GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ołówek automatyczny.

03.11.2009
09:19
smile
[1]

UltRafaga [ Jehuty Reborn ]

Ołówek automatyczny.

Zepsuł mi się mój ulubiony ołówek automatyczny, pomimo prób wysuwania rysika (odpowiedniej średnicy), cały czas stoi w miejscu. Mogę go wysunąć ręcznie po wciśnięciu i przytrzymaniu końcówki, ale jest to upierdliwe i burzy ideę automatyczności. Na mechanizmie nie widać żadnych oznak uszkodzeń i wszystko gładko się rusza, myślałem żeby go wymienić, ale nie znalazłem takiego który by pasował. Czy da się go w jakiś sposób naprawić ???

03.11.2009
09:40
[2]

sebu9 [ O_o ]

Musisz go oddać do punktu naprawy ołówków automatycznych (w skrócie PNOA)

spoiler start
Kup nowy, to chyba nie majątek ?

03.11.2009
09:52
[3]

Regis [ ]

A może po prostu kupiłeś za gruby rysik? Jak wyciągasz go palcem, to idzie z oporem? Albo za cienki - też może być.

03.11.2009
09:55
smile
[4]

xion [ Żołądkowa Gorzka ]

2

03.11.2009
10:29
[5]

wydolny_pławikonik [ Konsul ]

03.11.2009
10:32
[6]

N3 [ negroz ]

[5] Aż do Pensylwanii?
To w Polsce nie ma takiego Punktu, albo przynajmniej w Europie?

03.11.2009
10:46
[7]

DEXiu [ Senator ]

A w "magazynku" ołówka są jeszcze zapasowe rysiki? Objawy które podałeś mogą wystąpić np. gdy kończy się aktualnie używany rysik, a nie ma kolejnego który by "wypychał" tę końcówkę (a sama jest za krótka, aby mechanizm mógł ją skutecznie wysuwać).

03.11.2009
15:01
[8]

Imak [ Generaďż˝ ]

Zależy też jalki ołówek automatyczny, taki na gruby, czy cienki rysik?
Bo to co powiedział [7] dotyczy bodajże tych pierwszych.

03.11.2009
23:43
[9]

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]

Co do [7] - nie byłbym do końca przekonany. Wtedy raczej, przynajmniej w moim, rysik się wysuwa, ale nowy jeszcze nie wpada, dlatego ten krótki, który sie kończy, przy próbie pisania sie cofa...

Chyba nic z tym nie zrobisz - ołówków raczej się nie naprawia :-D
Chyba, ze jest jeszcze na gwarancji - wtedy może dostaniesz nowy.

04.11.2009
08:48
[10]

faner [ Druid Ewenement ]

Ale wy macie problemy, ludzie...

04.11.2009
08:56
[11]

UltRafaga [ Jehuty Reborn ]

[2] -> Jak pisałem, to jest mój ulubiony. Poza tym nie był tani, bo jest ze stali nierdzewnej.
[3] -> Rysik chodzi dość gładko, ale nie mam 100% pewności co do rozmiaru, bo wszystkie oznaczenia już dawno temu się starły.
[7] -> Są.

04.11.2009
09:22
smile
[12]

NEMROK19 [ Generaďż˝ ]

Kup sobie taki za zeta to nie będziesz miał problemów

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.