GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

The Elder Scrolls III: Morrowind - cz. LVIII

21.12.2002
18:16
smile
[1]

Psycho [ Legionista ]

The Elder Scrolls III: Morrowind - cz. LVIII

Jest to watek o jednej z najlepszych gier cRPG jakie wyszly na pecety !!!

Link do polskiego konweretera modów:
ftp://ftp.cdprojekt.info/pub/morrowind/dodatki/Konwerter_v2.rar

Link do strony made by TROLLF:
https://realms.proterians.pl/morrowind/

I dwa linki do stron polskich, znalezione przez DarkStar'a:
https://morrowindgame.w.interia.pl/
https://www.morrowind.now.pl/

Patche można znaleźć pod adresem:
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.1.0605.exe
https://www.bethsoft.com/downloads/patches/Morrowind_v1.2.0722.exe

Linki do map:
MAPA - wersja 612 kb
https://www.angelfire.com/empire/morrowind1/
MAPA - wesja 3 MB
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_medium.jpg
MAPA - wersja 8 MB
https://morrowind.kamrad.ru/polygraphy/polygraphy_map_large.jpg

Interaktywna mapa z lokacjami niezaznaczonymi na mapie dołączonej do gry:
https://www.m0use.net/~uesp/file.shtml?morrow/files/mim_hi.exe

Strona (chyba najbardziej przejrzysta) o wszystkich częściach TES:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/espmor.shtml

Strona z modami i nie tylko
https://www.rpgplanet.com/morrowind/
Strona z modami, bardzo dobrze zorganizowana:
https://www.morrowindfiles.com

Alchemia i tworzenie potionów:
https://www.m0use.net/~uesp/morrow/hints/mwalchemy.shtml

Inne:
https://www11.brinkster.com/morrowind/


UWAGA! Szukamy współpracowników do polskiej sekcji MODów do TESIII: Morrowind; Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail Long'a : [email protected]

TESCS nie gryzie!... O.K. Może trochę...:))

Lista nauczycieli:

Acrobatics: Senyndie, Fighters Quaters, Vivec's Arena
Alchemy: Abelle Chriditte, Propylon Chamber, stronghold Valenvaryon
Alteration: Seryne Relas, Tel Branora, Seryne Relas' House
Athletics: Adibael Hainnabibi, Kaushtabibi Camp
Axe: Alfhedil Elf-Hewer, Falensarano
Block: Shardie, Buckmoth Legion Fort, Ald'ruhn
Blunt Weapon: Ernse Llervu, Vivec, The Abbey of St. Delyn the Wise
Conjuration: Methal Seran, Ald-Ruhn, Temple
Destruction: Leles Birian, Ascadian Isles Region
Enchantment: Qorwyn, Indoranyon
Hand to Hand: Taren Omothan, Holamayan Monastery
Heavy Armor: Seanwen, Vivec, Arena Fighters Training
Illusion: Erer Darothril, Sadrith Mora, Dirty Muriel's Cornerclub
Light Armor: Aerin, Maar Gan, Andus Tradehouse
Long blade: Ulms Drathan, Armigers Stronghold, Molag Maar
Marksman: Missun Akin, Falasmaryon, Missun Akin's Hut
Mercantile: Ababael Timsar-Dadisun, Zainab Ashlander camp
Mysticism: Ardarume, Sadrith Mora, Gateway Inn Western Wing
Restoration: Yakin Bael, Vos, Vos Chapel
Security: Hecerinde, Balmora, Hecerinde's House
Short Blade: Todwendy, Balmora, Lucky Lockup
Sneak: Khajiit Ri'Shajirr, Shenk's Shovel, Caldera
Spear: Mertis Falandas, Ghostgate, Tower of Dusk
Speechcraft: Skink-In-Tree's-Shade, Sadrith Mora, Wolverine Hall Mages Guild
Unarmored: Khargol Gro-Boguk, Dagon Fel, Vacant Tower

Lista artefaktów:

Bron:
Goldbrand (katana): Khartag Point
Mlotek jednoreczny: Skull Crusher, Omaren Ancestral Tomb
Miecz dwureczny: Charysamere, Abanabi cave

Zbroje:
Lord's Mail (cursair, hevy armour), Hawkmoth Legion Garrison, Ebonheart
Dragonbone Cursair (havy armor), Mudan Grotto
Ebony Mail (medium armor)(=lords Mail), Mount Assarnibibi
Super light armor (nie pamietam nazwy)------>szafa w wiezy Tel Fyr
Boots of the Apostle(najlepsze buty, light)------->Berandas stronghold
Helm of Oreyn Bearclaw, Heavy Armour-------> misja w daedric shrine Malacath

Szaty:
Robe of Drake's Pride, Tel Naga, Sadrith Mora

Tarcze:
Eleidon's Ward, Ibar - Dad

Gemy:
Azura's Star, Shrine of Azura

Od ostatnich kilkunastu dni omawiany jest MW PL. Zapraszam do dyskusji i zadawania pytań :-D.

Przypominam abyście niezapomnieli kliknąć na tą czerwoną kropkę po prawej stronie poprzedniego wątku i klikneli na szarą przy nowym :-)

Link do poprzedniej części:

21.12.2002
18:19
[2]

Psycho [ Legionista ]

up

21.12.2002
18:38
smile
[3]

Ryudo [ Legionista ]

Grając używacie poradników z gamefaqs ? Czy raczej gracie sami ?

