GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wymiana monet okolicznościowych na zwykłe.

05.11.2009
11:24
[1]

kakakakaboom! [ Konsul ]

Wymiana monet okolicznościowych na zwykłe.

Hejo, kupiłem z bratem 200 monet po 2 zł w NBP i potrzebujemy na gwałt kasy, dlatego chcemy je wymienić w sklepie/banku/na poczcie - gdziekolwiek na zwykłe, polskie zecisze. Na Poczcie powiedzieli, że mogą wziąć góra 10, bo potem i tak nikt ich nie chce, w banku chyba się dopłaca.

Co robić? Na Allegro wystawiać szkoda, bo za dużo czasu.

Thx :D


Wymiana monet okolicznościowych na zwykłe. - kakakakaboom!
05.11.2009
11:35
[2]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

W banku się dopłaca ? A to chyba nowość. Idz do PKO najlepiej i spytaj po prostu ...

05.11.2009
12:06
[3]

legrooch [ MPO Squad Member ]

To monety okolicznościowe nie mogą trafić do normalnego obiegu? Nie są pełnowartościową walutą?

05.11.2009
12:07
[4]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

A po co wam tyle tego było? Stań pod kościołem po mszy to trochę sprzedasz :)

05.11.2009
12:21
[5]

Igierr [ Im God Of Rock ]

takimi monetami można normalnie płacić. ale to szczegół.

05.11.2009
12:26
[6]

Mr_Baggins [ Legend ]

legrooch [ Level: 61 - MPO Squad Member ]

To monety okolicznościowe nie mogą trafić do normalnego obiegu? Nie są pełnowartościową walutą?


Mogą, tylko wytłumacz pani kasjerce, co to za dziwne 2 zł.

05.11.2009
12:34
[7]

kakakakaboom! [ Konsul ]

legrooch, jakbym babie tym zapłacił, to pewnie po złości by przyjęła (szczególnie w jakimś większym sklepie sieciowym). Ale jeśli chodzi o wymienianie, to wiadomo, że to dobra wola sprzedawcy ;)

deTorquemada, jeszcze się dowiem, ale posłałem z tym brata i w NBP zaoferowali, że odkupią po 1,5 za sztukę. LOL :D

Igierr, ale nie wchodzą do wpłatomatu :D

05.11.2009
12:46
[8]

koniec jest blisko [ Generaďż˝ ]

Idz do banku i zrob normalna wplate na konto.

05.11.2009
12:52
[9]

49er [ Centurion ]

ja widziałem na rynku gościa, który sprzedawał okolicznościowe dwuzłotówki z miastami po 5zl/szt.
spróbuj, może znajdziesz głupiego i będziesz nawet do przodu z kasą ;)

05.11.2009
13:03
[10]

mirencjum [ operator kursora ]

Ciekawe gdzie to obrobiono ostatnio bank? Nie mogliście brać banknotów? Po co było się łapać za worek z monetami? Amatorzy!

05.11.2009
13:07
[11]

=D=2 [ Legend ]

Kiedyś w kiosku kupowałem coś za takie monety 2zł, sprzedawca nie miał nic przeciwko.

Hejo, kupiłem z bratem 200 monet po 2 zł w NBP i potrzebujemy na gwałt kasy,


Ile kosztowała jedna sztuka ?

05.11.2009
13:07
[12]

xywex [ Senator ]

mirencjum --> Bo banknoty mają numery seryjne i są łatwiejsze do namierzenia :)

05.11.2009
13:33
[13]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Z tego co pamiętam, to kazdy sprzedawca ma zasrany obowiązek przyjąć jakiekolwiek pieniądze wypuszczone będące walutą polską. Co tu tłumaczyć - ma dwa zlote i ma je przyjąć. Jak nie, to raban i telefon ze skargą.

Zresztą jak napisał koneic - wpłacić na konto w banku i po problemie.

05.11.2009
14:29
[14]

ambu_ [ Konsul ]

Czesto placilem zlotymi "dwuzlotowkami" i nigdy nie bylo problemu. Pani sie cieszyla, bo bierze do domu.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.