GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

epika i liryka

01.11.2009
13:33
[1]

50groszy:) [ Konsul ]

epika i liryka

witam czy znacie może jakieś sposoby żeby sie szybko nauczyć liryki i epiki ?
Mam na to czas do jutra, bo jutro jest nieszczęsna poprawa a mnie to już dobija że nie mogę się ich nauczyć. Może jakieś najważniejsze rzeczy lub coś innego byłbym wdzięczny za jaką kolwiek pomoc

01.11.2009
13:34
[2]

Aegrus [ Konsul ]

Jak nauczyć się?
Pisać? cz znać przykłady? czy ogólną charakterystykę?

01.11.2009
13:37
[3]

50groszy:) [ Konsul ]

no jakby to powiedzieć to chyba cechy są bo mam coś takiego jak elementy, rodzaje literackie, itp itd

01.11.2009
13:42
[4]

Aegrus [ Konsul ]

Aa czyli z teorii.
Epika:
-wypowiedzi obiektywne
-występuje narrator
-fabuła
-proza
-akcja
Gatunki:
-powieść
-legenda
-opowiadanie
-nowela
-epopeja
Wiecej nie pamietam

Liryka
-wypowiedzi subiektywne
-monologi
-podmiot liryczny
-metafory
Gatunki:
-fraszka
-hymn
-ballada
-elegia
-psalm
-sonet
Wiecej już nie pamiętam, poszukaj sobie na stronach o teorii literatury.

01.11.2009
13:43
smile
[5]

Łyczek [ Legend ]




Ta wiedza z wikipedii w gimnazjum powinna Ci spokojnie starczyć ;)

01.11.2009
13:49
[6]

50groszy:) [ Konsul ]

no właśnie mam z wikipedi tylko mi chodzi o to żeby jak najmniej i jak najszybciej

01.11.2009
14:16
smile
[7]

Fett [ Avatar ]

liryka - wiersze
epika - książki
dramat - teatr

01.11.2009
14:24
[8]

Schygneth [ Generaďż˝ ]

Otwórz zeszyt...

01.11.2009
14:33
[9]

malyb89 [ Spectre ]

Fett podsumował :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.