21.12.2002
18:48
[4]

@d@m [ ]

==>Psych czemu brz obrazka?
==>Ryudo ja gram sam
==>War czemu nie wiem a przekompilowales skrypty?


Moze dam jeszcze raz ten obrazek :)

21.12.2002
19:00
[5]

Niob [ Konsul ]

gralem chwile w Morrowinda i tak mnie naszla jedna mysl
Czemu nie ma Gnomow ????? toz to dyskryminacja zadam wydania patcha z gnomami :)

21.12.2002
19:37
smile
[6]

yutek [ Konsul ]

Czy wiecie gdzie moge znalezc szefa gildi zlodzieji Dzentelmena Jim'a jakos tam? Wykonalem wszystki podstawowe zadania i potem zlecil mi zadanie w ramach BalMoragmer w ktorym mialem znalezc ksiege z zapiskami Ynglinga swiadczace o jego korupcji i wszystko bylo by OK gdyby nie to ze gdy zachodze do Drzentelmena Jima to jego juz niema tak wiec dwie sprawy sa niezalatwione jedna to muj awans na arcyzlodzieja a druga to niewiem komu dac ksiege no i kto mi zleci inne zadania w ramach balmoragmer????????

21.12.2002
19:44
smile
[7]

sabdajm [ Pretorianin ]

Nareszcie dostalem Morrowinda, wiec w najblizszym czasie bede tu czesto zagladal.
Mam kilka pytan odnosnie gry

1. Jak długo trwa doba? Jest gdzies zegarek w grze?

2. Mam problem z jednym zadaniem niedaleko Calderly. Jakis tam Moczymorda poprosil mnie abym poszukalwiedzmy, ktora go okradla. MOze ktos wie gdzie jej szukac?

3. Do ilu gildii mozna nalezec jednoczesnie?

4. Czy oplaca sie inwestowac rowniez w zaklecia kiedy gram rycerzem rasa nord?

21.12.2002
19:47
[8]

picuś [ Generaďż˝ ]

sabdajm --> 2) Zobacz na poprzedni wątek , sam się o to pytałem tam :)

21.12.2002
20:17
[9]

bone_man [ Powered by ATI ]

sabdajm --> 1) ,,zegarek,, mozesz zobaczyc po nacisnieciu klawisza odpowiedzialnego za odpoczynek i jest tez mod dajacy zegarek, taka kostaka w inventory.

21.12.2002
21:14
smile
[10]

Long [ Generaďż˝ ]

@d@m --> Ja bym pewnie co innego do tego kolażu wkleił, ale i tak ładnie :)

ALL --> A zatem mamy jasność: strona poświęcona modom jest potrzebna i ktoś do jej prowadzenia się znajdzie (@d@m?). Teraz jeszcze kwestia tego gdzie by się ona miała znaleźć - tak, żeby miejsca na niej było w miarę dużo (na mody, recenzje, opisy, tutoriale itp.) Dobrze było by zaopatrzyć ją w forum poświęcone pracy z TESCS. Jeśli ktoś ma konkretne propozycje - to czakam na informację.

21.12.2002
21:17
[11]

sabdajm [ Pretorianin ]

bone_man, picus --> dzieki za odpowiedz, to jeszcze zostalo pyt. 3, 4

21.12.2002
21:18
[12]

Niob [ Konsul ]

Mam pytanie co do zbroi:
czy ma jakies znaczenie jakiej zbroi sie uzywa czy tez moze jedyne roznice tkwia w wadze i armor classie danej zbroi ?

21.12.2002
21:26
[13]

Jaszczur [ Konsul ]

czemu nie moge sie zapisac do gildi zlodzieji jestem rycerzem czy to zalezy

21.12.2002
21:36
[14]

@d@m [ ]

==>Long thx. Wiesz ja sie az tak dobrze na html nie znam ale jak bym dostal jakies materialy(layout itd)to moze bym cos sklecil :) (byloby cos na poziomie mojej stronki[link obok]).

==>Niob tak ma znaczenie: jesli jestes dobry w np Pancerzach Lekkich to bedziesz mial z nimi lepsze AC(Armor Class) niz z najlepszym Pancerzem Ciezkim. Czyli ogolnie zakladaj zbropje tego rodzaju, ktore masz najlepiej rozwiniete. MOzesz sie tez szkolic w Unarmored(Bez Zbroi)czy lepiej na tym wyjdziesz niz inwestujac w zbroje chciazby Lekkie to nie wiem(z opisu umiejetnosci wynika, ze tak).

21.12.2002
21:42
smile
[15]

prondek [ Pretorianin ]

cczy ktos grajac w morrowinda na radeonie 8500 spotkal sie z tym ze budynki staja sie bardzo jasne i moze wie jak to naprawic?

21.12.2002
21:42
[16]

@d@m [ ]

==>sabdajm
Ad. 4 olaca sie np zaklenia typy: lewitacja, chodzenie po widze,oddychanie pod woda, czy zaklecia ze szkolu Przywrocenie(leczenie,przywracanie wspolczynnikow, zdejmowanie klatw), moga sei w przyszlosci przydac
Ad. 3 Ja obecnie jestem w 4(Ostrza, Glidie Magow, Wojownikow i Zlodzieji). I jak narazie to ze soba nie koliduje. Mozna sie zapisac jeszcze do jednego domu(Hall, Redoran czy Thelavi) i do jednego klanu wapmitow(odpowiedniki Domow Redoran, Hallu i Thelavi), pozatym jest jeszcze Glidia Zabojcow

21.12.2002
21:43
[17]

