Pee [ Centurion ]
Pytanie do elektroników
Może ktoś mi powiedzieć jak zrobić to zadanie -------->
@@@ [ Generaďż˝ ]
Napięcie na każdym kondensatorze jest równe Ux=Q/Cx. Cx czyli pojemności każdego z kondensatorów, co jest podane w treści. Musisz jedynie obliczyć ładunek nagromadzony na kondensatorach, który jest dla każdego taki sam Q=Q1=Q2=Q3.
Q=C*U, gdzie:
C to zastępcza pojemność układu (1/C=1/C1+1/C2+1/C3)
U napięcie, które masz podane w treści.
Na koniec sumujesz napięcia sprawdzając czy wynik jest poprawny.