GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pomoc w obsłudze NHL10

30.10.2009
21:21
[1]

mariomack [ Junior ]

Pomoc w obsłudze NHL10

Poszukuję pomocy w kwestii instrukcji po polsku do gry NHL10 na PS3. Kupiłem synowi konsolę i tą grę, ale brakuje nam wiedzy na temat szczegółów gry, a angielska wersja instrukcji niewiele nam pomaga. Próbowaliśmy już różnych ustawień kontrolera, ale dalej nie wiemy jak przyspieszać zawodnikiem, jak wygrywać wznowienia itp. Czy może nam ktoś w jakiś sposób pomóc w tych kwestiach, bo wcześniejsze wersje gry na PC mieliśmy opanowane, a tu nie dajemy rady? Pozdrawiam

30.10.2009
21:24
[2]

tomazzi [ Flash YD ]

Zmień kategorię na właściwą. 'Sport' tyczy się ogólnie sportu a nie gier sportowych.

30.10.2009
21:35
[3]

Wybor [ ]

Mam Xbox'a to dokładnie nie pomogę. Jednak w NHL nie ma czegoś takiego jak 'sprint'. Teraz trzeba się rozpędzić zawodnikiem i wtedy dopiero nabiera prędkości. Co do reszty to w NHL można grać po staremu. Czyli przycisk to strzał, podanie itp. Da się zmienić w ustawieniach. Te nowsze ustawienia opierają się głównie na graniu gałką analogową. Przesuwasz gałkę do przodu to jest strzał 'z nadgarstka' przykładowo. Jak dasz najpierw do tyłu a potem do przodu to masz silny strzał z backhandu. Wznowienie wygrywasz po przez ruszenie w odpowiednim momencie analogiem. Podanie jest jednym przyciskiem. Nie wiem, ale w PS3 powinno być R1 lub R2.

Edit:
Tu masz wszystkie zagrania. W ogóle nie rozumiecie angielskiego, tak? Przetłumaczyć?

30.10.2009
21:51
[4]

mariomack [ Junior ]

Szczerze mówiąc z angola jesteśmy kiepskawi - potrafimy zamówić piwo na wakacjach :-) Jak mógłbyś nam pomóc w tłumaczeniu to byłbym bardzo wdzięczny :-)

30.10.2009
21:57
[5]

mariomack [ Junior ]

A czy można gdzieś znaleźć obsługę klawiszy w klasycznym kontrolerze? W grze mamy classic controler i default i ten drugi jest trudniejszy w naszej ocenie...

30.10.2009
22:09
[6]

_MaZZeo [ Legend ]

Classiciem controlerem generalnie sie nie gra i nie polecam.

Wznowienie wygrywasz kiedy w odpowiednim momencie użyjesz prawego analoga np. skierujesz krążek do obrońcy albo napastnika obok ciebie.

Sprintu nie ma, zawodnik sam sie rozpędza, aczkolwiek lewym triggerem (nie wiem czy to L2 czy L1 na PS3) kiedy masz krążek możesz wypuścić sobie go przed siebie - nie bedziesz mial wtedy kontroli nad nim, ale przez chwile bedziesz sie szybciej poruszał.

Co do strzelania - to kwestia przyzwyczajenia, NHL 10 to pierwszy mój next-genowy hokej, wcześniej przez wiele lat grałem na PC na klawiaturze. Wszystko się dzieje za pomocą prawego analoga - pociągasz do siebie to zawodnik robi zamach, jak zaraz po tym dasz drążek do przodu to zawodnik strzeli slapshota. Zwykłe wychylenie do przodu (bez wcześniejszego zamachu) to zwykły strzał z nadgarstka. Jednocześnie za pomocą prawego analoga możesz wykonywać uniki i zwody. Przechyl prawego analoga w lewo lub prawo to sie przekonasz.

Mogę ci to wyjaśnić na podstawie ładnego gola, jakiego strzeliłem parę dni temu:Wpierw zrobiłem zamach do tylu (prawy analog w dół), ale nie strzeliłem, potem krążek dałem na prawo (prawy analog w prawo), potem w lewo (prawy analog w lewo), po czym strzeliłem z nadgarstka w okienko (prawy analog do góry, by kierować krążkiem używasz lewego analoga).

Mam nadzieję, że teraz ogarniesz razem z synem.

30.10.2009
22:11
[7]

Wybor [ ]

Atak:
Lewa gałka analogowa: Wybierasz kierunek jazdy zawodnika. Do tego wybierasz kierunek strzału i miejsce gdzie chciałbyś uderzyć krążek.

Prawa gałka analogowa: Jak jedziesz i przesuniesz gałkę w prawo/lewo to tak potocznie mówiąc zawodnik 'miesza' się z tym krążkiem. Tą samą gałką oddajesz strzał. Przesuwasz albo do przodu albo najpierw do tyłu a potem do przodu.

X: ochrona krążka przed przeciwnikiem

L1+jakiś kierunek na lewej gałce analogowej: Sztuczka przy, której zawodnik traci kontakt z krążkiem

R1: Podanie z lekkim podbiciem

R2: Podanie prosto po tafli lodu

R1+prawa gałka analogowa do przodu: wybicie wysokim lobem, przydatne do wybijania krążka w osłabieniu

Obrona:
Lewa gałka analogowa: Wybierasz kierunek jazdy zawodnika

Prawa gałka analogowa: Body Check, po prostu atak na zawodnika przeciwnej drużyny, dajesz kierunek tak gdzie jest przeciwnik

L1: Blokowanie strzału, zawodnik jedzie klęcząc z wyciągniętym kijem

R1: Zawodnik stara się wybić krążek spod kija przeciwnika

R2: Zmiana zawodników Twojej drużyny

L1+R1: Zawodnik rzuca się na lód, blokuje strzały całym ciałem

X: Podbijanie własnym kijem, kij przeiwnika

Trójkąt: Wszczynanie bójek

30.10.2009
22:20
[8]

mariomack [ Junior ]

Dzięki za wszelkie sugestie:-) Będziemy walczyć dalej:-) I jeżeli można to czekamy na kolejne podpowiedzi:-)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.