GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy można mieć podłączone dwa dyski twarde na raz?

03.12.2009
19:22
[1]

michaltok1 [ Konsul ]

Czy można mieć podłączone dwa dyski twarde na raz?

Jak w temacie.

03.12.2009
19:23
smile
[2]

AdrianJ [ Tu gina ludzie ]

Oczywiście ze można!

03.12.2009
19:23
[3]

MagMany [ Wielki Wilk ]

Zależy to od płyty głównej chyba. Ale tak to możesz mieć podłączone twarde dyski pod usb i to tyle ile masz portów usb.

03.12.2009
19:23
[4]

verify [ Generaďż˝ ]

Mozna.

03.12.2009
19:24
[5]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

na raz ?

co dokładnie ci chodzi ?

2 dyski twarde, jako oddzielne dyski logiczne ? - to jest normalne, pierwszy jest MASTER (ten z systemem) drugi będzie SLAVE
czy 2 dyski twarde jako jeden dysk logiczny ? musisz zastosować macierz RAID 0(poczytaj w internecie)

03.12.2009
19:35
[6]

Narmo [ nikt ]

Jeżeli tylko masz odpowiednio dużo miejsca na płycie głównej i przy zasilaczu to możesz nawet dziesięć i więcej podłączyć.

03.12.2009
20:07
[7]

kamyk_samuraj [ Legend ]

Szajbek -> akurat mylisz dysk logiczny (pojęcie z systemów operacyjnych) z dyskiem fizycznym (hardware)


Narmo -> w tym filmiku goście użyli kontrolerów SAS (nie pamiętam, czy mobo Skullcośtam ma je zintegrowane, czy użyli zewnętrznych kart) - ciężko to uznać, za dowód tego, że w zwykłym PC można zainstalować kilka HDD


Czy można mieć podłączone dwa dyski twarde na raz? - kamyk_samuraj
03.12.2009
20:15
[8]

pecet007 [ Fallout NV ]

Nie wiem jak w SATA, ale przez IDE mozna podłączyć do 4

03.12.2009
20:16
[9]

gizio1 [ Generaďż˝ ]

Ja mam teraz podłączone 3 dyski i myślałem że to jest najnormalniejsza rzecz pod słoncem.

03.12.2009
20:23
[10]

kamyk_samuraj [ Legend ]

pecet -> a ja na swoim sprzęcie mam jeden kontroler PATA (i tak wyłączony - ale...) i mogę podłączyć 2 dyski.
Ogólnie - na jednym złączu PATA mozna zamontować dwa dyski - jeden ustawiony na Master a drugi - na Slave.

03.12.2009
20:33
smile
[11]

Widzący [ Legend ]

kamuk_samuraj -> w tej chwili mam podłączone cztery dyski twarde i jako piąte urządzenie nagrywarkę (to po SATA) w kazdej chwili mogę podłączyć jeszcze jeden dysk SATA i dwa dyski ATA. To na zwykłej płycie z sześcioma portami SATA i jednym ATA.

pecet007 -> gdzieś dzwonią ale gdzie? Do jednego kanału IDE ATA możesz podłączyć dwa urzadzenia IDE więc cztery tylko przy dwóch kanałach IDE ATA na płycie. Oczywiściue każdą konfigurację można rozszerzyć dodatkowymi kontrolerami.

03.12.2009
20:35
smile
[12]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Widzący ==> W tej chwili mam podłączone 6 dysków w trzy RAIDy oraz jako siódme urządzenie nagrywarkę (IDE) :)

03.12.2009
20:46
smile
[13]

Widzący [ Legend ]

No dobra legrooch, zmusiłeś mnie. dodałem jeszcze dwa dyski po USB, sam nie wiem po co ale dobrze brzmi, po kieszeń z fire-wire nie chce mi sie wstawać;-D

03.12.2009
20:50
[14]

kamyk_samuraj [ Legend ]

