Lutz [ Legend ]
Panie, firme mi ukradli :D
Czekam na rozwoj wydarzen :D

eJay [ Quaritch ]
Co następne? Zamach? Wypadek samochodowy? Tajemnicza choroba? Strzał w potylicę? Chodorkowski niech wybiera:)
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Ciekawe jak go zabija.

Grucha [ EXTREME LIFESTYLE CLOTH. ]
Masakra... - po takich historiach i po relacjach znajomych, którzy spędzili tam jakiś czas na kontraktach itp. nic mnie nie zmusi żebym kiedykolwiek tam pojechał.
wydolny_pławikonik [ Konsul ]
kiedy okradna czechy? oni tam tez nic nie maja
mirencjum [ operator kursora ]
Jeszcze niech napiszą, że Chodorkowski do majątku doszedł własną ciężką pracą i kabaret jest na całego. Co to się porobiło, że złodzieje po sądach sprawiedliwości szukają.
Aktywa będą przejmować? Gazu nie chcą w zimie?

Karrde [ Visual Effects Artist ]
Mirencjum
Złodziej? Bo był bogaty?
Akurat Chodorkowski doszedł do tego co miał sam - kupił bankrutująca firmę i w 6 lat przekształcił ją w doskonale prosperujące przedsiębiorstwo.
Dessloch [ Legend ]
Karrde--> i ty w to wierzysz? :) jedyny sposob, zeby przejmowac "upadajace" firmy bylo korumpowanie wladzy...
w PL w malym stopniu, u nas "wysprzedawano majatek narodowy zachodowi".
I mimo populistycznych hasel i demagogii wlasnie ta "wysprzedaz majatku" nas uratowalo, przed tym co mamy w Rosji czy na Ukrainie...
mirencjum--> tu nie gra roli, ze nie dorobili sie uczciwie... Rosja jako panstwo tez uczciwie nie postapila, wiec jeden lepszy od drugiego...

wysiu [ ]
Karrde --> Chodzil w garniturze? Chodzil. Znaczy - zlodziej.
Karrde [ Visual Effects Artist ]
Dessloch
OK, powiedzmy, że pomógł sobie tu i ówdzie. Nie zmienia to jednak faktu, że był świetnym zarządcą, który z bankruta utworzył giganta przynoszącego równie gigantyczne zyski. Gdyby nie niewyparzony język i upartość w krytyce Kremla nadal by je prowadził. :)
Mnie po prostu drażni takie podejście jakie ma Mirencjum (nie tylko w tym wątku) - ma kasę to trzeba mu naskoczyć, zabrać, a jego samego zamknąć, bo to na pewno złodziej. A jak złodziej to i pijak. I pewni jeszcze żonę bije.
Podejście godne mózgu zlasowanego komunistyczna propagandą.
mirencjum [ operator kursora ]
Karrde --> Czy ja Ci bronię nadal wierzyć, że uczciwie doszedł do milionów dolarów zaraz po upadku ZSRR? Wierz sobie w takie cuda. Podejście godne mózgu zlasowanego kapitalistyczną propagandą. Złamał reguły gry i został ukarany.
" Pytanie: za co posadzono Chodorkowskiego?
Odpowiedź: za przestępstwa, których on naprawdę dokonał.
Sprawa polega na tym, że w czasie pierwotnego gromadzenia kapitału, który następował w Rosji po rozpadzie ZSRR, w krótkim czasie powstały miliardowe majątki. Oczywiście, często działo się to z naruszeniem prawa.
Pytanie: czy tylko Chodorkowski używał metod przestępczych?
Odpowiedź: nie, nie tylko on. Jeśli rozejrzeć się - można by posadzić prawie wszystkich dzisiejszych rosyjskich milionerów. Ale władza przymyka na to oczy, dopóki oni nie naruszają istniejących "przepisów gry"."

