GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

UPC - nowa oferta i wielki szok!

01.11.2009
22:39
[1]

raziel88ck [ Legend ]

UPC - nowa oferta i wielki szok!

Zamowilem neta 25mb, dzieki ktoremu wedlug dostawcow powinny mi sie sciagac pliki z predkoscia maksymalnie 1.5mb/s. Lecz czesto predkoscia przekracza 2.5mb/s. Czyzby sie oni pomylili? Mi w to graj, ale ciekaw jestem czy inni uzytkownicy tez tak maja. Zalaczam screen jako dowod.


UPC - nowa oferta i wielki szok! - raziel88ck
01.11.2009
22:40
[2]

Irracjonalny Amisz [ Generaďż˝ ]

Jest ok, ja mam 15mbit i mi leci 1.7 MB/s, więc tobie powinno iść 2.9 MB/s

01.11.2009
22:41
[3]

Slasher11 [ Senator ]

Jakie 1,5? Wg moich obliczeń ~3MB, czyli transfer masz jak najbardziej w porządku

01.11.2009
22:41
smile
[4]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Powiem tyle, iż w nocy też mam transfer podwojony.

01.11.2009
22:41
[5]

PrEd4ToR [ ››LifeWire‹‹ ]

hehe skubany, niezle :›

ja wlasnie dzisiaj dostałem 6mb :›

01.11.2009
22:41
[6]

raziel88ck [ Legend ]

Przynajmniej tak UPC pisze w swojej ofercie.

01.11.2009
22:45
[7]

ssjmichal [ Konsul ]

Ja też do końca niewiem skąd Ci się wzieło 1.5. Twój transfer powinien dobijać do 3.



UPC teraz juz dba o swoje, kiedyś było inaczej... ;)

Edit. Juz wiem skąd masz te 1.5 ;) To jest prędkość wysyłania - lącza w UPC nie są symetryczne , dlatego masz 25/1.5

01.11.2009
22:46
[8]

Regis [ ]

Gdzie Ty to widzisz?

Prędkość pobierania: 25 Mb/s czyli ok. 3 MB/s z małym hakiem
Prędkość ściągania: 1,5 Mb/s czyli ok. 200 KB/s

Co się nie zgadza?

01.11.2009
22:47
[9]

Barthez x [ vel barth89 ]

Daj Bóg ściągnąć plik 500 mb w 3 min... <marzyciel>

01.11.2009
23:22
[10]

KoSmIt [ Like No Other ]

Czy Wy też w UPC ostatnio macie przerwy wieczorami? Albo net Wam muli?

01.11.2009
23:26
[11]

xanat0s [ Wind of Change ]

Ostatnio w środku nocy padł internet, ale to tyle. Wieczorami nie przerywa, net nie muli :)

01.11.2009
23:33
[12]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

KoSmIt --> Dawno temu zdażało się, że mi net padał na 20 minut i później wstawał. Ale (tfu tfu tfu!) już od dawna jest spokojnie.

Net u mnie bardzo rzadko muli, a i jeśli już to tylko w weekendy.

02.11.2009
00:25
smile
[13]

N3 [ negroz ]

Ja mam niby 8Mb / 1MB a transferek też jest nie raz wyższy

ogólnie jestem zadowolony z tego providera :)


UPC - nowa oferta i wielki szok! - N3
02.11.2009
00:38
[14]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

Mi się zdarza od czasu do czasu rozłączenie. A pełnych 25 Mb/s to nie mam przez cały czas, tylko wieczorami.

02.11.2009
00:41
smile
[15]

Fett [ Avatar ]

GhNet...

02.11.2009
00:42
[16]

.:Jj:. [ Legend ]

Cholera chciałbym UPC u mnie. Niedługo kończy mi się umowa z tepsą. Niestety UPC nie ma sieci tu, wiec pewnie Netia, ale oni max mają 8mb.

02.11.2009
01:01
smile
[17]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

JJ - Był u mnie miech temu przedstawiciel netii i proponował 15 mb za 79 zł, jako że mam aktualnie 12 w dialogu. Do tej pory nie wiem czy blefował:]

02.11.2009
01:05
[18]

.:Jj:. [ Legend ]

NewGravedigger-
To albo jaki oszust i łachmaniarz albo mają nieaktualną stronę ;) W sumie dziwne że najszybsza opcja to 8mega...

02.11.2009
01:08
[19]

janek09091 [ Generaďż˝ ]

jak zajrzysz do pdfa na dole to zobaczysz 16mbit, ale to tylko na uwolnionych centralach (llu) i własnych kablach netii - podobnie jak 8 i 4mbit.

02.11.2009
08:33
smile
[20]

rafaleon 2.2 [ Poseł ]

A jak wygląda instalacja takiego internetu od UPC? Mam internet od lokalnego dostawcy, tzw. 'sieć osiedlowa' i nie wiem czy ten internet od UPC mógłby zostać wysłany poprzez to łącze, czy może niezbędne jest znowu ciągnięcie nowego kabla, co wiążę się przewierceniem ścian?

02.11.2009
08:48
smile
[21]

Grzesiek [ www eRepublik com PL ]

rafaleon 2.2

Jeśli w Twoim bloku (ewentualnie gdzieś obok) jest dostępna kablówka z UPC, to nie ma problemu z założeniem kablówki, neta i telefonu od UPC.

Odnośnie wiercenia - jest to jedna mała dziurka na kabel w ścianie zewnętrznej - dają od razu taką "zaślepkę", żeby brzydko nie wyglądało.

Oczywiście jeśli chcesz mieć w całym domu/mieszkaniu kablówkę, to będziesz musiał kombinować z kablem. To samo z telefonem.

Odnośnie internetu to dają router WiFi Thomsona - bardzo dobrze się sprawuje. :)

02.11.2009
08:50
[22]

|kszaq| [ Legend ]

Odnośnie wiercenia - jest to jedna mała dziurka na kabel w ścianie zewnętrznej - dają od razu taką "zaślepkę", żeby brzydko nie wyglądało.

U mnie chcieli ciągnąć kabel internetowy od salonu.

02.11.2009
09:21
[23]

raziel88ck [ Legend ]

KoSmIt - nie, u mnie wszystko dobrze

Mialem kiedys modem firmy Arris, teraz mam inny, natomiast moj brat cioteczny w tej chwili ma Arrisa. Jesli wam rozlacza to stawiam, ze winny jest modem.

02.11.2009
16:52
smile
[24]

Grzesiek [ www eRepublik com PL ]

@|kszaq|

Dawno temu, w bloku w Katowicach ciągnęli kabel z klatki schodowej - owszem, żeby dotrzeć do TV to trochę tego było, ale schludnie i elegancko.

Dwa lata temu w Krakowie zakładałem UPC - skrzynka na zewnątrz, jedna dziurka w ścianie i spokój.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.