Niob [ Konsul ]

hehe zupelnie nie o to mi chodzilo :)
chce wlasnie wybrac sobie skilla przy tworzeniu postaci i zastanawiam sie czyt poprostu brac heavy czy tez moze np jak zaloze heavy to gorzej sneakuje itp

21.12.2002
22:30
smile
[18]

War [ dance of death ]

Ryudo ---> ja gram sam i pytam się na tym forum, a poradniki z gamesfaqs nic mi nie pomogą bo po angilesku ;-)

@d@m ---> jeśli chodzi ci o Gameplay->Scripts->Recompile All to tak :-). Ktoś wie czemu (poprzedni wątek pytanie) ?

sabdajm ---> 1. Naciśnij "T"
3. Nie jestem pewny ale chyba nie ma ograniczeń, prócz tych z rodami i klanami. No i moga być problemy jeśli zadanie wymaga namieszania w szeregach kolegów itp. ale na to też są chyba sposoby...
4. W zaklęcia typu przywrócenie (np. życia)chyba zawsze opłaca się inwestować (ewentualnie Alchemia zrobić sobie miksturkę)

Long ---> a ty nie mógłbyś jej wspólnie z np. @d@mem ( ew. jeszcze z kimś) prowadzić (wiem że masz modem, ale...)

prondek ---> coś dużo problemów masz z tym Radeonem swoim. Może nowe sterowniki ???

Niob ---> nie ma znaczenia w jakiej zbroi sneakujesz. Jak chcesz to możessz dla każdej postaci brać heavy, ale jak to mówiono (by AlexFC, ale ja też się z tym zgadzam:-) co to za mag w pełnej płytówce ??? No i np. jeśli na maga wziąłeś Breton lub jakąś podobną rasę bez premii do ciężkich pancerzy i twoja klasa specjalizuje się w magii to nie licz że dobrze będziesz się na początek bronił w heavy armour... No, ale wybór jest twój :-)

RE:
Polecam moda Leiag's Dual Weapons 3.0 (jakoś tak on się zwał). W gildii wojowników w Balmorze koło tego Redguarda przy wejściu pojawiają się specjalne bronie których używa się jak tarczy. Warto chociażby po to aby zobaczyc klingę runicznej katany...
Pytanie - Jeśli bronię się cieżką tarczą to podwyższa mi się umiejętność ciężki pancerz czy tarcza ???
I drugie - broniąc sie np. tą drugą kataną (heavy) to co mi się podwyższa - tarcza czy ciężki pancerz ( w sumie to to samo pytanie co wyżej ;-), a może long sword ???
Ale się rozpisałem :-)

21.12.2002
22:38
smile
[19]

prondek [ Pretorianin ]

no mam najnowsze kataklizmy jakie ati wypuscilo na win 98 se
sciagne dzis 3.0 i jak wroce po swietach na studia to sprawdze moze to cos pomoze
ponawiam pytanie czy zmiana procka z durona 900 n atlona xp 2.0 wiele w morrowindzie zmieni?

21.12.2002
22:39
[20]

Jaszczur [ Konsul ]

1dlaczego nikt nie potrafi mnie juz nauczyc np restoration mam 65 poziom czy jest ggdzies dobry mag co tego uczy
2skad kupic czar ktory podwyzsza skutecznos danej umiejetnosci na stale (mam taki helm ktory dodaje mi 40 personaliti )
3gdzie moge nauczyc sie entchant

21.12.2002
22:48
[21]

War [ dance of death ]

Jaszczur ---> 1 i 3 listę nauczycieli masz we wstępie ;-). Jezu czemu nikt tego nie czyta ??? ;-)
2. Na stałe czary nie powiększają chyba, ewentualnie czasowo

prondek ---> No wiesz zawsze będzie troche szybciej... Nie znam się na tym za bardzo ja mam 1800 Athlona i jest spox...

21.12.2002
22:49
[22]

Long [ Generaďż˝ ]

War --> Chłe, chłe... O HTML to ja wiem tyle, że istnieje i służy chyba do robienia stron :) Mogę więc zajmować się kwestiami merytorycznymi, ale techniczne są poza moim zasięgiem.

Tak po namyśle, to doszedłem do wniosku, że na początek wystarczy strona, na której można by zamieszczać same teksty - recenzje i opisy modów, tutoriale itp. O plikach można pomyśleć poźniej. Nadal jednak potrzebujemy fachowca od techniki. Obejrzałem polskie stronki wyszperane przez DarkStara - mają mody, ale opisy ograniczają się na ogół do nazwy i jednego zdania, a to trochę mało. Trzeba jednak przyznać, że umieścili tam bardzo ładnie urządzone forum, z osobną sekcją poświęconą TESCS i pluginom - ruch jednak tam mały i nikogo nie znam :(

21.12.2002
22:58
[23]

Jaszczur [ Konsul ]

sa takie rzeczy znlazlem teh helm w wiezy kolo dagon fel a mam te pas ktory daje mi +5 do long blade i mam 105

czy jest mozliwaos teleportowania sie po calej planszy inaczej mowiac szybkie przemieszczanie za pomoca czarow mam czar do teleportowania sie do najnlizszej swiatyni lub foru al chodzi mi tu dokladnie o miejsca

21.12.2002
23:02
[24]

picuś [ Generaďż˝ ]

Trochę dziwne pytanie ale czy pixel shader odpowiada w Morrowind tylko za realistyczne efekty wody czy za coś jeszcze ?

