KukasMan [ Pretorianin ]
Gdzie kupię jod i amoniak?
Gdzie kupię jod (nie jodynę) i amoniak?
qLa [ MPO Medic ]
A co, chcesz cos wysadzic?
Gmp3 [ Chuck ]
Piecia_____18 [ Generaďż˝ ]
Takie substancje jak jod i amoniak nie są "chyba" ogólnodostępne dla ludzi tzn:. nie można ich nigdzie dostać.
[3] A jednak się myliłem. Sorry za wprowadzenie w błąd.
KukasMan [ Pretorianin ]
[2]
Tak.
SULIK [ olewam zasady ]
Oczywiście zdajesz sobie sprawę jak niebezpieczne jest to połączenie i jeśli nie masz chemicznego doświadczenia (a nie masz, bo jak byś miał to wiedział byś gdzie szukać tych substancji) to może się to dla Ciebie skończyć tragicznie
tym związkiem nic nie wysadzisz, co najwyżej zrobisz sobie krzywdę w postaci urwanego palca czy tez uszkodzonego oka i to w najmniej oczekiwanym momencie, ponieważ związek ten jest nader czuły na wszelkie bodźce
KukasMan [ Pretorianin ]
[6]
Wiem i zdaję sobie z tego sprawę. Powinieneś odpowiedzieć na moje pytanie, zamiast tracić czas na bawienie się w "wujka dobra rada", gdyż i tak Cię nie posłucham. Zauważ, że tytuł wątku brzmi "Gdzie kupię Jod i Amoniak?" a nie "Czy jeżeli nie mam doświadczenia, warto mieszać przy amoniaku i jodzie, proszę o porady?!".
qLa [ MPO Medic ]
Z ciekawosci - po co Ci to :)?
Sulik
Zartowalem z tym wysadzaniem oczywiscie...
SULIK [ olewam zasady ]
qLa - to, że ty żartowałeś, to ja zrozumiem, ale popatrz na post [5] odnoszący się do Twojej wypowiedzi
KukasMan - właściwie to to musiał bym być głupszy niż ustawa przewiduję, aby odpowiedzieć Ci dokładnie na Twoje pytanie, bo zaraz później w necie czytał bym tego typu artykuł:
więc w skrócie, abyś zrozumiał: nie wiesz gdzie kupić odczynniki, to znaczy, że nie nadajesz się do eksperymentowania z chemią pirotechniczną
kluha666 [ Legend ]
SULIK---> śmiesznie się złożyło bo ja właśnie mieszkam w Myślenicach i chodzę do tamtejszego technikum :D
graf_0 [ Nożownik ]
Jak już będziesz mieszał, to rób to przy włączonym webcamie. Przynajmniej jakaś pamiątka będzie.
Revanisko [ Senator ]
^
No przynajmniej będzie śmiesznie ;p
Lethos. [ Generaďż˝ ]
Człowiek z pierwszego posta ma ochotę zrobić wybuchową pastę, która eksploduje po wpływem uderzenia/drgań. Mam rację?
[Ivor] [ Konsul ]
Lethos nie - ten człowiek to ktoś kogo powinno się izolować od społeczeństwa.
rvc [ MORO ]
Pozostało mi troche zadzwoń a tanio sprzedam i poradze co i jak ..(22) 60 148 44
xMAXIMx [ Rallye driver ]
Jod jest ogólnie dostępny w postaci jodyny z apteki, wystarczy odparować i masz czyste kryształy jodu, co do amoniaku nie wiem.
SULIK [ olewam zasady ]
xMAXIMx - i tu się mylisz: jodyna to alkoholowy roztwór jodu w jodku potasu, a nie jod w alkoholu :)
Lethos. - zapewne właśnie o to mu chodzi
rvc [ MORO ]
to masz jeszcze bardzo przydatny link >>
wata_PL [ Ogniomistrz ]
Kilka lat temu kumpel skonstruował ładunek z 1kg prochu przyczepił to do drzewa i wysadził drzewo się złamało teraz kolega uczy się w wojsku pewnie będzie saperem:)
DanuelX [ Generaďż˝ ]
Mam nadzieję że stanie ci się coś w stylu urwanie genitaliów (śmierci ci nie życzę) niech żyje prawo doboru naturalnego
KukasMan [ Pretorianin ]
[11][12]
Wszystko będzie nagrywane. Zarówno sam dźwięk dyktafonem jak i film kamerą.
[13]
Blisko, ale robimy coś co daje mocniejszy efekt.
[14]
Świetnie.
[18]
Brawo, miałeś swoje 5 minut.
[20]
Nie powinieneś być w szkole?;)
Co do materiałów już wszystko jest.
AMDD [ on-line ]
i gdzie byli rodzice sie pytam ?
DEXiu [ Senator ]
Momentami to się zastanawiam po co w telewizji marnują czas antenowy na programy o dzieciach co się podusiły gazem zapalniczkowym, albo w jakikolwiek inny sposób zrobiły sobie krzywdę z własnej winy :/ Rozumiem, jeżeli to młode dzieci (no, takie powiedzmy do wieku gimnazalnego) - wtedy taki program może być ku przestrodze rodzicom - aby lepiej pilnowali swoich pociech. Innego celu nie widzę.