Awerik [ Backpacker ]
Masakra... - po takich historiach i po relacjach znajomych, którzy spędzili tam jakiś czas na kontraktach itp. nic mnie nie zmusi żebym kiedykolwiek tam pojechał.
A co, boisz się, że do łagru trafisz?
Podejście godne mózgu zlasowanego kapitalistyczną propagandą.
Lepiej kapitalistyczną niż komunistyczną. :)
Mr_Baggins [ Legend ]
Jeszcze niech napiszą, że Chodorkowski do majątku doszedł własną ciężką pracą i kabaret jest na całego. Co to się porobiło, że złodzieje po sądach sprawiedliwości szukają.
Masz całkowitą rację, Chodorkowski chyba nie kopał rowów przez 10 tys. lat, bo przecież tylko tak można uczciwie dojść do majątku. Tylko ludzie w drelichach zasługują na nazwanie uczciwymi!
Grucha [ EXTREME LIFESTYLE CLOTH. ]
A co, boisz się, że do łagru trafisz?
A przypierdol się do kogoś innego ?
rvc [ MORO ]
Pamiętacie sprawe polskiego Biznesmena który pohandlował żaluzjami z ruskim wspólnikiem?
2 razy zamykali go do łagru jak chciał odzyskać ukradziony przez wspólnika kapitał .
Jego relacje były szokujące
mirencjum [ operator kursora ]
Mr_Baggins --> Nie tobie decydować gdzie i jak mam pisać. Obrońco komsomolca.
" Po kilku latach pracy w Komsomole on sam, wraz z uzbrojoną po zęby ochroną, mógł dostąpić podobnego zaszczytu i mknąć specjalnym pasem wprost na Kreml, gdzie miał niczym nieograniczony wstęp. Przedarł się na pas dla elity, wszedł - tak jak jego koledzy oligarchowie - w sojusz z władzą, co dawało gwarancję zarobienia dużych pieniędzy.
Jak do tego doszło?
Dziś Chodorkowski wspomina komsomolskie lata jako pierwsze doświadczenie w kierowaniu ludźmi, romantyczną pracę w fabrykach, wiarę w to, że buduje potęgę ojczyzny. Nie wspomina, że były to także początki biznesu dla uprzywilejowanych. Centra Twórczości Naukowo-Technicznej Młodzieży mogli tworzyć tylko komsomolcy. W końcu lat 80. mieli ulgi podatkowe, przyzwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej, nawet handel z zagranicą. Tak narodziła się kluczowa firma Chodorkowskiego MENATEP, późniejszy właściciel Jukosu. Młody komsomolec, dzięki temu mógł sprowadzać do ZSRR dżinsy, wódkę i podrabiany koniak Napoleon. Najbliższy wspólnik Chodorkowskiego przyznał się zresztą po latach do tego procederu: "Dobra, sprowadzaliśmy ten koniak, ale w końcu nikt się nim nie otruł" - mówił. Po dwóch latach studencka spółdzielnia przekształciła się w prywatny bank. Nie minęło pięć lat, jak Chodorkowski poszedł na służbę państwową. Został wiceministrem w resorcie paliw i energii. Po dwóch latach - zupełnym przypadkiem - wygrał konkurs na prywatyzację Jukosu, jednej z najlepszych naftowych firm w Rosji. Pieniądze, by zapłacić za koncern, dostał z banku centralnego - w formie nieoprocentowanej pożyczki. Tak Jukos stał się jego własnością."

