kakakakaboom! [ Konsul ]
Ile prądu zjada mój PC?
Mam pewien problem, bo widzę, że powinien żreć ok. 60W.
Tylko te 60W, to jest na ile?
Bo wszyscy piszą "mój komputer pobiera 120W", "mój 140W". Tylko przez jaki czas? 1h?
Super Kotlet [ Schabowy ]
60W to bierze przeciętny laptop, nie pecet.

kakakakaboom! [ Konsul ]
Bo mój PC, to laptop.

Irracjonalny Amisz [ Generaďż˝ ]
Kogee [ Kogi ]
Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]
Wat - jednostka Mocy :)
Komputer ma MOC 120 Wat przykładowo
jeżeli komputer pobiera 120 Wat przez 1 godzinę
nazywa się to kiloWatoGodzina kWh
i dokładnie kWh jest jednostką w której rozliczają cię zakłady energetyczne
kakakakaboom! [ Konsul ]
Dobra.
0,06 kW * 24h * 30 dni = ~43 kWh
43 kWh * 0,3 zł = ~ 13 zł
Wow, w cholerę... Mało! I to przy pracy 24h/30 dni w miesiącu. A są lapy, co cisną 40W...
Super Kotlet [ Schabowy ]
No ale kWH jest raczej sporo droższa niż 0,3zł. Chociaż zależy gdzie mieszkasz.
kakakakaboom! [ Konsul ]
Czytałem, że między 0,2 - 0,4 zł.
Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]
z tego co pamiętam u mnie też było koło 0,3 zł
ale nie powinno być więcej niż 0,5 zł
kakakakaboom! - raczej 0,3 - 0,5 się spotkałem
Narmo [ nikt ]
Kup sobie takie coś i się dowiesz, ile w danej chwili pobiera prądu wszystko, co masz podpięte do danego gniazdka:
matmafan [ Alexander Degtyarev ]
A może mój laptop zżerać 500W, specyfika lapka to hp pavilion dv (9tysiecy coś tam, bo inaczej na lapku pisze inaczej na pudelku)
Intel Core 2 duo T7250 2x2.0 Ghz
2 gb ram
8600M GS nvidia,
może ktoś wie mniej więcej ile, bo moi rodzice mówią ze pobiera z 100 zł na 2 miesiące choć średnio siędzę z 5 h dziennie, i często na bateri, a pod czasz gdy jest podłączony do prądu i użytkuje na nim i w tym samym czasie ładuje się bateria, to może on wiecej prądu pobierać??
Super Kotlet [ Schabowy ]
matmafan - jestem w 100% przekonany ze nie pobiera nawet 1/4 tego. Sprawdź na zasilaczu od laptopa tam zwykle piszę jaką ma moc.

matmafan [ Alexander Degtyarev ]
Znalazłem 90W, to dużo, bo byłem święcie przekonany że pobiera co najmniej 300Wm kupię ten licznik zużycia energi i wtedy rodzice zrozumieją że to nie ja pobieram tyle prądu, tylko ojca maszyny które pobierają po ponad 1000W :-)
Storm [ Hardstyler ]
Narmo - a jak z dokładnością tego typu urządzeń?
Narmo [ nikt ]
Storm --> Specyfikacja:
Dokładność: +/-3% do 2000W,
+/-5% - powyżej 2000W
Test:
15-3000W – rozdzielczość 0,1W
Napięcie : 230V/AC
Częstotliwość: 50Hz
Do domowego liczenia wystarczy.
matmafan [ Alexander Degtyarev ]
No i gitara, kupuje ten licznik, narmo jesteś święty po prostu.
Muszę kupić bo chcę zobaczyć ile laptop z xboxem i moim 17 letnim telewizorem, ile prądu pobiera.
Będę latał po domciu i sprawdzał ile co pobiera prądu, jestem tylko ciekaw ile prądu pobiera dmuchawa na piecu centralnym.
mos_def [ Senator ]
Eee ciezko powiedziec ze laptop zuzywa tyle a tyle.
Akurat to zalezy od kilku aspektow jak rozjasnienie matrycy czy np obciazenie procesora.
Jak sobie przegladasz tylko net ze slabym podswietleniem matrycy to pewnie i ciagnie tylko z 30W (nawiazujac do twojego słynnego pytania NA ILE - odpowiadam: na dana chwile)
A jak puscisz go w galop to wtedy podskoczy na te 60W.
W kazdym razie w obecnych desktopach chyba ciezko zejsc ponizej 150W wraz z monitorem, nawet przegladajac tylko net.
wysiak [ Legend ]
mos_def --> Dlatego tylko miernik moze zuzycie pokazac, nie ma sensu zgadywanie na podstawie komponentow itp..
Moj desktop bierze w tej chwili 236W.
C2D E6750 (2.66 GHz), GF 8800GTS 640MB, 2GB RAM, 3 x HDD, 2 x optyk, monitor LCD 22 cale, glosniki logi z2300.
matmafan [ Alexander Degtyarev ]
no w lapku jak tylko neta przeglądałem to zużycie procka minimalne, a nieraz zmniejszam podświetlenie matrycy, no ale nic pozostaje tylko kupić ten licznik.
mos_def [ Senator ]
wysiak >>> No nie ma.
Choc jakis tam rzad wielkosci mozna ustalic.
Na twoim przykladzie na przyklad.
Podaj jaki zestaw pobiera taka moc i jak byl obciazony. To juz bedzie jakies odniesienie.
Matmafan >>> zakladajac nawet ze twoj laptop pobiera te 60W bedac pod maxymalnym obciazeniem i uzywasz go 5h, czyli zuzywasz miesiecznie 30x60x5=9000W/h czyli 9kW/h bo w takich jednostach rozliczasz sie z dostawca energii.
Powiedzmy ze srednio 1kW/h kosztuje jakies 25gr* to naciagasz staruszkow na około 2.5zł miesiecznie :)
Nawet zakladajac ze koszta i faktycznie zuzycie energii sa o polowe wyzsze to i tak nie bedzie to na pewno wiecej niz 10zł.
Twoi starzy szukaja frajera krotko mowiac :)
wg:
edit:
wysiak >>> o jak miło, to ja moge oszacowac swoj pobor na jakies 200W bo mam dokladnie to samo, tylko troche slabsza karte i o dwa oczka mniejszy monitor.
No i jednak nie potrzebuje miernika :)
matmafan [ Alexander Degtyarev ]
Twoi starzy szukaja frajera krotko mowiac :)
No tu to przesadziłeś, nie tyle co szukają frajera a się nie znają, nie wszyscy mają kolorowe życie, nie wiesz jak to jest na wsi, nikt nie chce wychodzić poza jej mury, i za prąd płacą gdzieś z 50 gr, i nie używam tylko laptopa, dochodzi telewizor, xbox, i światło naścienne. Licząc mój pokój + ładowanie telefonu, zmacniacz.
mos_def [ Senator ]
Sorry, to był taki zarcik wieczorowa pora. Nic personalnego.
No kto placi rachunki ten wie ze zuzycie pradu trzeba pilnowac, bo to taka kasa co ucieka i nawet nie wiadomo kiedy.
Na pewno w twoim wypadku uzywaj laptopa, zuzywa mala czesc tego co desktop, monitor do Xboxa LCD zamiast starych kineskopowych CRT to samo - kilkukrotnie mniejsze zuzycie.
Dla swiatla energooszczedne zarowki.
I bedzie git.

matmafan [ Alexander Degtyarev ]
mos_def no ok, żarówki są LED, czekam na przejściówkę żeby xboxa pod LCD podłączyć. Ok dzięki za sprostowanie.