21.12.2002
23:07
smile
[25]

mjs27 [ Pretorianin ]

Czy wie ktoś, gdzie można znaleźć jakiś pierścień, pas lub buty do Lewitacji ? Wiem, że takie buty oddałem kiedyś magowi z Tel Fry (tego od spaczonych).

Czy można używać teleportacji do wielu miejsc, czy tylko jednego, które się ostatnio Oznaczyło. Mam pierścień przeniesienia i go używam, gdzie mógł bym znaleźć coś takiego tylko do Oznaczenia (Mark) ?

Pozdrawiam
Marcin

21.12.2002
23:10
[26]

Jaszczur [ Konsul ]

wiem za zadaje glupie pytnie ale czy zainstaluje patcha do wersji rip??

21.12.2002
23:30
smile
[27]

War [ dance of death ]

Następne pytanie juz łatwiejsze - mam 2 zadanie dla gildii wojowników w balmorze czyli zabicie złodzieji jaj z kopalni. Czy ci złodzieje są w kopalni czy gdzies w Balmorze ? A może mam najpierw porozmawiać z właścicielem kopalni ? Jeśli tak, to gdzie on jest ???
Odpowiedzcie na moje poprzednie pytanie ! ;-)

Long ---> można zacząć od textów, opisów umiejętności, przedmiotów, zadań, gildii itp. Sam mogę pomów, oczywiście w czymś niezwiązanym z HTML :-) Ale właśnie brakuje nam najważniejszej osoby ;-). Może Dark lub Bodziu znaja się na HTML ???

21.12.2002
23:35
[28]

picuś [ Generaďż˝ ]

War --> Z tego co pamiętam to złodzieje są w kopalni.

22.12.2002
00:33
[29]

Miniu [ Generaďż˝ ]

War nie musisz tez z nikim rozmawiac. Zlodzieje sami cie zaatakuja wiec bedziesz mogl ich zatluc.

22.12.2002
00:55
[30]

Gandalf-szary [ Generaďż˝ ]

Witam, mam pytanie odnosnie zaklinania przedmiotow, mam juz odpowiedni kamien tylko brakuje mi dobrego miecza, te ktore spotykam maja po gora 10 potencjalu( tak to sie chyba nazywa) a ja potrzebuje ok 20-30 czy wiecie moze gdzie mozna dostac taki dlugi miecz.

22.12.2002
05:28
smile
[31]

Long [ Generaďż˝ ]

War --> O przedmiotach, gildiach itp. nie ma co się rozpisywać - te dwie polskie stronki zapodane we wstępie mają to wszystko i jeszcze trochę. Skoncentrujmy się na modach.

Ha! Wszyscy normalni mieszkańcy Wrocławia obracają się właśnie na drugi bok, a ja rozpisuję kolejnego NPCa do "Behemota". Zapewniam, że im ciemniejsza noc, tym lepiej pracuje się z TESCS. Do głowy przychodzą najdziwniejsze pomysły a tego właśnie przy modach trzeba!
Późna (wczesna) pora i stan ducha powodują dość zwariowane skojarzenia. Tak mi się zauważyło, że w wersji PL Ashlanders zostali nazwani Popielnymi. Wiecie jak nazywa się kobieta Popielnych? Popielniczka. A ich największy starożytny bohater? Król Popiel. A ulubione zwierzątko? Popielica.
Chyba pora zmusić się do snu. Dobranoc / Dzień dobry. :)))

22.12.2002
09:47
[32]

@d@m [ ]

==>War tak o to mi chodzilo
==>Long jesli to ma byc prosta stronka z prosta szata graficzna to moze cos zmajstruje

22.12.2002
10:40
[33]

@d@m [ ]

War --> ja tez sie znam na html'u :)

22.12.2002
13:20
smile
[34]

War [ dance of death ]

@d@m ---> ta twoja stronka o fallu jest całkiem spoko... Może ty będziesz robił tę nasza stronkę ?

Long ---> można i tak, ale czy możemy dawac na stronce mody np. z morrowind files czy nie ? No to życzę ci wielu nieprzespanych nocy, skoro w nocy masz dobre pomysły... :-)

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie o tarczach (^UP^) ???

22.12.2002
13:45
smile
[35]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Mam pytanie odnośnie questu zleconego przez Valusa (?) z Fortu Księżycowego. Zlecił mi zrobienie "krwawej łąźni osobom z Common Tong (czy jakoś tak). Idę do Izby Rajców w Balmorze, zabijam wszystkich, ale potem mnie straż ściga. Da się ich jakość załatwić "legalnie" ??

22.12.2002
14:01
[36]

Ello [ Chor��y ]

---> cainoor ... uciekaj straznikom , wroc do fortu, pogadaj z Valusem(?) i bedzie ok:)

22.12.2002
14:07
[37]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Ok. Reputacji nie będę miał zaniżonej ? Jak tak to w porządku.

Drugie pytanie: Czy opłaca się mieć na sobie pancerze różnego typu ? Jestem typowym wojem i specjalizuje się w zbroi średniej i ciężkiej. Ogólnie staram się używać ciężkiej, ale włąsnie wykonałem w Vivek quest znalezienia mordercy 7 ofiar dla świątyni i dostałem bardzo dobry (jak dla mnie - początkującego) średni pancerz. W ten sposób chyba trochę wolniej się uczę "używania " pancerzy ?

22.12.2002
14:07
[38]

yutek [ Konsul ]

Cainoor----> Ja sam pisalem o tym ze trzy razy juz :) ale dla utrwalenia powtorze: Jak ich zalatwisz to biegusiem do zleceniodawcy w forcie ksierzycowym i staraj sie unikac cesarskich.


