Assassyn [ Legionista ]
gta iv fatal error: dd3d30
Bardzo prosze o pomoc gdy włączam GTA to wyskakuje mi GTA IV FATAL ERROR: DD3D30 i nie wiem co zrobić zrestartowałem laptopa 3 razy pod żąd i nic bardzo prosze o pomoc.

faner [ Druid Ewenement ]
Pirat czy oryginał?
Dennoss [ Child of the Prophecy ]
Uruchom ponownie laptopa a jak to nie pomoże to czytałem gdzieś że muszą być najnowsze sterowniki do grafy.

Assassyn [ Legionista ]
Gra jest orginalna laptopa uruchamiałem 3 razy pod żąd a gdy klikam wyszukaj sterowniki do karty graficznej to pisze że są najnowsze. już nie wiem co robić.
Sc00®pY [ Loler ]
Spróbuj zmienić rozdzielczość na 800 x 600 (drugim klawiszem myszki na pulpit,właściowści,ustawienia,amien rozdzialke i zastosuj
Narmo [ nikt ]
Gra jest orginalna laptopa uruchamiałem 3 razy
Aha. Chyba mamy winowajcę. Jaka konkretnie jest grafika w laptopie? Bo jak coś Intela, to zapomnij o graniu.
Dennoss [ Child of the Prophecy ]
Hmmm...To może spróbuj przeinstalować directx'a?
Assassyn [ Legionista ]
Intel pentium inside. pięknie.
Narmo [ nikt ]
To akurat naklejka pokazująca jaki masz procesor i nie ma nic wspólnego z kartą graficzną.
Assassyn [ Legionista ]
Czyli jest nadzieja?
Dennoss [ Child of the Prophecy ]
Jak masz XP to:
Start-----> Uruchom------>wpisujesz dxdiag------->Zakładka Ekran i tam pisze jaką masz kartę graficzną czy ATI czy Nvidię czy syfistego Intela...
Jak Vista to:
Start------->W pole "Rozpocznij Wyszukiwanie" wpisujesz dxdiag Reszta tak samo jak w XP.
Assassyn [ Legionista ]
Nvidię.
Dennoss [ Child of the Prophecy ]
Ale jaki dokładnie model? W tym dxdiag'u powinno pisać.
Assassyn [ Legionista ]
Urządzenie
Producent; standardowa karta graficzna vga
producent: standardowe typy ekranu
typ mikroukładu: NVIDIA
typ konwertera DAC: 8 bit
Przyb. całk. il. pamięci: n/d
bieżący typ ekranu: 1280 x 720 32 bit 1 HZ
Assassyn [ Legionista ]
NVIDIA GEFORCE with CUDA
Dennoss [ Child of the Prophecy ]
Dużo to nam to nie mówi, właściwie nic...
Przeinstaluj directx jak pisałem w poście [7] z tego linka co podałem ew. z płyty GTA IV.
Możesz też zrobić tak:
Pobierasz Everesta:
Uruchamiasz go
W tym programie po lewej jest lista, klikasz na ekran i na karta wideo windows i tam powinno pisać jaką masz kartę graficzną.

faner [ Druid Ewenement ]
wchodzisz panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > menedżer urządzeń > karty graficzne i masz. Czy to było takie trudne?
Kerth [ Forumowy Pirat ]
Zmień rozdzielczość pulpitu na niższą.
novi.. [ Senator ]
Podaj firmę i model laptopa, my sobie te dane o nim szybciej znajdziemy...
Narmo [ nikt ]
Jak CUDA to masz 8400 albo lepszą. Wejdź na stronę nVidii i ściągnij sterowniki pod mobilną wersję karty (na przykład 9600M), zainstaluj i sprawdź, czy pomogło.
Assassyn [ Legionista ]
firma: COMPAQ
model :Presario CQ61
Assassyn [ Legionista ]
Zrobiłem tak ja pisałeś w poście [16] i pisze coś takiego:
Pole Wartość
Właściwości karty wideo
Opis urządzenia Standardowa karta graficzna VGA
Napis z karty VGA
Napis z BIOS'u Chip Rev
Typ mikroukładu NVIDIA
Typ konwertera DAC 8 bit
Zainstalowane sterowniki vga (6.0.6001.18000 (longhorn_rtm.080118-1840)), framebuf (6.0.6001.18000 (longhorn_rtm.080118-1840)), vga256 (6.0.6001.18000 (longhorn_rtm.080118-1840)), vga64k (6.0.6001.18000 (longhorn_rtm.080118-1840))
Rozmiar pamięci 14 MB
Kerth [ Forumowy Pirat ]
Próbowałeś z tą rozdzielczością ? Wielu to pomogło. (post [18])
Assassyn [ Legionista ]
Tak brałem na najniższą i nic. Sciągam ze strony invidi sterowniki dp grafy jeżeli to niepomoże to sie poddaje.
Assassyn [ Legionista ]
Boże działa dziekuje wam wszystkim dzieki wam nareszcie będę mugł w to pograć.

faner [ Druid Ewenement ]
to co kłamałeś, że stery masz najnowsze?
mikmac [ Senator ]
standardowa karta graficzna VGA... ojapierdole jechal na domyslnych sterownikach systemu i sie dziwi, ze DirectX nie chce ruszyc....
Assassyn [ Legionista ]
Tak pisało.
Assassyn [ Legionista ]
Dobra ale mam nowy problem gra uruchamia się normalnie ale obraz zacina. Ktoś wie może dlaczego.
Dennoss [ Child of the Prophecy ]
Bo masz za słaby laptop? Zmniejsz detale...
legrooch [ MPO Squad Member ]
Odpuść sobie....
Ma T4400, 4GB RAM i GF 103M
Narmo [ nikt ]
Masz GeForce G 103M. Ta karta jest wydajnościowo na poziomie mobilnego GF 7600. Zapomnij o graniu w GTA IV na tym czymś. Kupiłeś sobie laptopa do oglądania filmów, prac biurowych i surfowania po internecie, a nie do grania.

SysOp [ Generaďż˝ ]
Gra w GTA4 na laptopie? To musi być męczarnia...
Poza tym naucz się pisać bo takie błędy robisz ze wstyd...
Assassyn [ Legionista ]
Dobra zmniejszyłem rozdzielczość i zacina natyle mniej że da sie grać. A laptopa to dostałem na urodziny.