Activity - Żeby był jakiś efekt trzeba to oglądać samemu ze słuchawkami w nocy, w dzień jeszcze z kimś nie ma sensu. 8/10

Paranormal Entity-Prawie to samo co Paranormal Activity tylko że gorsze. 6/10

2012-Kolejny katastroficzny shit, myślałem że będzie dużo lepiej. 3/10 za efekty

Star Trek-Nigdy nie widziałem żadnego odcinka serialu, ale film zły nie był. 7/10

Jay i Cichy Bob kontratakują/Jay and Silent Bob Strike Back-Lubie takie komedie. 9/10

03.02.2010
19:17
[162]

Lewy Krawiec(łoś) [ ! ]

Avatar - wielkanocna wydmuszka: bardzo kolorowa i potwornie pusta. 5/10, przy czym wszystkie 5 punktów(chyba trochę za dużo) otrzymał za innowacyjność i rozmach strony wizualnej.

Traffic - bardzo przyzwoite kino. Obiektywne, dobrze zagrane. Bez patosu i heroizacji. 8/10 (jeden z punktów za B. Del Toro)

Harsh Times - trochę już mnie zaczyna denerwować C. Bale. Co za dużo to nie zdrowo. Poza tym ten scenariusz jakiś taki bezsensowny się wydawał. Sama konstrukcja opowieści dość pretensjonalnie rozwijana w tak "naciągany sposób". I dość lipne dialogi. 4/10, choć to i tak sporo.

03.02.2010
21:54
smile
[163]

matirixos [ BLAUGRANA ]

Mi ten film się podobał, chodzi mi o Harsh times i Bale też ;]

03.02.2010
22:09
[164]

Gilmur [ Kopaczkens ]

Kompanie Braci odc.1

03.02.2010
22:52
smile
[165]

sekret_mnicha [ fsm ]

BOOK OF ELI / KSIĘGA OCALENIA

Na początku był zwiastun.

Dobry był to zwiastun. Radości dostarczył co niemiara i oczekiwać na film kazał.

I warto było.

Book of Eli to naprawdę dobry film. Przyniósł mi o wiele większą satysfakcję z obejrzenia go niż Sherlock Holmes. Przy okazji Holmesa oczekiwania były duże, a efekt jedynie niezły, tymczasem Księga pojawiła się jakby znienacka i zaskoczyła. Bardzo pozytywnie.

Spokojny, wyważony film z prostą historią. Kilka momentów rewelacyjnie zaaranżowanej akcji, cudowne zdjęcia i boski blado-żółty filtr powodujący, że film wydaje się suchy i gorący. No i nareszcie Gary Oldman dostał dużą, godną swego charakterku, rolę. Denzel niewiele gorszy. No i było zaskoczenie w pewnym momencie, co tylko bardziej podkręciło mój entuzjazm. Całość dodatkowo okraszona świetną muzyką...

Powiadam Wam - warto pójśc do kina!

04.02.2010
23:51
smile
[166]

matirixos [ BLAUGRANA ]

Bound by Honor/Więzy krwi ---> Świetny film choć mało znany. Historia 3 kumpli których z początku dużo łączy lecz z czasem coraz więcej dzieli. Gorąco polecam ! 9/10 Dlaczego tak mało głosów ma ten film na filmwebie :(

05.02.2010
00:01
[167]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

matirixos -->


Oglądał to ktoś ??? Jakie opinie ?


Tak Oglądałem całość - niestety serial ma tylko 2 sezony, chociaż uważam że powinien być dalej kręcony no ale mimo to naprawdę bardzo przyjemny film starej generacji ;) Damian Lewis pokazuje dobre aktorstwo! :)

05.02.2010
00:20
[168]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@sekret_mnicha

A nie sądzisz że jednak ważny temat przewodni jaki został poruszony w "Księdze" został potraktowany delikatnie mówiąc po macoszemu?.

05.02.2010
01:02
[169]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Król komedii
Przypadkiem trafiłem na niego, jak leciał na polsacie. Było już późno, ale warto było zostać przed telewizorem. Opowiada o facecie, który chce zostać sławnym komikiem. Zrobi wszystko, by zrealizować swoje marzenie, mimo wszelkich przeciwności jakie spotka po drodze. W roli głównej młody DE NIRO z wąsem. Reżyseria - SCORSESE. Bardzo dobry komediodramat. 8/10

05.02.2010
11:38
[170]

djforever. [ Konsul ]

District 9
Wiedziałem, że ten film będzie dobry, ale i tak się zaskoczyłem. Wciągający, nietypowy i bez holiłudzkiego zakończenia. Polecam. 9/10

Kac Vegas
Całkiem śmieszna komedia, gdy ogląda się ją ze znajomymi. 7/10

Transformers 2
Słabizna! Jedynka była dobrym, ciekawym odmóżdżaczem a tutaj nie dość że jest 0 jakiegokolwiek dramatyzmu, to czasem nie wiadomo kto z kim i o co walczy. Nie rozumiem, po co tam są ludzie, biegają tylko i chowają się po kątach. Megan Fox ładna, ale gra beznadziejnie. Finałowa walka trwa może minutę? Świetnie. I do tego zakończenie otwiera fabułę na możliwą część trzecią... 4/10 za efekty i urodę Megan Fox.
edit: właśnie doczytałem na filmwebie, że trójka będzie w 2011. Chyba ją sobie daruję.

