GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ciekawe Sniadanie ? Sniadanie niespodzianka ?? :)

04.11.2009
21:43
smile
[1]

SnT [ U R ]

Ciekawe Sniadanie ? Sniadanie niespodzianka ?? :)

Witam

Jutro dziewczyna wpada do mnie jak zwykle w czwartek na sniadanie - i chciałbym ją czymś zaskoczyć, i nie chodzi o sposób podania lecz o to co będziemy jeść :). I tu mam do Was pytanie czy macie jakieś sprawdzone pomysły.

Z góry dzięki za pomysły !

04.11.2009
21:44
[2]

Romo69 [ nvidiagm ]

Tylko i wyłącznie Polska Kiełbasa.

04.11.2009
21:45
smile
[3]

fire [ Spacz ]

Jajecznica, a jeśli masz 100% w cookingu, to jajecznica na boczku.

spoiler start
Przepraszam za taki głupi post. Nie mogłem się powstrzymać :(
spoiler stop

04.11.2009
21:49
[4]

Tomal_P [ Legend ]

Kanapki z żółtym serem i ketchupem :P

A tak na serio to: jajko na miękko, pomidor w plastrach i kawałek sera żółtego zapiekany w jajku i bułce tartej. Do tego świeże bułki. I już.

04.11.2009
21:50
smile
[5]

SnT [ U R ]

Errr...zapomniałem o dwóch drobnych szczegółach :). Jajecznica jest już przerobiona na wszelkie możliwe sposoby...temu też pytam o Ciekawe sniadanie :). A szczegół numer dwa: raczej bez-mięsne potrawy.

Żółty ser zapiekany w bułce tartej, podobnie jak Camembert - rzecz świetna ale często gości to u nas na obiedzie.

04.11.2009
21:51
[6]

orzinn [ GOD LIKE ]

Tylko i wyłącznie kanapka z chlebem(lub bułką)

A tak na serio, może jakiś omlet i na to jakiś syrop.

04.11.2009
21:51
[7]

moneo [ Nikon Sevast ]

Jakaś tarta?
albo może bruschetta?

jest trochę fajnych rzeczy, które można wciągnąć na śniadanie. Ale jak masz zamiar je skombinować o 22 w dzień przed, tego nie wiem :-)

EDIT: Heh, no właśnie - witam, witam!

04.11.2009
21:52
smile
[8]

ksips [ Legend ]

Kup te parówki które reklamują - ponoć działają na lachony

04.11.2009
21:52
[9]

SnT [ U R ]

moneo ---- > kopę lat ! :)

A chcę skombinować to jutro rano :).
Zaraz poszukam co to proponujesz...:)

ksips >>> hehehe...dobre...heheh...NOT!

04.11.2009
21:53
[10]

K4B4N0s [ Filthy One ]

Szproty z puszki.
Kisiel.
Albo tzw. "Śniadanie głodowe typu zróbmicośbonieumiem"

04.11.2009
21:54
smile
[11]

Ogon. [ półtoraken fechten ]

Omlet z dżemem i mleko? :)

Ew płatki owsiane (lub jakieś inne), orzechy posiekane, jabłko starte, śliwki suszone, morele suszona... i zalać to wszystko ciepłym mlekiem - pychota :)

04.11.2009
21:59
[12]

Piotrek.K [ ... broken ... ]

>>> SnT
Hmm.. Jajecznica. Serio. Tylko zrob ja tak:

najpierw podsmaz jakas szynke na masle. W miedzy czasie oddziel bialko od zoltka oraz pokroj pomidora w kostke (pozbadz sie nasion) i potnij szczypiorek. Jak sie szynka przysmarzy wrzuc bialko i je zetnij. Nastepnie wylacz gaz, wrzuc na ulamek sekundy zoltko i sciagaj z patelni ZANIM zoltko sie zetnie - co by caly czas 'plywalo' ;P. Dodaj pokrojonego pomidora oraz szczypiorek.

Voila. Pysznosci ^^

PS. A moze juz tak jadles ;)?...

