GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pętla do While

02.12.2009
11:03
[1]

Angel69 [ Legionista ]

Pętla do While

Jak napisać pętle do while
Gdzie:
jeśli napiszemy tak to się wyłancza a jeśli klikniemy nie to dalej jest??

Proszę o szybką odpowiedź ;)

Zapomniałabym chodzi o C++

02.12.2009
11:07
[2]

pecet007 [ Fallout NV ]

bardzo precyzyjne pytanie, szkoda że nie wiem o jaki język programowania ci chodzi np.

02.12.2009
11:24
[3]

QrKo_ [ ]

string x;
string tak("tak");
do
cin >> x;
while(x!=tak);

02.12.2009
11:28
[4]

Broken_Heart [ Konsul ]

int main()


do


[...]

(Tutaj pobierasz od uzytkownika informację czy chce zamknąć aplikację czy rozpocząć od nowa tą pętle i zapisujesz w jakiejś zmiennej np. liczbie całk. "WyborUzytkownika". I wtedy jeśli użyt. wpisze 0, pętla wykona się od początku, z kolei jeśli napisze 1 - pętla zostanie przełamana i program zostanie od razu wyłączony.)

› while ( WybórUzytkownika = 0)

02.12.2009
11:34
[5]

mac2000 [ Konsul ]

int i;
for(i=0;i<10;i++)


to samo
i=0;
do

i++;

while(i<10)

02.12.2009
11:42
[6]

Angel69 [ Legionista ]

Już zrobiłam pomęczyłam się ale zrobiłam
CHodziło o coś takiego :


#include <iostream>

using namespace std;

int main()
‹ char znak;

cout << "Program demonstrujacy petle do ... while" << endl;
do‹
cout<< "na razie dziala"<<endl;
cout<<"czy zakonczyc? (t/n) ";
cin>>znak;
›while(znak=='n');



return 0;


Ale i tak dziękuję;)

02.12.2009
11:45
[7]

Broken_Heart [ Konsul ]

cout<< "na razie dziala"<<endl;

Chciałaś tym manipulatorem przejść do nowej linii?
Jeśli tak to powinieneś wiedzieć że endl; do tego nie służy.

02.12.2009
11:58
[8]

Angel69 [ Legionista ]

wiem że endl; nie służy do przechodzenia do nowej lini tylko /n

02.12.2009
12:04
[9]

pecet007 [ Fallout NV ]

A do czego wg. was endl służy :D
endl wstawia właśnie znak końca lini i dodatkowo odświeża bufor

02.12.2009
12:07
[10]

Broken_Heart [ Konsul ]

[8] Bo myślałem że nie wiesz, ale jak wiesz - to dobrze :)

[9] Tak, ale nie powinno się go używać jako przejścia do nowej linii, od tego jest \n.

02.12.2009
12:13
[11]

Angel69 [ Legionista ]

[10]
no zdaża się ;)
ale nie jestem aż taka głupia ;D
skoro prosze o pomoc to chyba coś z tego wiem

02.12.2009
12:23
[12]

Moshimo [ FullMetal ]

mac2000 --> mylisz sie, to nie jest to samo. Tzn w tym przypadku jest, ale generalnie petli for nie mozna zastapic petla do-while (poniewaz teoretycznie petla for moze sie ani razu nie wykonac, zas do-while MUSI przynajmniej raz). Mozna zas kazda petle for zapisac petla while.
Troche abstrahujac od tematu ;).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.