GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

komputer czy xbox 360???

04.11.2009
15:08
smile
[1]

gądek [ Pretorianin ]

komputer czy xbox 360???

mam zamiar kupić komputer albo xboxa 360. ma do wykorzystania 1600 zł i nie wiem czy komputer za taką sume pociągnie wszystkie gry na max detalach (np. gta4 i itp.)
prosze o podpowiedź.

04.11.2009
15:14
[2]

mrEdDi [ Sygnatariusz ]

a masz dobry telewizor ?:P zreszta ja i tak wole PS3

04.11.2009
15:14
smile
[3]

Conspiracy1994 [ Konsul ]

Opcja 1 - Zbieraj na lepszego kompa, bo ten za 1600 niestety nie uciągnie gier na max detalach.
Opcja 2 - Kup konsole ale przygotuj się na wyższe ceny gier.

04.11.2009
15:15
[4]

gądek [ Pretorianin ]

mam 26 calowego Lg hd ready
2xHDMI

04.11.2009
15:20
[5]

Powlol [ Spectrum ]

Jeśli chcesz sprzęt tylko do grania to wybór jest prosty - konsola. Na komputerach się nie znam ale za taką kasę raczej pójdzie GTA IV. Po za tym xbox przydaje się przy różnych imprezach, spotkaniach z przyjaciółmi bo jest opcja pogrania w czworo na jednej konsoli (musisz mieć 4 pady :P). [Ach przypomniały mi się te wieczory z FIFĄ :D:D]

PS Możesz poczytać sobie o konsolach, bo jest wiele portali w sieci z takowymi informacjami :)

04.11.2009
15:23
[6]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

GTA IV za 1600zł?
Nie licz na dobrą zabawę.OWszem, na minimum....
Ale na XBOX masz full detale plus brak przycięć, zwiechów...
XBOX dla mnie-tym bardziej, że TV już masz

04.11.2009
15:24
[7]

wysiak [ Legend ]

Komputer jakis juz chyba masz, skoro tu piszesz, wiec jesli potrzebujesz cos do grania, to odpowiedz chyba jest jasna..

04.11.2009
15:26
[8]

gądek [ Pretorianin ]

ale za to gry są dosyć drogie i większość po angielsku

04.11.2009
15:31
[9]

Conspiracy1994 [ Konsul ]

[6] Z tym brak przycięć to różnie bywa.

04.11.2009
15:33
[10]

alexis 07 [ Centurion ]

ja bym wybrał xboxa 360 bo za 1600 zł to PC-ta dobrego nie kupisz.
ale jedna wada xboxa i to duża to RRoD.

04.11.2009
15:35
[11]

gądek [ Pretorianin ]

ale przecierz rrod już nie występuje w nowych wersjach xboxa 360

04.11.2009
15:36
[12]

gądek [ Pretorianin ]

a wy macie xbox 360????

04.11.2009
15:38
[13]

Conspiracy1994 [ Konsul ]

Jak miałem ale dopadł go RRoD. No i doszedłem do wniosku że więcej frajdy sprawia mi gra na PC.

[14] Właśnie zapomniałem to napisać.

04.11.2009
15:38
[14]

Snakepit [ aka Hohner ]

Ale na XBOX masz full detale plus brak przycięć, zwiechów...

Taaa tekstury sa na medium i ilosc samochodw na ulicach odpowiada "50" na PC...do tego przy deszczu i mgielce fps na Xklocu spada do ~22-24fps...swietnie sie wtedy gra...

04.11.2009
15:40
[15]

alexis 07 [ Centurion ]

mam falcona 65 nm i xbox powoli pada mi na RRoD, chociaż już padł ale jakoś działa ;)

04.11.2009
15:40
[16]

Powlol [ Spectrum ]

Ja mam Xboxa 360 i nie narzekam. Przez cały czas (2 lata) nie miałem ŻADNYCH problemów z tą konsolą polecam ją każdemu bez wyjątku.

04.11.2009
15:41
[17]

=D=2 [ Legend ]

Komputer jest lepszy i funkcjonalniejszy niż Xbox, a poza tym Xbox to jeden z gorszych produktów.

04.11.2009
15:45
[18]

Niedzielny Gość [ YK42B Pulse Rifle ]

Komputer jest lepszy i funkcjonalniejszy niż Xbox, a poza tym Xbox to jeden z gorszych produktów

Aż żal komentować... Swoją drogą patrząc na Twoją sygnaturkę to chyba nie pogrywasz sobie w nowe gierki. Widzisz, ja na wydajność swojego komputera nie narzekam, a 90% czasu poświęconego grom spędzam przy konsoli.