04.11.2009
22:02
[13]

SnT [ U R ]

Piotrek.K >>> Wow :) dobrze rozumiem ? Że surowe żółtko jemy ??

04.11.2009
22:03
[14]

zoloman [ Legend ]

Może chleb posmarowany nożem? Tylko nie wiem, czy nie za wykwintnie..

04.11.2009
22:03
smile
[15]

Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]

Naleśniki zrób.

04.11.2009
22:03
[16]

Dupek. [ Pretorianin ]

to tak, świerze bułki , masło do którego wkładasz zmielony czosnek i vegete, smarujesz tym bułki , kładziesz na to Camembert do piekarnika..., do tego po omleciku z żurawiną... : ) i gotowe ; )

04.11.2009
22:08
smile
[17]

Wiil.i.aM [ P! ]

Naleśniki a'la Americany + syrop klonowy.

spoiler start
Wiem, wiem głupie :D
spoiler stop

04.11.2009
22:10
[18]

Piotrek.K [ ... broken ... ]

>>> SnT
Dokladnie tak :).

Wierz mi, nie ma lepszej jajecznicy gdy zoltko caly czas plynne jest :). W ptasia grype nie wierzylem i jakos do tej pory nic mnie nie zlapalo :).

Pamietaj tylko by w miare dobrze oddzielic zoltka. Dla mnie, nie ma nic gorszego niz bialko, ktore nie jest sciete ;). Ale wlasnie dlatego zoltko tuz po wylaniu na patelnie powinno zostac ta krotka chwile, by sie te resztki zrobily :)

PS. Mozesz tez zrobic tak, ze nie wykorzystujesz czesci bialka - np. pol bialka trafia do zlewu. Wiec masz np. zoltka z trzech jajek oraz bialka z 2.5 jajek. Ale to pozniej w ramach eksperymentu raczej ;)

04.11.2009
22:11
smile
[19]

LU2864J [ Konsul ]

Zamów pizze...

Zapytaj google.

04.11.2009
22:14
[20]

nutkaaa [ inz arch Panna B ]

Może sałatkę z tuńczyka? :) Tuńczyk w sosie własnym + kukurydza + majonez + jogurt i ew ryż (ja zazwyczaj bez ryżu robię ;])

04.11.2009
22:14
[21]

grompablo [ Ocaleniec ]

Każda laska lubi full wypas kanapeczki
szyneczka serek, pomidorek jajko na twardo w plastrach + cebulka jak lubi

04.11.2009
22:16
[22]

LooZ^ [ intermarum ]

Tosty :)

Chleb z serem, szynka (lub bez jesli nie jadacie ;)) i pomidorem, posypac przyprawami. Podsmazyc do tosta. Druga polowa tostow z serem i ananasem.

Do tego sok pomaranczowy :)

04.11.2009
22:20
[23]

hordziak [ Straight Outta Compton ]

Ja tam zawsze opierdolił bym coś na ciepło...

04.11.2009
22:24
[24]

promyczek303 [ sunshine ]

To ja polecę coś zdrowego, swego czasu jadłam za często i mi obrzydło :P

Ciemne pieczywo z grubszą warstwą masła sezamowego, na to banan pokrojony w plastry i posmarować z góry miodem - można ozdobić rodzynkami :) Do tego jogurt naturalny z bakaliami pokrojonymi na malutkie kawałeczki (najlepiej rodzynki, figi, daktyle, suszona skórka pomarańczy, słonecznik)
PYCHA :)

zapomniałam o szklance soku pomarańczowego - obowiązkowo :)

04.11.2009
22:45
smile
[25]

Garret Rendellson [ Krwawy Hegemon ]

Nie no, nie wiem czemu ale [23] mnie rozwaliło normalnie :D

Bądź oryginalny i powiedz, że jest za gruba i śniadania nie ma :P

04.11.2009
22:45
smile
[26]

LU2864J [ Konsul ]

Chleb ze smalcem. Grunt to pomysłowość ;D

04.11.2009
22:54
[27]

erton2 [ Konsul ]

Nalesniki z twarogiem (najlepiej takim do nalesnikow) i bananami, jak mozesz to zblenduj truskawki na polewe. Ciasto do nalesnikow to banal, smazy sie tez szybko. A jak nie na slodko to zapodaj baked beans z dobrymi kielbaskami, tostami z serem i jakas prosta salatka, ewentualnie jeszcze jajkiem

04.11.2009
22:56
[28]

Conroy [ Legend ]

Nie uważacie że ten sam dowcip (jajecznica/chleb z masłem/kisiel itp.) powtarzany 15 razy w jednym wątku przestaje być śmieszny?

