GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Prawdziwa pizzeria

01.11.2009
22:04
smile
[1]

Mr. Big Brain [ Pretorianin ]

Prawdziwa pizzeria

Ostatnio naszła mnie ochota na prawdziwą, porządną pizzę. Taką pieczoną w piecu opalanym drewnem i w ogóle :) Jakie pizzerie polecacie (najlepiej z dostawą).
Jeśli chodzi o miejsce to:
a) Warszawa
-Falenica ew. Radość.
b)
c)


01.11.2009
23:41
[2]

Behemoth [ Rrrooaarrr ]

Dorsia, a jeśli nie dostałbyś miejsca to spróbuj w Arcadii.

01.11.2009
23:50
[3]

HieN [ Real Madryt ]

Podepne się.

Czy istnieją takie pizzerie w Łodzi?

01.11.2009
23:57
smile
[4]

Hard as Stone [ Inkwizytor ]

Ja również się podepnę ! Tyle że szukałbym takiej pizzeri w Gdańsku

Z tych co testowałem ( żeby nie było że czekam tylko na gotowe ), a były to

Gruby Benek
Pizzeria u Szkrzypka
Pizza Tul
Da Grasso
Pizzeria Tino ( ta akurat w Gdyni )
Pizzeria Krokodyl
Pizza Capone
Pizzeria Palermo
Pizzeria MAXX ( tam podają pizzę 70 CM )
Pizzeria Parma

To najlepszą pizzę jadłem w Da Grasso i w Palermo ... aczkolwiek pewnie mało to wspólnego miało z truv pizzą

02.11.2009
00:05
[5]

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]

w trójmieście to spróbuj Gdynianki na świętojańskiej, gwarantuje, że nigdzie indziej nie zjesz podobnej pizzy:)

02.11.2009
00:28
[6]

Hard as Stone [ Inkwizytor ]

Soldman

Czyżby to było grube drożdżowe ciasto + z dodatkami typowymi dla pizzy ? Jak będę w Gdyni to spróbuję ... nie sądzę aby ze Świętojańskiej dowieźli to na Żabiankę ...

02.11.2009
00:34
[7]

umcy_bumcy_um [ Pretorianin ]

Tylko Dagrasso

02.11.2009
00:40
[8]

TessTer [ Centurion ]

w calej Warszawie jest niestety tylko kilka pizzerii z piecem opalanym drewnem. najlepsze to: piccola italia na ochocie (rewelacyjna knajpa - 3/4 karty jest wrecz fenomenalne) i gaga w srodmiesciu (tu jest duzo slabiej).

02.11.2009
07:56
smile
[9]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Do [8] dodam jeszcze Michaelangelo na Wolskiej 51.


Taką pieczoną w piecu opalanym drewnem i w ogóle :)
A ci z DaGrasso czy jak to się tam pisze xD I telepizza! I telepizza!

02.11.2009
08:03
[10]

Mr_Baggins [ Legend ]

Warszawa? To akurat proste - Il Caminetto na Zwycięzców. Nie ma lepszej pizzy, te wszystkie da grasso i inne sieciowe gówna produkujące pizzopodobne wyroby przemysłowe nie mają przy Il Caminetto racji bytu.

Prawdziwa włoska pizza, na cieniutkim cieście, pieczona w piecu. Tylko w weekend trzeba miejsce rezerwować, bo są dzikie tłumy.

02.11.2009
08:13
smile
[11]

Coy2K [ Veteran ]

jesli ktoś poleca Dagrasso to jego opinie bym od razu zignorował

02.11.2009
08:17
smile
[12]

Mr_Baggins [ Legend ]

Każda sieciowa pizzeria ty syf nie mający niczego wspólnego z pizzą. Produkt z dagrasso czy innej telepizzy obok pizzy nawet nie leżał. O chemicznych sosach z telepizzy to przez litość nie wspomnę. Co do polecjących dagrasso - kolejne potwierdzenie faktu, że Polak zeżre wszystko.

02.11.2009
08:35
smile
[13]

rvc [ MORO ]

02.11.2009
08:38
[14]

wilqu [ wilk medyczny ]

ahhhh chemiczny sos z telepizzy doskonały do klejenia tapet albo samoobrony jak się gaz pieprzowy skończy, bo jeść tego raczej nie da rady

02.11.2009
08:41
[15]

Mr_Baggins [ Legend ]

rvc - ja bym się raczej sugerował tym a nie forum wyborczej. Akurat tej knajpy nie znam, ale wygląda na całkiem przyzwoitą. Pojedyncze opinie nie mają znaczenia, musi być jakiś przekrój.

