GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Studia medyczne a przedmioty do rekrutacji.

01.12.2009
21:39
[1]

Aegrus [ Konsul ]

Studia medyczne a przedmioty do rekrutacji.

Mam pytanie (szczególnie do osób w jakimś stopniu związanych z medycyną) jak teraz wygląda rekrutacja do uczelni medycznych?
Słyszałem, że część z nich wymaga tylko biologii i opcjonalnie chemii albo fizyki a część wszystkich 3 przedmiotów (i jeszcze nie wiem czy fizyki w zakresie podstawy czy rozszerzenia).
Wie ktoś może jakie uczelnie czego wymagają?
Osobiście jestem cienki z fizyki i nie widzi mi się zdawać rozszerzenia.
Jestem co prawda w 1 klasie LO, ale wole już teraz się tym zająć a nie za 2 lata się obudzić z ręką w nocniku ;p

01.12.2009
21:45
[2]

Sudzione [ The Legacy ]

nie jestem pewny jak jest teraz ale 4 lata temu aby dostać się na medycyne na dobrej uczelni to trzeba było zdawac rozszeżoną biologie, chemie i fizykę i mieć b. dobry wynik , fizyka na 50 % , bo z dwóch pooprzednich bardzo dużo osób miało dobre wyniki + jakiś egzamin wstępny testowy

01.12.2009
21:47
[3]

Ogon. [ półtoraken fechten ]

Studia medyczne, ale co konkretnie? Bo inne wymagania mają na medycynie, inne na ratownictwie, a inne na pielęgniarstwie. Zajrzyj na stronę interesującej Cię uczelni i tam masz WSZYSTKO napisane.

01.12.2009
21:50
[4]

Saul Hudson [ Legend ]

Zależy od uczelni. Poszukaj na stronach interesujących Cię akademii medycznych. Wiem że poznańska medyczna nie wymaga fizyki na kierunku lekarskim, ale trzeba porządnie napisać maturę z biologii i chemii.

01.12.2009
21:52
[5]

Sudzione [ The Legacy ]

miałem na mysli medycyne w Lublinie i Warszawie, niektóre uczelnie nie wymgały fizyki ...

01.12.2009
21:56
[6]

zoloman [ Legend ]

Podepnę się pod wątek.

Orientuje się ktoś, czy ciężko się dostać na prawo? Konkretnie chodzi mi o Gdańsk.

spoiler start
Ja teraz jestem w 3 LO.
spoiler stop

01.12.2009
21:57
[7]

Aegrus [ Konsul ]

Kierunek lekarski. Zapomniałem dodać.
Właśnie teraz sprawdzam wszystkie uczelnie. Tylko zastanawiam się czy uczelnie zmieniają często warunki rekrutacji czy nie. Bo dopiero za 2 lata maturę pisze.

Saul - Poznań to chyba zawsze tak miał, ale chyba tam koło 96% musisz mieć z obu części. To jest sporo.

01.12.2009
22:06
[8]

Sudzione [ The Legacy ]

W Lublinie dostawały się osoby z rocznik 86,87 które miały wynik na maturze powyżej odpowiednio 90%, 80% 50% z tego co pamietam ... łatwo nie jest, dlatego mam kilku znajomych na wieczorowym ;)

01.12.2009
22:08
[9]

Saul Hudson [ Legend ]

Aegrus --> nie wiem dokładnie bo ja jestem na ekonomicznej :). Mam koleżankę na medycznym - k. lekarski. Biologię (R) i chemię (R) miała napisane na ponad 90% (matura 2009)

01.12.2009
22:11
[10]

yo dawg [ 1979 ]

Koleżanka z medycyny zdawała chemię/fizykę/biologię, AM, Warszawa.

01.12.2009
22:20
[11]

Aegrus [ Konsul ]

Saul - Tzn, że fizyki nie zdawała? I gdzie teraz studiuje?
yo - w warszawie to chyba nie zrezygnują z fizyki :(

01.12.2009
22:24
[12]

Sudzione [ The Legacy ]

dla mnie fizyka byłaby łatwiejsza niz chemia i biologia :) ... nie zdawałem na medycyne ale z fizyki bez problemu miałem 64% (rocznik 86) , naprawdę można się tego nauczyć ;)

01.12.2009
22:27
[13]

Saul Hudson [ Legend ]

[11]

UM w Poznaniu

01.12.2009
22:28
[14]

Aegrus [ Konsul ]

Biologia wchodzi mi "bez popity", chemia już nie tak dobrze, ale spokojnie ogarnę.
A fizyka? dla mnie całkowita abstrakcja bez doświadczeń, do tego wymaga dobrej matematyki.
Ale jak będzie trzeba to i z fizyką sobie poradzę ;)

Saul - O, to dobrze. Chyba przez te 3 lata oleje historię, geografię i inne nieistotne przedmioty (dla mnie ofc - żeby nie było dyskryminacji humanistów) i skupię się na biologii, chemii i fizyce.

01.12.2009
23:33
[15]

Marysia. [ Pretorianin ]

z tego co mi się wydaje to Białystok nie wymaga jeszcze fizyki... sprawdź sobie dokładnie :P

01.12.2009
23:36
[16]

africa_unite [ Pretorianin ]

Polecam
Jest tu wszystko napisane co gdzie jak :D

Ale też coś słyszałem że są uczelnie gdzie biorą B + Ch i matmę na podstawie. Podajże Kraków.

I COŚ poza tematem:
Wiecie jakie są teraz dobre kierunki związane z chemią np. Chemia analityczna, żywieniowa , w medycynie itp.

01.12.2009
23:40
[17]

Aegrus [ Konsul ]

Dzięki za link africa_unite ;)
Niestety ja ci nie pomogę w znalezieniu odpowiedzi.

01.12.2009
23:44
[18]

africa_unite [ Pretorianin ]

BO KURCZĘ ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZDAWANIEM Biol + Chem i startować na wetkę ale nie wiem czy mi się uda wykuć biologię na powyżej 80% :/
Dlatego nie wiem czy jednak zrezygnować z biologi dobrze obkuć chemię i spokojnie dostać się na jakiś chemiczny kierunek ?

01.12.2009
23:48
[19]

qLa [ MPO Medic ]

Na Slasku Uniwersytet Medyczny obecnie jest potrzebna chemia i biologia.

africa_unite
Odradzam weterynarie - sporo sie czyta, ze te studia powoli ksztalca bezrobotnych - rynek jest przesycony.

01.12.2009
23:56
[20]

africa_unite [ Pretorianin ]

qLa wiem czytałem o tym :/

02.12.2009
00:02
[21]

wydolny_pławikonik [ Konsul ]

Idziesz zdajesz papiery... tak jak na weterynarza :D D

02.12.2009
00:13
[22]

Marysia. [ Pretorianin ]

africa_unite--> bardziej z chemią na medycznych to analityka medyczna no i farmacja... chyba że jeszcze dietetyka :D

02.12.2009
08:39
[23]

|kszaq| [ Legend ]

Na GUMie (Gdański Uniwersytet Medyczny) potrzebujesz do rekrutacji biologie / chemie, najlepiej rozszerzoną

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.