GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Zestrzelony samolot

23.12.2002
14:48
[1]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

Forum CM: Zestrzelony samolot

Czy komus udalo sie zestrzelic samolot w BO lub BB?

23.12.2002
15:21
[2]

oskarm [ Future Combat System ]

Tak w BB i to aż 3 z 4 w jednej grze. ogólnie 37mm rządzą. Na planszy za 5000 medium było po bateri 3 flaków 37mm i 3 SdKfz 7/2. Jedna z bateri zestrzeliła Ił-2 a dróga La-7. Natoniast bateria rosyjskich 37mm zestrzeliła Bf-110G

23.12.2002
15:21
[3]

Kłosiu [ Senator ]

Zdarza sie. Z tym ze nie spodziewaj sie jakichs oszalamiajacych efektow audiowizualnych ;-)) Cos takiego: kh.. kh.. ziuuuu... BUM :-) Zauwazylm ze najlepiej to robia dzialka 37mm, dzialka 20mm najczesciej tylko obnizaja celnosc nalotow.

23.12.2002
15:33
[4]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

A w BO komus sie udalo?

23.12.2002
15:46
[5]

Kłosiu [ Senator ]

No mi sie udalo wlasnie w CMBO, chyba w ktoryms scenariuszy o ostatnim ataku Wittmana pod St. Aignan

23.12.2002
16:46
[6]

stary [ ZiP ]

w CMBO qmpel zestrzelił mi samolot w pierwszym nalocie flakiem 37, tzn. oberwali obaj (37 i samolot), ale to było dla mnie zdecydowanie mniej korzystne :-((, flak 20mm moze sie tylko schowac :-((, a flaki na podwoziu SdKfz sa dobre przeciw piechocie, samoloty robia z nich jajecznice

23.12.2002
20:00
[7]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Mnie udało się zestrzelić Messera w CMBB co ciekawę to musiał być WKM z któregoś z pojazdów bo nic innego nie miałem więc to był duuży fart.

23.12.2002
20:23
[8]

Fett [ Avatar ]

co to jest CM tak przy okazji :)

23.12.2002
20:38
[9]

Bergerus [ Pretorianin ]

LUDZIEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!! CHOLERAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!! Gralem na mapie Old Mana (Town 3). Szturm Niemcow. Punktow na maks wiec Niemcy mieli cos z 12 Stukasow. Zaufalem ksiazce Carella, ze Stukasy byly przynajmniej w 1941 super precyzyjne. Po rozwaleniu plutonu grenadierow na ciezarowkach i dwoch plutonow PzIII przez te cholerne Stukasy dalem sobie z bitewka spokoj. Krew zalewa. Nawet tego Amerykanie nie umieli zrobic. Na Forum BTF jak ktos zaproponowal obserwatora lotniczego to autorzy odpowiedzieli, ze nie nada. Berger

23.12.2002
22:31
[10]

BamSey [ Generaďż˝ ]

Amerykanie po swoich doświadczeniach z bombardowaniem przez ich własne samoloty ich własnych jednostek pewnie doszli do wniosku że niemcy nie mogli mieć lepiej. A FE!!!! wstydzili by się. :))

23.12.2002
23:00
smile
[11]

Kłosiu [ Senator ]

Berger --> o co ci chodzi? W koncu Stukasy byly precyzyjne :) A ze Niemcy zapomnieli wywiesic flagi identyfikacyjne... ;) Chyba raczej w Rosji nie bylo zbyt wielu obserwatorow lotniczych?

23.12.2002
23:17
[12]

Bergerus [ Pretorianin ]

Kłosiu --> Na Tobie jednak mozna polegac. Wiedzialem, ze czegos zapomnialem! No tak! Teraz wiem. FLAGI! Gdzies je cholera schowalem. Chyba do tej spalonej w rowie ciezarowki. Teraz jasne. A moze by ktos domalowal te flagi na czolgach z 1941 ? Moze i obserwatorow nie bylo zbyt wielu, ale to, ze Niemcy od 39 poprzez 40 do 41 chetnie uzywali Stukasow swiadczy, ze byly one pomocne i nie wycinaly za duzo numerow. Tu nawet nie ma porownania do Conscript Armee Americanos. Przereklamowanej bandy gumojadow! Berger

23.12.2002
23:32
[13]

Kłosiu [ Senator ]

Ja tam jestem zabezpieczony ;-) Mysle ze przy akcjach w bezposredniej bliskosci wroga zawsze jest ryzyko pomylenia celu. AFAIR Stuki nurkowaly z pulapu 800-1000m wiec ciezko im bylo rozpoznac sylwetke czolgu. Skuteczniejsze byly w bombardowaniu zgrupowan koncentrujacych sie za linia frontu i kolumn na drogach. Ja nie mam zlych doswiadczen ze Stukasami, przy xzachowaniu odleglosci od ruskich okolo 800m - 1km zawsze trafialy ruskie czolgi.