04.11.2009
23:00
[29]

Biały_695 [ Trance ]

jajecznica/chleb z masłem/kisiel itp.

05.11.2009
07:26
[30]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Moja żona uwielbia omlety. Odkąd jej raz w sobotę to zrobiłem, to już robię co sobotę.

Bierzemy jajka (np 3). oddzielamy biało od żółtka.

Żółtko w kubek -> Robimy kogel mogel.
Białko w miskę -> Ubijamy pianę na sztywno

Dodajemy kogel mogel do piany mieszając. Po wymieszaniu dodajemy 3 płaskie łyżki mąki (tyle łyżek mąki ile jajek). Mieszamy.

Rozgrzewamy olej na patelni. Łychą wykładamy "ciasto" z miski na patelnie, robimy takie "małe" omleciki (możliwa zabawa z kształtami - serca i inne pierdoły ;-) )

Podajemy z dżemem albo powidłami :-)

05.11.2009
07:55
[31]

graf_0 [ Nożownik ]

Popiera Diplo - Łomlety z dzemem plus dobra kawa plus banan to jest śniadanie idealne.

05.11.2009
08:19
smile
[32]

Fett [ Avatar ]

Odkąd jej raz w sobotę to zrobiłem, to już robię co sobotę.
Dzieki za informację, będę się pilnował :P

05.11.2009
08:47
smile
[33]

mefsybil [ Legend ]


Ciekawe Sniadanie ? Sniadanie niespodzianka ?? :) - mefsybil
05.11.2009
09:01
[34]

yasiu [ Legend ]

diplo - omlet z mąką?

ja tam robię bez...

ale co do śniadania... twarożek ze szczypiorkiem, jajko na miękko, grzanki, parę plasterków dobrej wędliny i dobrego sera, pomidor w plasterkach z cebulką. i w zasadzie wystarczy.

05.11.2009
09:17
smile
[35]

gacek [ FISHKI dot NET ]

Najlepsze śniadanie to kolacja ze śniadaniem :)

05.11.2009
09:28
[36]

Diplo [ Generaďż˝ ]

yasiu --> To polecam spróbować z mąką :-)

05.11.2009
09:41
smile
[37]

bartushan [ zjem Twój mózg ]

Stary ja na Twoim miejcu bym nie kombinowal. Bo popatrz na to w ten sposob nauczysz dziewczyne taki nawykow jak dobre snaidania itp a kiedy dojdzie do tego ze zacznisz sie nia nudzic i pzrestaniesz robic takie smakolyki to od razu bedzie bulwers. A tak samo bedzie nawet jesli nie pzrestanie Ci sie nudzic ale Tobie odechce sie robic takich smakolykow. Ona dojdzie do wniosku ze juz jej nie kochasz bo sie nie starasz i znowu bedziesz mial problem.

Najlepsza niespodzianka bedzie jesli ja zaprosisz i kazesz samej cos zrobic na sniadanie a sam bedziesz w tym czasie myl Goliata.

Pozdro i nie musisz dziekowac za dobra rade.

05.11.2009
09:43
[38]

NoBraiN [ Konsul ]

SnT - > OMLET!! Pyszny omlet ;)

A tutaj masz przepis ;)

2 duże jaja - oddzielić żółtka od białek

Do białek dodać dwie łyżeczki cukru i szczyptę soli, później ubić na piane.

Do żółtek dodać 2 łyżeczki cukru, utrzeć po utarciu 2 łyżki maki i 4 łyżki mleka (duże), nastąpienie dokładnie wymieszać.