Kukas ==> Tak z ciekawości: czemu nie chcesz posłuchać rady innych, albo przynajmniej jej przemyśleć, a zamiast tego zachowujesz się jak dzieciak (którym być może jesteś) i z uporem betonu opierasz się wszelkiej krytyce? Uparłeś się na zrobienie czegoś głupiego? Myślisz, że coś ci to da? Chcesz być jak ta dziewczyna z "Uwagi", która straciła nogi, a teraz wszyscy jej żałują? Nie wiem ile masz lat, ale im więcej, tym gorzej dla ciebie - niestety.
wata_PL ==> To miało być śmieszne, żałosne czy ku przestrodze? Bo chyba żaden z celów nie został osiągnięty (no, może jedynie ten drugi)
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
Jak się uda daj filmik :P
KukasMan [ Pretorianin ]
[22]
Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu.
[23]
Powiedziałem już, że nie potrzebuję dobrych rad. Marnujesz czas chcąc pokazać jaki jesteś odpowiedzialny i udając troskliwego wujka. Jeżeli chodzi o mój wiek, to nie powinieneś się tym interesować ale skoro tak chcesz wiedzieć to mam 19 lat. Możesz mi wierzyć lub nie, szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. Dlaczego to robie? 4fun. Jedni integrują się poprzez grę w piłkę nożną, inni poprzez oglądanie telewizji, a ja i moi znajomi integrujemy się podczas różnych tego typu eksperymentów.
Jednak, możesz jeszcze parę razy mnie ostrzec, może ktoś przyzna Ci kolejną gwiazdkę?
[24]
Nie wiem czy publikowanie tutaj filmiku będzie rozsądne, zwłaszcza że kręci się tutaj wielu zbawicieli. Na pewno wstawię nagranie z dyktafonu.
rvc [ MORO ]
Odszczekujesz sie jak kundel zza płotu. Ty jestes niereformowalny , zglądają tu inni i przestrogi moze dotrą do nich.
Przez takie integrowanie kolega stracił oko. Jakies barany (wyglądali na dorosłych) integrowali sie odpalając pod kosciołem petarde w butelce. 12 letni chłopak został kaleką.
Lepiej zrobisz udając sie do urzedu po odszkodowanie za wydanie dowodu.
Drackula [ Bloody Rider ]
a ja w przeciwienstwie do innych chcialbym was zmobilizowac do tego nagrania i pomyslu. Chcialbym zobaczyc cos widowiskowego, jakies latajace nogi, czy oczy, conajmniej takie cuda jak ten koles co chcial race z supy sobie odpalic kiedys.
KukasMan [ Pretorianin ]
[26]
Nie musisz być niegrzeczny, tylko po to żeby pokazać że kontrolujesz sytuację i masz nade mną przewagę. Wybacz, ale nie jestem kundlem. A sam eksperyment, robimy w pomieszczeniu w którym nic nikomu obcemu nie może się stać, także pożegnaj się z argumentem dotyczącym niebezpieczeństwa dla przypadkowych przechodniów etc.
rvc [ MORO ]
no chyba że w pomieszczeniu - hehe geatulacje
Weasel (Łasica) [ Awangardowy_Kaloryfer ]
Człowieku wiesz ilu ludzi by chciało zobaczyć coś takiego ? Daj filmik please. Zycze szczęscia.
Simen_01 [ Generaďż˝ ]
Połamania nóg!
KukasMan [ Pretorianin ]
[29]
Niestety, nie trafiłeś z lokalizacją, ale dzięki za "geatulacje". Miałem na myśli otwartą przestrzeń na odludziu.
wysiak [ Legend ]
"A sam eksperyment, robimy w pomieszczeniu"
"no chyba że w pomieszczeniu"
"Niestety, nie trafiłeś z lokalizacją"
Koniecznie zrobcie film!
danieldanek [ We are United!!! ]
Dołączam się do listy osób czekających na video ;)
Weasel (Łasica) [ Awangardowy_Kaloryfer ]
Ilu was będzie. 2,3 może 4. Tylko zróbcie naprawde mocny specyfik. Mósicie zrobić film!!!!!
KukasMan [ Pretorianin ]
[33]
Myślałem o jednym, napisałem drugie zdarza się.
[34]
Spokojnie, materiały są w drodze, jeszcze trochę czasu minie zanim się za to weźmiemy.
[35]
Kłania się ortografia, "musicie" a nie "mósicie".
Max_101 [ Mów mi Max ]
Mam kumpla który w laboratorium bawił się nadmanganianem potasu, żelazem i nitrogliceryną. Do dzisiaj nie ma brwi... Tak więc taka rada, mieszaj wszystko rozważnie. Poza tym uważaj na amoniak, gdyż jest rujący, najlepiej rób wszystko na dworze, bądź (jeśli masz dostęp) pod wyciągiem.
Kapitan Bomba @#$% [ Pretorianin ]
sami zbawiciele, gdybym miał pluton to bym ci kopsnął
btw zamknąć szkoły na czas grypy
Coy2K [ Veteran ]
po tym eksperymencie bedzie prosil tate zeby wyslal nagranie z dyktafonu, bo sam już myszki i klawiatury nie bedzie w stanie obsłużyć ;)
.Eric Cartman. [ Generaďż˝ ]
[39] haha
preDratronIX [ Generau ]
Myśle, że wasze odpowiedzi są zbędne
Jeżeli mieszkasz w Warszawie, to wystarczy że użyjesz google wpisując sklepy chemiczne.
Gdzie indziej - poszukaj jeszcze na allegro.
Myśle że post nr. 3 jest najkonkretniejszy i zamyka cały wątek.