GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Procesory 2001r.

02.12.2009
23:55
[1]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Procesory 2001r.

Cofnijmy się do 2001 roku kiedy na rynku były na dominujące procesory intela celeron i petium III. I teraz mam pytanie, który według was jest lepszy pod względem szybkości i możliwości symbolicznego podkręcenia.

Intel Celeron Tutalin 1.4GHz FSB 100MHz

Intel Petium III Tutalin 1.4GHz FSB 133MHz

Pamiętajmy, że wtedy największe taktowanie ramu wynosiło 133MHz

02.12.2009
23:56
[2]

Narmo [ nikt ]

Zadajesz coraz durniejsze pytania. Przecież każdy wie, że Pentiumy były znacznie wydajniejsze od Celeronów taktowanych tak samo.

03.12.2009
00:04
[3]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Wtedy jeszcze się nei interesowałem informatyką na tyle, aby to wiedzieć, ale czy jest znaczna różnica??

03.12.2009
00:09
smile
[4]

jadmin1 [ Centurion ]

yyyyyyyy pytanie retoryczne, Celerony to były dziady , a pentium III to wtedy było Coś, a co to jest "Tutalin
"

03.12.2009
00:16
[5]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Być może źle napisałem ale to jest pełana nazwa tych procesorów. Mam następne pytanie. Jest sens zmieniać celerona 1.2GHz na tego petium III 1.4GHz??

03.12.2009
00:21
[6]

Narmo [ nikt ]

Kolejne idiotyczne pytanie. Przeczytaj ze zrozumieniem drugie zdanie jakie tu napisałem.

03.12.2009
00:27
[7]

GBreal.II [ floydian ]

a co to jest "Tutalin

Chodzi o "Tualatin" czyli nazwę rdzenia procesorów z tej rodziny. Tualatiny są nowsze, były jeszcze "Coppermine"

Nazewnictwo na takiej samej zasadzie jak Core2 są na jądrach Conroe, Penryn itp.

03.12.2009
00:30
[8]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

pobawię się jeszcze trochę tym wiekowym komputerem i wycisne z niego co się da... dzięki za wszelaką pomoc

A może jeszcze mi powiecie ile mógłbym wydusić z tegho pentium III bo z tego celerona 1.2GHz wycisnąłem 36mhz;d;d;d

03.12.2009
00:36
smile
[9]

.:Jj:. [ Legend ]

z tego celerona 1.2GHz wycisnąłem 36mhz;d;d;d


Procesory 2001r. - .:Jj:.
03.12.2009
07:24
[10]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Potem komputer już nie chciał się włączyć i musiaęm resetować cmos przez zworkę na płycie głównej

03.12.2009
10:06
[11]

Dessloch [ Legend ]

jakis poradnik do podkrecania poczytaj moze? bo chyba, zle podkrecales, bo podkrecic o 36 mhz i zrobic tak, zeby komputer trzeba bylo resetowac zworkami... :) do tego trzeba miec talent

03.12.2009
10:59
[12]

raziel88ck [ Legend ]

Dawno, dawno temu, za siedmioma gorami, za siedmioma lasami byyl sobie procki Intel Celeron Tutalin 1.4GHz FSB 100MHz i Intel Petium III Tutalin 1.4GHz FSB 133MHz. W dalekiej przyszlosci w dobie super poteznych maszyn pewien czlowiek przypomnial sobie o tych artefaktach w celu wykrecenia ich na maxa, by mogly stanac w szranki z nowoczesnymi, wielordzeniowymi procesorami na rynku.

A teraz na powaznie zadam pytanie. Po co meczysz staruszka? Jaki jest w tym cel? Daj mu odpoczac na starsze lata, bo zgon zaliczy. Jesli chodzi ci o wydajnosc to jak juz lepiej podkrecic taktowanie grafy.

03.12.2009
11:06
smile
[13]

Widzący [ Legend ]

Zawsze myślałem że to był Tualatin ale widać błądziłem.

03.12.2009
11:26
[14]

NEMROK19 [ Generaďż˝ ]

Procesor Celerona to największe badziewie jakie stworzono ,wiecznie się sypał

03.12.2009
16:33
smile
[15]

SysOp [ Generaďż˝ ]

Nawet nie chcę pamiętać już o tych mułach... 2001 to były mroczne czasy

03.12.2009
16:35
[16]

Dessloch [ Legend ]

ee przesadzacie byly i dobre celerony ktore bardzo ladnie sie krecily i mialy bardzo dobry stosunek cena/wydajnosc

03.12.2009
16:37
[17]

AIDIDPl [ PC-towiec ]

Wtedy to może nie były takie mroczne, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy to tamten sprzęt to był straszny szajs. Za kilka lat będzie to samo mówione o sprzęcie z roku 2008-2009....