05.02.2010
17:37
smile
[171]

aterazione [ Senator ]

Super Zioło - 10/10 stale na haju stale śmiesznie no i grają dobrzy raperzy

Kac Vegas - 10/10 Też bardzo śmieszna komedia szczególniej jak są koledzy sceny które odkrywali co robili w nocy prześmieszne POLECAM i Tyson gra :D

[edit]

AVP2 (OKP2) - strasznie słabe niełączy się pościg Predatora z ludzmi tylko to że zabija co się ruszy słabo a myślałem że AVP1 jest przeciętny ale tam przynajmniej jest fabuła moja ocena to naciągane 4/10

06.02.2010
22:55
[172]

ppaatt1 [ Trekker ]

Ze świata horrorów wracam do filmów dokumentalnych.


Co kupiłby Jezus? / What Would Jesus Buy? (2007)
Wraz z Wielebnym Billy`im i Jego chórkiem wyruszamy w podróż po stanach na parę dni przed Bożym Narodzeniem. Billy odwiedza rożne miejsca (od sklepów po Disneyland) i organizuje tam happeningi, które zazwyczaj kończą się interwencją ochrony. :) A to wszystko pod nazywa akcją Shopocalypse. Billy to koleś porypany w hamerykańskim stylu. (ciężko mi opisać :) ). To wszystko ma na celu, pokazanie nam że żyjemy (a raczej Amerykanie żyją) w wielkim konsumpcyjnym kraju, gdzie wielkie molochy z rzeczami z Chin ("pokropionymi" krwią niewinnych) zabijają małe sklepy, które sprzedają amerykański towar. Kraj w którym ludzie kupują za dużo bezużytecznego nikomu niepotrzebnego towaru, gdzie dzieciaki mają w uj zabawek i nie szanują pracy innych ludzi. Do tego co nieco o uzależnieniu od zakupów. A wszystko kończy się krytyką Disneya. Średniak, ot niczego ciekawego w sumie nie mówi. Dla ludzi zainteresowanych tą tematyką.
6/10


Bunt. Sprawa Litwinienki / Bunt. Delo Litvinienko / A Rebellion: The Litvinenko Case (2007)
Film o/i ku czci Aleksandrze/a Litwinience, byłemu agentowi FSB. Wytłumaczę dla osób nie kojarzących całej sprawy, bądź posiadających mało informacji. Litwinienko agent FSB rozpoczął krytykę rządu Rosji, Putina oraz FSB. Wszystko rozpoczęło się od pewnej konferencji prasowej w 1998, na której Litwinienko powiedział, że FSB rozkazało mu coś sprzecznego z prawem. Rozkazali mu zabić Borysa Bieriezowskiego. Zaraz po konferencji został pojmany i wytoczono mu sprawę sądową. Pierwszą wygrał, ale kolejnej już nie (gdy pierwsza się zakończyła zaatakowano drugi raz, tym razem z innym sędzią). Zdążył wyemigrować jednak do Wielkiej Brytanii, gdzie zajął się wywalaniem brudów federacji Rosyjskiej. Oskarżył FSB o zorganizowanie zamachów bomowych w Moskwie (w celu uzyskania Casus belli). W 2006 został otruty polonem 210 przez nieznanego sprawcę. (w międzyczasie prowadził "dochodzenie" w sprawie śmierci innej osoby krytykującej politykę Rosji tj. Anna Politkowska. Film przedstawia życie Litwinienki oraz ukazuje różne zabiegi Putina i jemu podobnych, aby dotrzeć do władzy. Ogólnie dobrze zrealizowany dokument, wciąga. Sama historia jak z kryminału. Dużo fragmentów, czasem drastycznych (zwłoki z zamachów w Moskwie), aresztowania, rozprawy, wywiady (choćby z szefem Litwinienko). Film nie zostawia suchej nitki na Putinie. Polecam. U mnie ląduje w ulubionych.
9/10





Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - ppaatt1
07.02.2010
22:35
smile
[173]

sekret_mnicha [ fsm ]

niesfiec > Owszem, został. To prawda. Muszę jednak powiedzieć, że nie przeszkadzało mi to - być może dlatego, że nie nastawiałem się na głęboki film, który mnie poruszy... Temat mógłby być pociągnięty "bardziej", ale wtedy pewnie film okazałby się za trudny i stracił część widowni. A tego producenci raczej nie chcieli.

