GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Klawiatura czy PAD?

29.11.2009
09:00
smile
[1]

śmigli [ Generaďż˝ ]

Klawiatura czy PAD?

Jestem ciekawy jakie macie odczucia. Czy wolicie grać na klawiaturze czy na padzie w gry takie jak np. Gears of War, BioShock itp.

29.11.2009
09:01
[2]

sebayogi [ Pretorianin ]

Klawiatura do gier akcji do sportowych pad

29.11.2009
11:10
[3]

raziel88ck [ Legend ]

W gears of War i Bioschock zdecydowanie klawiatura + mysz

"EnX [ Level: 10 - Konsul ]

Dla mnie najwygodniejszym kontrolerem jest pad, dotyczy to wszystkich gatunków gier."


taa, szczegolnie w rtsach

29.11.2009
11:14
[4]

EnX [ White Dragon ]

Dla mnie najwygodniejszym kontrolerem jest pad, dotyczy to wszystkich gatunków gier. Gram także na klawiaturze, oraz myszce, ale do wielu produkcji według mnie się nie nadaje.

29.11.2009
11:22
[5]

dewastat0r [ Generaďż˝ ]

Sebayogi wyczerpał temat.

29.11.2009
11:44
[6]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

Wszystko poza RTSami (i point&click) na padzie.

29.11.2009
11:51
[7]

esese [ Chor��y ]

FPS - klawiatura + mysz, wyścigi - kierownica, gry z czymkolwiek co lata (czy symulator i zwykła strzelanina) joystick, sportowe, zręcznościowe i co tam kto lubi pad.

29.11.2009
11:54
[8]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

FPS - jak najbardziej na padzie

trudno wymagać dobrej rozgrywki na padzie, w grach przystosowanych do myszki - czyli strategiach PCtowych

latanie gałkami po interfejsie nie uda się

ale dobrze zrobiony RTS pod pada wcale nie jest gorszy od PCtowego

29.11.2009
11:54
[9]

winner [ PGR Maniac ]

FPS - klawa + mysz
Wyscigi - kierownica, ostatecznie pad, (klawiatura odpada)
RTS - klawa + mysz
Cała reszta - pad

No i jak pad do PC to tylko ten od Xboxa 360.

29.11.2009
11:56
[10]

ma_ko [ Fanboy Sony ]

To sie podepne pod temat...

Czy waro do arcadówek typu GRID, DIRT 2, Burnout kupowac kierownice czy lepiej pada od XBOXa?

29.11.2009
11:58
[11]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

z tego co pisali na wątkach xboxowych, to do DIRT 2 lepiej się sprawdza PAD, bo trzeba szybko reagować na boki, a z kierownicą nie zdążysz

29.11.2009
11:59
[12]

hopkins [ Zaczarowany ]

Jestem staromodny i wybieram joystick.

29.11.2009
12:01
smile
[13]

Storm [ Hardstyler ]

Ee... Niby czemu miałby nie zdążyć?

29.11.2009
12:03
[14]

Shaybeck - evil creature [ Beware of The Evil ]

może dlatego że gry pokroju DIRT 2 niewiele mają wspólnego z prawdziwą jazdą ? :D

popróbuj jeździć raz na kierownicy, raz na padzie i sprawdź jakie czasy uzyskujesz

29.11.2009
12:03
[15]

xanat0s [ Wind of Change ]

ma_ko --> Do GRID-a warto, Dirta 2 średnio warto, do Burnouta wg mnie w ogóle nie warto.

Jeśli będziesz grał głównie w GRID-a i będziesz chciał w przyszłości przerzucić się na realistyczne samochodówki - bierz kierownicę. Jak jednak więcej czasu będziesz spędzał przy Dirt 2 i Burnoucie to nie warto - bo dobra kierownica swoje kosztuje (chyba, że chcesz kupić jakieś badziewie - ale dla mnie lepiej mieć dobrego pada niż kiepską kierownicę).

A co do klawiatura + myszka czy pad:

- do FPS-ów tylko i wyłącznie myszka+klawiatura, dla mnie granie na padzie w FPS-y jest do bani
- sportowe - tylko i wyłącznie pad, dlatego sportówki kupuje na konsolę
- wyścigi - tylko kierownica, w arcade nie gram - co najwyżej ściągam dema na Live! i sobie trochę pykam za darmo na padzie:)
- RTS - wiadomo, myszka + klawiatura

30.11.2009
22:15
[16]

Storm [ Hardstyler ]

Ja tam zawsze w zręcznościówki na kierownicy jeździłem, dopóki jej nie sprzedałem. Jakoś wrażenia z jazdy jak i przyjemność dużo większa.

30.11.2009
22:24
[17]

Lethos. [ Generaďż˝ ]

FPP - tylko myszka + klawiatura
TPP wszelkiej maści - zdecydowanie pad

edit: no i gry, gdzie trzeba dużo klikać, to też mysz i klawiatura

30.11.2009
22:25
[18]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Jakieś platformówki, napierdzielanki czy wyścigi - pad, reszta - m&k.

01.12.2009
00:39
[19]

Kosiciel [ Generaďż˝ ]

FPP/FPS - klawira + mysz, nieśmiertelne combo
emulatorki, jRPG etc. - pad
RPG, TPP, strategie - różnie bywa

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.