ALL--------->

RE:

Czy wiecie gdzie moge znalezc szefa gildi zlodzieji Dzentelmena Jim'a jakos tam? Wykonalem wszystki podstawowe zadania i potem zlecil mi zadanie w ramach BalMoragmer w ktorym mialem znalezc ksiege z zapiskami Ynglinga swiadczace o jego korupcji i wszystko bylo by OK gdyby nie to ze gdy zachodze do Drzentelmena Jima to jego juz niema tak wiec dwie sprawy sa niezalatwione jedna to muj awans na arcyzlodzieja a druga to niewiem komu dac ksiege no i kto mi zleci inne zadania w ramach balmoragmer????????

22.12.2002
14:17
smile
[39]

Jaszczur [ Konsul ]

dlaczego nie moge sie zapisac go gildi zlodzieji jestem rycerzem wrzystkie umjejetnosci mam powyzej 35 naleze do gildi walczacych -master ,imperium krol,do magow ,domu hallalu ??????

22.12.2002
14:36
smile
[40]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

War --> Nie chce sie chwalic ale praktycznie wszystko co tyczy sie i-netowych dtron to znam no moze poza flashem (na to czasu zabrakło) czy tez asp (do tego nie mam dojscia :))
Ale jakby co to słuze pomocą !

22.12.2002
14:37
[41]

@d@m [ ]

War --> thx. Moge cos zrobic ale sam? Nie dam rady

22.12.2002
14:51
smile
[42]

@d@m [ ]

War--> tak offtopic jak mozna sie wlanac kkomus na serwer(na stronie wp)? Bo mi sie ktos wlamal i chyba resygnuje ze strony :(. Ale bedze mial wiecej czau na strone o MW :).

22.12.2002
15:14
smile
[43]

Jaszczur [ Konsul ]

wykonuje misje dla blades wyleczylem sie z choroby ktorej nabawilem sie w kryjowce six hause po powrocie do ballamory przespalem sie w lozku i zaatakowal mnie zombie poszedlem do caussusa a on powiedzial mi zebym nie spal w miescie bo to niebezpieczne i ze powinnienem zaatakowac ich baze ktora jest w poblizu gdzie ona jest??

22.12.2002
15:50
[44]

War [ dance of death ]

No to Bodziu z @d@mem - Long co o tym myślisz ???
Wykonywałem zadania dla gildii wojów w Balmorze i ostatnio wykonałem zadanie zabicia orka po wschodnie stronie rzeki w Balmorze. Zabiłem ją, a ta z gildii nie chce mnie awansować i mówi że zadania mi da gdy będę Opiekunem. Co robić ???
PS. K*** Hannawald wygrał a Małysz czwarty, syf... :-(

22.12.2002
16:21
[45]

tymczasowy103398 [ Junior ]

Jol hlopaki paczta co dzisjaj znalazlem z Voyagerem90 ktory jest tyu bardizej znany nish ja ;) Jestem ceikawy czy ktorys z was jush to widzial i czy znalezliscie jakeis smoki ? :)
Gosciu choc nazywa sie ŁGARZ to jednak motyw z krabem jest prawda wjec sandze ze liczem tez mozna zostac a najbardizej ciekwaia mnie smoki nie wiem ile z tego jest prawda ale bende ostro szukal i mam nadzieje ze mi w tym pomorzecie

lapta screena

22.12.2002
16:23
[46]

tymczasowy103398 [ Junior ]

jesli ktos kce wiedziec gdzie ten kolo stoi to zalanczam drugiego screena z mapa :>

22.12.2002
16:38
[47]

Asmodeusz [ Generaďż˝ ]

Ja mam male pytanko:
Zlecilem juz budowe fortecy bedac w rodzie Tellvani (juz dalem plany i 2 soul gemy) i kazali mi czekac...
Tylko ile mam czekac? Aha - i gdzie wybuduja mi dom? :)

22.12.2002
17:56
[48]

Long [ Generaďż˝ ]

Bodziu, @d@m --> Skoro się dobrowolnie :) zgłaszacie, to w takim razie jak byście widzieli techniczne rozwiązanie problemu? Czyli jak w ogóle widzielibyście stworzenie takiej strony?

LoLman90 --> Smoki pojawiają się jedynie w rozszerzeniu do modu GIANTS, a koni jak na razie nikomu nie udało się skutecznie zaimplementować :( Podejrzewam, że słowo Łgarz dobrze podsumowuje wiarygodność faceta :)

Asmodeusz --> Odczekać musisz parę dni. A "dom" znajduje się przy Grobie Ulvritha - daleko na SW od Sadrith Mora - w samym sercu najwiekszego zadupia na wyspie :(

22.12.2002
18:38
[49]

sabdajm [ Pretorianin ]

Mam problem z misja dla gildii wojownikow - trzeba w niej dostarczyc ksiege szfrow, ktora ma jakas kobieta w oberzy "Przy poludniowym murze". Slyszalem, ze mozna ja zabic ale wtedy trzeba zaplacic grzywne, jest jakis inny sposob przejscia tej misji?

22.12.2002
18:50
[50]

picuś [ Generaďż˝ ]

sabdajm --> Ja ją przekupiłem :) i oddała księge.

22.12.2002
18:56
smile
[51]

Marcio [ Muchożerny Ścianołaz ]

yeah 2 level

22.12.2002
18:59
smile
[52]

War [ dance of death ]

sabdajm ---> jeśli masz rozwiniętą retorykę to jej pochlebiaj.... Ja tak zrobiłem.

