GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie do elektroników

06.12.2009
15:52
[1]

Pee [ Centurion ]

Pytanie do elektroników

Może ktoś mi powiedzieć jak zrobić to zadanie -------->


Pytanie do elektroników - Pee
06.12.2009
16:14
[2]

@@@ [ Generaďż˝ ]

Napięcie na każdym kondensatorze jest równe Ux=Q/Cx. Cx czyli pojemności każdego z kondensatorów, co jest podane w treści. Musisz jedynie obliczyć ładunek nagromadzony na kondensatorach, który jest dla każdego taki sam Q=Q1=Q2=Q3.

Q=C*U, gdzie:
C to zastępcza pojemność układu (1/C=1/C1+1/C2+1/C3)
U napięcie, które masz podane w treści.

Na koniec sumujesz napięcia sprawdzając czy wynik jest poprawny.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.