GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Saletra

05.11.2009
15:27
smile
[1]

Dr.aska MEN [ Konsul ]

Saletra

Tak jak w tytule potrzebuje kupić saletrę takom do strzelania mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim z góry dzięki

05.11.2009
15:28
[2]

wysiak [ Legend ]

Szukaj w sklepach spozywczych. Tylko moze nie mow, ze to do strzelania - sprzedawcy moga miec obiekcje, bo pewnie masz niewiele latek.

05.11.2009
16:19
smile
[3]

faner [ Druid Ewenement ]

Polski to być trudny języka.

05.11.2009
16:23
smile
[4]

Stalin_SAN [ Generaďż˝ ]

Ale dylemat w 1 lepszym spożywczaku

05.11.2009
16:32
smile
[5]

Dżolero [ Centurion ]

[3] hahahhaah nie wiem czemu, ale rozjeb**** mnie to zdanie :D

05.11.2009
16:45
[6]

SULIK [ olewam zasady ]

No właśnie teraz saletrę do peklowania wcale nie jest tak łatwo zdobyć jak kiedyś - już nie jest we wszystkich sklepach dostępna... ja zawsze preferowałem zakupy z sklepie chemicznym, od razu większe ilości, za cenę dużo mniejsza, a i czystość dużo lepsza

a do postrzelania, proponuje jednakowoż używać dużej papierowej torby :)

05.11.2009
17:07
smile
[7]

dobryziomal135 [ Skowronxter ]

ja na allegro do czarnego prochu kupiłem 3 kg na 30 zł kiedys

05.11.2009
17:10
[8]

...Damix [ Legionista ]

Czy aby przypadkiem saletry potasowej (kno3) nie używa się jako nawozu ? Sklepy spożywcze ? Nie bardzo. Jakiś sklep chemiczny w okolicy, z nawozami, czy chociażby jakiś ogrodowy. Zawsze jeszcze zostaje allegro. Tam jest pełno tego typu rzeczy.

05.11.2009
17:21
[9]

SULIK [ olewam zasady ]

Damix - nie saletry postasowej nie stosuje sie jako nawozu
co innego jesli chodzi o amonową

05.11.2009
17:38
[10]

tadek[5] [ 5 ]

-> nie saletry postasowej nie stosuje sie jako nawozu

Ale nie zmienia to faktu, że w saletrę zaopatrywałem się w sklepach chemiczno-ogrodniczych.
I tam bym szukał.

05.11.2009
19:06
[11]

Dr.aska MEN [ Konsul ]

źle mnie zrozumieliście kąta na allegro nie mam i mam 12lat

05.11.2009
20:18
[12]

SULIK [ olewam zasady ]

to jak masz 12 lat to tym bardziej to postrzelania zalecam sobie nadmuchać papierową torbę, zamknąć ją jedna ręką, a drugą silnie uderzyć

za dużo już widziałem urwanych palców i poparzeń termicznych oraz za dużo czytałem relacji z tego typu "zabaw"

05.11.2009
20:30
[13]

rvc [ MORO ]

SULIK dobrze prawi weż torbe TAKOM papierową (szmaciane kijowo strzelają)

SULIK>. Jak dobrze pamiętam jesteś związany z chemią. Przypomniałem sobie małolackie czasy i zastanawiam się czy można jeszcze gdzieś kupić składniki do kalochlorku?

(nie żebym chciał produkować)

05.11.2009
20:40
[14]

...Damix [ Legionista ]

No tak, pomyłka. Amonową stosuję się jako nawozów.
Ale jak pisali moi przedmówcy, nie baw się w takie rzeczy w takim wieku.

05.11.2009
23:40
[15]

SULIK [ olewam zasady ]

rvc - tak w sklepach chemicznych, ale osobiście nie polecam mieszanin na bazie siarki i utleniaczy

już lepiej zrobić sobie tzw. "burze w probówce", ale w wersji "krzyczący żelowy miś" ;)

06.11.2009
00:30
[16]

N3 [ negroz ]

Podczas gier scenariuszowych w painta używaliśmy saletry do robienia ręcznych granatów dymnych.

A była to saletra potasowa, kupiona w sklepie ogrodniczym, zmieszana z cukrem w proporcjach 1:1,2:1, zależy czy chcieliśmy aby było więcej dymu w krótkim czasie czy też mało, za to dłużej tląca się.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.