Bodziu, @d@m ---> no to do roboty ;-) Jak by się nazywała ta strona ? Możnaby wymyslic jakąś orginalną nazwę :-) Czekam na pomysły...

^UP^ pytanie o tarcze i gildie wojowników ^UP^

22.12.2002
19:35
[53]

PrEd4ToR [ ››SuperNatural‹‹ ]

Marcio. gratulacje....i jak wciaga gra nie ? ;›

22.12.2002
20:29
smile
[54]

@d@m [ ]

==>Long ja bym widzial juz nawet mam na kompie zaczete :).================>
Tylko gdzie to potem umiescic? Jak oceniasz?

22.12.2002
21:06
[55]

Trollf [ ]

lubicie zagadki? ;-] -->

22.12.2002
21:46
smile
[56]

@d@m [ ]

Najnowsza wersja strony :) ========>

22.12.2002
22:07
[57]

@d@m [ ]

Stronke moza obejzec na(niecala :( reszta jutro):

22.12.2002
22:14
[58]

Asmodeusz [ Generaďż˝ ]

Trollf - a jaka to niby zagadka? Te zabawke tez mam (bede musial przerzucic wszystko do mojego nowego domku - a razem wazy z jakies 10 000 :))

PS. Czy ty grasz moze przypadkiem w Red Dragona jako Trollf?

22.12.2002
22:24
[59]

Jaszczur [ Konsul ]

fajna ale dlugo sie laduje to wiecie gdzie znajduje sie kryjowka six hasue w okolicach balamory post powyzej

22.12.2002
22:42
[60]

Jaszczur [ Konsul ]

czy gdy gram z pluginami oficjalnymi jak zbroja adamyntowa lub bank to jestem nie uczciwy??
czy mozna inaczej(szybciej np co 10) ustalac ceny u sprzedawcow i dlaczego ci sprzedawcy u ktorych mam powyzej 90 daja mi mniej kasy ni ci co maj 60 ?

22.12.2002
23:49
[61]

yutek [ Konsul ]

Gdzie znajde "wieze zmierzchu"? z "upiorna brama"???

23.12.2002
10:21
smile
[62]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

@d@m --> nie podoba mi sie te logo :((

23.12.2002
10:29
[63]

Trollf [ ]

yutek -> z Ald'ruhn podazaj wzdluz gor i bariery na wschod... zawsze na wschod :-] az dojdziesz do doliny, ktora skierujesz sie na polnoc i wtedy przybedziesz na miejsce...

23.12.2002
10:30
[64]

Trollf [ ]

Asmodeusz -> nigdy nie gralem w red dragona...

23.12.2002
10:32
smile
[65]

Bodziu [ Lord Ironfist ]

@d@m --> No i ze robisz to w pajaczku to masz u mnie plusa, ale dlaczego te logo w trzech czesciach ?? No i czcionke trza zmienic, natomiast co sie tyczy samego layout'u to taki tendencyjny :(( Sorki za krytyke ale, powinien byc jakis taki oryginalny :))) A z tym to naprawde wielki klopot, bo swoja strone juz chce zmienic i nie moge bo brak mi pomysłu i jest taka jaka była od poczatku, powiedziałem ze nie zmienie dopoki nie wymysle naprawde takiej, która bedzie mi sie podobała, a jak narazie to cały czas mi brak pomysłow. Prawda jest taka: im wiecej witryn sie oglada tym trudniej cos nowego wybrac :((

23.12.2002
10:49
[66]

_Szakal_ [ Żółta Żyrafa ]

Jedno pytanie

W Vivek mam porozmawiac z trzema agentami (wątek główny). O.K. Wszystkich znalazłem ale jeden z agentów zleca mi znalezienie księgi (tytułu niestety nie pamietam). Ksiega jest ukryta w dzielnicy sw. Olma lub maja ja jacys kupcy do sprzedania. Prosze powiedzcie gdzie jest ta ksiazka, ewentualnie gdzie ja mozna kupic?

23.12.2002
12:46
[67]

yutek [ Konsul ]

Trollf----> dzieki!!! Juz znalazlem

23.12.2002
13:27
smile
[68]

War [ dance of death ]

@d@m ---> 1. Nie podoba mi się to logo :-(
2. Czemu to się tak długo wczytuje (wiem że to chyba nie woja wina, ale...) ?
3. W dziale texty powinno być napisane : Tutoriale do TESCS. Nie jestem pewny czy to się zwie tutoriale, ale na pewno nie tutrionale :-)
4. Chyba jednak inna czcionka...

Sorki, że to napisałem ale to dla dobra stronki. Teraz zalety :-). Szyko się do tego zabrałeś. Tło jest wporzątku. Działy też, ew. można coś później dodać. Jak będziesz robił linki do daj link do forum GOL :-) Możnaby nazwę jaką wymyślić.
No i musimy brać się do roboty ;-) Fajnie że juz zacząłeś... Popracuj jeszcze troszkę nad tym. Powodzenia ;-) ogólnie jest ok. tak 3maj.

