
Mr. Big Brain [ Pretorianin ]
Prawdziwa pizzeria
Ostatnio naszła mnie ochota na prawdziwą, porządną pizzę. Taką pieczoną w piecu opalanym drewnem i w ogóle :) Jakie pizzerie polecacie (najlepiej z dostawą).
Jeśli chodzi o miejsce to:
a) Warszawa
-Falenica ew. Radość.
b)
c)
Behemoth [ Rrrooaarrr ]
Dorsia, a jeśli nie dostałbyś miejsca to spróbuj w Arcadii.
HieN [ Real Madryt ]
Podepne się.
Czy istnieją takie pizzerie w Łodzi?

Hard as Stone [ Inkwizytor ]
Ja również się podepnę ! Tyle że szukałbym takiej pizzeri w Gdańsku
Z tych co testowałem ( żeby nie było że czekam tylko na gotowe ), a były to
Gruby Benek
Pizzeria u Szkrzypka
Pizza Tul
Da Grasso
Pizzeria Tino ( ta akurat w Gdyni )
Pizzeria Krokodyl
Pizza Capone
Pizzeria Palermo
Pizzeria MAXX ( tam podają pizzę 70 CM )
Pizzeria Parma
To najlepszą pizzę jadłem w Da Grasso i w Palermo ... aczkolwiek pewnie mało to wspólnego miało z truv pizzą
Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
w trójmieście to spróbuj Gdynianki na świętojańskiej, gwarantuje, że nigdzie indziej nie zjesz podobnej pizzy:)
Hard as Stone [ Inkwizytor ]
Soldman
Czyżby to było grube drożdżowe ciasto + z dodatkami typowymi dla pizzy ? Jak będę w Gdyni to spróbuję ... nie sądzę aby ze Świętojańskiej dowieźli to na Żabiankę ...
umcy_bumcy_um [ Pretorianin ]
Tylko Dagrasso
TessTer [ Centurion ]
w calej Warszawie jest niestety tylko kilka pizzerii z piecem opalanym drewnem. najlepsze to: piccola italia na ochocie (rewelacyjna knajpa - 3/4 karty jest wrecz fenomenalne) i gaga w srodmiesciu (tu jest duzo slabiej).

legrooch [ MPO Squad Member ]
Do [8] dodam jeszcze Michaelangelo na Wolskiej 51.
Taką pieczoną w piecu opalanym drewnem i w ogóle :)
A ci z DaGrasso czy jak to się tam pisze xD I telepizza! I telepizza!
Mr_Baggins [ Legend ]
Warszawa? To akurat proste - Il Caminetto na Zwycięzców. Nie ma lepszej pizzy, te wszystkie da grasso i inne sieciowe gówna produkujące pizzopodobne wyroby przemysłowe nie mają przy Il Caminetto racji bytu.
Prawdziwa włoska pizza, na cieniutkim cieście, pieczona w piecu. Tylko w weekend trzeba miejsce rezerwować, bo są dzikie tłumy.

Coy2K [ Veteran ]
jesli ktoś poleca Dagrasso to jego opinie bym od razu zignorował

Mr_Baggins [ Legend ]
Każda sieciowa pizzeria ty syf nie mający niczego wspólnego z pizzą. Produkt z dagrasso czy innej telepizzy obok pizzy nawet nie leżał. O chemicznych sosach z telepizzy to przez litość nie wspomnę. Co do polecjących dagrasso - kolejne potwierdzenie faktu, że Polak zeżre wszystko.

