GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wyzwanie dla fanów TURBO PASCALA!

02.11.2009
20:56
[1]

goku plx [ Pretorianin ]

Wyzwanie dla fanów TURBO PASCALA!

TAk jak w temacie... znalazłem zadanie którego nie potrafi rozwiązać nawet nasz nauczyciel od informatyki ciekawi mnie czy któryś z GOL-owiczów potrafiłby ten program napisać;p Polecenie brzmi tak:

Trzy punkty: A(x1,y1), B(x2,y2), C(x3,y3) tworzą trójkąt . Wczytać do komputera punkty ABC. Na tej podstawie oblicz pole trójkąta ABC. Wypisz wczytane punkty. Wzór na pole trójkąta ABC. Wypisz wczytane punkty. Wzór na pole trójkąta P=1/2*|x1*x2-x2*y1+x2*y3-x3*y2+3x*yl-xl* y3|. Oblicz oraz wypisz na ekranie monitora równanie prostej przechodzącej przez punkty AB w postaci y=ax+b. Użyj komentarzy, wykonaj formaty wydruków oraz zapisz jednostki. W celu urozmaicenia prezentacji graficznej wyników programu użyj definiowania okien zmień kolor tła tego okna oraz kolor pisania, spróbuj zastosować inwersje oraz miganie.

(Mogą się tu znaleźć drobne literówki ale mam nadzieje ze zrozumieliście treść zadania;])


Wyzwanie dla fanów TURBO PASCALA! - goku plx
02.11.2009
21:01
[2]

Scatterhead [ P ]

no to rzeczywiscie wyzwanie... jedyna w nim trudnosc to taka, jak to wszystko "narysowac" w pascalu wedlug tych polecen, jakies okna, inwersje itp

02.11.2009
21:09
[3]

goku plx [ Pretorianin ]

Jakby to nie było trudne to byś napisał komendy itp. a tak to każdy może powiedzieć że łatwe żeby nie wyjść na głupka...

02.11.2009
21:13
[4]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

Zadanie raczej dla ludzi co mają łeb do Matematyki niż programowania, bo sam program to będzie tylko podstawianie do wzorów matematycznych.
Skąd wytrzasnołeś takie zadanie, i w jakiej szkole (gimnazium czy co??)
e.. to łatwiej mi przyszło napisać animacje w 3D (grafika szkieletowa) niż to.
Natomiast nie rozumiem w zadaniu za bardzo połączenia prezentacji graficznej i trybu znakowego??
Albo chcesz rysować trójkąt, albo wyświetlać kilometry tekstu. Ogólnie więcej zachodu w tym programie będzie wymagało wyświetlenie tekstu i wyników, niż same obliczenia.

02.11.2009
21:25
[5]

Scatterhead [ P ]

Ogólnie więcej zachodu w tym programie będzie wymagało wyświetlenie tekstu i wyników, niż same obliczenia.

wlasnie o tym mowie, masz wzor w zadaniu jak obliczyc wzor trojkata, wczytac zmienne i ewentualnie je wypisac to pare readow/writow. robisz prosta funkcje ktora znajduje wzor na funkcje liniowa przechodza przez 2 punkty no i reszta to juz zabawa w narysowanie tego jakos na ekranie.

02.11.2009
21:27
smile
[6]

Regis [ ]

Takie numery to nie znami. Myślisz że takie nędzne wjechanie na ambicje ukryje Twoje prawdziwe intencje? Nikt za Ciebie tego nie napisze, a jak wasz nauczyciel nie potrafi tego zrobić, to powinien wylecieć z hukiem z pracy. Szukaj frajerow gdzie indziej.

02.11.2009
21:28
[7]

goku plx [ Pretorianin ]

JEstem w klasie 1 LO (politechnicznej) a to jest zadanie, które facet powiedział ze do końca roku będziemy potrafili zrobić... Jak narazie w TP robimy tylko domki za pomoca komendy gotoxy...

02.11.2009
21:28
[8]

Scatterhead [ P ]

mialem na mysli to co napisal Regis, ale jakos nie chcialem juz tego tak dosadnie mowic ;)

Jak narazie w TP robimy tylko domki za pomoca komendy gotoxy..

ze co prosze?

JEstem w klasie 1 LO (politechnicznej) a to jest zadanie, które facet powiedział ze do końca roku będziemy potrafili zrobić..

wy bedziecie potrafili, ale wasz wykladowca nie? :D czy bedzie sie uczyl z wami?

02.11.2009
21:33
[9]

goku plx [ Pretorianin ]

Znaczy że kroczek po kroczku bedziemy sie uczyć tego i na koniec roku to napiszemy... On to pewno wie ale nie chce nam powiedzieć. Nie chce tutaj nikogo wykorzystywać. Wystarczy dla mnie jakis sam punkt zaczepienia... nie chce żadnego gotowca bo prawdziwi programiści pewno teraz przed kompem siedza a nie na golu. Mi tam wystarczy byle kawałek jak wy mi nie pomożecie to sam poćwicze ja tylko prosze o pomoc;]

02.11.2009
23:25
[10]

Lutz [ Legend ]

widze ze koszmar nauczania informatyki przez polglowkow trwa.

03.11.2009
10:59
[11]

koniec jest blisko [ Generaďż˝ ]

Kiedys sie zalozylem z kumplem ze w trybie textowym w Pascalu nie zrobi programu ktory bedzie rysowal dowolne trojkaty...

Przegralem :(

Nie, nie byly to trojkaty rysowane za pomoca / \ | ale normalne trojkaty o dowolnych katach...

03.11.2009
15:53
[12]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

W takim razie polecam ci książkę "programowanie gier 2D i 3D w języku Turbo Pascal", ostatecznie w bibliotece powinieneś znaleźć starą leciwa książkę bazującą jeszcze na Basic po tytułem "Grafika mikrokomputerowa", książka za pomocą której zrobiłem moją szkieletową animacje w 3D. Mimo że przykłady w Basicu to spokojnie da sie przenieść do Pascala, a jest tam parę naprawdę ładnych efektów graficznych opisanych. No i podstawy geometrii w 3D.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.