
mdegorski [ Generaďż˝ ]
Na co do kina (Dom zły? Rewers? - najlepsze polskie filmy 2009?)
Okej, jutro szykuje się wypad do kina i zastanawiam się na co pójść. Widział ktoś z Was "Dom zły" i mógłby opowiedzieć coś o nim (bez spoilerów)? Czy film jest mocny; ma konkretny, dobry scenariusz? Za tym filmem przemawia Znak Jakości Filmwebu - do tej pory nie zawiodłem się na żadnym filmie oznaczonym "Filmweb poleca", wręcz przeciwnie.
Ale tak samo jest z "Rewersem" - "najlepszym polskim filmem 2009", również z odznaczeniem "Filmweb poleca". Czekam na opinię. ;>
Mam nadzieję, że jakichś z tych filmów będzie dobry, bo Zombieland nie jest dobrym filmem żeby iść z dziewczyną, a ze spektaklu "2012" wyszedłbym zawiedziony (scenariusz ponoć niesamowicie kuleje), a wybrałbym go tylko dlatego że lubię motyw i obraz apokalipsy.
Oczywiście jak macie jakieś inne propozycje, chętnie rozpatrzę. :) Tylko niech nie muszę rozważać Księżyca w Nowiu, prosiłbym. :P To chyba najgorsza pod względem jakości tak doceniona (ale przez kogo...) seria książek/filmów.
Rezor [ NIN ]
Rewersu nie miałem jeszcze okazji widzieć, ale Dom Zły mam już za sobą.
Cóż można powiedzieć żeby nie za dużo powiedzieć..
Jest to film, w którym ukazano Polske czasów prlu, czyli wszystko mam w d, przekręty, korupcja, syf, a wszystko się rozgrywa wokół głównego bohatera filmu, któremu życie nie było usłane różami. Jak już mu się poukładało jakoś w zyciu, to wszystko zaczęło się sypać, a na dodatek zbiegiem okoliczności miał okazję uczestniczyć w pewnym dramacie rodzinnym. I w sumie wokół tego toczy się akcja. Plener: zapadła wieś z PGRem na czele.
To tak w skrócie, z pominięciem pewnej części faktów.
Film miał szokować i na pewno w pewnym stopniu tak jest, ale na mnie nie zrobił większego wrażenia. Dlaczego? bo wczesniej mialem okazjie widzieć ładunek 200, który go przebija 100-u krotnie.
smalczyk [ Senator ]
Idx na obydwa - az szkoda któregoś nie zobaczyć.