Widzący -> akurat w tej chwili mam podłączone 2 dyski na SATA - 120 GB Vertexa (systemowy) i 1 TB WD. Do tego dwa dyski po USB - 200 GB Toshibe SecuRED i 500 GB MyBooka od WD.
Ogólnie do swojego PC mogę podłączyć 8 dysków przez SATA (6 standardowych z P45 + 2 z dodatkowego kontrolera na płycie) i 2 dyski po PATA. Zaraz podłączam dwie padnięte Barki i Samsunga - tylko chyba nie wykryje (i nie - to nie wina BIOSu w Barkach)

grucha -> jaki RAIDzik? I jak się sprawuje? Ostatnio z kumplem robiliśmy RAIDa 1 po SASie na dwóch Sigejtach Cheetach - fajnie to chodziło :)

03.12.2009
20:57
smile
[15]

Widzący [ Legend ]

OK, zmylił mnie Twój komentarz w [7].

03.12.2009
21:11
smile
[16]

Narmo [ nikt ]

Widzący --> Tak się bawimy? To ja do laptopa mam podłączone 3 dyski twarde, ze czego jeden to 3,5" ;]

03.12.2009
21:15
smile
[17]

dekras52 [ Chor��y ]

To w temacie mam takie pytanko :

Jesli mam dwa dyski SATA II, jeden ma 32MB keszu, drugi ma 16mb. Czy ten drugi nie bedzie zwalnial pierwszego?

03.12.2009
21:21
smile
[18]

Widzący [ Legend ]

Zaraz zaraz.
Wstaje i leci do szafy "Gdzie ja wepchnąłem tego laptopa.. gdzie.. kurna, gdzie ?"

04.12.2009
08:04
[19]

legrooch [ MPO Squad Member ]

kamyk ==> Jeden stripe i dwa mirrory na dane. Nie robiłem 5 ani 10 z powodów wyższych (wtedy awaria jednego dysku i nie miałem gdzie przerzucić danych na czas naprawy :/)
Tyle, że na gównianym kontrolerze :) Ale i tak chodzi to lepiej niż w single'u :)


Czy można mieć podłączone dwa dyski twarde na raz? - legrooch
04.12.2009
08:22
smile
[20]

Widzący [ Legend ]

Za dużo mieszam dyskami i systemami (kilka razy dziennie) a nie wszystko da się załatwić wirtualnie, raid się u mnie nie sprawdził. Stąd od czasu do czasu kopia zapasowa i wiara w niezawodność;-)

04.12.2009
10:28
smile
[21]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Za dużo mam ważnych danych, a płytom nie ufam :)
A tak nie korci do grzebania w sprzęcie :)

04.12.2009
10:36
[22]

mikmac [ Senator ]

ja mam ...8 dyskow w budzie... calosc w podwojnej macierzy 1+0 po 4 dyski w stripy zdublowane mirrorem. Wszystko na tanim (do 1500 zeta) kontrolerze. Bawilem sie roznymi kontrolerami i niestety RAID 5 dziala, ale kiepsko - jest strasznie wolny jezeli nie masz luznych kilku kafli na kontroler. Nie znalazlem urzadzenia ponizej 3K, ktore by dzialalo zadowalajaco, nie mowiac juz o 30-40h czasie budowania raida...

Do absolutnie kazdej plyty mozna podlaczyc min. 2 dyski, do 99,9% min 4 dyski.

04.12.2009
13:25
[23]

Brutal125 [ Centurion ]

Jak ma sie podłączone dwa dyski to zapisują i odczytują one dane szybciej?

04.12.2009
13:36
[24]

mikmac [ Senator ]

brutal - to zalezy jak je podlaczysz.
Ale juz samo kopiowianie z dysku na dysk jest blyskawiczne, w przeciwieniestwie do kopiowania z jednego miejsca na dysku na drugie (np pomiedzy partycjami tego samego dysku).

04.12.2009
13:36
[25]

verify [ Generaďż˝ ]

Jezeli sa polaczone w odpowiednia macierz RAID to tak.

05.12.2009
01:57
smile
[26]

SysOp [ Generaďż˝ ]

Macie tych dysków od cholery panowie!

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.