GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z zdaniem z matematyki.

02.11.2009
15:34
[1]

E_G300 [ Damian ]

Problem z zdaniem z matematyki.

Witam otóż jak można rozwiązać coś takiego --->


Problem z zdaniem z matematyki.  - E_G300
02.11.2009
15:37
[2]

yo dawg [ 1979 ]

No i w czym problem?

02.11.2009
15:41
[3]

E_G300 [ Damian ]

O golnie z wszystkim bo jest to zadanie dodatkowe i nie wiem jak sie do tego zabrać. Jakieś pomysły ?

02.11.2009
15:43
[4]

CreaToN [ Generaďż˝ ]

Zwykłe działanie na potęgach. Pierwiastek to nic innego jak potęga o wykładniku 1/2 (w tym przypadku masz 1/3, bo pierwiastek jest trzeciego stopnia). Zauważ, że wszystkie podstawy są wielokrotnością liczby 2.

02.11.2009
15:47
smile
[5]

PitbullHans [ Legend ]

Wystarczy znać zasady.

02.11.2009
15:47
[6]

E_G300 [ Damian ]

O tym wiem tylko,że wychodzi mi cały czas zły wynik

02.11.2009
16:03
[7]

yo dawg [ 1979 ]

Wyszło mi 4^(3 1/4).

Robione na szybko, nie sprawdzałem czy dobrze. Generalnie to 16 idzie na dół, z pozostałych czynników w liczniku wychodzi 2. A dół to już tylko i wyłącznie najprostsze działania na potęgach.

02.11.2009
17:21
[8]

DEXiu [ Senator ]

To napisz ile ci wychodzi i jak do tego dochodzisz. Wtedy można będzie pomóc. Na gotowe rozwiązanie nie licz.

02.11.2009
18:10
[9]

Wo_Ja_Ann [ Addicted to Soccer ]

yo dawg - w treści zadania masz, że czwórka ma być wykładnikiem, a nie podstawą.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.