Podsumowując "Księgę": u źródeł mojej wysokiej oceny tego filmu leży to, że nie spodziewałem się wiele, a dostałem porządną produkcję z wyśmienitym klimatem (western XXI wieku). Na dokładkę dostałem świetnego Oldmana i dobrą muzykę. Nie czepiałem się płycizn scenariuszowych, ani głupot w stylu "gdzie się podział łuk Denzela". Ale zapewne w dłuższym rozrachunku nie znajdzie się ten film wysoko na liście ulubionych.

---

A z innych obejrzanych: francuski komediodramat "99 franków".

O pracy w wielkiej agencji reklamowej, nowoczesnym życiu pełnym blichtru, ale jednocześnie strasznie pustym. Produkcja dziwna, miejscami zabawna, miejscami nie do końca, dużo niezłych efektów specjalnych, rzetelnie zagrane i z całkiem zmyślnym zakończeniem. Warto zobaczyć, choć rewelacji nie ma. Lata na Canal+ ostatnio :)

09.02.2010
17:02
[174]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@sekret_mnicha

"ale wtedy pewnie film okazałby się za trudny i stracił część widowni. A tego producenci raczej nie chcieli. "

Mam ostatnio wrażenie że coraz mniej jest wysokobudżetowych filmów z nieco głębszą fabułą. Nie wydaje mi się żeby fani PA byli samymi głąbami. Strategia producentów to czysty oportunizm.

Wiesz, ja się też nie nastawiałem (chociaż podejrzewałem czego może dotyczyć główna tematyka) na coś a la Tarkowski. Ba, wiedziałem że będzie sporo akcji i oczekiwałem jej. No ale jak już pojawił się ten temat to pierwszą myślą po obejrzeniu "Księgi" było: "czemu do cholery to jest tak zajebiście płytkie?" (będąc przy okazji pod dużym i pozytywnym wrażeniem strony wizualnej). Temat aż sam się prosi (on nawet kurna krzyczy) by go rozwinąć.

Wiesz, ja się nie czepiam o te pierdółki jak ten łuk który wspomniałeś. Bardziej chodzi o całokształt zmarnowanego potencjału fabularnego....O!. Teraz wpadłem na pomysła!. O ile lepiej byłoby gdyby film kończył się np. tak:

spoiler start


Lalunia wychodzi z Alcatraz, odchodzi pustą szosą a potem pojawia się scena (lub sceny) sugerujące że dzieją się one wiele lat później. Na zgliszczach pojawiają się kościoły (czy pierwsze zbory chrześcijańskie), ludzie łączą się w coraz większe skupiska, wiara pomaga im przetrwać, czują że stanowią jedność itd. Potem pojawia się paru chciwych typków i ostatnia scena może przedstawiać atak watahy przypominającej raidersów którzy z krucyfiksami na piersiach pacyfikują jakąś osadę.... Oczywiście można by to lepiej przedstawić, albo z innej strony... W każdym razie upieram się że dodanie chociaż 5 minut sugestywnych obrazów wzbogaciło by ten film nieporównywalnie.


spoiler stop

09.02.2010
23:41
[175]

malyb89 [ Spectre ]

Paranormal Activity - prawie zasnąłem. Wynudził mnie kompletnie ten film. Oglądałem późnym wieczorem w 5.1... Miał straszyć, wzbudzać emocje "a gdyby mnie się cośtakiego przytrafiło?", ale czegoś takiego tam nie ma, ot przeleciał sobie filmik, wyłączyłem kompa i ułożyłem się do snu w czasie którego koszmarów nie miałem... Co mi się w nim podobało to sposób nakręcenia (widzimy tylko to co kamera) i nieźle zrobiona choć przewidywalna końcówka :) 4/10

Ostateczna Rozgrywka: Projekt Zniewolenia Świata / EndGame: Blueprint for Global Enslavement - Szokujący dokument Alexa Jones`a ukazujący plany globalnych elit związane z przyszłością ludzkości. Aby stworzyć Nowy Porządek, globalny rząd to tylko początek. Kiedy już będzie miało to miejsce, będą mogli zająć się swoim planem, aby zlikwidować 80% ludzkiej populacji, podczas gdy 'elity' będą miały możliwość żyć wiecznie za pomocą zaawansowanej technologii. Po raz pierwszy wojujący twórca filmu Alex Jones odkrywa ich sekretne plany wyeliminowania ludzkości: Operacja Ostateczna Rozgrywka.

Jones ukazuje kronikę historii krwawego dochodzenia globalnych elit do władzy i ujawnia, w jaki sposób dostarczały funduszy dyktatorom i finansowały najbardziej krwawe wojny, wykreowując z chaosu porządek, który ma utorować drogę do pierwszego prawdziwego światowego impreium.

