zoloman [ Legend ]
Nokia 6210 - nawigacja
Witam, ojciec sprawił sobie właśnie ten oto telefon. Ma on GPS i tu pytanie: czy to jest w jakiś sposób płatne? I jeśli jest, to jak zrobić żeby było darmowe?
zoloman [ Legend ]
up
Bery_ [ Legionista ]
Nawigacja w tym telefonie jest darmowa.
Należy tylko wgrać mapy za pomocą Map Loadera (pobrac go można ze strony nokii).
Przy pierwszej próbie połączenia sie z GPS'em należy zgodzić sie na połaczenie z internetem aby telefon pobrał licencje. Przy nastepnych połączeniach nie trzeba godzić sie na łączenie z internetem.
zoloman [ Legend ]
Wielkie dzięki.
PaputPP [ Pasazer ]
Trzeba też w ustawieniach, w konfiguracji telefonu wyłączyć a-gps, inaczej będzie pobierało z neta przy łapaniu fixa.

zoloman [ Legend ]
Ale ta nawigacja jest darmowa cały czas czy przez 6 miesięcy?
PaputPP [ Pasazer ]
Nawigowanie przez czas trwania licencji, mapy i aktualną pozycję masz cały czas.
zoloman [ Legend ]
A jeszcze jak wgrać mapy? Bo na stronie nokii nic nie widzę.
PaputPP [ Pasazer ]
Na płytce powinno być oprogramowanie.
|kszaq| [ Legend ]
Ale ta nawigacja jest darmowa cały czas czy przez 6 miesięcy?
Licencja na Nokia Maps jest dwuletnia.