GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

wifi dom i ogrod

13.12.2009
20:39
[1]

Zielaamd [ Legionista ]

wifi dom i ogrod

witam,
sprawa jest taka chcemy stworzyć siec wifi u znajomego, są 2 domy i ogród,

PIERWSZY dom jest z czerwonej cegły i tu będzie laptop który jest podłączony do neti,
jakieś 20m dalej stoi
DRUGI dom z budowany z pustaków 2 piętrowy i ocieplony tu stoją 2 kompy które maja być podłączone bezprzewodowo,

niestety nie wiem przez ile ścian ma być zasięg porostu chodzi nam aby obiac cały ogród i domy

hym mam taki pomysł w tym z czerwone cegły dać router taki linksysa lub dlinka a w tym nowym routera spełniającego funkcje ap z dużym zasięgiem (2 anteny).

lub

w czerwonym dać router z lepsza antena jakieś 50dB

1 dobry pomysł czy możne macie jakieś inne?
2 ile taka usługa kosztowała by w sklepie?
3 znacie jakieś routery ap które polecilibyście do tego projektu?

z góry dzięki:)
ps mały schemat w paincie taki na szybko co ma obejmować wifi


wifi dom i ogrod - Zielaamd
14.12.2009
10:44
[2]

SysOp [ Generaďż˝ ]

20m to nieduża odległość, router Linksysa powinien wystarczyć, jak będzie za mało to wstaw jakiś Acess Point ja pokrywam zasięgiem wszystkie okoliczne domy, a mam więcej do nich niż 20m ;) Mam Linksysa WAG200G do tego taki Acces Point LinksysWAP54G w miejscu gdzie potrzebuję sygnału na drugi budynek ;)


14.12.2009
12:13
[3]

Narmo [ nikt ]

w czerwonym dać router z lepsza antena jakieś 50dB
A robią takie?

Nie lepiej zrobić tak, że kupujesz w jednym domu router z modemem ADSL, kabel jakieś 30m i do 2 domu router bez modemu? Wtedy laptop łączy się z pierwszym routerem, 2 router przez kabel podłączony do portu LAN1 powiedzmy w pierwszym routerze i do portu WAN u siebie stawiasz w domu z pustaków i albo ciągniesz kable do stacjonarek, albo tylko do jednej, albo obie bezprzewodowo.

Innym rozwiązaniem może być kupienie routera, który ma 2 anteny i pozwala na wymianę chociaż jednej. Podpinasz wtedy do niego antenę panelową (nie musi być mocna, ale jak chcesz to może być i taka 12-18 dBi), którą umieszczasz na ścianie pierwszego budynku i dodatkowo instalujesz dwie anteny panelowe na drugim budynku, skierowane na tą z pierwszego i podłączone do kart WiFi w stacjonarkach. Chociaż te dwie anteny nie muszą być konieczne przy takiej odległości, dadzą jednak lepszy zasięg więc nie powinno być problemów z połączeniem. No i wszystkie kompy bez dodatkowych konfiguracji będą w jednej sieci.

14.12.2009
12:15
[4]

mich83 [ Pretorianin ]

Zalezy czy chcesz miec sygnał w obu domach w kazdym miejscu czy nie. Jesli sygnał mialby byc w kazdym miejscu domu jeden router raczej tego niepokryje , bo kazda dodatkowa sciana to kolejne spore obciazenie. Ja mam router w standardzie N w bloku i pietro nizej pare mieszkan dalej sygnał łapie ale w jednym miejscu tylko.

Zeby niepakować sie w koszty , radziłbym wejsć na strone chipa i w dziale porownawczym znalesc jakis router o najwiekszym zasiegu ( jesli masz karte wifi w standardzie N mysle ze warto zainteresowac sie routerem w takim standardzie, przynajmniej teoretycznie daje on sporo wiekszy zasięg ). Kupic taki router i zobaczyc moze bedzie ok. Jesli nie dokupic drugi router postawic je jaknajblizej siebie masz wtedy pewne połączenie.

14.12.2009
12:54
[5]

Kane [ bladesinger ]

Nie lepiej zrobić tak, że kupujesz w jednym domu router z modemem ADSL, kabel jakieś 30m i do 2 domu router bez modemu? jesli wogole da sie polozyc kabel pomiedzy budynkami a jescze tego nie wiemy (bo np. pomiedzy moze byc ulica) i sie zdecyduje na opcje kablowa to nie komplikuj mu zycia i dawaj mu zainstalowac 2 routerow, a router ADSL przy gniazdku ISP a na drugim koncu Switch z reguly sa tansze i nie wymagaja konfiguracji.

no i router z WiFi w standardzie nawet802.11g (do 90m na zewnatrz, 802.11n ma teroretycznie do 250m) wydaje sie najlepszym rozwiazaniem, chyba ze pomiedzy bydynkami ma jakeis duze zrodla promieniowania elektormagnetycznego ktore moga zakulac sygnal.

16.12.2009
14:27
smile
[6]

Zielaamd [ Legionista ]

już tez zastanawiałem się nad tą "enka" i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie bo kabel odpada.

dzięki za pomoc ;)

16.12.2009
14:52
[7]

mich83 [ Pretorianin ]

Przy standardzie " N " nalezy pamietac o jednym. Standard N jest na rynku juz dosyc dlugo, ale ciagle niema standaryzacji. Dlatego moze przydazyc sie sytuacje ze router i karta wifi w standardzie N niebęda ze sobą kompatibilne ( połącza sie ale w wolniejszym standardzie ). Dlatego przed kupnem nalezy sprawdzic kompatybilosc router - karta wifi.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.