14.02.2010
14:17
[176]

dresX94 [ Happy Bóbr ]

Powtórzyłem sobie ostatnio dwa filmy to pomyślałem, że opiszę moje wrażenia ponieważ oba bardzo lubią

Szkoła Uwodzenia - większośc osób uważa, że to biedny film dla nastolatków ale wg mnie jest to coś więcej. Owszem w całym filmie czuc te szczeniackie kawały i podniecenie tematem seksu ale film mi się cholernie podoba z każdym razem gdy go oglądam. Szczególnie główne role wypadają świetnie z Sarą Michelle Gellar na czele w roli bezwzględnej suki która nie uznaje żadnych wartości. No i bardzo podobał mi się soundtrack i świetne moim zdaniem zakończenie. Jak dla mnie 8.5/10

Sin City - Miasto Grzechu - Od samego początku, że współ reżyserem tego filmu jest Tarantino. Na pierwszy rzut oka oczywiście idzie typowo komiksowa stylistyka i szczególne uwypuklenie czerwieni. Następnie rewelacyjne dialogi(jestem całkowitym fanem dialogów Tarantino). Świetne role każdego z bohaterów. Nawet Elijah Wood który w ogóle się nie odzywał pokazał świetną klasę. Bardzo fajnie zrobiony i cholernie wciągający 9/10

I parę które obejrzałem niedawno i opiszę je w miarę krótko

Więzień Nienawiści - Dobry film z ciekawą rolą Nortona. Pokazuje jak debilni są skini i dlaczego rasizm jest głupi. Ogółem wszystko git chociaż zakończenie średnie. 7.5/10

Aliens vs Predator 2 - Typowy niskobudżetowy horror. Jedyne co mi sięw tym filmie podobało to napisy końcowe jak się już wszystko skończyło. Zdecydowanie nie polecam. 2/10 ze względu na to, że Predator i tak jest kozak :P

Symetria - Często czytałem artykuł o więziennictwie, o tym jak polski wymiar sprawiedliwości jest tępy itp. Z recenzji też słyszałem, że film ten pokazuje prawdziwe oblicze więzień polskich więc spodziewałem się filmu przygnębiającego, ociekającego złem itp. a nie dośc, że pod koniec filmu nie czułem odrazy do więźniów to ich polubiłem. Sam główny bohater pomimo tego, że był typowym frajerem to znalazł sobie wielu przyjaciół w więzieniu a i tak mimo to mu się źle tam żyło. Gdyby wszystko było bardziej spójne to było by lepsze chociaż i tak mi się podobało 8/10

15.02.2010
21:20
smile
[177]

witczykk [ Centurion ]

Wróg u bram. 10/10 :) bez żadnej przesady.

16.02.2010
16:37
[178]

aterazione [ Senator ]

Wampir w Brooklynie - lekka komedia-horror można obejrzeć 6/10

Sara - wczoraj leciał na Polsacie nawet za dużo reklam nie było i to cieszy film nie jest jakiś świetny ale 7/10

Zemsta - Jak na lekturę to dobry film zrobili i strasznie fajnie grał Polański jak by był takim Papkinem w życiu :D szkoda że przeszedł na reżyserie w większości 9/10

16.02.2010
17:22
[179]

Bibkowicz [ whore ]

9 - nie, nie dystrykt 9, po prostu 9. Bardzo dobry film, ładny graficznie, ciekawa fabuła i postacie które każdy chciałby mieć, żyjące kukiełki ;) 8/10, fabuła niby ok, ale dłużyzny... polecam wszystkim którzy nie widzieli :)

16.02.2010
18:38
[180]

Dessloch [ Legend ]

ja z nudow ostatnio 2 strarsze ciut filmy:

MR BROOKS: 9/10. Dobry kryminal (?) o seryjnym mordercy

Fracture-> 9/10 z Hopkinsem. Kolejny kryminal z brdzo dobra fabula i "inteligentny".

tk jkos mi sie zebralo na obejrzenie tych filmow, ktore widzialem juz pare razy.
Dobre kino

16.02.2010
18:43
smile
[181]

Usiek [ Pretorianin ]

Paranormal Activity - horror po którym nie mogłem spać przez 2 dni ;p

16.02.2010
19:33
[182]

andrzej701 [ Pretorianin ]

AVATAR - ale cóż można jeszcze powiedzieć o tym filmie???nic, już wszyscy i wszystko powiedzieli

JANOSIK - Historia Prawdziwa - SUPER film, zupełnie inny niż poprzednia wersja i chyba taki ma być, więcej tu historii niż legend, ale wart zobaczenia POLECAM

17.02.2010
20:47
[183]

JasterMereel [ Konsul ]

Departed/Infiltracja (2006)
Dobry film, ciekawa i zawiła fabuła. Można powiedzieć, że już od początku wiadomo wszystko, "film gra otwartymi kartami", a pomimo tego cały czas do końca nic nie wiadomo i jest ciekawy. Fajnie też jest pokazany kontrast między "złym i dobrym gliną", których role się jednak odwracają. Nie przepadam jednak, gdy gra aż tylu znanych aktorów. Końcówka trochę dziwna, no ale jak w życiu - wszystko może się zdarzyć. Tu jest ode mnie +, bo w większości filmów możemy przewidzieć koniec, tu jesteśmy zaskakiwani ;> Jak dla mnie 4 (dobry).