03.12.2009
16:39
smile
[18]

SysOp [ Generaďż˝ ]

Miałem kiedyś Celerona, jednego jedynego to był Celeron 600Mhz prawdziwy demon prędkości...

03.12.2009
16:50
[19]

PanSmok [ Generaďż˝ ]

RPRT07 --> jezeli juz chcesz sie bawic P3 to radzilbym nie wyciskac go na "maxa". Pozostan przy taktowaniu oryginalnym. Nie uzyskasz duzego przyrostu mocy. Pozatym Pentiumy trojki to jeszcze byly "grzaleczki" - braly kupe pradu i wydzielaly duzo ciepla - i wlasnie przez to wydzielanie ciepla kiepsko sie podkrecaly bo bardzo latwo bylo proca urznac. Nie tuninguje sie silnikow w Syrenkach....

03.12.2009
16:51
[20]

titanium [ Legend ]

Szajs? Pieprzenie. Dobrze złożony komp z 2000 roku do dzisiaj spokojnie wystarczy komfortowo i na luzie do każdej czynności normalnie wykonywanej na PC, poza grami i konwersją video i materiałami HD.
Nie wspominając o tym, że dobrze złożona konfiguracja z 2000 roku spokojnie bije na głowę źle poskładane konfiguracje z dużo, dużo późniejszych lat z PIV czy nawet pierwszymi core II Duo na pokładzie. Ba, jakość obrazu konfiguracji z 2000r to już wogóle bije na łeb dzisiejsze konfiguracje domowe. To dzisiaj mamy szajs nieziemski w porównaniu do tamtych czasów... I drukarki były O NIEBO lepsze...

szajsem rzadko jest sprzęt, za to użytkownicy, bardzo często :)


Natomiast podkręcanie PIII nie wchodzi w grę imho.

03.12.2009
16:52
[21]

Narmo [ nikt ]

ee przesadzacie byly i dobre celerony ktore bardzo ladnie sie krecily i mialy bardzo dobry stosunek cena/wydajnosc
Raczej stosunek cena/ilość MHz.

03.12.2009
18:51
[22]

Dessloch [ Legend ]

nie Narmo.

stosunek cena/wydajnosc.

nie ma czegos takiego cena/ilosc MHz, bo MHz to nie wydajnosc i nikt inteligentny nie robi takich porownan, chyba ze tego samego procka na tym samym jadrze itd itp, zeby np zobaczyc czy warto wydac 100% wiecej na identycznego procka ktory ma jedynie 50% wiecej Ghz...
bo z reguly nie, bo mozna kupic tego 2 razy tanszego i podkrecic go za darmo do tych 50% wiecej GHz... ale tutaj o tym nie mowile, co chyba jasne bylo w moim poscie...

titanium--> oj chyba sie zagalopowales, o ile w porownaniu do PIV jeszcze ok, ale z c2d ciezko zlozyc kompa gorszego niz tego z 2000 roku... nie te czasy. Dodasz do tego grafy jakie wtedy byly i naprawde nawet najgorszy szajs z 2006 roku wciagnie tego z 2000 roku.
Oczywiscie, nie stabilnoscia, bo tutaj dopiero wchodzi tworczosc uzyszkodnikow skladajacych kompy:)

inwestuj w PIII, sa za grosze procki te a na pewno lepsze niz celeron. Sszczegolnie, jesli nie umiesz podkrecac lub taki model trafiles

03.12.2009
18:54
[23]

wysiak [ Legend ]

PanSmok --> Wybacz, ale o czym ty gadasz? PIII to byla wlasnie swietna konstrukcja, baza dla swietnych mobilnych Centrino, i podstawa konstrukcyjna dla C2D. To pozniejsze PIV bylo slepa uliczka.

03.12.2009
19:06
[24]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Pisałem, że wykręciłem z niego 36MHz, czyli 1236MHz dalej jak kręciłem już o 50mhZ to komputer nie chciał się włączyć, temp. procka nie gra tutaj żadnej roli bo wiatrak pracuje cały czas na 3600 obr./min . Mi ten zestaw działa dużo szybciej np. w przeglądarce internetowej niż bardzo dobre konstrukcje laptopów z 2006 zamólone.

