GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak uruchomić XP z CD?

18.10.2009
18:48
[1]

Tiamat [ Generaďż˝ ]

Jak uruchomić XP z CD?

Wczoraj jak przeglądałem pewną stronkę avast pokazywał mi komunikat jakiś ( już nie pamiętam jaki) i był napis "przerwij połączenie" jak klikałem w to, wówczas strona otwierała się dalej. Od razu mówię że to nie jest żadna strona dla dorosłych, tylko sprawdzona z której kiedyś bez problemu korzystałem. W pewnym momencie zawiesił mi się komp i nic nie dało się zrobić, więc zrobiłem restart kompa i wówczas już pojawił się tylko czarny ekran a na nim tylko kursor od myszki. Nie wiem co się stało, czy to jakiś wirus zaatakował mi komp, czy może to coś innego jest. Chciałem więc postawić system od nowa, ale nie chce mi się uruchamiać płyta z XP po włożeniu do kompa. Tzn. kręci się ale ponieważ mam czarny ekran więc nie wiem jak ją uruchomić żeby zacząć wgrywać od nowa system. Czy ktoś wie jak to można zrobić?

18.10.2009
18:52
[2]

rog1234 [ Gold Cobra ]

Przez BIOS.
Opis z innego forum
1. Aby dostać się do bios`u, podczas uruchomiania komputera naciskamy bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) " Press DEL to enter SETUP" czyli naciskamy klawisz Delete (na niektórych płytach głównych jest to klawisz F2)
2. Korzystając ze strzałek najeżdżamy na pozycję "Advanced BIOS Features" i klikamy enter.
3. Naszym oczom ukazało się okno konfiguracji zaawansowanych funkcji Bios`u, a w nim kolejno napędy bootowania: pierwszy, drugi i trzeci. Najeżdżamy na opcję "First boot Device" i naciskając kilkakrotnie klawisze "page up" i "page down" ustawiamy w tej opcji "CDROM". Dzięki temu nasz PC będzie teraz początkowo szukał systemu na dysku CD
4. Wracamy teraz do głównego okna bios`u (klikamy ESC). Za pomocą strzałek zaznaczamy "Save & Exit Setup", co oznacza po polsku "Zapisz i opuść program". Wciskamy klawisz Enter. Na ekranie pokazuje się opcja czy naprawdę chcemy opuścić program wraz z zapisaniem wszystkich wprowadzonych zmian. Klikamy na literę Y - Yes (z ang. Tak). Wkładamy do napędu CD płytę z systemem Windows i klikamy na Enter.

Po tym komp się zresetuje i gdy wyświetli ci się ekran przed załadowaniem systemu, a na nim będzie pisać coś o "dowolnym klawiszu do rozruchu płytki" po prostu wciśnij jakiś klawisz i zainstaluj system.

18.10.2009
18:55
[3]

Tiamat [ Generaďż˝ ]

He, też tak pomyślałem, tylko nie wiem jak to zrobić, dlatego się pytam:-)

18.10.2009
18:57
[4]

.:Jj:. [ Legend ]

Kolejność bootowania: 1. CD ROM. 2. i więcej- obojętnie.
Potem po instalacji zmień na 1. Hard drive

18.10.2009
19:17
[5]

Tiamat [ Generaďż˝ ]

rog1234-->wielkie dzięki, uruchomiło mi się, tylko mam jeszcze pytanko bo zapomniałem co się wybiera w jednej z opcji instalowania XP. Mam do wyboru

formatuj partycje stosując system plików NTFS (szybkie)
formatuj partycje stosując system plików NFTS
pozostaw bieszący system plików nienaruszony ( bez zmian)

dawno tego nie robiłem i nie pamiętam co się wybierało :-)

dzięki lemur

A czy potem po postawieniu systemu muszę coś zmieniać w biosie?po tym jak przestawiłem First boot Device na CDROM

18.10.2009
19:18
[6]

władca lemurów [ Julian ]

opcje nr.1

18.10.2009
19:54
smile
[7]

.:Jj:. [ Legend ]

po tym jak przestawiłem First boot Device na CDROM

Zmieniasz na to co było przedtem, czyli bootowanie z dysku twardego, zresztą już to napisałem.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.