20.02.2010
17:00
smile
[184]

Serek55 [ Sercio Polski ]

Zombieland

Oczekiwałem dobrej komedii z masą pozytywnych głupot, i to właśnie dostałem. Film bardzo pozytywny, przezabawny i z niezłą dawką akcji. Widać że twórcy mocno wzorowali się na grze "Left 4 Dead" co jest dla mnie sporym plusem. Nie znudziłem się ani na chwilę. Same zombie zaś zrobiły na mnie w jakiś sposób wrażenie. Niestety film jest krótki bo trwa poniżej 90 minut ale mimo to warto obejrzeć. 9/10

20.02.2010
23:53
[185]

ppaatt1 [ Trekker ]

Na punkcie kontrolnym/Machssomim/Checkpoint (2003)
Film dokumentalny o izraelskich punktach kontrolnych w Palestynie. Film dosyć bezstronny, nie zauważyłem jakieś manipulacji obrazem. Same sceny z punktów kontrolnych wrzucone bez zbędnego komentarza. Po prostu widzimy co się tam dzieje. Ani Palestyńczycy ani izraelici świeci nie są. Wśród tych drugich widać duży podział na osoby wykonujące rozkazy, ale równocześnie chcące pomóc i pozwolić bez zbędnych formalności przejść, oraz osoby które lubią się poznęcać, robić dodatkowe kontrole, przeszukiwać, bawić się ludźmi (typu przepuścimy was dojedziecie spokojnie do celu, a przy następnym punkcie każą im zawracać bo nie mają przepustek, a w kolejnym również ich odsyłają bo jest godzina policyjna.). ciężko się tam żyje jednym i drugim... Nawet ciekawy film.
7/10
trailera brak, na yt jest całość.

Dziennik zapowiedzianej śmierci (2000)
Film dokumentalny o Tomaszu Beksińskim, tłumaczu, pisarzu, krytyku muzycznemu. Specyficzny człowiek z bardzo smutnym życiem. Zagubił się, popadł w depresję i popełnił samobójstwo. Ogólnie historia całej rodziny jest wyjątkowo tragiczna, najpierw zmarła matka, potem syn popełnił samobójstwo, a następnie ojca (swoją drogą genialnego malarza. W obrazach wyrażał swój ból. ) zamordowało dwóch nastolatków dla kasy. Materiał archiwalne przedstawiające Tomka, jego pracę (prowadził specyficzne audycje w Trójce). Do tego liczne wywiady (nosz kurna, ta dziewucha wydaje się taka pusta...). Film mi się podobał. W sumie przez przypadek wpadłem na to.
Takie 8/10
Tutaj link do całości


Co ostatnio oglądaliście? [ 4 ] - ppaatt1
21.02.2010
00:28
smile
[186]

aterazione [ Senator ]

Babcisynek - Durny humor Taki Lubię !!! przez cały film byłem uśmiechnięty proponuje obejrzeć bo tego nic nie streści 10/10

Hancock
- Fajny film można powiedzieć lekki taki do odstresowania 7/10

Jestem Legendą - krótko film dobrze zrobiony przez wspaniałą fabułę tylko te plastikowe zombiaki upiory czy bóg jeden wie co to u licha jest może te zarażone psy były jeszcze dobre ale te zombiaki katastrofa co do fabuły jak pisałem wspaniała na podstawie książki w pewnym momencie nawet mi się smutno zrobiło jak pies umarł co mi się zdarza przez miłość do zwierząt ale łza nie poszła :D 9/10

21.02.2010
00:43
[187]

macromiz [ Legionista ]

Moja krew, polski film o bokserze który ma problemy zdrowotne, spodziewałem się że będzie tutaj coś o walce itp itd. Ale jednak chodzi bardziej o to co dzieję się w życiu i głowie aktora. Ciekawy film, polecam.

21.02.2010
10:41
[188]

pizol87 [ Pretorianin ]

The Lost World: Jurassic Park - film o wiele gorszy niż pierwsza część serii o dinozaurach. Powiela on pomysły z pierwszej części, mamy powrót na wyspę + dodatkowo tyranozaura sprowadzonego na kontynent. Fabuła dość plastikowa, jak na stevena spielberga dość prosta bez polotu. Od biedy można obejrzeć by nadrobić zaległości ale nie wiem czy zabiorę się za trzecią część.

The Box - kolejny przyzwoity film Richarda Kellego, który jest twórcą świetnego Donie Darko. Film może nie jest przepełniony akcją, też nie jest może zbytnio interesujący od samego początku, przyznam, że przez jakąś godzinę się wynudziłem, ale im bliżej końca tym ciekawiej. Fabuła orginalna z morałem, który pokazuję jak to ludzie są bardzo zachłanni. Po krótce: 'rodzinka mająca problemy finansowe dostaję propozycję od pewnego starszego faceta w której główną stawką jest milion dolarów. Jedynym zadaniem jest naciśnięcie guzika z tytułowego pudełka, konsekwencją tego wyboru jest śmierć nieznanej im osoby'. Co dzieje się dalej po prostu must see...

