
UltRafaga [ Jehuty Reborn ]
Ołówek automatyczny.
Zepsuł mi się mój ulubiony ołówek automatyczny, pomimo prób wysuwania rysika (odpowiedniej średnicy), cały czas stoi w miejscu. Mogę go wysunąć ręcznie po wciśnięciu i przytrzymaniu końcówki, ale jest to upierdliwe i burzy ideę automatyczności. Na mechanizmie nie widać żadnych oznak uszkodzeń i wszystko gładko się rusza, myślałem żeby go wymienić, ale nie znalazłem takiego który by pasował. Czy da się go w jakiś sposób naprawić ???
sebu9 [ O_o ]
Musisz go oddać do punktu naprawy ołówków automatycznych (w skrócie PNOA)
Regis [ ]
A może po prostu kupiłeś za gruby rysik? Jak wyciągasz go palcem, to idzie z oporem? Albo za cienki - też może być.

xion [ Żołądkowa Gorzka ]
2
wydolny_pławikonik [ Konsul ]
N3 [ negroz ]
[5] Aż do Pensylwanii?
To w Polsce nie ma takiego Punktu, albo przynajmniej w Europie?
DEXiu [ Senator ]
A w "magazynku" ołówka są jeszcze zapasowe rysiki? Objawy które podałeś mogą wystąpić np. gdy kończy się aktualnie używany rysik, a nie ma kolejnego który by "wypychał" tę końcówkę (a sama jest za krótka, aby mechanizm mógł ją skutecznie wysuwać).
Imak [ Generaďż˝ ]
Zależy też jalki ołówek automatyczny, taki na gruby, czy cienki rysik?
Bo to co powiedział [7] dotyczy bodajże tych pierwszych.
Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Co do [7] - nie byłbym do końca przekonany. Wtedy raczej, przynajmniej w moim, rysik się wysuwa, ale nowy jeszcze nie wpada, dlatego ten krótki, który sie kończy, przy próbie pisania sie cofa...
Chyba nic z tym nie zrobisz - ołówków raczej się nie naprawia :-D
Chyba, ze jest jeszcze na gwarancji - wtedy może dostaniesz nowy.
faner [ Druid Ewenement ]
Ale wy macie problemy, ludzie...
UltRafaga [ Jehuty Reborn ]
[2] -> Jak pisałem, to jest mój ulubiony. Poza tym nie był tani, bo jest ze stali nierdzewnej.
[3] -> Rysik chodzi dość gładko, ale nie mam 100% pewności co do rozmiaru, bo wszystkie oznaczenia już dawno temu się starły.
[7] -> Są.

NEMROK19 [ Generaďż˝ ]
Kup sobie taki za zeta to nie będziesz miał problemów