24.12.2002
09:33
[14]

adam [ Generaďż˝ ]

gdzies widziałem zdjęcia z 39 roku, każdy niemiecki czołg(uś) miał na górze namalowany potęzny krzyż, chyba właśnie po to aby pilot widział w co celuje :))

24.12.2002
09:42
[15]

jp2 [ Generaďż˝ ]

czy ktoś wie jak liczone są punkty za zestrzelony samolot?

24.12.2002
09:54
[16]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

Pewnie jak za kazdy inny sprzet :) A mnie ciekawi jak sa liczone pk za spotera. Czy wyeliminowanie spotera jest liczone jak wyeliminowanie arty za tyle pk ile kosztowal? czy tylko jak 2 ludzi? I czy jak zdazyl wystrzelic wszystkie pociski jest liczone tak samo jak nie wystrzelil zadnego?

24.12.2002
13:27
[17]

Kłosiu [ Senator ]

Afair, w CMBO za spottera dostawalo sie 30 pkt, czyli mniej wiecj rownowartosc druzyny piechoty. Co za roznica w koncu? Ja nigdy nie patrze na punkty :)

24.12.2002
13:46
[18]

IceManEk [ Konsul ]

A czy zeby dostac pkty za czolg trzeba go zniszczyc czy wystarczy uszkodzenie? Bo churchill npla dostal gun hit i nie wiem czy go gonic przez cala plansze czy dac sobie spokoj

24.12.2002
13:48
[19]

Kłosiu [ Senator ]

Punkty dostaje sie za zniszczenie sprzetu.

24.12.2002
14:53
[20]

Bergerus [ Pretorianin ]

REZYGNUJE ZE WSPARCIA LOTNICZEGO!!! Kłosiu --> Ja wszystko rozumiem, ale dlaczego jakis Hs cos tam precyzyjnym nalotem zbombardowal wzdluz linii ataku moich piechurow i saperow zasypujac ich gradem bombek?!!! Bylo po wszystkim, po 15 minutach precyzyjnych manewrow, zajmowania rubiezy itp. OK. Bylem blisko wroga, ale dlaczego jakos nigdy nie odczulem wsparcia lotniczego w takim stopniu na moja korzysc??? Tak jak jedna z amerykanskich dywizji rezygnuje ze wsparcia lotnictwa. Chyba, ze sam Kesserling przyjdzie do mnie na kolanach i pocaluje w ... Berger

26.12.2002
10:10
[21]

Naczelnyk [ Konsul ]

-->Berger Może jest coś nie tak w kontaktach osobistych pomiędzy tobą, a Goringiem? Wiesz, Hermann potrafił na pdst zdjęć lotniczych "udowodnić" Adolfowi, że bagniste lasy pod Leningradem były terenem doskonałym dla czołgów;-), a klęska Tygrysów to wina dowódcy 502 sPzAbt! No coż,gdyby za twoje wsparcie odpowiadał jakis honorowy oficer Wehrmachtu mógłbyś go wyzwać na pojedynek...a tak...

27.12.2002
01:04
[22]

Bergerus [ Pretorianin ]

Naczelnyk --> Jaja z lotnictwem w CMBB to nic w porownaniu z moja kleska w HOI. W 1940 r. zaatakowalem Niemcow nie czekajac az oni mnie dokopia, tym bardziej, ze nie ruszyli na Francje. Moje T34 skopaly im d..., ale lotnictwo dostalo baty. Fakt - mialem same I-15 oraz TB, a Szwaby jakies newsy, ale chyba postawa komunisty liczy sie bardziej :-))) Goringa sam dopadne. Gdzies pisywal na ktorejs grupie newsowej. Zabije drania. Ale mimo wszystko Kłosiu ma racje - trzeba było owinąć żołnierzy w sztandary. Samoloty by łatwiej rozpoznawały, a w wypadku smierci na polu chwaly, bohater (zawsze martwy) bylby juz fabrycznie owiniety we flage!!! Berger

02.01.2003
10:10
[23]

radykal [ Konsul ]

Do Bergerusa Pozdrawiam ale nie wiem co to jest HOI ???

02.01.2003
11:12
[24]

Marder [ Konsul ]

Eee tam, macie problemy z lotnictwem. A wiecie dlaczego ? Wszystko przez te cholerne ślady gąsienic :)) Każdy porządny pilot Sztuki z wysokości 800 m rozpozna czy to ślady Pantery czy KV :-) Radzę przy zakupie lotnictwa zwrócić uwagę na aktualne badania okulistyczne.

02.01.2003
13:18
[25]

propor [ Pretorianin ]

Radykal--> Hearts of iron - strategia coś jak Europa Uniwersalis tylko że podczas II WŚ

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.