GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Formatowanie MicroSD (FAT/FAT32)

03.11.2009
23:00
[1]

tsunami [ Sh!t Happens ]

Formatowanie MicroSD (FAT/FAT32)

Kupilem karte microSD HighCap 8Gb Kingston z adapterem przez karte SD. Przeznaczone jest do telefonu Nokii. Wszystko jest w porzadku i dziala. Prawie. Zdazylo mi sie sformatowac karte z typem plikow FAT32. Wczesniej musialo byc FAT16. Teraz kiedy chce nowa karte wlozyc do komputera przez adapter, w ogole jej nie wykrywa. Stara karte ktora dostalem z telefonem (1Gb) jest sformatowana na FAT16 i dziala w adapterze, z tad domyslam sie ze ta 8Gb tez taka byla. Kiedy chce sformatowac w Windowsie ta Kingston'a, moge jedynie wybrac FAT32.

Edit: zeby bylo ciekawie, jedyna opcja formatowania starej karty (1Gb) jest FAT.

Jakies rady ?

03.11.2009
23:08
[2]

ES_Lechu [ Mocny Mariusz ]

Wsadz w adapter, podepnij pod kompa, zrob format na FAT 16 tym programem.

03.11.2009
23:24
[3]

tsunami [ Sh!t Happens ]

Tez nie dziala. Dopiero jak podpinam karte przez telefon i kabel USB (telefon w trybie urzadzenia masowego zapisu). Mozna dalej tylko formatowac FAT32.

Caly widz w tym wlasnie, ze ta karta 8Gb w adapterze nie jest widziana przez komputer.

03.11.2009
23:25
[4]

ES_Lechu [ Mocny Mariusz ]

hmm... nawet tym programem?

03.11.2009
23:33
[5]

Eddy.adam [ Konsul ]

a format z poziomu telefonu?

03.11.2009
23:44
[6]

tsunami [ Sh!t Happens ]

ES_Lechu --> Tak, wprogramie w polu gdzie jest wybor FAT itp itd, jest wybrany FAT32 i zaznaczone na szaro, nie mozna wybrac.

Eddy.adam --> Probowalem szukac, nigdzie nie idzie znalesc takiej opcji. W starszej nokii mam, ale nie obsluguje tak duzych pamieci.

Telefon to 6220 Classic. Ma to Symbiana S60v3

04.11.2009
06:46
[7]

tsunami [ Sh!t Happens ]

moze jednak ktos ?

04.11.2009
08:02
[8]

Fat 238 [ Konsul ]

Już myślałem że w tym wątku o mnie chodzi.(¤_¤)

04.11.2009
08:04
[9]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Ściągnij LiveCD Gparted i sformatuj z jego poziomu.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.