E_G300 [ Damian ]
Problem z zdaniem z matematyki.
Witam otóż jak można rozwiązać coś takiego --->
yo dawg [ 1979 ]
No i w czym problem?
E_G300 [ Damian ]
O golnie z wszystkim bo jest to zadanie dodatkowe i nie wiem jak sie do tego zabrać. Jakieś pomysły ?
CreaToN [ Generaďż˝ ]
Zwykłe działanie na potęgach. Pierwiastek to nic innego jak potęga o wykładniku 1/2 (w tym przypadku masz 1/3, bo pierwiastek jest trzeciego stopnia). Zauważ, że wszystkie podstawy są wielokrotnością liczby 2.

PitbullHans [ Legend ]
Wystarczy znać zasady.
E_G300 [ Damian ]
O tym wiem tylko,że wychodzi mi cały czas zły wynik
yo dawg [ 1979 ]
Wyszło mi 4^(3 1/4).
Robione na szybko, nie sprawdzałem czy dobrze. Generalnie to 16 idzie na dół, z pozostałych czynników w liczniku wychodzi 2. A dół to już tylko i wyłącznie najprostsze działania na potęgach.
DEXiu [ Senator ]
To napisz ile ci wychodzi i jak do tego dochodzisz. Wtedy można będzie pomóc. Na gotowe rozwiązanie nie licz.
Wo_Ja_Ann [ Addicted to Soccer ]
yo dawg - w treści zadania masz, że czwórka ma być wykładnikiem, a nie podstawą.