Case 39 - nie zaliczę tego filmu do typowych horrorów gdyż nie ma w nim zbytnio nagromadzenia elementów straszących. Film bardzo przyjemnie się ogląda, opowiada historię dziewczynki, która jest dręczona przez swoich rodziców. W pewnym momencie postanawia pomóc jej kobieta z opieki, wyrwać ją z domu przepełnionego przemocą... ale czy aby na pewno wszystko jest takie piękne ? Film, dla tych którym podobał się film 'Orphan' .

Avatar - Nie będę się zbyt długo rozpisywał na temat tego filmu bo już dużo było powiedziane. Genialne otoczenie Pandory, nowa cywilizacja, nowe obyczaje. Jedyny mały minusik to ta prosta fabuła. I w spoilerze coś co mi popsuło trochę film:

spoiler start
WTF: co to miało być na końcu filmu z tym robotem który wyjął ten wielki nóż, no kurczę rozbawiła mnie ta scena. Robot bojowy przepełniony nowinkami a tu zaraz lata z wielkim nożem.
spoiler stop


The Hurt Locker - zachęcony nominacjami oskarowymi postanowiłem obejrzeć ten film. Kurczę i nie wiedziałem jak mogłem go przeoczyć przez cały 2009 rok ;] Film opowiada historię saperów, ukazuję jak stresującą mają pracę. Film momentami bardzo mocny i na pewno nie znuży nikogo. Polecam.

Up In The Air - kolejny oscarowy film. Nie przepadam za bardzo za filmami z Cloneyem, ale recenzjami się skusiłem. Opowiada historię faceta, który jest specjalistą od wywalania ludzi z pracy. Przelatuje przez całe swoje życie miliony mil z firmy do firmy po to by w 'delikatny' sposób pozbywać się pracowników. Ma też w tym swój cel i marzenie, chcę dołączyć do elitarnego klubu pasażerów lini lotniczych.

El Secreto De Sus Ojos- produkcja hiszpańska. Film kryminalny opowiadający historię gwałtu i mordu młodej dziewczyny. Po wielu latach jeden z komisarzy wraca do niej pisząc książkę o tym co się wydarzyło. Wspomnieniami wraca ponad 20 lat wstecz i próbuję odtworzyć sobie tę zagadkową sprawę. Film nie nuży jak na ponad 2 godzinny seans + bardzo interesująca fabuła.

Ghost of Girlfriends Past - amerykańska komedia romantyczna. Bohater filmu jest typowym lovelasem przesłodzonym przepełnionym pewnością siebie. Jak to zwykle w takich filmach się dzieje zdarza się coś co zmienia go nie do poznania. Czynnikiem tym jest pojawienie się trzech duchów jego byłych dziewczyn, które pokazują mu co by było gdyby... typowy średniak, który na siłę można obejrzeć

The Proposal - kolejna komedia romantyczna, która ma się trochę lepiej niż opisana ta wyżej. Historia kobiety która jest szefową wielkiej firmy, w pewnym momencie zaczynają pojawiać się problemy. Musi wrócić do swojego ojczystego kraju ponieważ nie przedłużono jej wizy. Sprytna kobieta postanawia zmusić jednego ze swoich pracowników do ślubu z nią. Mamy w filmie kilka zabawnych scen a film przyjemnie się ogląda.

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans - nie wiem dlaczego ale ostatnio dość często w filmach jakie oglądam bądź zapowiedziach widzę Nicolasa Cage. Kurczę, że ten facet ma czas na granie w tylu filmach. Jak na remake spodziewałem się jakiegoś gniota, ale na szczęście tak nie jest. Historia policjanta, który przez wypadek w pracy zaczyna zażywać narkotyków by uśmierzać swój ból spowodowany dożywotnim bólem kręgosłupa. Z uczciwego policjanta staje się skorumpowanym funkcjonariuszem, który będzie chciał dzięki swojej pracy osiągnąć jak największe korzyści.

Daybreakers - na ten film czekałem dość długo, zachęcony bardzo dobrymi zapowiedziami robiłem sobie smaczek na ten film. Jak się okazało nie potrzebnie. Film może nie jest jakimś tam gniotem ale też do wybitnych dzieł nie należy. Opowiada historię wampirów, które podporządkowały sobie świat. W pewnym momencie zaczyna brakować im głównego dania, wszystkie ich zapasy kończą się. Więc w filmie chodzi oto by wynaleźć substytut który zastąpił by całkowicie ludzką krew, ale jak się okazuję jeden z lekarzy znajduję inny sposób...