04.11.2009
15:46
smile
[19]

Lukas172_Nomad_ [ Still Alive ]

Zbieraj na lepszego kompa, bo ten za 1600 niestety nie uciągnie gier na max detalach.

Pociągnie oprócz (army2,crysis'a,Gta iv) pod warunkiem ,że w pc'cie będzie "siedział" jakiś GF8800

Skoro masz te 1600zł to albo pc'ta z GF8800 albo... PS3 na xbox'a nie ma obecnie żadnych ciekawych exclusiwów i nic nie zapowiada tego ,że to się zmieni ,a na PS3 masz Uncharted2,Killzone2,nadchodzący Heavy Rain czy też God of War 3 które też niedługo się ukaże... Ja osobiście brałbym PC z tego względu ,że na konsoli możesz tylko grać w gry ,a na PC masz internet,możesz słuchać muzyki i robić wiele więcej równie ciekawych rzeczy... Na konsoli to albo grasz albo się nudzisz (no ewentualnie możesz jeszcze filmy oglądać lub tez słuchać muzy ale to nie to samo)...

04.11.2009
15:46
[20]

CHESTER80 [ Maniak Konsolowy ]

Polecam Xboxa360 Premium. Choćby na próbę, nie spodoba ci się to sprzedasz i kupisz kompa. GTA4 jest grą o spapranym silniku, ale na konsolach chodzi dużo lepiej. Ja przesiadłem się ponad rok temu z kompa na Xboxa360 i jestem zadowolony. Nie widzę już możliwości powrotu do grania na kompie. Owszem gry są droższe i mniej jest po polsku, ale komfort jaki daje konsola wynagradza te minusy.

04.11.2009
15:51
[21]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

Pawlol->Ja na PC też gram na 4 pady :P

Ale jestem za konsolą. Chociaż osobiście wolałbym PS3.

04.11.2009
15:52
[22]

Niedzielny Gość [ YK42B Pulse Rifle ]

xbox'a nie ma obecnie żadnych ciekawych exclusiwów

O kurcze, a co się stało z Forzą 3? Zniknęła też seria Gears of War? Może odwołali Mass Effect 2 albo Alan Wake?

U mnie sytuacja wygląda jak u CHESTER80a. Konsolę mam od trochę ponad roku i jak już gdzieś tu pisałem, następny komputer jaki kupię do domu to będzie laptop z dużym ekranem. Dla mnie do grania służą konsole.

04.11.2009
15:53
[23]

gądek [ Pretorianin ]

a jak bym kupił tego kompa za 1600 zł to inne najnowsze gry by działały na max detalach np. cod6

04.11.2009
16:04
[24]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

nie

04.11.2009
16:06
[25]

gądek [ Pretorianin ]

no to ile czeba było by wydać kasy na komputer który pociągnąłby wszystkie nowoście przez pare lat

04.11.2009
16:11
[26]

Niedzielny Gość [ YK42B Pulse Rifle ]

wszystkie nowoście przez pare lat

Duużo :) Jak przez parę lat to pieniążki które masz powinny starczyć na procesor, mobo i może ram. Zostanie Ci jeszcze do kupienia jedna z droższych części - karta graficzna (a jak ma starczyć na parę lat to najlepiej dwie), zasilacz i nie wiem co tam jeszcze potrzebujesz :)

04.11.2009
16:17
[27]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

a jak bym kupił tego kompa za 1600 zł to inne najnowsze gry by działały na max detalach np. cod6

Zależy od rozdzielczości w jakiej grasz, ale mw2 akurat by poszedł na maxa, bo wymagania jak na te czasy ma bardzo niskie: Pentium 4 3.2 GHz, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza), 1 GB RAM, 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7

04.11.2009
16:18
[28]

chop [ smiech to zdrowie ]

Jakieś 3000-3500 zł to może starczy na kompa na parę lat,żeby grać na nim w nowe gry na max.detalach.

