
smalczyk [ Senator ]
Z cyklu 'życzenia noworoczne'...
Gdybyż marzenie stało się rzeczywistością......

Mr_Baggins [ Legend ]
Jakbym miał pracować rok dłużej, żeby mieć 35 zł emerytury więcej miesięcznie, to pieprzę taki biznes.
Faolan [ Człowiek Wilk ]
Chyba raczej: "dzięki temu nie będziemy musieli Ci wypłacać emerytury przez kolejny rok, a może nawet dzięki temu zdechniesz wcześniej i nie będziemy musieli w ogóle".
smalczyk [ Senator ]
gadajcie co chcecie ale plany ida wreszcie w dobra stronę - i jesli zostana wdrożone to będzie to największy jak do tej pory sukces obecnej ekipy.

jasonxxx [ Szeryf ]
400 zł
- o tyle rocznie wzrośnie emerytura mężczyzny, gdy wydłuży się wiek emerytalny o rok
230 zł
- o tyle rocznie wzrośnie emerytura kobiety, gdy wydłuży się wiek emerytalny o rok
Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć, bo nie znam się na polityce, a wydaje mi się to nielogicze?
Bramkarz [ brak abonamentu ]
smalczyk
"Sukces" polegający na oddaleniu problemu w czasie?
Faolan [ Człowiek Wilk ]
jasonxxx ---> wiek emerytalny mężczyzn to 65 lat, a kobiet 60 obecnie. Mężczyzna pracuje dłużej więc odkłada więcej składek, stąd ma wyższą emeryturę. Z tego też powodu wzrost u kobiet będzie niższy, ponieważ nadal będzie to mniej lat pracy niż facet.
Bramkarz [ brak abonamentu ]
Faolan
Do tego dochodzi jeszcze krótsza, statystyczna długość życia mężczyzn co też ma wpływ na wysokość emerytury.