03.12.2009
19:07
[25]

titanium [ Legend ]

Dessloch --> ależ bynajmniej się nie zagalopowałem. :) Grube dziesiątki komputerów już widziałem tak marnie złożonych i z tak skopaną instalacja systemu, pracujących w wielu domach czy firmach po dziś dzień że mowy nie było o choćby dorównaniu - jeszcze raz podkreślam - porządnie złożonemu z porządnie postawionym systemem PIII z 2000r. :) O stabilności nie wspomnę :) Ot, zdolności co poniektórych użytkowników...

03.12.2009
19:09
[26]

kamyk_samuraj [ Legend ]

SysOp -> generacje za późno szukałeś dobrych Baleronów - Celeronik 300A taktowany zegarem ~450 MHz - to było coś

04.12.2009
10:59
[27]

Dessloch [ Legend ]

titanium-> to wspolczuje, ze musiales z takimi komputerami meczyc sie :) widac jeszcze malo na tym swiecie widzialem :)
moze po prostu mocno zmulone byly przez zle skonfiguroawnie, zasmiecenie systemu?
bo moc obliczeniowa naprawde nie moze sie rownac...a to, ze ktos nawet najlepszy komputer umie zamulic to inna sprawa:)

temp. procka nie gra tutaj żadnej roli bo wiatrak pracuje cały czas na 3600 obr./min

tiaa...:)
no ale jedno jest pewne. Na pewno nie zawieszal ci sie przez pzregrzanie... bo ty go wcale nie podkreciles, a jedynie leciutko zmieniles taktowanie, ale zmiana tak marginalna, ze nie mozna tego traktowac jako podkrecenie.

ps.
na pewno mozesz duzo wiecej zniego wyciagnac... powiedz jak dokonales, co zmieniles zeby osiagnac te 36mhz i co dalej zrobiles zwiekszjac do 50 ze ci sie nie wlaczal.

04.12.2009
16:38
[28]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Zamiast automatycznej regulacji szybkości przełączyłem na manual i z wartości 100/33 wskoczyłem na 103/34 ( na tym się włączał), a potem na 105/35 (już się nie włączał). Było jeszcze obok wartość mnożnika, ale zmienienie tej wartości nic nie dawało bo procesor i tak cały czas miał 12x nawet jak mu dałem 13x. Zostały jeszcze funkcje zasilania, ale tego nie ruszałem bo nie umiem tu przyznam się bez bicia.

04.12.2009
16:57
[29]

wydolny_pławikonik [ Konsul ]

celeron 600mhz

04.12.2009
16:58
[30]

Dessloch [ Legend ]

hehe tak myslalem, ze napiec nie dotykales, a jedynie fsb podkrecales

RpRT07---> ale zdajesz sobie sprawe, ze wlasnie dlatego ze nie ruszales napiecia, nic z twojego podkrecania nie wyszlo?
nie sugeruje, zebys zwiekszyl napiecie, bo jesli o tym nie wiedziales, to musisz sporo poczytac zanim zaczniesz podkrecac.

W twoim przypadku po prostu trzeba podniesc napiecie, ale musisz zawsze kontrolowac temperatury i obciazac komputer, czy jest stabilny i sie nie grzeje.
ale bez zwiekszenia napiecia duzo nie popodkrecasz... :) no poza tymi 36mhz... :)

04.12.2009
17:40
[31]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

mam zwiększać tylko napiięcie procesora?

04.12.2009
18:18
[32]

Dessloch [ Legend ]

ty lepiej nic nie ruszaj.

FSB zwieksza sie i jak przestaje byc stabilny to napiecie zwiekszasz.
az nie osiagniesz limitu czyli brak stabilnosci lub przegrzewanie procesora.

zwiekszajac sam V tylko zwiekszysz temperature procesora...
musisz tez zwiekszyc FSB.

rob na wlasna odpowiedzialnosc, za bardzo podniesiesz napiecie i mozesz spalic procesor.

poczytaj poradniki, sa miliardy na temat podkrecania sprzetu

05.12.2009
17:54
[33]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

nie ma takiej opcji w biosie

06.12.2009
04:48
[34]

Dessloch [ Legend ]

jakie opcji nie ma w biosie?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.