
Connor_ [ Are you still there? ]
Poezja śpiewana - wasze opinie
Witam! Mam do was taką prośbę. Chciałbym abyście wyrazili opinie o twórczości:
Marka Grechuty
Kuby Sienkiewicza
Grzegorza Turnaua
Ewy DYmarczyk
Czesława Niemena
Prosiłbym o wasze opinie dotyczące charakterystyki utworów - czy wam się podobają czy nie i dlaczego. Możecie także opisać jakiegoś przez siebie wybranego wykonawcę poezji śpiewanej byleby był z Polski :) Wasze opinie są mi potrzebne do pracy/wypracowania które mam wykonać. Z góry dzięki.

SzymX_09 [ Mr. Irony ]
Co tu dużo mówić. Świetna muzyka, świetni wykonawcy.
Dycu [ zbanowany QQuel ]
Co tu dużo mówić. Jakbym chciał poezji, to bym poczytał poezję. Skoro chcę muzyki, to słucham muzyki. Nie słucham poezji, tak jak nie czytam muzyki.

Connor_ [ Are you still there? ]
To prawda ale wolałbym bardziej rozbudowane wyowiedzi jednak :) Dlaczego uważacie ich za doskonałych wykonawców, co wam się podoba w ich twórczości.

.:Jj:. [ Legend ]
Tak jak [2].
Co do wątku myślałem że chodzi o:
edit: swoją drogą jak ktoś nie słyszał tego wykonania to polecam. Miazga.

Ogon. [ półtoraken fechten ]
Na żadnym z wymienionych wykonawców nie zatrzymałem się nigdy na dłużej. Natomiast Kaczmarskiego Jacka słucham od paru lat :)
Uwielbiam jego głos i muzykę... ale najbardziej oczywiście kocham teksty - wszystkie, czy te polityczne, czy obyczajowe, czy humorystyczne.
Ostatnio dorwałem się do twórczości Leszka Czajkowskiego - głównie polityczna, prawicowa poezja śpiewana i też się oderwać nie mogę :)