21.02.2010
12:22
[189]

matirixos [ BLAUGRANA ]

Sherlock Holmes ---> Nie zawiodłem się. Ciekawy z fajnymi rozwiązaniami detektywistycznymi ;p
Fajny humor i dobra gra aktorska 7/10

Pandorum ---> Fajny klimat i dobry horror jednak nic nowego ale fajnie się to oglądało 6.5/10

Reservoir Dogs ---> Bardzo dobry ;] Pierwszy film Tarantino. Super dialogi bardzo dobra gra aktorska i cała opisana historia. 7/10

Dług ---> Nie przepadam za Polskimi filmami ale ten akurat dobry i to oparty na faktach 6.5/10

21.02.2010
17:02
[190]

HUtH [ pr0crastinator ]

[188] - o rany, kogoś również ten mech z nożem rozśmieszył, wreszcie się ktoś taki znalazł :D pizol - stawiam piwo :)

Co pamiętam z tego co ostatnio widziałem... hm

Up in the Air - film bardzo dobry, wiele scen świetnie wyreżyserowanych, film jest niby dramatem, ja dodałbym, że takim trochę melo. Zawiodła mnie sama końcówka, rozciągnięta i słaba, nie wiem też po co pokazano tych ludzi, zrobiło się wtedy jakoś ckliwie i poprawnie.

Se7en - tak, dopiero teraz to zobaczyłem, no i co mogę powiedzieć - super. Mocny, wciągający, z wyraźnymi sylwetkami bohaterów, ludzkimi problemami, społeczną i religijną refleksją. Zdjęcia i muzyka dopełniały godnie treść.

9 odcinków pierwszego sezonu Mad Men - wow. To jest naprawdę udane serialowe dzieło. Jak ktoś jeszcze lubi taplać się w "niegładkim" życiu bohaterów w stylu filmu "Droga do szczęścia", to polecam. No i do tego oparty na zgrabnym ujęciu spraw(kłamstwie) świat reklamy oraz biurowe życie. Nie trzeba Hawajów, więzienia ani cudownych mocy bohaterów żeby serial był udany :)

22.02.2010
17:09
[191]

mdegorski [ Generaďż˝ ]

Krótki film o zabijaniu Krzysztofa Kieślowskiego - jeden z najbardziej depresyjnych filmów jakie ostatnio widziałem. Mocne, przygnębiające kino z odrobinę szwankującym scenariuszem. Można obejrzeć.

Gran Torino - Clint Eastwood w najwyższej formie! Absolutnie zaje**sty film, mocarne dialogi, świetny humor i znakomity scenariusz. Bardzo, bardzo dobry film, trzeba zobaczyć!

Lektor - świetna jak zawsze Winslet i całkiem nam, Polakom, znany wymiar sprawy. Świetne ujęcia i b. dobre dialogi w drugiej części filmu skłaniające do zastanowienia. 8/10!

Obywatel Milk - oj, takiego kina można było spodziewać się po Gusie Van Sancie. Film o delikatnym zabarwieniu moralistycznym, uczący tolerancji i otwartości na innych ludzi. Urzeka znakomita rola Seana Penna, chyba godna otrzymanego Oscara... :)

Donnie Darko. Jeden z lepszych filmów jakie widziałem, a końcowe wydarzenia + "Mad World" Gary'ego Julesa = opad szczęki.

Rzeka Tajemnic też obejrzana i uznana za kolejny rewelacyjny film Eastwooda... :)

23.02.2010
14:21
smile
[192]

matirixos [ BLAUGRANA ]

Paranormal Activity ---> Świetny ! jeden z lepszych horrorów jakie oglądałem ! Oczywiście ogladałem w nocy samemu ;]
8/10

24.02.2010
16:54
smile
[193]

malyb89 [ Spectre ]

Pulp Fiction - no co!? :) Jeden z najzajebistrzych filmów jakie widziałem... Typowe Tarantinowskie dialogi (np. Vincenta z Mią o ciszy, Jules z Vincentem w końcówce), świetnie opowiedziana fabuła. Widać, że Quentin lubi opowiadać historię na wspak i od środka. :) Na plus zajebiste tłumaczenie i lektor :) 9/10

Boondock Saints - oglądałem po raz n-ty, ale nadal trzyma formę. Dialogi, ujęcia, opowiedziana historia i gra Willema (czuje się jak w operetce <ten taniec>) powodują nadal mega pozytywne emocje.

24.02.2010
21:17
[194]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

Kołysanka-Właśnie z kina wróciłem. Bardzo przyjemne, dowcipne, zupełnie nowy klimat jeżeli chodzi o polskie filmy.

