kakakakaboom! [ Konsul ]
Wymiana monet okolicznościowych na zwykłe.
Hejo, kupiłem z bratem 200 monet po 2 zł w NBP i potrzebujemy na gwałt kasy, dlatego chcemy je wymienić w sklepie/banku/na poczcie - gdziekolwiek na zwykłe, polskie zecisze. Na Poczcie powiedzieli, że mogą wziąć góra 10, bo potem i tak nikt ich nie chce, w banku chyba się dopłaca.
Co robić? Na Allegro wystawiać szkoda, bo za dużo czasu.
Thx :D
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
W banku się dopłaca ? A to chyba nowość. Idz do PKO najlepiej i spytaj po prostu ...
legrooch [ MPO Squad Member ]
To monety okolicznościowe nie mogą trafić do normalnego obiegu? Nie są pełnowartościową walutą?
Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]
A po co wam tyle tego było? Stań pod kościołem po mszy to trochę sprzedasz :)
Igierr [ Im God Of Rock ]
takimi monetami można normalnie płacić. ale to szczegół.
Mr_Baggins [ Legend ]
legrooch [ Level: 61 - MPO Squad Member ]
To monety okolicznościowe nie mogą trafić do normalnego obiegu? Nie są pełnowartościową walutą?
Mogą, tylko wytłumacz pani kasjerce, co to za dziwne 2 zł.
kakakakaboom! [ Konsul ]
legrooch, jakbym babie tym zapłacił, to pewnie po złości by przyjęła (szczególnie w jakimś większym sklepie sieciowym). Ale jeśli chodzi o wymienianie, to wiadomo, że to dobra wola sprzedawcy ;)
deTorquemada, jeszcze się dowiem, ale posłałem z tym brata i w NBP zaoferowali, że odkupią po 1,5 za sztukę. LOL :D
Igierr, ale nie wchodzą do wpłatomatu :D
koniec jest blisko [ Generaďż˝ ]
Idz do banku i zrob normalna wplate na konto.
49er [ Centurion ]
ja widziałem na rynku gościa, który sprzedawał okolicznościowe dwuzłotówki z miastami po 5zl/szt.
spróbuj, może znajdziesz głupiego i będziesz nawet do przodu z kasą ;)
mirencjum [ operator kursora ]
Ciekawe gdzie to obrobiono ostatnio bank? Nie mogliście brać banknotów? Po co było się łapać za worek z monetami? Amatorzy!
=D=2 [ Legend ]
Kiedyś w kiosku kupowałem coś za takie monety 2zł, sprzedawca nie miał nic przeciwko.
Hejo, kupiłem z bratem 200 monet po 2 zł w NBP i potrzebujemy na gwałt kasy,
Ile kosztowała jedna sztuka ?
xywex [ Senator ]
mirencjum --> Bo banknoty mają numery seryjne i są łatwiejsze do namierzenia :)
legrooch [ MPO Squad Member ]
Z tego co pamiętam, to kazdy sprzedawca ma zasrany obowiązek przyjąć jakiekolwiek pieniądze wypuszczone będące walutą polską. Co tu tłumaczyć - ma dwa zlote i ma je przyjąć. Jak nie, to raban i telefon ze skargą.
Zresztą jak napisał koneic - wpłacić na konto w banku i po problemie.
ambu_ [ Konsul ]
Czesto placilem zlotymi "dwuzlotowkami" i nigdy nie bylo problemu. Pani sie cieszyla, bo bierze do domu.