GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wpływ pojazdów mechanicznych na środowisko.

01.12.2009
15:36
[1]

k42a_ [ The Blues ]

Wpływ pojazdów mechanicznych na środowisko.

Mamy na jutro, na fizykę, przygotować referat lub po prostu wypracowanie na temat 'Wpływ poruszających się pojazdów mechanicznych na skażenie środowiska naturalnego'. Ale żeby nie było za łatwo każdy ma to napisać z odpowiedniej perspektywy - akurat na mnie wypadło, że mam to napisać jak 'mieszczuch'. Macie jakieś pomysły o czym by napisać w takim wypracowaniu?

01.12.2009
15:40
[2]

Simen_01 [ Generaďż˝ ]

Na pewno, że to, że głównymi sprawcami zanieczyszczenia powietrza nie są wcale samochody. Boeingi 747 na przykład zużywają podczas swoich lotów znacznie więcej paliwa niż liczba samochodów równa jego rozmiarowi.

01.12.2009
15:42
[3]

gnoll [ Legend ]

Na pewno, że to, że głównymi sprawcami zanieczyszczenia powietrza nie są wcale samochody. Boeingi 747 na przykład zużywają podczas swoich lotów znacznie więcej paliwa niż liczba samochodów równa jego rozmiarowi.

Taaaak ? A powiedz mi ile lata naraz Boeingów a ile jeżdzi w tej chwili samochodów ? W przeliczeniu na jednostkę - masz rację. W przeliczeniu na łączną ilość Boeingów/samochodów - pie.....sz jak potłuczony.

01.12.2009
15:44
[4]

k42a_ [ The Blues ]

A takie głupie pytanie - samoloty to nie są pojazdy mechaniczne? Czyli jak je nazwać - pojazdy lotnicze?

01.12.2009
15:45
[5]

sebu9 [ O_o ]

Zanieczyszczenie powietrza:

-tlenkami siarki (z paliwa niższej jakości)
-tlenkami azotu (NOx)
-sadzą (z silników wysokoprężnych)

-hałas
-wibracje

PS no i oczywiście uwielbiane zanieczyszczenie pseudo ekologów czyli CO2 :D

01.12.2009
18:44
[6]

cynga [ Centurion ]

a ty jestes z wielenia k42a

01.12.2009
18:48
[7]

ybe93 [ Konsul ]

oceany i wulkany wydzielają jeszcze dużo co2 jak coś :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.