michaltok1 [ Konsul ]
Proszę o pomoc w ulepszeniu podzespołów komputera.
Witam.
Komputer z sygnaturki powoli przestaje mi służyć, a w szczególności procesor. Święta coraz bliżej, więc czas cosik skombinować. Dlatego proszę was o pomoc. Chodzi mi o dokupienie procesora, płyty głównej (na Biostarze iDEQ 330P na pewno jakiś mocny dwurdzeniowy procek nie wytrzyma), dokupić troszkę RAMU i system operacyjny Windows 7( jestem przyszłościowy :P ). Może Wy mi pomożecie w odnalezieniu czegoś porządnego? Zastanawiam się nad dwurdzeniowymi Phenomami ( dobrze napisałem? ), tylko nie wiem jaką płytę główną i RAM do tego. Proszę o pomoc. Mój budżet to ok. 1300zł.
diman00 [ not yet rated ]
A ile kasy masz do wydania?
michaltok1 [ Konsul ]
Ok. 1300zł.
doctor_greenthumb [ Pretorianin ]
Napisz do czego komputer ma być przeznaczony.

michaltok1 [ Konsul ]
Liczą się dla mnie praktycznie tylko gry i "czytanie" internetu.
diman00 [ not yet rated ]
A wolałbyś AMD czy Intel?
wydolny_pławikonik [ Konsul ]
Dokup procesor i pamięć.
michaltok1 [ Konsul ]
wydolony - założyłem ten wątek, aby się zapytać jaki procesor i jaką pamięć mam kupić
diman - AMD
michaltok1 [ Konsul ]
up
michaltok1 [ Konsul ]
Mam zamiar kupić ten procesor:
Tylko nie wiem jaką płytę główną do tego.
Alf [ Pretorianin ]
Jeżeli masz zamiar coś kupywać, to napewno nie w komputroniku - mają tam ceny z kosmosu. Porównaj:
A na płyte ile możesz przeznaczyć?
michaltok1 [ Konsul ]
Dla mnie płyta ma być tylko po to, aby procesor normalnie działał. W overclocking nie mam zamiaru się bawić, ponieważ totalnie się na tym nie znam. Myślę, że płyta powinna być za ok. 300zł.
diman00 [ not yet rated ]
procek dobry ale jak masz tyle kasy to lepiej kup coś droższego np. tu(na końcu ci podam linki) masz procek z płytą. tylko jak kupisz płytę to będziesz musiał wszystko wymienić chyba że płyta będzie obsługiwać twoje pozostałe podzespoły co jest mało prawdopodobne przy tych nowszych. Kartę graficzną masz na na agp, pci czy pci-e?
za 1,119. Zostało by ci jeszcze.
A tu masz jeszcze z ramami 4GB. Tylko musiał byś jeszcze dołożyć 100 zł. czyli 1 400
Wolałbyś AMD a ja ci podałem z intela a też są dobrzy zastanów się. Jednak sam mam z AMD drugi komputer i też bdb.
michaltok1 [ Konsul ]
Hmmm.... Nie wiem jak sprawdzić na czym mam kartę, ale sądzę, że na pci-e. Narazie nie mam zamiaru wymieniać całego kompa, ponieważ fundusze nie pozwalają mi na to. 1500 to całkowity max, ale ja miałem zamiar kupić coś za 1200 - 1300. Chciałbym jeszcze prosić o doradzenie w tym, jaki Windows najlepszy.
Thrall Uther [ Rdzenny POZnaniak ]
Ja proponuje coś takiego:
1. Sprzedać swoją obecną kartę za 250 złotych i robi się 1550 złotych do wydania:
MOBO: Asus M4A77TD = 290
CPU: AMD Phenom II X2 550 = 349
RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 = 300
GPU: Sapphire Radeon HD 4870 VAPOR-X 1024MB = 599
Cena łączna: 1538,00 ceny brane z esc.pl
Chciałbym jeszcze prosić o doradzenie w tym, jaki Windows najlepszy.
4 GB RAM, więc 64 bitowa siódemka
Alf [ Pretorianin ]
I jeszcze powiedz jaki masz zasilacz. Bo na jakimś słabym NO NAME tego nie uciągniesz i popalisz manele w kompie.
michaltok1 [ Konsul ]
Oj, nie pamiętam jaki. Da się to sprawdzić w Evereście?
diman00 [ not yet rated ]
"Odkręć obudowę" i sprawdź i na naklejce co jest napisane.
michaltok1 [ Konsul ]
400W Sweex. To dobry zasilacz?
michaltok1 [ Konsul ]
up
Snakepit [ aka Hohner ]
ZASILACZ TO MASZ DO WYMIANY
Rozumiem też, iż posiadasz HDD
Więc, moja propozycja:
- Phenom II X2 550 Black Edition (odblokowany mnożnik, więc do OC nie trzeba mieć żadnych prawie umiejętności, dodac torszke pradu, przestawić mnożnik i już, a kręci się świetnie) - 279zł
- ASUS M4A785D-M PRO (sam taką posiadam), w razie wymiany karty posiada wbudowanego HD4200, do tego bardzo fajnie można na niej kręcić (Semprona 2,7 @ na 3,78Ghz dałem :)) - 362zł
- GEIL Green 4GB DDR2 1066Mhz - 299zł
- Radeon HD4870 512MB - 415zł
- Zasilacz Chieftec 450W - 139zł
czemu DDR2? Jakoś jeszcze się nie przekonałem do DDR3, czemu radek z 512MB? bo zakładam, że grać nie będziesz w rozdzielczościach większych niż 1680x1050
Oczywiście możesz wybrać inną płytę, z DDR3, i pamięci DDR3, ale nie wiem jak z podkręcaniem na niej, a taki procesor to raczej należy podkręcić bo po to ma odblokowany fabrycznie mnożnik :)