04.11.2009
16:20
[29]

gądek [ Pretorianin ]

to do gier w tym momęcie lepiej kupić xboxa

04.11.2009
16:30
[30]

alexis 07 [ Centurion ]

tak

04.11.2009
16:30
[31]

Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]

to do gier w tym momęcie lepiej kupić xboxa

Albo ps3, sam wybierz które exclusivy ci bardziej odpowiadają

04.11.2009
16:32
smile
[32]

alexis 07 [ Centurion ]

assasin creed 2 modern warfare 2 tekken 6 gears of war 2 mass effect 2 no to są exclusivy na xboxa ;)

04.11.2009
16:43
[33]

Lukas172_Nomad_ [ Still Alive ]

[32] - haha dobre są to tytuły multiplatformowe (oprócz Gow'a choć ten też może ukazać się na PC)

O kurcze, a co się stało z Forzą 3? Zniknęła też seria Gears of War? Może odwołali Mass Effect 2 albo Alan Wake?

GOW 3 będzie dopiero na konsole nowej generacji Forza jak forza ,a Alan Wake i mass effect 2 ukażą się na PC

04.11.2009
16:44
[34]

napster92 [ Why so serious?! ]

@2xUp

Pierwsze 4 tytuły to multiplatformówki....

@Topic

Bierz Xbox'a i nawet nie pytaj dalej...


@Lukas~

W co Ty wierzysz?

04.11.2009
16:57
[35]

Niworro [ Chor��y ]

[28]

Ja kupowałem komputer jakiś rok temu za 3000, bardzo źle złożony, mogłem mieć w tej cenie znacznie lepszy, ale wcisnęli mi grata. Jakoś do tej pory wszystkie gry działają mi na maksymalnych ustawieniach. Dopóki nie będzie nowej generacji konsol, nie będzie też zauważalnego skoku w wymaganiach. Jak dla mnie najciekawsze exclusivy ma PC, ale zobacz co będzie lepsze dla ciebie. Głównym mankamentem gier na konsole jest ich cena. Dwa razy większa niż na PC. Trochę to nadrabia ogólnie bardzo niska cena konsoli, ale na dłuższą metę jeśli nie sprzedajesz gier, taniej wyjdziesz na PC.

Ogólnie w cenie 1600zł, chyba można mieć już dobry komputer, gry będą działać przez kilka lat do nowej generacji konsol na ustawieniach wysokich/maksymalnych jeśli zawsze będziesz miał najnowsze sterowniki do swej karty graficznej, najnowszego DirectX'a, dobrze zoptymalizowany system, niezaśmiecony dysk i co najważniejsze dobrze dobrane podzespoły(u mnie takich nie ma, ale i tak jest w miarę dobrze). Jak lubisz grać na padzie to przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie go kupić do PCta.

No ale jak wiadomo na konsolach gry mają dawać jak największą przyjemność z grania, być łatwe w obsłudze, łatwe ogólnie. To właśnie u bardzo wielu osób daje znacznie większą przyjemność z grania na konsolach niż na PC u wielu ludzi. Tak więc jeśli masz możliwość to zagraj u jakiegoś znajomego w kilka gier, jak będzie ci to sprawiało większą przyjemność niż na PC to wybór jest oczywisty. Wybierz po prostu to na czym gra ci się przyjemniej.

04.11.2009
22:20
[36]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

napster92->O czym ty mówisz? ME2 jest zapowiedziane na PC, a Alan też musi wyjść, bo ta gra miała promować Vistę i DX10, i na PC była zapowiedziana jeszcze jak nie było X360. Microsoft jak zwykle robi swój ruch, żeby ludzie kupowali X360, a Alan wyjdzie w wersji "DX10/11 Only" jakiś czas później.

05.11.2009
09:59
[37]

whoose [ Legionista ]

Kupuj Xboxa. Teraz Elite dostaniesz już od 1099zł.

05.11.2009
10:00
[38]

whoose [ Legionista ]

Przepraszam.

Zależy też jakie typy gier lubisz. Jeżeli strategie i RPG to poskładaj na nowego PC.

05.11.2009
13:17
[39]

Snakepit [ aka Hohner ]

Ja to się zastanawiam co Wy widzicie w graniu na konsoli?