RE:
Wykonywałem zadania dla gildii wojów w Balmorze i ostatnio wykonałem zadanie zabicia orka po wschodnie stronie rzeki w Balmorze. Zabiłem ją, a ta z gildii nie chce mnie awansować i mówi że zadania mi da gdy będę Opiekunem. Co robić ???
RE 2:
Polecam moda Leiag's Dual Weapons 3.0 (jakoś tak on się zwał). W gildii wojowników w Balmorze koło tego Redguarda przy wejściu pojawiają się specjalne bronie których używa się jak tarczy. Warto chociażby po to aby zobaczyc klingę runicznej katany...
Pytanie - Jeśli bronię się cieżką tarczą to podwyższa mi się umiejętność ciężki pancerz czy tarcza ???
I drugie - broniąc sie np. tą drugą kataną (heavy) to co mi się podwyższa - tarcza czy ciężki pancerz ( w sumie to to samo pytanie co wyżej ;-), a może long sword ???

23.12.2002
13:41
[69]

Trollf [ ]

WAR -->

>> Wykonywałem zadania dla gildii wojów w Balmorze i ostatnio wykonałem zadanie zabicia orka po wschodnie stronie rzeki w Balmorze. Zabiłem ją, a ta z gildii nie chce mnie awansować i mówi że zadania mi da gdy będę Opiekunem. Co robić ???

wykonywac zadania dla innych zleceniodawcow z pozostalych gildii wojow, gdy po kilku innych zadaniach awansujesz, to Eydis da Ci te kolejne zadania...

>> Pytanie - Jeśli bronię się cieżką tarczą to podwyższa mi się umiejętność ciężki pancerz czy tarcza ???

zadna umiejetnosc Ci sie nie podwyzsza... jesli bronisz sie ciezka tarcza i masz wysoko rozwinieta umiejetnosc Ciezki Pancerz to podwyzsza Ci sie ogolna klasa pancerza (AC, KP - czy jak to zwal...), natomiast umiejetnosc Tarcza (w wersji ang. Block) wplywa jedynie na szanse zablokowania ta tarcza ataku przeciwnika...

>> I drugie - broniąc sie np. tą drugą kataną (heavy) to co mi się podwyższa - tarcza czy ciężki pancerz ( w sumie to to samo pytanie co wyżej ;-), a może long sword ???

druga katana w tym modzie spelnia role tarczy - reszta: patrz wyzej...

23.12.2002
13:52
[70]

Trollf [ ]

WAR -->

>> Pytanie - Jeśli bronię się cieżką tarczą to podwyższa mi się umiejętność ciężki pancerz czy tarcza ???

hmm teraz zajarzylem, ze odpowiedz na to pytanie zalezy od punktu widzenia... ;-]
jesli nosisz ciezka tarcze i w czasie walki udanie zablokujesz cios przeciwnika, to wlasciwie powinny podniesc sie 2 umiejetnosci: ciezki pancerz oraz tarcza... co do ciezkiego pancerza nie jestem pewien, ale umiejetnosc tarcza na pewno sie podnosi...

23.12.2002
14:09
[71]

@d@m [ ]

==>Bodziu logo moze Ci sie nie podobac bo ja nie jestem grafikiem. W 3 czesciach zeby sie szybciej ladowalo :). A czcionke moge zmiecnic tylko trza znalezc jakos Morrowindoska :)
==>War dlugo sie wczytuje? Dziwne zoptymalizowalem pod modem 36 kb/s :)
"No i musimy brać się do roboty ;-) " raczej musicie(ja i Bodziu) bo Ty tylko krytykujesz ;)

23.12.2002
14:19
[72]

@d@m [ ]

Mozna by o zrobie nie layoutu poprosic kogos z forum np soze :)

23.12.2002
14:22
[73]

@d@m [ ]

MOzna by tez opublikowac watek w stylu "Szukamy grafika do strony o Morrowindzie"

23.12.2002
14:29
[74]

@d@m [ ]

Jesli chodzi o wykonanie graficzne podoba mi sie:

23.12.2002
14:36
[75]

@d@m [ ]

.

23.12.2002
14:37
[76]

dirty [ Centurion ]

W Vivek mam porozmawiac z trzema agentami (wątek główny). O.K. Wszystkich znalazłem ale jeden z agentów zleca mi znalezienie księgi (tytułu niestety nie pamietam). Ksiega jest ukryta w dzielnicy sw. Olma lub maja ja jacys kupcy do sprzedania. Prosze powiedzcie gdzie jest ta ksiazka, ewentualnie gdzie ja mozna kupic?
A inny problem to taki, że jedna z pań nie porozmawia ze mną dopóki będzie się kręcił poborca podatkowy, rozmawiam z nim i on wcąż pyta czy pomoge mu ją odnaleźć? są wciąż dwie odpowiedzi: nie/ nie pomoge Ci.
Co robić?

23.12.2002
15:09
[77]

@d@m [ ]

==>dirty co do ksiazki to nie pamieta zabardzo jaka chodzilo.ale poszukaj w Ksiegarni Joshuy(czy jakos tak)w dzielnicy podroznikow na(bodajze)dolnym parterze. A ten poborca hm....ja mu powiedzialem, ze ta agentka wyjechla z Vivek ale jak..... to nie pamietam :).

23.12.2002
15:13
[78]

dirty [ Centurion ]

thx
popróbuje, ale już mnie trafia
ave

23.12.2002
16:03
[79]

sabdajm [ Pretorianin ]

Znowu mam problem - Antabolis z gildii wojownikow poprosil mnie aby odzukal dla niego kostke Dwemerow (czy cos w tym stylu). Doszedlem do mostu, wszedlem do labiryntu Arghandt i w koncu sie zatrzymalem z miejscu. Drzwi sa zamkniete (poziom zamka 35) a w innych korytarzach nic nie ma.

