
śmigli [ Generaďż˝ ]
Klawiatura czy PAD?
Jestem ciekawy jakie macie odczucia. Czy wolicie grać na klawiaturze czy na padzie w gry takie jak np. Gears of War, BioShock itp.
sebayogi [ Pretorianin ]
Klawiatura do gier akcji do sportowych pad
raziel88ck [ Legend ]
W gears of War i Bioschock zdecydowanie klawiatura + mysz
"EnX [ Level: 10 - Konsul ]
Dla mnie najwygodniejszym kontrolerem jest pad, dotyczy to wszystkich gatunków gier."
taa, szczegolnie w rtsach
EnX [ White Dragon ]
Dla mnie najwygodniejszym kontrolerem jest pad, dotyczy to wszystkich gatunków gier. Gram także na klawiaturze, oraz myszce, ale do wielu produkcji według mnie się nie nadaje.
dewastat0r [ Generaďż˝ ]
Sebayogi wyczerpał temat.
Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]
Wszystko poza RTSami (i point&click) na padzie.
esese [ Chor��y ]
FPS - klawiatura + mysz, wyścigi - kierownica, gry z czymkolwiek co lata (czy symulator i zwykła strzelanina) joystick, sportowe, zręcznościowe i co tam kto lubi pad.
Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]
FPS - jak najbardziej na padzie
trudno wymagać dobrej rozgrywki na padzie, w grach przystosowanych do myszki - czyli strategiach PCtowych
latanie gałkami po interfejsie nie uda się
ale dobrze zrobiony RTS pod pada wcale nie jest gorszy od PCtowego
winner [ PGR Maniac ]
FPS - klawa + mysz
Wyscigi - kierownica, ostatecznie pad, (klawiatura odpada)
RTS - klawa + mysz
Cała reszta - pad
No i jak pad do PC to tylko ten od Xboxa 360.
ma_ko [ Fanboy Sony ]
To sie podepne pod temat...
Czy waro do arcadówek typu GRID, DIRT 2, Burnout kupowac kierownice czy lepiej pada od XBOXa?
Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]
z tego co pisali na wątkach xboxowych, to do DIRT 2 lepiej się sprawdza PAD, bo trzeba szybko reagować na boki, a z kierownicą nie zdążysz
hopkins [ Zaczarowany ]
Jestem staromodny i wybieram joystick.

Storm [ Hardstyler ]
Ee... Niby czemu miałby nie zdążyć?
Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]
może dlatego że gry pokroju DIRT 2 niewiele mają wspólnego z prawdziwą jazdą ? :D
popróbuj jeździć raz na kierownicy, raz na padzie i sprawdź jakie czasy uzyskujesz
xanat0s [ Wind of Change ]
ma_ko --> Do GRID-a warto, Dirta 2 średnio warto, do Burnouta wg mnie w ogóle nie warto.
Jeśli będziesz grał głównie w GRID-a i będziesz chciał w przyszłości przerzucić się na realistyczne samochodówki - bierz kierownicę. Jak jednak więcej czasu będziesz spędzał przy Dirt 2 i Burnoucie to nie warto - bo dobra kierownica swoje kosztuje (chyba, że chcesz kupić jakieś badziewie - ale dla mnie lepiej mieć dobrego pada niż kiepską kierownicę).
A co do klawiatura + myszka czy pad:
- do FPS-ów tylko i wyłącznie myszka+klawiatura, dla mnie granie na padzie w FPS-y jest do bani
- sportowe - tylko i wyłącznie pad, dlatego sportówki kupuje na konsolę
- wyścigi - tylko kierownica, w arcade nie gram - co najwyżej ściągam dema na Live! i sobie trochę pykam za darmo na padzie:)
- RTS - wiadomo, myszka + klawiatura
Storm [ Hardstyler ]
Ja tam zawsze w zręcznościówki na kierownicy jeździłem, dopóki jej nie sprzedałem. Jakoś wrażenia z jazdy jak i przyjemność dużo większa.
Lethos. [ Generaďż˝ ]
FPP - tylko myszka + klawiatura
TPP wszelkiej maści - zdecydowanie pad
edit: no i gry, gdzie trzeba dużo klikać, to też mysz i klawiatura
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Jakieś platformówki, napierdzielanki czy wyścigi - pad, reszta - m&k.
Kosiciel [ Generaďż˝ ]
FPP/FPS - klawira + mysz, nieśmiertelne combo
emulatorki, jRPG etc. - pad
RPG, TPP, strategie - różnie bywa