GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

DWA ZASILACZE

05.11.2009
14:01
[1]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

DWA ZASILACZE

Jak zrobić, żeby np. z jeden zasilacz zasila dyski, stacje dysków i płytę, a drugi karty graficzne??

05.11.2009
14:03
[2]

Kane [ bladesinger ]

kabelki z odpowiednich zasilaczy podpiac do odpowiednich urzadzen. ot cala filozofia.

05.11.2009
14:04
[3]

wysiak [ Legend ]

Normalnie, kable od jednego zasilacza podlaczyc do dyskow i plyty, a od drugiego do karty graficznej.

05.11.2009
14:05
[4]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

no właśnie tak zrobiłem i nie działa

05.11.2009
14:07
[5]

Schygneth [ Generaďż˝ ]

Więc zrobiłeś coś źle.

05.11.2009
14:10
smile
[6]

VOSTOK [ Dungeon Master ]

Chyba zapomnieliście o drobnym "szczególiku" - jakim cudem zasilacz nie podpięty do MOBO ma się włączyć? Bo mnie przychodzi na myśle jedynie zwieranie odpowiednich pinów na kostce podłączanej do MOBO. Kiepski substytut przycisku power....

05.11.2009
14:10
[7]

SULIK [ olewam zasady ]

No to pewnie Twoja płyta główna steruje zasilaniem dysków i karty graficznej, więc takie rozwiązanie Ci nic nie da i lepiej zainwestować w jeden, a mocny zasilacz

05.11.2009
14:11
[8]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

czyli jak mógłbym ztobić, żeby to chodziło??

05.11.2009
14:12
[9]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

Kupiłe sobie kiedyś dobrej firmy zasilacz w syngaturce, tylko nie da rady pociągnąć dwóch GTX, moc ma 625WAT

05.11.2009
14:13
[10]

Narmo [ nikt ]

05.11.2009
14:19
[11]

VOSTOK [ Dungeon Master ]

Zadaj to pytanie na pclab.pl albo purepc.pl, siędzą tam ludzie którzy wiedżą " o co kaman", bo tu jak widać siedzą sami teoretycy. Podejrzewam że takie coś jest do zrobienia, może wymyagać trochę zabawy w Adama Słodowego :).

Sulik - każda MOBO steruje zasilaniem GPU, jednakże niektóre modele wymagają dodatkowego zasilania. O sterowaniu zasilaniem dysków twardych przez MOBO nie słyszałem, włozyłbym taką teorię między bajki :].

05.11.2009
14:20
[12]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

ciekawe, a jeśli mój drugia zasilacz ma 20 pinów w końcówce + 4 piny dla procka to mogę podłączyć te oba do 24pinów??

05.11.2009
14:22
[13]

VOSTOK [ Dungeon Master ]

Podłączasz tylko kostkę 20 pinową. 4 pinowe wejście dla procków zostawiasz w spokoju.

05.11.2009
14:23
[14]

Narmo [ nikt ]

Ale tu chodzi wyłącznie o to, że drugi zasilacz nie otrzymuje sygnału włączania z płyty głównej. Bo niby jak? Kupujesz to, co podałem wyżej, podpinasz do tego oba zasilacze i od tej pory płyta będzie wysyłać sygnał włączenia do obu.
A jak nie chcesz wydawać tyle kasy to znajdź drut i instrukcję, jakie dwa piny trzeba ze sobą spiąć, żeby uruchomić zasilacz.

05.11.2009
14:28
[15]

wysiak [ Legend ]

Zeby wystartowac zasilacz wystarczy zewrzec kabelki czarny z zielonym. Ale oczywiscie duzo lepiej kupic przejsciowke jaka Narmo podlinkowal, ktora zrobi to za nas.

05.11.2009
14:29
[16]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

za 10$ + przesyłka za 20$ - nie dziękuje za taki zakup, ale przynamniej wiem, ze coś takiego istnieje

05.11.2009
14:33
[17]

na plantach [ giraffes deserve a hug ]

stare bo stare, ale idea taka sama:

05.11.2009
14:45
[18]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

no plantach - własnie to przeczytałem jak wysłałeś linka;d

05.11.2009
16:25
[19]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

Rozwiązaniem jest też zasilacz klasy AT-generują proą dobrej jakości, stabilny :)
Do mniej wymagających komponentów wystarczają:)
Dorobisz włącznik i już ;)

05.11.2009
17:42
[20]

RPRT07 [ Maximum Impact ]

drugi zasilacz będzie obługiwał drugą kartę graficzną

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.