GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wirtualizacja życia

30.11.2009
15:50
[1]

malone [ Junior ]

Wirtualizacja życia

Witam wszystkich!
Zastanawiam mnie problem postępującej wirtualizacji naszego życia. Konkretniej, mam na myśli fakt, że coraz szerszy zakres naszych aktywności można realizować wirtualnie, za pośrednictwem sieci. Jest to tym ciekawsze, że odbywa się spontanicznie i w sumie bez żadnej poważnie zakrojonej kontroli. Żeby zauważyć jak bardzo sieć na nas wpływa, wystarczy spojrzeć na przepaść między obecnym pokoleniem ludzi, którzy już wychowywali się z Internetem a wcześniejszym pokoleniem analogowym. Od razu w oczy rzuca się odmienność w sposobie oceny niektórych sytuacji, stylów myślenia czy komunikacji.
Nie zależy mi na ocenie tych zmian w kategoriach gorszy/lepszy, procesu wirtualizacji nie da się już raczej powstrzymać. Bynajmniej, sądzę, że będzie on postępował z coraz większa akceleracją i w obecnej sytuacji powinniśmy raczej dążyć do tego by przeżyć go możliwie jak najbardziej świadomie. Tymczasem, w ocenie naszych aktywności internetowych królują stereotypy (zwłaszcza odnośnie graczy), w związku z tym, chciałbym rzucić trochę światła na pewne podstawowe problemy.

Czy fakt, że coraz więcej z naszych życiowych aktywności przenosimy w wymiar cyberprzestrzeni wiąże się ze zmianami w sposobie naszego myślenia o sobie i innych?

Czy zmieniamy w związku z tym nasze taktyki radzenia sobie z problemami i wyzwaniami?

Co robimy z „wolnością” jaką daje nam sieć?

Jak patrzymy teraz na własną przyszłość, nasze szanse i możliwości?

Czy przyzwyczajenia z cyberprzestrzeni wpływają na nasze zachowanie w rzeczywistości?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, zamierzam dociekać w mojej pracy magisterskiej. Chciałbym zaprosić was do wzięcia udziału w badaniu:



Pod linkiem znajdziecie kwestionariusz, będący w zasadzie baterią kilku krótkich testów psychologicznych i socjologicznych. Wszystko jest absolutnie anonimowe. Pytań w sumie jest sporo, ale na wszystkie odpowiadamy jednym kliknięciem, całość zajmuje około 20 minut.
W teście można wpisać swój mail pod który wyślę potem wyniki i wnioski z moich badań.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i z góry dziękuję za udział.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji


30.11.2009
17:43
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Zrobione.

30.11.2009
18:27
smile
[3]

TBag [ Pretorianin ]

Udalo sie :)

30.11.2009
18:55
[4]

Maziomir [ Generaďż˝ ]

straasznie długi, ale przebrnąłem

Niektore pytania mają zestaw odpowiedzi gdzie musiałem wybierać na siłę bo żadna nie odnosiła się do mnie lub miałem wrażenie, że mogłbym odpowiedzieć na oba twierdząco.

30.11.2009
19:10
smile
[5]

fu-gee-la [ WOLF Regrav. ]

napiszę krótko: przestrzegam przed pochopnością
życzę (Tobie i sobie, jako respondentowi!) rzetelności

30.11.2009
19:21
smile
[6]

Widzący [ Legend ]

Wypełniłem anonimowo, życzę udanej analizy.
Ankieta trochę przejrzysta i stronnicza, osoby o wysokiej samoocenie zwykle są bardziej wykształcone, bardziej zadowolone z życia i na dodatek mają większe osiągnięcia. Ciekawi mnie jaka teza ma zostać podbudowana wynikami ankiety.

30.11.2009
19:38
[7]

peterkarel [ DX ARMY ]

Dziękujemy za poświęcony czas.

30.11.2009
19:58
[8]

kubicBSK [ Legend ]

Proszę:)

30.11.2009
20:32
[9]

Max_101 [ Mów mi Max ]

Zrobione ;) Ciekawa ankieta, ale tak jak Maziomir napisał, na niektóre pytania trudno było odpowiedzieć. Mam nadzieję, że jednak rzetelnie wypełniłem ankietę, i dawałem odpowiedzi, które przychodziły mi pierwsze na myśl, czyli były najbardziej rzetelne/

30.11.2009
20:52
smile
[10]

Mały eS [ Death from Above! ]

Dziękujemy za poświęcony czas.

30.11.2009
21:10
[11]

graf_0 [ Nożownik ]

Znudziłem się przy 3 stronie.
Ale dodam że to wina internetu :D

30.11.2009
21:16
[12]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

Po 130 pytaniu, już mi się nie chciało, ale jakoś dałem radę ;P

30.11.2009
21:26
[13]

HUtH [ pr0crastinator ]

Oczekuję wyników badań po tak długiej ankiecie :]

30.11.2009
22:03
smile
[14]

FlaT® [ porobiCie ]

Dziękujemy za poświęcony czas.

