
Mofis [ Ale urwal! ]
Jak przywrócić...pulpit ?
Cześć, od paru dni, ciągle coś 'mulił' komputer, w CoD2 spadały fpsy itp.
A teraz nagle wchodze i biały pulpit, nie da się anwet kliknąć prawym odśwież NIC!
Widać jedynie pasek zadań i i kony na nim, nie działą mi komunikator Xfire, ale GG owszem.
w ogole to gdy klikam w STARCIE jakiś plik np. chce włączyć CoDa, to wyskakuje na sekundę obrazek i się wyłącza. Nawet jeśli klikam ctrl+alt+delete nic nie daje, i co najdziwniejsze, to wyskakuje mi jakiś Security Tool, i skanuje mi kompa, nie da się wylączyć, jedynie schować.
Jak można ten pulpit przywrócić HELP!!!
MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]
Gratulacje masz klona "spy sheriff'a"
Twój komp jest zainfekowany.
Zainstaluj jakiś sensowny antyvir np: www.freeav.com
i zeskanuj kompa.
<edit>
Możliwe że będziesz zmuszony podłączyć dysk do innego nie zainfekowanego kompa (najpierw zainstaluj tam antyvira, najlepiej tego spod linka) i tam go zeskanować.
Złapałeś bardzo upierdliwego robala.
Mofis [ Ale urwal! ]
czytaj uważniej - nie moge NIC zrobić... zaraz się to wylącza....
Azerko [ Alone in the wild ]
no to spróbuj w trybie awaryjnym
MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]
Zauważyłem...
Dlatego dodałem edita...
(dobra rada: odśwież wątek zanim klikniesz klawisz "opublikuj")
Azerko
W awaryjnym nic nie zainstaluje
A niektóre wersje "spay'a" działają i w awaryjnym.
Edit:
ciekawostka: niektóre wersja potrafią podczas usuwania rozwalić winlogona albo stos TCP/IP
życzę ci najmniej złośliwej wersji. Obyś nie musiał wręcz formatować dysku...
Mofis [ Ale urwal! ]
Hmm, powiedz jak to zrobić... nie znam się ;/.
Gdzie wejść i co i jak?
Mofis [ Ale urwal! ]
Jaki dysk O_o?
Wytłumacz :) !
bezlerg66 [ Senator ]
Nie wiem czy to coś da, ale włącz na CTRL+ALT+DELETE menadżera zadań i w nowym zadaniu wpisz explorer
Powinno zadziałać :P
QrKo_ [ ]
Nie wiem co to konkretnie za robal, ale Combofix calkiem skutecznie wywala sporo syfow. Sciagnij i jakos przenies na zainfekowana maszyne po czym odpal, najlepiej w trybie awaryjnym (F8 przed ekranem ladowania systemu i wybierz tryb awaryjny).
MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]
Tryb awaryjny:
podczas bootowania (jeszcze przed startem systemu) wciskaj F8
i "podążaj za napisami"
hint: przywracanie systemu raczej nie zadziała to dziadostwo ma spory czas inkubacji..
<edit>
QrKo_ był szybszy.
Dysk twardy komputera.
Z twoich pytań wnioskuję niską wiedzę o swoim sprzęcie... proponuję poprosić kogoś o pomoc kto się lepiej zna na kompach (pokaż mu ten wątek i nasze sugestie)
bezlerg66
w ten sposób zmusi do pacy Shella (choć niekoniecznie) ale nadal w kopie będzie miał robala i kąp będzie mulił
Mofis [ Ale urwal! ]
Powtarzam po raz 100tny...
nie moge NIC zrobić...
menadżera zadań też wlączyć.
QrKo - wiem co to ten Combofix, usuwłem nim inne wirusy ale w tym przyoadku nie moge go użyć....
MaLLy - wiem jaki dysk :D, ale jak mam to zrobić?
matisek14 [ Tak tak, to ja... ]
Odłączasz komputer od prądy, wyłączasz zasilacz, odkręcasz obudowę, odłączasz dysk, wyjmujesz go, podłączasz go do innego komputera jako slave, działasz?
Mofis [ Ale urwal! ]
Niestety to odpada, tata nie karze używać laptopa do takiego czegoś a innego kompa nie mam :/...
Mofis [ Ale urwal! ]
Jescze jedno, można ustawić bez wchodzenia w program Xfire, żeby wlączał sie on automatycznie po właczeniu komputera?Tak mam ustawione na SKYPE i Gadu-Gadu.
MaLLy(R) [ Ghoul's Shadow ]
po kolei
1 Na maszynie której będziesz maił zamiar skanować swój dysk zainstaluj antyvira
1a wyłącz oba kompy z prądu
2 otwórz swego kompa
3 zlokalizuj dysk twardy (jak nie wiesz jak wygląda leć po pomoc kogoś kto się tochę zna)
4 odłącz i wykręć dysk z koputera
5 otwórz kompa na którym masz sprawnego antyvira
6 podłącz dysk
6a jeśli podłączasz SATA (żółta lub czerwona tasiemka) to upewnij się w biosie że koputer nie bootuje się z twojego dysku
6b jeżeli podłączasz dysk szeroką taśmą ustaw odpowiednio zworę
7 odpal kompa i włącz skanowanie
jeżeli nie zrozumiałeś punktów 6a i 6b poproś o pomoc "speca"
<edit>do tego potrzebujesz dwóch kompów stacjonarnych, jak nie masz...
Wracamy do tego co wciąż powtarzam: poproś o pomoc...
Jak ta opcja odpada, zostaje ci format całego dysku bo to dziadostwo może siedzieć wszędzie. zazwyczaj w postaci rootkita.
PS.
Idę do domu. nich toś inny przejmie palaczkę i pomoże koledze.
Mofis [ Ale urwal! ]
Powtórze pytanie: da się ustawić żeby komunikator Xfire włączał się automatycznie po włączeniu komputera?Tak jak np. GG? Ale bez włączania programu?
Mofis [ Ale urwal! ]
up :x
Mofis [ Ale urwal! ]
^
dodam, że włączyłem komunikator xfire, raz CoDa, ale później już nie mogłem
mikAS :) [ Senator ]
1.Defragmentacja Dysku
2.Czyszczenie CCLeanerem najpierw dysku , potem rejestru
3. Wirusy ( osobiście polecam Combofix
4.Jeszcze raz defragmentacja dysku ( tym razem programem, ja używam MyDefrag )
5.Wołać o pomoc na forum jak nie pomoże :)
Mofis [ Ale urwal! ]
;oo
ja w to chyba nie wierze O_o
Chyba po raz tysięczny mówie, że żadnego programu nie moge odtworzyć Combofixa mam ściagniętego, ale nie działa ...
@EDIT: Jak ustawić, żrby pliki instalacyjne otwierały się odrazu a nie tak jak teraz, bo wyskakuje mi okienko Uruchom/Anuluj...
Mofis [ Ale urwal! ]
up :<