hen1o [ Konsul ]
Programowanie/excel? [giełda]
Witam,
proszę o pomoc kogoś doświadczonego w programowaniu. Mam pewien problem - jak stworzyć algorytm, który będzie wyłapywał dna i wierzchołki korekt giełdowych? Przede wszystkim zależy mi na elastyczności owego algorytmu. Na rysunku mamy wykres giełdowy (świecowy - jeżeli świeca jest zielona to zamknięcie sesji było na + i na odwrót, patyczki które wystają z tych świec to minima i maksima zaliczone podczas sesji) i zaznaczony kanał trendowy. Chcę wyłapać te wartości, które "stykają" się z tym kanałem i odbijają się od niego.
Wszystkie moje pomysły poszły w łeb. Bo jeżeli chcę wyszukać minimum z 20 sesji (zmiana od wierzchołka w %) to algorytm w ogóle nie będzie elastyczny ponieważ mogą wystąpić w ciągu tych 10 sesji np. 2 korekty spadkowe, przez co 1 zostanie odrzucona. Czy jest ktoś, kto mógłby udzielić rady? :[