Jest za co, trochę tego czasu poświeciłem... ;)

30.11.2009
22:09
[15]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Uff zrobione

30.11.2009
22:12
[16]

Maziomir [ Generaďż˝ ]

Jako bonus coś mi się przypomniało, żeby wam się lepiej odpowiadało:

Wirtualne Mazio


Cyfrowe są moje potrzeby
Choć mam analogowe życie
Śnię tylko o gadżetach
Zerojedynkowy marzyciel


Na codzienności szkielecie
Rozpinam cudne tekstury
Przy wirtualnym kotlecie
Sampluję partytury


Z Pantonu kolory biorę
Skanerem tęczę łowię
W milionach barwy liczę
Z hiperbasem na głowie


Arterie miejskiej dżungli
Pulsują w moich uszach
I w rytmie mpetrójek
Po prostych się poruszam


Sortuję myśli własne
W baz danych katalogach
Kompilacji szukam uczuć
w internetowych blogach


Laserem niebo przetnę
Sięgając gwiazd cyfrowo
Mierząc w milisekundach
Wielką ideę sportową


Rozmieniam życie na bity
Znajdując sens istnienia
W niskopodłogowym autobusie
W możliwości zadzwonienia


Ścieśniając słowa do bólu
Esemesują nasze serca
W promocji za kilka groszy
Miłością w megahercach


Jedyne co mnie pociesza
W życiu mym cyfrowym
To, że poczęcia cud jeszcze
Pozostał analogowym...




30.11.2009
22:17
[17]

szymonmac [ Legend ]

Dziękujemy za poświęcony czas.

30.11.2009
22:47
smile
[18]

karolzzr [ Gunner ]

Uff poszło...

30.11.2009
23:00
[19]

Duriii [ Konsul ]

Zrobione, chociaż spora część pytań wydawała się podobna, chociaż może był w tym jakiś cel :)

30.11.2009
23:01
[20]

Macu [ Santiago Bernabeu ]

Trochę nużące, ale też wypełniłem. Chociaż przy wypełnianiu tej ankiety można popaść w depresję. :)

30.11.2009
23:11
smile
[21]

HETRIX22 [ PLEBS ]

Szczerze to niemal rzygać mi się chce gdy widze Generała z rankingiem 0 :/

30.11.2009
23:12
[22]

Finthos [ Generaďż˝ ]

Część AB z tego co wiem o takich testach, miała sprawdzić rzeczywiste cechy na podstawie konsekwencji w odpowiadaniu na to samo, inaczej sformułowane pytanie. IMO w ładnych paru miejscach Ci się to nie udało i odpowiedzi nie były przeciwstawne/wykluczające się. Czasami miałem ochotę zaznaczyć obie naraz.

30.11.2009
23:26
[23]

sird [ Centurion ]

uff.. po naprawde dlugim czasie, z wieloma przerwami.. zakończone :D

30.11.2009
23:32
smile
[24]

owens [ Hardstyle ]

Zrobione :)

01.12.2009
13:40
[25]

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

pytanie 35 jest dziwnie sformulowane i zawiera jakas taka sprzecznosc, albo to sa w zasadzie dwa przeciwstawne pytania w jednym:]

zdecydowanie sie nie boje ale zdecydowanie sie zgadzam wiec 1 czy 5?

a 15 jest w zasadzie takei samo

nei wiem czy dojde do konca to najwyzej zedytuje jak mi cos wpadnie jeszcze:]

w tych A i B bylo kilka wlasnie ze obie mi pasowaly, ale ogolnie skonczylem.. co wygralem?

01.12.2009
13:45
[26]

Nike1980 [ Nike Air ]

koleś myślisz, że to jest dobre?, no ale trzeba pracować, mieć czas dla rodziny, na spacer; po prostu to nie jest życie.

01.12.2009
14:36
[27]

Mr. Rogers [ Centurion ]

Gościu, sprawdź pierw coś jak zamierzasz to upublicznić:

"zadajesz sobie pytanie po co wogóle żyjesz"

01.12.2009
15:26
[28]

Azerath [ Generaďż˝ ]

Wypełniłem i także oczekuję wyników. Ciekawa zresztą ta ankieta, ale muszę przyznać, że bardziej bym wolał indywidualne rozpatrzenie danych przypadków, w tym mojego. Ale i tak wyniki przeczytam z ciekawością

Mr. Rogers - czepiasz się :)

01.12.2009
15:58
[29]

Imak [ Generaďż˝ ]

Czy zmieniamy w związku z tym nasze taktyki radzenia sobie z problemami i wyzwaniami? -> tak przedstawiamy nasz problem na forum o grach, oczekując sensownej odpiwiedzi od 8-18 latków, którzy swoje ludowe mądrości czerpią z demotywatorów.

Uważam, że Wirtualizacja życia sprawia, że są oni coraz mniej samodzielni i leniwi.

ZOczywiście są też zalety, przelewy przez internet itp.

01.12.2009
16:27
smile
[30]

JasterMereel [ Konsul ]

Nie myślałem, że takie długie, ale zrobione ;)

01.12.2009
16:29
smile
[31]

Kazuya_3 [ Calm Like A Bomb ]

dłuuugie... ale +1

01.12.2009
17:11
[32]

marszym [ Senator ]

Również zrobione :)

01.12.2009
17:13
smile
[33]

jajko w imadle [ Generaďż˝ ]

myślałem że to krótsze ale jak już zacząłem to skończyłem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.