rvc [ MORO ]
wilqu [ wilk medyczny ]
ahhhh chemiczny sos z telepizzy doskonały do klejenia tapet albo samoobrony jak się gaz pieprzowy skończy, bo jeść tego raczej nie da rady
Mr_Baggins [ Legend ]
rvc - ja bym się raczej sugerował tym a nie forum wyborczej. Akurat tej knajpy nie znam, ale wygląda na całkiem przyzwoitą. Pojedyncze opinie nie mają znaczenia, musi być jakiś przekrój.
rvc [ MORO ]
Mr_Baggins>>
"gastronauci.pl - oceniamy restauracje
napisaliśmy już 18350 recenzji dla 8278 lokali w 1023 miastach z całej Polski"
Pozostanę przy opinii zwykłego zjadacza.
a tak serio to lokal z moich rodzinnych stron i jako lokalny patriota POLECAM
Mr_Baggins [ Legend ]
Na gastronautach są opinie zwykłych zjadaczy właśnie :)
Samej piccola italia nie znam, ale mam tam niedaleko, trzeba się będzie wybrać.
rvc [ MORO ]
no ja niestety nie prędko tam zawitam ( kumpel zeżarł szklankę , trzeba odczekać aż przestaną kojarzyć)
koobon [ part animal part machine ]
W knajpach obsługa zmienia się z prędkością naddźwiękową, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nikt Cię tam nie pozna.
Icm [ Generaďż˝ ]
- Całkiem dobra pizza
Awerik [ Backpacker ]
Szukam czegoś podobnego we Wrocławiu. Powiem szczerze, że próbowałem już w wielu miejscach, ale jeszcze nigdy nie udało mi się zjeść prawdziwej pizzy w Polsce, w sumie straciłem już wiarę, że to w ogóle możliwe. To samo z kebabem - w Polsce jest fatalny.
siwCa [ Legend ]
Awerik - Bardzo dobra pizza jest na Bielanach, przy kościele, w nowo otwartej restauracji włoskiej. Co prawda ceny mają spore, szczególnie napoi ( np. piwo 0.33 - 10zł ) ale polecam spróbować.
Awerik [ Backpacker ]
siwCa ==> Dzięki, przetestuję.

Hard as Stone [ Inkwizytor ]
Tak tylko wyżej chciałem powiedzieć że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma
Co do opinii na różnych serwisach - nieźle się można przejechać kiedy komentarze pisane są przez złośliwą konkurencję ... no ale przy dziesiątkach opinii jakąś średnią można sobie wyciągnąć
DarkStar [ magister inzynier ]
Ja lubie telepizze, dla mnie wypas pizza.
Awerik [ Backpacker ]
Hard as Stone ==> Problem w tym, że "opinie na różnych serwisach" piszą ludzie którzy prawdziwej pizzy w życiu nie jedli...
Hard as Stone [ Inkwizytor ]
Ano ... ale cóż zrobić że trzeba się naszukać konkretnie za tą prawdziwą pizzą w dużym mieście, a w mniejszych nie ma szans ? Dlatego napisałem z tego co mi było dane przetestować.
Mam nadzieję że ktoś zarzuci jeszcze fajnym pomysłem w Trójmieście i będę mógł się przekonać o jedwabistości tej pizzy a nie o jej totalnym undergroundzie ( co objawia się że tylko najbardziej jp+50 ziomale jedzą w w tej pizzeri)
DarkStar [ magister inzynier ]
Przypomniala mi sie sytuacja z telepizzy, jadlem kiedys tam w miejscu, gdzie widac bylo cala kuchnie. Wisiala tam karteczka, gdzie kobylasta czcionka bylo napisane "PAMIETAJCIE, MALO SERA":) Zaluje, ze nie zrobilem wtedy fotki:)
Wlasnie ser jest moim zdaniem najwiekszym problemem w polskich pizzerniach. Klada na ciasto jakis syfiasty, najtanszy zolty zamiast mozzarelli. To kladzie cala pizze na lopatki. Dodam, ze prawdziwa mozzarella nie jest to cos polskiej produkcji sprzedawane w sklepach...
sebekg [ Legend ]
Ja polecam Dominium bo Da Grasso, jakies ostatnio dziwnie sie zrobilo. Tele Pizza moze byc. Pizzy Hut nie lubie chociaz ladne lakale maja. Te ktore wymieniliscie hmmmm musze je odwiedzic tzn chociaz te jedna z postu 8 :)
wata_PL [ Ogniomistrz ]
Ostatnio z degraso sa surowe pizze albo mokre jakieś wiec zacząłem robić sam pizze kupuje gotowe blaty i dodaje co mi sie podoba wychodzi taniej i smaczniej
not-so-easy [ Senator ]
Problem w tym, że "opinie na różnych serwisach" piszą ludzie którzy prawdziwej pizzy w życiu nie jedli...
A Ty jadłeś? Bo chyba mowa o takiej, prawdziwej, włoskiej pizzy? Bo wygląda na to, że nie jadłeś, bo prawdziwa włoska (no bo jaka, skoro ma być prawdziwa?) pizza jest do bólu gówniana i nie mająca zbyt wiele wspólnego z naszymi pizzami...
sebekg [ Legend ]
Taka to tylko w Wenecji albo na Sycylii ;)
DarkStar [ magister inzynier ]
czemu Wenecja albo Sycylia? Moj kolga twierdzi, ze najlepsze pizze robia w Neapolu:)
Awerik [ Backpacker ]
czemu Wenecja albo Sycylia? Moj kolga twierdzi, ze najlepsze pizze robia w Neapolu:)
Ja najlepszą pizzę jadłem w Alghero, ale na Sycylii też była niezła. Najlepiej polować w małych miasteczkach, paradoksalnie np. w Rzymie wyczynem jest znalezienie dobrej pizzerii w zalewie badziewia przeznaczonego dla turystów.
DarkStar [ magister inzynier ]
Bo pizze sa dla turystow:) Lokalsi jedza inne rzeczy.
Azirafal [ Generaďż˝ ]
Jasne. Włosi nie jedzą pizzy, a Polacy pierogów.
Dobrą pizze podają w warszawskim CH Targówek na Głębockiej we włoskiej trattori. Lokalizacja jest fatalna, ale kuchnię mają naprawdę dobrą.
wysia [ Senator ]
"Jasne. Włosi nie jedzą pizzy, a Polacy pierogów."
Oczywiscie, ze Wlosi jedza pizze, tyle, ze jest to zwykly fastfood, a nie zaden przysmak, czy wykwintne danie..
Azirafal [ Generaďż˝ ]
No bo to nie jest przysmak, ale chyba nie o to chodzi w tym wątku? Pierogi to wykwitne danie?

