::SKIL:: [ Centurion ]
Które programy?
Proszę was o poradę,które mianowicie programy działające w tle można wyłączyć w Menedzeże zadań ,żeby zminimalizować zużywanie pamięci ram.Chodzi gównie mi o to,żeby jak najwięcej tej pamięci było dla gry:)
mirencjum [ operator kursora ]
Chyba procesy a nie programy? Czy masz jakiś podejrzany proces zabierający moc? Jak zgadnąć jakie masz uruchomione programy i procesy? Nawet nie wiadomo jaki to system.
Może zapoznasz się z poradami dotyczącymi optymalizacji windoWs XP:
Procesy:

::SKIL:: [ Centurion ]
System Windows XP home edition 32 bit
mirencjum<--te programy to:
-iexplore.exe---------------n<---moja nazwa
-FTCOMModule.exe--------n
-TextMessaging.exe-------n
-ConnectivityMana...-----n
-CoreCom.exe-----------n
-DeskBoard.exe----------n
-Launcher.exe----------n
-iexplore.exe----------n
-GoogleToolbarNot...-----n
-iexplore.exe-------n
-ctfmon.exe---------n
-jusched.exe-------n
-avgnt.exe
-CardDetector.exe---------n
-rundll32.exe-------------n
-PDVDServ.exe-------------n
-SOUNDMAN.EXE-------n
-raid_tool.exe-----------n
-alg.exe-----------------n
-wmiapsrv.exe-----------n
-wmiapsrv.exe----------n
-iexplore.exe-----------n
-taskmgr.exe-----------nazwa
-explorer.exe---------m.nazwa
-PnkBstrB.exe-----------s
-PnkBstrA.exe----------s
-nvsvc32.exe-----------s
-LSSrvc.exe-----------s
-jgs.exe----------------s
-FTRTSVC.exe--------------s
-AlertModule.exe---------nazwa moja
-avguard.exe-------------s
-svchost.exe---------------u.l
-sched.exe-------------s
-spoolsv.exe-----------s
-svchost.exe-----------usługa lokalna
-svchost.exe-----------u.s
-InCDsrv.exe----------s
-svchost.exe-----------s
-svchost.exe-----------usługa sieciowa
-svchost.exe-----------s
-Isass.exe-------------s
-services.exe----------s
-winlogon.exe---------s
-csrss.exe-------------s
-smss.exe-------------s
-SystrayApp.exe-----nazwa moja
-System---------------system
-Proces bezczynno...-system
mirencjum [ operator kursora ]
Szkodliwe procesy znajdzie Hijack.
Ściągnij program z tej strony:
Uruchom i wybierz opcję"scan and save". Zapisze się log, który wklej w okienko na tej stronie:
i naciśnij analiza. Wartości które będą miały X, zaznacz w tym programiku który Ci wygenerował ten log i naciśnij Fix.
Mazzop [ ]
1 kliknięciem wyłączenie i włączenie potem, ale nie oczekuj cudów

::SKIL:: [ Centurion ]
mirencjum<---wszystkie wartości zaznaczone są zielonymi ptaszkami, tylko jedna ma znak zapytania .Cała reszta pisze,że są bardzo bezpieczne,bezpieczne i neutralne ,to chyba dobrze co?
Zrobiłem tak jak kazałeś,ale tych z X nie ma, to chyba dobrze ?
A i dziękuje ci za zainteresowaniem się tym.
mirencjum [ operator kursora ]
Jak nie ma czerwonych krzyżyków to dobrze. Jeśli przy procesach nie masz jakichś cudów w postaci 90% zużycia itp. to też dobrze. Jeśli chodzi o gry, to z czasem do uruchamiania nowszych gier konieczna jest wymiana podzespołów na nowsze, wydajniejsze i dokupienie RAM. Tego nie przeskoczysz.