Awerik [ Backpacker ]
A przypierdol się do kogoś innego ?
Nie przypierdalam się, po prostu ubolewam nad tym, co Gazeta Wyborcza robi z ludźmi. Swoją drogą, gdy niedawno w USA tłumaczyłem Amerykanom, że w Polsce nie pałują ludzi na ulicach, że można wyciągnąć portfel w miejscu publicznym nie narażając się na poważny uszczerbek na zdrowiu, że w Polsce każdy ma telefon komórkowy, a internet jest powszechnie dostępny - to też nie wierzyli. :)
Podziwiam wszystkich którzy próbują "dyskutować" z mirencjumem, naprawdę. Mi nie starczyłoby siły - bo to trochę tak, jakby próbować przekonać Papieża, że Boga nie ma.
Karrde [ Visual Effects Artist ]
Mirencjum
Nie wiem co chciałeś udowodnić tym cytatem? Chyba tylko tyle, że Chodorkowski miał łeb na karku i wiedział jak się wybić nawet w tak niesprzyjających warunkach jak komunizm.
zapomnialem_stary_login [ Konsul ]
Nie wiem o co to larum. Chodorkowski to jeden z tych który poprzez wałki i kombinacje przejmowali państwowe przedsiębiorstwa po rozpadzie ZSRR. I teraz jest krzyk bo państwo odebrało to co ten człowiek przejął w wyniku łamania prawa? Nie bądźcie śmieszni.
Grucha [ EXTREME LIFESTYLE CLOTH. ]
Awerik-->
Handluję z Amerykanami na co dzień i rozumiem o co biega. Co do mojego stosunku do "przyjaciół" zza Buga to już tak niestety mam. Im więcej obserwuję, słyszę tym bardziej nie mam ochoty na żadne kontakty z nimi. Wyborczej nie czytam, "modny" argument - niestety z dupy.
mirencjum [ operator kursora ]
Karrde --> Nie wiem co chciałeś udowodnić tym cytatem? Chyba tylko tyle, że Chodorkowski miał łeb na karku i wiedział jak się wybić nawet w tak niesprzyjających warunkach jak komunizm.
A co tu udowadniać? To, że razem z towarzyszami i za ich pozwoleniem został dopuszczony do rabunku. Z każdego złodzieja osadzonego w łagrze mam robić bohatera i męczennika?
Mr_Baggins [ Legend ]
mirencjum, proletariuszu, skoro sam nie potrafisz decydować i piszesz te swoje bzdety to ktoś musi za ciebie. Zostań przy wyszukiwaniu porad z googla, w tym przynajmniej nie robisz z siebie idioty.
mirencjum [ operator kursora ]
Mr_Baggins --> Starasz się mnie obrazić. Kończę dyskusję z Tobą do czasu, aż zrozumiesz, że każdy ma prawo mieć swoje poglądy i wyrażać je na forum internetowym. Jednolite poglądy i zgodne potakiwanie w chórze jednomyślności już było przerabiane.
Mr_Baggins [ Legend ]
że każdy ma prawo mieć swoje poglądy i wyrażać je na forum internetowym.
Czy ja mówię, że nie masz prawa? A skąd - prawo do wyrażania poglądów masz. Tyle tylko, że akurat twoje poglądy są idiotyczne. Wypisujesz bzdety jak jakiś stary komuch z Leninem w klapie albo jak typowy polski frustrat obrzucający łajnem wszystkich, którym się powiodło lepiej. Modlitwę Polaka też pewnie codziennie odmawiasz.
Caine [ Legend ]
"- Rosja to państwo kryminalne. My, inwestorzy ryzykujemy tam nie tylko pieniądze ale i życie. -
William Browder; głowa Hermitage Capital Management w wywiadzie dla BBC. Niedawno w więzieniu butyrkowskim zmarł adwokat S. Magitski pracujący dla HCM. Browder jest przekonany, że Magitskiego zamęczono na śmierć, gdy nie chciał zmienić zeznań obciążających milicjantów zamieszanych w przejęcie filii Hermitage. Firma zainwestowała w Rosji 4 mld dolarów; m. in. przemysł naftowy i gazowy od początku działalności.""
A nie, Chodorowskiego mi nie szkoda. Niech się wyżynają ci barbarzyńcy między sobą, niech odstraszą wszystkich inwestorów.

olivierpack [ Senator ]
Ale o co chodzi. To nie żaden Bill Gates ani Jan Wejchert, który z niczego zrobił wielki biznes. Ot zwykły figurant, państwo dało kasę, państwo zabrało, a przy okazji wiele osób napchało kieszenie. Do tego polityka i służby specjalne. U nas też by się kilku takich wesołków znalazło.
mos_def [ Senator ]
^
Dokładnie. Mam taka sama opinie na ten temat.
Facet wypchnał sie krok przed szereg i w chwili euforii zapomniał, ze tam z tyłu wciaz trzymaja go za szelki i w kazdej chwili moga wciagnac spowrotem.
Jesli mam byc szczery to takich ludzi jakos mi nie szkoda, bardziej tych dziennikarzy ktorych tam wybijaja jak kaczki w sezonie polowan.
W takiej Nowej Gazetyie na ten przykład, w ostatnich latach odstrzelili juz ... czterech.
Ot a moze poprostu mieli pecha? taki zbieg nieszczesliwych okolicznosci..
rvc [ MORO ]
mos_def Zeby tylko zastrzelili jednego nawet zgwałcili