Co takiego super jest w siedzeniu przed TV i waleniu na padzie? Mnie osobiście to nie rusza. osoby które twierdza także, że na konsolach grafika jest lepsza i się nie tnie jak na PC...cóż, zalecam im pójście do okulisty. Pierwszy lepszy GTA4 na XKlocu się przycina wieczorem jak pada deszcz, ostrzejszy skręt i walnięcie w inny wóz i już fps spada do ~20 z małym plusem. Na PS3 widziałem jakąś gierkę z serii CoD chyba (CHYBA) gdzie nawet zapaleniec konsol (sasiad) zawołał mnie bym zobaczył jak kijowe są tekstury i jak widac postrzępione krawędzie. Do tego nowe gry multiplatformowe często właśnie na konsole mają zmniejszaną rozdzielczość bo konsole juz nie wyrabiają z wyświetlaniem płynnie (lub jak ja wole mówić, ledwo grywalnie) grafiki.

Ja osobiście wole PC, mogę sobie robić z nim co chcę, ostro kręcić, wymieniać części jak mi się coś nie podoba. Jak mam 50fps w jakiejś grze a z własnego widzimisie chce mieć 100fps to zmieniam proca i grafikę i znowu mam święty spokój na rok. I argument, że jak kupie konsole to mam z głowy do mnie nie przemawia bo na konsoli jak na moje oko po pierwsze płynnie nie jest, po drugie jakość grafiki gorsza niż na PC, po trzecie lubie pograc w MMO, w sieciowe strzelanki jednoczesnie duzo rozmawiając na czacie w grze, a w ogóle granie w FPP na padzie to dla mnie tragedia i nawet nie to że nie umiem, ja NIE CHCE umieć.

od czasu Wolfa 3D grałem na klawiaturze, z czasami Quake'a dołączyłem myszkę i tak już zostało, to jak z Amerykańskim wozem, jest prymitywny ale ma to coś, tak jak granie na klawie i myszy, ewentualnie jak się uprzec to pada do PC tez można mieć i kierownice i joystick itd.

Ale to tylko moje zdanie i mam nadzieje, że nie wywołam burzy, a jesli nawet to i tak nie bedzie mi sie chciało pewnie odpowiadac ;)

05.11.2009
13:22
smile
[40]

wysiak [ Legend ]

Snakepit --> Po prostu niektorzy nie maja ochoty/czasu pieprzyc sie z ostrym kreceniem, wymienianiem czesci, itd, lub tez z wiekem takie zabawy im sie znudzily - i chca zwyczajnie i po prostu sobie grac w gry.

PS. Amerykanski klasyczny muscle car to wlasnie raczej jak konsola - prosta konstrukcja, wsiadasz i jedziesz - nie to co europejskie czy japonskie przepakowane elektronika autka, ze stadem przyciskow i pokretel na desce rozdzielczej. Owszem, stary mustang nie posciga sie z BMW M5, ale niektorym jazda nim sprawia wiecej przyjemnosci:)

05.11.2009
13:23
[41]

Narmo [ nikt ]

i już fps spada do ~20 z małym plusem.
Ja się tylko zastanawiam, JAK to zmierzyłeś.

05.11.2009
13:25
smile
[42]

jasonxxx [ Szeryf ]

Hohner --> wracam o 18 w piątek z pracy, wyjmuję z lodówki czteropak Żywca, siadam wygodnie w moim ulubionym fotelu, włączam 40" TV i odpalam jedną z gier, na które mam ochotę. Nie martwię się o wymagania sprzętowe (GTA 4 jest jednym z nielicznych wyjątków, kiedy gra lubi przyciąć - zresztą, nie zmienia to faktu że gra się i tak o wiele bardziej komfortowo, popatrz co się dzieje nawet na mocnych PC...), efekty wizualne na wielkim TV robią o wiele większe wrażenie niż nawet hiper ostre tesktury na monitorze, poza tym wolę proste, nieskomplikowane gry, dzięki którym się relaksuję. Łącznie z FPP - posadź swojego dziadka do myszki i każ mu grac w FPP - pewnie nie będzie umiał, bo pierwszy raz trzyma myszkę w ręku, podobnie jak Ty nie umiesz grac padem, bo wcześniej tego nie robiłeś.
Do tego nie istnieje coś takiego jak problemy sprzetowe, zawieszanie się gier, patch instalują się same, a na Xboxie rozwiązanie grania przez multi jest tak wygodne, że w tej dziedzinie postępu chyba już zrobić nie można.
Pomijam sprawę exclusive'ów.
To w sumie tyle. Oczywiście mam też dość mocny PC, na którym czasem odpalę coś pokroju CoH, ale granie to dla mnie przede wszystkim czysty relaks i konsola mi to daje.