01.03.2010
21:42
smile
[195]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Inwazja // Invasion, The (2007)

Film jest oparty na motywie, który ubóstwiam (nie wiadomo kto jest kim, klimat osaczenia a la "The Thing") Niestety - spieprzono prawie wszystko.
"Inwazja" opowiada o ataku obcego organizmu, który infekuje ludzi i zamienia ich w kosmitów tzn. wygląd i wspomnienia pozostają, gratisem jest nowa moralność, poczucie wspólnoty z innymi zainfekowanymi, misja zawładnięcia nad światem. Sam początek w supermarkecie wygląda obiecująco. Później już jest tylko gorzej. Kosmici w swoim działaniu nie są konsekwentni, a niby stanowią jeden wspólny organizm - komuniści przyszłości. Raz nie okazują emocji, innym razem wygłaszają płomienne mowy, w których mnóstwo jest emocji. Przez ten brak konsekwencji, obcy nie budzą grozy, częściej są śmieszni. Sama fabuła idzie jak po sznurku. Jeśli macie IQ większe, niż przeciętny szympans, to nie zaskoczy was kompletnie nic. A i owszem, są zwroty akcji. Dokładnie takie jakich się spodziewamy. Wszystko tak biegnie sobie jak po sznurku, aż do zaskakującego zakończenia. Zaskakująco beznadziejnego. Jest to jedno z najgorszych zakończeń thrillerów jakie kiedykolwiek widziałem - kompletnie pozbawione pomysłu, naiwne do kwadratu.

W rolach głównych mamy Nicole Kidman (plus za urodę, minus za grę) i najnowszego Bonda, który wygląda jakby się postarzał o dobre 10 lat. Jakiś klimat osaczenia niby jest, ale wszystko psuje fatalna fabuła i beznadziejni obcy. 4/10 (jeden punkt za sam motyw przewodni) "Body Snatchers" z 1993 roku było dużo lepsze, a przecież to nie był żaden wybitny film.

03.03.2010
08:15
[196]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

Wilkołak (2010) - Świeżo po seansie - nie było żle, ale mogło być zdecydowanie lepiej. Za mało rzezi i wilkołak pokazany nie tak jak bym chciał. Ale mimo wszystko obejrzeć można. Fabularnie - dno !

Czwarty Stopień - Fourth Kind (2009) - z Mila Javovich, która ponownie potwierdza, że nadaje się jedynie do filmów gdzie ma odgrywać upośledzoną ( 5 Element ) lub chorą psychicznie ( Joanna de Arc ). Odradzam.

Człowiek, który gapił się na kozy - Coś klimatycznie podchodzącego pod Big Lebowskiego - chyba tylko do tego dzieła można porównać ten film. Jeżeli BL się nie podobał, zatem ten również najlepiej pozostawić w spokoju ;)

Święci z Bostonu II - Przykro mi ale nie mogę zrozumieć fenomenu tego filmu. Starałem się przy jedynce, starałem się przy dwójce. Nie dociera do mnie świat dwóch prostaków, nie dostrzegam ich wyjątkowości, inności, zajebistości itd. Płytkie to dla mnie niestety. Chyba jedyny plus - że Kościół tam porządnie pokazany.

06.03.2010
18:21
[197]

mdegorski [ Generaďż˝ ]

Dzień świra - świetna konwencja dramatu i komedii. Jeden z lepszych polskich filmów jakie widziałem. Warto obejrzeć... :)

06.03.2010
19:35
smile
[198]

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]

Mroczny rycerz - mnie film mocno zawiódł.

Po wypowiedziach innych i reakcjach mediów spodziewałem się czegoś wielkiego, a tu dostałem tylko bardzo średni, może nawet mniej niż średni film.

Wszyscy chwalili dobrę grę Ledgera - dobrzez zagrał Jokera, moze nawet swietnie (ale i nie na oscara) ale to filmu nie ratuje - gdyż grał raptem kilka scen i kilka krótkich kwestii.

klimat niezły ale fabuła nie wyróżniająca się niczym, sporo niedomówień i pourywanych zdarzeń.

szczerze w połowie usypiałem, gdyby nie kawa to spał bym przed końcem filmu.

wg. mnie nie więcej niż 4/10.

09.03.2010
05:41
smile
[199]

malyb89 [ Spectre ]

Lejdis

Spodziewałem sie crapu pokroju Ciacho czy innej polskiej "komedii" z ostatnich paru lat. Ale dostałem zjadliwy, przyjemny film z nieco zaskakującymi zwrotami akcji i pięknymi kobietami... Jako, że niby jest to żeńska odpowiedź na testosteron to musze i po ten film sięgnąć. :)


Pandorum

Również miłe zaskoczenie. Action sci-fi z dobrą fabułą i wieloma odniesieniami do Mass Effect'a (takie wrażenia odniosłem)


Co raz więcej słysze opinii o Avatarze, jakoby nudnym filmem był. Nie wiem, nie oglądałem i szczerze powiedziawszy to nie ciągnie mnie ten obraz... :)

09.03.2010
07:29
[200]

Tomal_P [ Legend ]

The Hurt Locker

Dobry film, trzyma w napięciu. Podobał mi się.

09.03.2010
15:05
[201]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

nowa https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10081967&N=1

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.