Bullzeye_NEO [ 1977 ]
wysiu - czas przygotowywania pizzy raczej nie pozwala na nazywanie jej fastfoodem

wysia [ Senator ]
Bullzeye --> Kartofle tez gotuja sie dosc dlugo, co nie dodaje im 'klasy'..;)
Mr_Baggins [ Legend ]
Pizza z założenia nie jest daniem wykwintnym, to jedzenie włoskich ubogich chłopów :)
Awerik [ Backpacker ]
Bo pizze sa dla turystow:) Lokalsi jedza inne rzeczy.
Jasne "znawco", dodaj jeszcze, że nie nie piją latte i nie jeżdżą poobijanymi samochodami. :)
wysiu - czas przygotowywania pizzy raczej nie pozwala na nazywanie jej fastfoodem
Dokładnie! Nazywanie włoskiej pizzy "fastfoodem" to semantyczne nieporozumienie. Fastfoodem jest np. amerykańska pizza, ale włoska - w żadnym wypadku.
Pizza z założenia nie jest daniem wykwintnym, to jedzenie włoskich ubogich chłopów :)
To prawda, dodałbym, że nie tylko chłopów.

djforever. [ Konsul ]
Jakie smakosze, "ludzie którzy prawdziwej pizzy w życiu nie jedli" , łola boga...
Bullzeye_NEO [ 1977 ]
[40]
junkfood moze, ale fastfood raczej nie. tym bardziej ze polska kuchnia tez obfituje w tluste, kaloryczne potrawy a nigdy nie spotkalem sie w jej przypadku z takim okresleniem. zapewne efekt globalizacji =]

Awerik [ Backpacker ]
junkfood moze, ale fastfood raczej nie.
Określenie junkfood pasuje również ze względu na pochodzenie pizzy. :)
wysia [ Senator ]
No dobra, dobra, niech bedzie, ze nie "fast"....:)
DarkStar [ magister inzynier ]
Jasne "znawco", dodaj jeszcze, że nie nie piją latte i nie jeżdżą poobijanymi samochodami. :)
Pewnie, ze pija mleko, czemu mieli by nie pic?:)