Ja to się zastanawiam co Wy widzicie w graniu na konsoli?
Tez się nad tym zastanawiałem, ale któregoś dnia kupiłem sobie Xboxa ;)


wysiak --> trafne porównanie :)

05.11.2009
13:30
[43]

Snakepit [ aka Hohner ]

wysiak - wlasnie z wiekiem u mnie osobiscie takie rzeczy staly sie fajne i przyejmne w wykonywaniu ;)

narmo - 15 lat przed komputerem kilka godzin dziennie i kazdy człowiek interesujacy sie tym "ile wlasnie ma fps" i sprawdzajacy to roznymi programami potrafi juz wylapac jak jest ~20 fps a jak jest ~25fps a jak jest pod 30. dodam ze znaczek "~" oznacza OKOŁO.

Stanson - PC też mam podlaczony do 40" :) A pada używam mało wprawnie do np. Fify czy innej koszykówki.
Ale rozumiem tok myślenia, choć u mnie wygląda to tak, że w domu komputer mam uśpiony, wchodze po pracy do pokoju, klikam enter, w 5s komputer działa, klikam ikonkę na pulpicie i za 30 sekund jestem w grze.

Ja nie chce wywoływac zadnej wojny, chcialem tylko poznać punkt widzenia.

Tez się nad tym zastanawiałem, ale któregoś dnia kupiłem sobie Xboxa ;)

Grałem na klocku i grałem na PS3 - nuda dla mnie, widocznie po prostu konsole nie sa dla mnie, jedyna konsola jak abyła dla mnie cudem to jeszcze zanim miałem PC - oryginalny pegasus i nawalanie pare godzin dziennie z kolegą w Contre :)

Pomijam sprawę exclusive'ów.

Ciesze się, bo akurat dla mnie to żaden argument, może oprócz samochodówek :) np. chyba excl. jest GoW? dobrze mowie? Zagrałem 3 minuty i wyłączyłem :)

PS. jeśli chodzi o grafikę, płynność itd to pewnie wszystko najaiś czas zmieni się gdy wejda konsole kolejnej generacji.

05.11.2009
13:32
[44]

jasonxxx [ Szeryf ]

Może i owszem trudno to zargumentować, ale uwierz, że konsola to trochę inny rodzaj rozrywki i trzeba spróbować, aby polubić ;) Oczywiście nie dla wszystkich - może Tobie akurat się to nie podobać, przecież nie twierdzę, że PC to kupa a konsola Bogini. Kwestia gustu i tyle.

BTW, konsolę warto czasem kupić nawet dla jednej gry - np. Forza 3 :)

05.11.2009
13:34
smile
[45]

wysiak [ Legend ]

Snakepit -->
"15 lat przed komputerem kilka godzin dziennie i kazdy człowiek interesujacy sie tym "ile wlasnie ma fps" i sprawdzajacy to roznymi programami potrafi juz wylapac jak jest ~20 fps a jak jest ~25fps a jak jest pod 30. dodam ze znaczek "~" oznacza OKOŁO."
Jeszcze pare lat, i moze zamiast przygladac sie FPS i wypatrywac zalamac na krawedziach z AA i bez AA, zaczniesz po prostu grac:>

05.11.2009
13:36
[46]

Snakepit [ aka Hohner ]

wysiak - z "poprostu grania" niestety wyrosłem, i szczerze mówie, że mnie to wnerwia bo przyjemnośc z gry czerpię przez dzień-dwa-trzy (no chyba, że to jakaś sieciowa FPP lub dobre MMO to trwa to pare miesięcy) a potem nuda i zaczynam podkrecac sprzęt, szukac modów, patrzeć jak wygląda gra i ile fps jest przy takich ustawieniach, a ile przy takich itp.

BTW, konsolę warto czasem kupić nawet dla jednej gry - np. Forza 3 :)

to przyznaje przemawia za konsolą, właśnie ta gierka, aczkolwiek z małymi nadziejami czekam na TDU2 jesli wogóle wyjdzie

05.11.2009
16:07
smile
[47]

Duży Mario [ Centurion ]

A ja bym polecał PC ponieważ co 4 lata wychodzi nowa konsola a za te 1600zł miał byś całkiem niezły sprzęt na którym byś pograł ze 4 lata jeśli w tym czasie byś go podkręcał i gry masz o połowę tańsze i komputer jest o wiele funkcjonalniejszy.Nie wiem jak wy ale ja mam takie zdanie w takim wyborze.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.