GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Windows XP - gdzie kupić najtaniej?

05.12.2009
00:30
smile
[1]

palpen [ Centurion ]

Windows XP - gdzie kupić najtaniej?

Chcę kupić sobie na mikołaja (kasę mam :P) XP-Ka. Z vistą już po prostu nie daję rady ten system jest jakiś poje*any. Chcę na to przeznaczyć 150zł widziałem na allegro za 110/130zł ale nie wiem czy to jest licencja tylko na jakiś komputer/konfigurację/firmę produkującą go. Normalny w kartonie kosztuje około 400-500zł, ale aż tyle to nie mam ;/ i jeśli z xp nie wypali to czy polecacie Winde 7? Słyszałem wiele wiele pozytywnych opinii i prosiłbym o wypisanie plusów i minusów :P

05.12.2009
00:36
[2]

janek09091 [ Generaďż˝ ]

jaki hardware

05.12.2009
00:37
[3]

zoloman [ Legend ]

Nie opłaca się zmieniać Visty na 7, bo to prawie to samo. Ale zmiana Visty na XP, to już w ogóle nieporozumienie.

05.12.2009
00:37
smile
[4]

Maziomir [ Generaďż˝ ]

W Chinach jest wyprzedaż. Podobno czcionka nie miała chińskiej autoryzacji.

05.12.2009
00:41
smile
[5]

palpen [ Centurion ]

Janek -

Manufacturer:
HP-Pavilion
Processor:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Memory:
3326MB RAM
Hard Drive:
563 GB Total
Video Card:
NVIDIA GeForce 9600 GS
Operating System:
Windows Vista™ Home Premium Service Pack 1 32bity

05.12.2009
00:46
[6]

janek09091 [ Generaďż˝ ]

co ci w viscie nie pasuje?
moze po prostu dostałes zasyfiony os mnóstwem triali, rejestracji i z tego powodu narzekasz na jego mułowatość

05.12.2009
00:50
[7]

palpen [ Centurion ]

Poje*ane pytania, niemożliwość edytowania niektórych plików(niby nie mam kur*a uprawnień administratora -.-) Wygląd jak dla jakichś pedałów (nie lubie vistowego ani klasycznego, a 3 lata byłem na niebieskim xp i było ok)

05.12.2009
00:54
smile
[8]

Misiak [ Pluszak ]

Jak znajdziesz sterowniki do swojego sprzętu to warto XPka brać. Będzie działał jak rakieta.
Kumpel zakupił sobie Windowsa 7, przesiadł się z Visty. Jest bardziej niż zadowolony. Wydajniejsza, Szybka, Mniej zasobożerna.

Hmm palpen-> czemu używasz Visty 32 bitowej miast 64?

05.12.2009
00:57
smile
[9]

palpen [ Centurion ]

Misiak - hmm bo taką mi dali? :D

05.12.2009
00:59
smile
[10]

Misiak [ Pluszak ]

Poszukaj, może gdzieś da się na stronce Microsoftu na twoim cd-keyu ściągnąć wersję 64 bitową, powinno lepiej wtedy działać.

05.12.2009
01:08
[11]

palpen [ Centurion ]

hm a downgrade do xp? chyba wyjdzie taniej

05.12.2009
01:15
[12]

palpen [ Centurion ]

cośznalazlem

Mój kuzyn ma mojego starego kompa z xp :P to jest moja płytka i tak dalej. i jak zrobie tak jak tam ze wpisze wszystkie dane xp a potem w aktywacji telefonicznej podam dane mojej visty to będzie git? :P

05.12.2009
01:16
[13]

Lim [ Legend ]

Z popularniejszych z sieci salonów ze sprzętem komputerowym polecam np. Vobis lub Komputronik.
Cena za XP Home SP3 OEM to 309-319 złotych. Professional jest sporo droższy a więc zakup mniej opłacalny.

05.12.2009
01:39
[14]

N3 [ negroz ]

Ostatnio w UWAGA na TVN był program o ofertach Windowsów za właśnie tą śmieszna kasę.
Ludzie kupują bo myślą, że oryginał. A to wersja OEM zdzierane naklejki z firmowych komputerów zza zachodniej granicy i zwożone do nas. Co gorsze sprzedawane przez sklepy, wstawiane są na pirackie kopie faktury.
Redaktor kupił Photoshopa nowego za 2,5tys na aukcji (cena rynkowa 3,5), odbierał osobiście we wrocku. Nieźle sprzedawca się zmieszał i opuścił uszy jak reporterzy UWAGI weszli z operatorami i dźwiękowcami. Photoshop był piratem, co najmniej 4 razy już cdkey był rejestrowany. Niezłe przekręty robią... trzeba uważać. Człowiek płaci kupe kasy jak za oryginał, a dostaje kopie piracką wartą kilka złotych, nie rózniąca się niczym od tej ściągniętej z internetu a free.

05.12.2009
01:43
smile
[15]

janek09091 [ Generaďż˝ ]

Skynet znany jest z obracania lewizną :)
I to nie tylko software, hardware który spada gdzieś ze sklepowych półek we Francji czy Skandynawii różnież sprzedają na allegro.

Swoje wiem, mieszkam w okolicy. Ipody, tomtomy, dyski twarde - wszystko przytulone z zachodnich marketów ląduje jak nie na allegro to w sklepach.

05.12.2009
02:37
[16]

Lim [ Legend ]

N3 ---> a czemuż to ta cena ma być śmieszna? Raczej wysoka biorąc pod uwagę tą wersję ,,wiekowego'' systemu. Czy za oszczędzone pieniądze powinien zmodernizować komputer jak niegdyś, taką ilością podzespołów by spełniał warunki tej licencji?
Sugerując się ceną, to ta wygląda bardziej ,,śmiesznie'' : Microsoft Windows XP Professional PL - 515 zł w tym samym sklepie i uwaga, też OEM, nowy :)

Rewelacjami z dziennikarstwa śledczego pokroju ,,Uwagi'' nie ma co się egzaltować, daleko im do medialnego odkrycia ameryki
Inna sprawa to podejście sprzedawców, bynajmniej nie giełdowych ogólnie do sprzedaży systemu na licencji OEM - sprzedać byle sprzedać oryginalny ku zadowoleniu kupującego, gdzie będzie instalowany to mniej ważne (?) Przeciętny klient nie wie, że można korzystać z warunków instalacji na jakiej system został sprzedany a nie wyprodukowany ;)
Ale aby para nie szła w gwizdek możesz poooszukać koledze XP na innej licencji, powodzenia.
A może jednak mamy aktualnie możliwość zainstalowania tego system niezaleznie od zakupu sprzętu? Sprawdź ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.