GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak przywrócić...pulpit ?

06.11.2009
17:04
smile
[1]

Mofis [ Ale urwal! ]

Jak przywrócić...pulpit ?

Cześć, od paru dni, ciągle coś 'mulił' komputer, w CoD2 spadały fpsy itp.
A teraz nagle wchodze i biały pulpit, nie da się anwet kliknąć prawym odśwież NIC!
Widać jedynie pasek zadań i i kony na nim, nie działą mi komunikator Xfire, ale GG owszem.
w ogole to gdy klikam w STARCIE jakiś plik np. chce włączyć CoDa, to wyskakuje na sekundę obrazek i się wyłącza. Nawet jeśli klikam ctrl+alt+delete nic nie daje, i co najdziwniejsze, to wyskakuje mi jakiś Security Tool, i skanuje mi kompa, nie da się wylączyć, jedynie schować.
Jak można ten pulpit przywrócić HELP!!!

06.11.2009
17:08
[2]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

Gratulacje masz klona "spy sheriff'a"
Twój komp jest zainfekowany.
Zainstaluj jakiś sensowny antyvir np: www.freeav.com
i zeskanuj kompa.

<edit>
Możliwe że będziesz zmuszony podłączyć dysk do innego nie zainfekowanego kompa (najpierw zainstaluj tam antyvira, najlepiej tego spod linka) i tam go zeskanować.

Złapałeś bardzo upierdliwego robala.

06.11.2009
17:13
[3]

Mofis [ Ale urwal! ]

czytaj uważniej - nie moge NIC zrobić... zaraz się to wylącza....

06.11.2009
17:14
[4]

Azerko [ Alone in the wild ]

no to spróbuj w trybie awaryjnym

06.11.2009
17:17
[5]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

Zauważyłem...
Dlatego dodałem edita...
(dobra rada: odśwież wątek zanim klikniesz klawisz "opublikuj")

Azerko
W awaryjnym nic nie zainstaluje
A niektóre wersje "spay'a" działają i w awaryjnym.

Edit:
ciekawostka: niektóre wersja potrafią podczas usuwania rozwalić winlogona albo stos TCP/IP
życzę ci najmniej złośliwej wersji. Obyś nie musiał wręcz formatować dysku...

06.11.2009
17:17
[6]

Mofis [ Ale urwal! ]

Hmm, powiedz jak to zrobić... nie znam się ;/.
Gdzie wejść i co i jak?

06.11.2009
17:21
[7]

Mofis [ Ale urwal! ]

Jaki dysk O_o?
Wytłumacz :) !

06.11.2009
17:23
[8]

bezlerg66 [ Senator ]

Nie wiem czy to coś da, ale włącz na CTRL+ALT+DELETE menadżera zadań i w nowym zadaniu wpisz explorer

Powinno zadziałać :P

06.11.2009
17:23
[9]

QrKo_ [ ]

Nie wiem co to konkretnie za robal, ale Combofix calkiem skutecznie wywala sporo syfow. Sciagnij i jakos przenies na zainfekowana maszyne po czym odpal, najlepiej w trybie awaryjnym (F8 przed ekranem ladowania systemu i wybierz tryb awaryjny).

06.11.2009
17:24
[10]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

Tryb awaryjny:
podczas bootowania (jeszcze przed startem systemu) wciskaj F8
i "podążaj za napisami"

hint: przywracanie systemu raczej nie zadziała to dziadostwo ma spory czas inkubacji..

<edit>
QrKo_ był szybszy.

Dysk twardy komputera.

Z twoich pytań wnioskuję niską wiedzę o swoim sprzęcie... proponuję poprosić kogoś o pomoc kto się lepiej zna na kompach (pokaż mu ten wątek i nasze sugestie)

bezlerg66
w ten sposób zmusi do pacy Shella (choć niekoniecznie) ale nadal w kopie będzie miał robala i kąp będzie mulił

06.11.2009
17:28
[11]

Mofis [ Ale urwal! ]

Powtarzam po raz 100tny...
nie moge NIC zrobić...
menadżera zadań też wlączyć.
QrKo - wiem co to ten Combofix, usuwłem nim inne wirusy ale w tym przyoadku nie moge go użyć....
MaLLy - wiem jaki dysk :D, ale jak mam to zrobić?

06.11.2009
17:34
[12]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Odłączasz komputer od prądy, wyłączasz zasilacz, odkręcasz obudowę, odłączasz dysk, wyjmujesz go, podłączasz go do innego komputera jako slave, działasz?

06.11.2009
17:35
[13]

Mofis [ Ale urwal! ]

Niestety to odpada, tata nie karze używać laptopa do takiego czegoś a innego kompa nie mam :/...

06.11.2009
17:40
[14]

Mofis [ Ale urwal! ]

Jescze jedno, można ustawić bez wchodzenia w program Xfire, żeby wlączał sie on automatycznie po właczeniu komputera?Tak mam ustawione na SKYPE i Gadu-Gadu.

06.11.2009
17:41
[15]

MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]

po kolei
1 Na maszynie której będziesz maił zamiar skanować swój dysk zainstaluj antyvira
1a wyłącz oba kompy z prądu
2 otwórz swego kompa
3 zlokalizuj dysk twardy (jak nie wiesz jak wygląda leć po pomoc kogoś kto się tochę zna)
4 odłącz i wykręć dysk z koputera
5 otwórz kompa na którym masz sprawnego antyvira
6 podłącz dysk
6a jeśli podłączasz SATA (żółta lub czerwona tasiemka) to upewnij się w biosie że koputer nie bootuje się z twojego dysku
6b jeżeli podłączasz dysk szeroką taśmą ustaw odpowiednio zworę
7 odpal kompa i włącz skanowanie

jeżeli nie zrozumiałeś punktów 6a i 6b poproś o pomoc "speca"

<edit>do tego potrzebujesz dwóch kompów stacjonarnych, jak nie masz...
Wracamy do tego co wciąż powtarzam: poproś o pomoc...
Jak ta opcja odpada, zostaje ci format całego dysku bo to dziadostwo może siedzieć wszędzie. zazwyczaj w postaci rootkita.

PS.
Idę do domu. nich toś inny przejmie palaczkę i pomoże koledze.

06.11.2009
17:50
[16]

Mofis [ Ale urwal! ]

Powtórze pytanie: da się ustawić żeby komunikator Xfire włączał się automatycznie po włączeniu komputera?Tak jak np. GG? Ale bez włączania programu?

06.11.2009
17:59
[17]

Mofis [ Ale urwal! ]

up :x

07.11.2009
08:46
[18]

Mofis [ Ale urwal! ]

^
dodam, że włączyłem komunikator xfire, raz CoDa, ale później już nie mogłem

07.11.2009
08:53
[19]

mikAS :) [ Senator ]

1.Defragmentacja Dysku
2.Czyszczenie CCLeanerem najpierw dysku , potem rejestru
3. Wirusy ( osobiście polecam Combofix
4.Jeszcze raz defragmentacja dysku ( tym razem programem, ja używam MyDefrag )
5.Wołać o pomoc na forum jak nie pomoże :)

07.11.2009
09:42
[20]

Mofis [ Ale urwal! ]

;oo
ja w to chyba nie wierze O_o
Chyba po raz tysięczny mówie, że żadnego programu nie moge odtworzyć Combofixa mam ściagniętego, ale nie działa ...

@EDIT: Jak ustawić, żrby pliki instalacyjne otwierały się odrazu a nie tak jak teraz, bo wyskakuje mi okienko Uruchom/Anuluj...

07.11.2009
12:42
[21]

Mofis [ Ale urwal! ]

up :<

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.