02.11.2009
08:48
[16]

rvc [ MORO ]

Mr_Baggins>>
"gastronauci.pl - oceniamy restauracje
napisaliśmy już 18350 recenzji dla 8278 lokali w 1023 miastach z całej Polski"

Pozostanę przy opinii zwykłego zjadacza.

a tak serio to lokal z moich rodzinnych stron i jako lokalny patriota POLECAM

02.11.2009
08:53
[17]

Mr_Baggins [ Legend ]

Na gastronautach są opinie zwykłych zjadaczy właśnie :)
Samej piccola italia nie znam, ale mam tam niedaleko, trzeba się będzie wybrać.

02.11.2009
09:00
[18]

rvc [ MORO ]

no ja niestety nie prędko tam zawitam ( kumpel zeżarł szklankę , trzeba odczekać aż przestaną kojarzyć)

02.11.2009
09:03
[19]

koobon [ part animal part machine ]

W knajpach obsługa zmienia się z prędkością naddźwiękową, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nikt Cię tam nie pozna.

02.11.2009
09:07
[20]

Icm [ Generaďż˝ ]

- Całkiem dobra pizza

02.11.2009
09:36
[21]

Awerik [ Backpacker ]

Szukam czegoś podobnego we Wrocławiu. Powiem szczerze, że próbowałem już w wielu miejscach, ale jeszcze nigdy nie udało mi się zjeść prawdziwej pizzy w Polsce, w sumie straciłem już wiarę, że to w ogóle możliwe. To samo z kebabem - w Polsce jest fatalny.

02.11.2009
09:41
[22]

siwCa [ Legend ]

Awerik - Bardzo dobra pizza jest na Bielanach, przy kościele, w nowo otwartej restauracji włoskiej. Co prawda ceny mają spore, szczególnie napoi ( np. piwo 0.33 - 10zł ) ale polecam spróbować.

02.11.2009
09:46
[23]

Awerik [ Backpacker ]

siwCa ==> Dzięki, przetestuję.

02.11.2009
10:29
smile
[24]

Hard as Stone [ Inkwizytor ]

Tak tylko wyżej chciałem powiedzieć że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Co do opinii na różnych serwisach - nieźle się można przejechać kiedy komentarze pisane są przez złośliwą konkurencję ... no ale przy dziesiątkach opinii jakąś średnią można sobie wyciągnąć

02.11.2009
10:33
[25]

DarkStar [ magister inzynier ]

Ja lubie telepizze, dla mnie wypas pizza.

02.11.2009
10:33
[26]

Awerik [ Backpacker ]

Hard as Stone ==> Problem w tym, że "opinie na różnych serwisach" piszą ludzie którzy prawdziwej pizzy w życiu nie jedli...

02.11.2009
10:38
[27]

Hard as Stone [ Inkwizytor ]

Ano ... ale cóż zrobić że trzeba się naszukać konkretnie za tą prawdziwą pizzą w dużym mieście, a w mniejszych nie ma szans ? Dlatego napisałem z tego co mi było dane przetestować.

Mam nadzieję że ktoś zarzuci jeszcze fajnym pomysłem w Trójmieście i będę mógł się przekonać o jedwabistości tej pizzy a nie o jej totalnym undergroundzie ( co objawia się że tylko najbardziej jp+50 ziomale jedzą w w tej pizzeri)

02.11.2009
10:48
[28]

DarkStar [ magister inzynier ]

Przypomniala mi sie sytuacja z telepizzy, jadlem kiedys tam w miejscu, gdzie widac bylo cala kuchnie. Wisiala tam karteczka, gdzie kobylasta czcionka bylo napisane "PAMIETAJCIE, MALO SERA":) Zaluje, ze nie zrobilem wtedy fotki:)

Wlasnie ser jest moim zdaniem najwiekszym problemem w polskich pizzerniach. Klada na ciasto jakis syfiasty, najtanszy zolty zamiast mozzarelli. To kladzie cala pizze na lopatki. Dodam, ze prawdziwa mozzarella nie jest to cos polskiej produkcji sprzedawane w sklepach...

02.11.2009
10:49
[29]

sebekg [ Legend ]

Ja polecam Dominium bo Da Grasso, jakies ostatnio dziwnie sie zrobilo. Tele Pizza moze byc. Pizzy Hut nie lubie chociaz ladne lakale maja. Te ktore wymieniliscie hmmmm musze je odwiedzic tzn chociaz te jedna z postu 8 :)

02.11.2009
10:51
[30]

wata_PL [ Ogniomistrz ]

Ostatnio z degraso sa surowe pizze albo mokre jakieś wiec zacząłem robić sam pizze kupuje gotowe blaty i dodaje co mi sie podoba wychodzi taniej i smaczniej

02.11.2009
10:57
[31]

not-so-easy [ Senator ]

Problem w tym, że "opinie na różnych serwisach" piszą ludzie którzy prawdziwej pizzy w życiu nie jedli...