Później do białek dodajesz masę żółtkowa, delikatnie wymieszać i wylać na rozgrzany olej na patelni.

Oczywiście możesz - jak już omlet gotowy - dać na niego pociętego banana, lub tez posmarować serkiem Danio ;D Ale to wedle uznania.

Koniec. Po takim śniadaniu będzie kochała Ciebie 2 razy mocniej ;D

graf_0 -> jak to wszystko dobrze ubijesz a następnie wymieszasz to omlet powinien urosnąć, zrobić się taki bardzo delikatny i pulchny.

05.11.2009
09:46
[39]

graf_0 [ Nożownik ]

Kurcze, jak patrze na wasze przepisy to ja chyba nie umiem robić omletów.
Muszę spróbowac z tym dzieleniem żółtek i białek, bo jak miksuje całe jajka.
Aha - tyle że ja biorę 8 a nie dwa :D

05.11.2009
10:29
[40]

yasiu [ Legend ]

diplo - ja wole bez maki... delikatniejszy jest

i nie ubijam osobno jaj, w calosci do miski i masakruje tak dlugo, az powieksza objetosc - zeby omlet byl puszysty, musi byc w masie powietrze :)

05.11.2009
10:31
[41]

Diplo [ Generaďż˝ ]

graf_0 --> Na mojego omleta możesz dać i 10 ;-) Tylko kto to zje? Ja z żoną zjadamy omlety z 3, 4 jajek (z czego większość ona, ja podjadam tylko z patelni ;-) )

edit:

yasiu ---> Kto co lubi. Ja jadam i takie i takie (bez maki jak mam mniej czasu)

05.11.2009
11:00
[42]

draug_xiii [ Generaďż˝ ]

Nie wiem czy bylo bo mi sie nie chcialo czytac wszystkich postow ale proponuje tzw "Full English" - najlepsze sniadanie jakie dane bylo wymyslic ludzkosci.

05.11.2009
12:33
smile
[43]

SnT [ U R ]

Dziękuje wszystkim za rady - sniadanie wyglądało następująco:

- do picia: Kawka, a na deserowe sniadanie: Masala Chai - niesamowita sprawa! Więcej tu:

- do jedzenia: bruschetta z mozzarellą i pomidorami (thx 2 moneo) + sałatka z tuńczyka (thx to nutkaaa - zamiast ryżu dałem makaron - pychaaa !)

Resztę przepisów sobie zachowam (szczególnie te omlety i "surowe" jajecznice ;) ). Dzięki raz jeszcze.

PS
Nie muszę mówić że śniadanie nam BARDZO smakowało :)

PS2
OffTop: NoBrain >>> byłeś na AFX'ie w Krakowie ?? :)

PS2
bartushan >>> kurcze no....nie wiem jak ty ale ja mam OGROMNY szacunek do swojej kobiety...jeśli Twojej podoba się sytuacja w której ona Tobie gotuje a ty jedziesz na ręcznym w pokoju to nic tylko współczuć. Jak bym usłyszał coś takiego od Ciebie na żywo to po prostu strzelił bym Cię w ryj.



05.11.2009
12:39
[44]

Paul12 [ Buja ]

mef - a Ty co moje zdjęcia rozpowszechniasz ;d

Ja tam lubię wszamać takie śniadanko (->), to akurat moje urodzinowe było :)


Ciekawe Sniadanie ? Sniadanie niespodzianka ?? :) - Paul12
05.11.2009
14:46
[45]

SnT [ U R ]

draug_xiii >>>> siedziałem rok w szkocji...iii....nie znosze !!!

05.11.2009
16:23
smile
[46]

faner [ Druid Ewenement ]

Chili con carne, lepszych pyzności na śniadanie nie może być :)

05.11.2009
16:36
[47]

draug_xiii [ Generaďż˝ ]

SnT

Ale ja mowie o takim robionym w domu a nie knajpianym ktore to faktycznie nie musza byc dobre.

faner

hmm Chili con carne na sniadanie ? Ja to zawsze jako obiad jadlem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.