A Ty jadłeś? Bo chyba mowa o takiej, prawdziwej, włoskiej pizzy? Bo wygląda na to, że nie jadłeś, bo prawdziwa włoska (no bo jaka, skoro ma być prawdziwa?) pizza jest do bólu gówniana i nie mająca zbyt wiele wspólnego z naszymi pizzami...

02.11.2009
10:58
[32]

sebekg [ Legend ]

Taka to tylko w Wenecji albo na Sycylii ;)

02.11.2009
11:02
[33]

DarkStar [ magister inzynier ]

czemu Wenecja albo Sycylia? Moj kolga twierdzi, ze najlepsze pizze robia w Neapolu:)

02.11.2009
12:16
[34]

Awerik [ Backpacker ]

czemu Wenecja albo Sycylia? Moj kolga twierdzi, ze najlepsze pizze robia w Neapolu:)

Ja najlepszą pizzę jadłem w Alghero, ale na Sycylii też była niezła. Najlepiej polować w małych miasteczkach, paradoksalnie np. w Rzymie wyczynem jest znalezienie dobrej pizzerii w zalewie badziewia przeznaczonego dla turystów.

02.11.2009
12:24
[35]

DarkStar [ magister inzynier ]

Bo pizze sa dla turystow:) Lokalsi jedza inne rzeczy.

02.11.2009
12:39
[36]

Azirafal [ Generaďż˝ ]

Jasne. Włosi nie jedzą pizzy, a Polacy pierogów.

Dobrą pizze podają w warszawskim CH Targówek na Głębockiej we włoskiej trattori. Lokalizacja jest fatalna, ale kuchnię mają naprawdę dobrą.

02.11.2009
12:40
[37]

wysia [ Senator ]

"Jasne. Włosi nie jedzą pizzy, a Polacy pierogów."
Oczywiscie, ze Wlosi jedza pizze, tyle, ze jest to zwykly fastfood, a nie zaden przysmak, czy wykwintne danie..

02.11.2009
12:42
[38]

Azirafal [ Generaďż˝ ]

No bo to nie jest przysmak, ale chyba nie o to chodzi w tym wątku? Pierogi to wykwitne danie?

02.11.2009
12:48
smile
[39]

Bullzeye_NEO [ 1977 ]

wysiu - czas przygotowywania pizzy raczej nie pozwala na nazywanie jej fastfoodem

02.11.2009
13:02
smile
[40]

wysia [ Senator ]

Bullzeye --> Kartofle tez gotuja sie dosc dlugo, co nie dodaje im 'klasy'..;)

02.11.2009
13:03
[41]

Mr_Baggins [ Legend ]

Pizza z założenia nie jest daniem wykwintnym, to jedzenie włoskich ubogich chłopów :)

02.11.2009
13:15
[42]

Awerik [ Backpacker ]

Bo pizze sa dla turystow:) Lokalsi jedza inne rzeczy.
Jasne "znawco", dodaj jeszcze, że nie nie piją latte i nie jeżdżą poobijanymi samochodami. :)

wysiu - czas przygotowywania pizzy raczej nie pozwala na nazywanie jej fastfoodem
Dokładnie! Nazywanie włoskiej pizzy "fastfoodem" to semantyczne nieporozumienie. Fastfoodem jest np. amerykańska pizza, ale włoska - w żadnym wypadku.

Pizza z założenia nie jest daniem wykwintnym, to jedzenie włoskich ubogich chłopów :)
To prawda, dodałbym, że nie tylko chłopów.

02.11.2009
13:18
smile
[43]

djforever. [ Konsul ]

Jakie smakosze, "ludzie którzy prawdziwej pizzy w życiu nie jedli" , łola boga...

02.11.2009
13:22
[44]

Bullzeye_NEO [ 1977 ]

[40]

junkfood moze, ale fastfood raczej nie. tym bardziej ze polska kuchnia tez obfituje w tluste, kaloryczne potrawy a nigdy nie spotkalem sie w jej przypadku z takim okresleniem. zapewne efekt globalizacji =]

02.11.2009
13:23
smile
[45]

Awerik [ Backpacker ]

junkfood moze, ale fastfood raczej nie.

Określenie junkfood pasuje również ze względu na pochodzenie pizzy. :)

02.11.2009
13:25
[46]

wysia [ Senator ]

No dobra, dobra, niech bedzie, ze nie "fast"....:)

02.11.2009
14:01
[47]

DarkStar [ magister inzynier ]

Jasne "znawco", dodaj jeszcze, że nie nie piją latte i nie jeżdżą poobijanymi samochodami. :)
Pewnie, ze pija mleko, czemu mieli by nie pic?:)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.