23.12.2002
16:03
[80]

@d@m [ ]

Najnowsza wersja loga:

23.12.2002
16:05
smile
[81]

DarkStar [ PowerUser ]

Wesolych Swiat

:))))

23.12.2002
17:08
[82]

sabdajm [ Pretorianin ]

Jak robi sie mikstury? Rozumiem,ze trzeba wyciagnac caly sprzet, ale potem co?

Ponawiam swoje wczesniejsze pytanie (patrz 2 posty wyzej)

23.12.2002
17:18
[83]

@d@m [ ]

I duuuuzo sniegu :D

23.12.2002
17:50
smile
[84]

War [ dance of death ]

@d@m ---> no sorki że cię krytykuje, ale wiesz że czasem krytyka jest potrzebna i nie krytykuje cie ze złości lub coś t w tym stylu ale dla dobra stronk i ;-)
dark, @d@m ---> fajne "dodatki" :-) Sami je robiliście w TECSC czy skądś ściągnięte ?

23.12.2002
19:18
[85]

Magnuss [ Pretorianin ]


--> sabdajm

Okazuje sie , że wcale nie trzeba zwiedzać tego labiryntu. Zresztą nie ma tam nic specjalnie ciekawego.
Na samym początku ( masz trzy drzwi ) - wchodzisz pod nie i tam jest komnata z tą łamigłówką.

23.12.2002
21:04
[86]

sabdajm [ Pretorianin ]

Magnus --> tak cos podejrzewalem, ze tam nie trzeba wchodzic, ale juz przeszedlem prawie caly tamten labirynt. Dzieki za pomoc

23.12.2002
22:26
smile
[87]

picuś [ Generaďż˝ ]

Wiem to już było ale mam problem z tym zadaniem. Zabiłem dla Larriusa Varro tych 5 członków Camonna Tong , wróciłem do niego , podziękował za wykonanie zadanie , dał prezent od cesarza ;) i oznajmia , że strażą nie musze się już przejmować i jest ok. No dobra wychodzę więc na zewnątrz a tam od razu ciach mieczem i po mnie.
I co teraz mam unikać strażników już do końca gry czy jak ???

23.12.2002
22:43
smile
[88]

Kyahn [ Kibic ]

Witam panów specjalistów od Morrowinda.
Otóż dzisiaj mój tata zakupił Morrowinda (tak,tak on gra w takie gry).
Niestety w tym momencie mam gf2 mx 400,gram na najniższych detalach i na razie jakoś to idzie (ale dopiero dwa miasta zwiedziłem).
Co trzeba wpisać w konsoli,by pokazała mi się ilość fps'ów bo jestem bardzo ciekaw ile na razie wyciągam.
Pozdr.

23.12.2002
22:44
[89]

picuś [ Generaďż˝ ]

W pliku Morrowind.ini zmieniasz Show FPS=0 na Show FPS=1 i gotowe.

23.12.2002
23:39
[90]

yutek [ Konsul ]

Picus------> chiba musisz sprobowac wczesniejszego sejwa bo u mnie jak Varro powiedzial ze bede mial spokoj to tak bylo. A moze zaciukales we freworze walki jeszcze kogos?

24.12.2002
00:45
[91]

picuś [ Generaďż˝ ]

Ok użyłem kombinacji zaklęć Oznaczenie i Przeniesienie przy transporcie z Balmory do Fortu i tym razem Larrius załatwił już wszystko tak jak należało ;)

24.12.2002
08:15
[92]

dakota12 [ Ponury Milczek ]

Pani i Panowie grajączy w Morrowinda, ja w sprawie polskiej wersji. Bodzu, pewnie ty bedziesz coś wiedział na temat, który od wczoraj mnie nurtuje, od momentu mojego ostrego wk****nia. Chdzi mi mianowicie o zabieranie broni przyzywanym stworom, np. Golden Sait-owi, w wersji polskiej. Jak narazie chyba wiadomo o co chodzi ale może to streszczę. Przyzywam golden sainta, kiluje go bo ma fajną tarczę, klikam na zezwłok nim zniknie, wchodze do jego inwentory (tarcza jest ale po nazwie ma w nawiasie sporo dziwnych numereków), czieszę sie, bezie następna do kolekcji, klikam na wyżej wymienioną tarczę po czym ......... następuje skok podprzestrzenny do pulpitu windy. Zaznaczam ze taka sytuacja zdarza mi się tylko i wyłącznie jak gram w PL-a. I tu nasówa się pytanie, czy jest to kolejny z wielu błedów/wtop/niechlujstwa firmy *** dokonanych przy polonizacji czy może ja jestem głupi i nic takiego się nie dzieje i to że wywala mnie do windy to złudzenie ?

24.12.2002
08:18
[93]

dakota12 [ Ponury Milczek ]

Trolff - a może ty coświesz na temat czy może nie bawisz sięw pl-a ?

24.12.2002
09:42
[94]

mag o imieniu kalisz [ Legionista ]

Czy jest jakiś mod,path itp.,który daje pasek życia? Jeśli jest to podajcie stronę lub prześlijcie mi go (mój e-mail [email protected].

24.12.2002
10:43
[95]

sabdajm [ Pretorianin ]

Mag --> Jaki pasek zycia? U mnie w wewrsji polskiej jest.

Ludzie ratujcie!!!
Ciagle mam problem z ta twierdza Dwemerow skad mam zabrac jakas kostke.
Nie wiem gdzie ona sie znajduje, przeszukalem chyba caly labirynt lacznie z zakluczonymi dzwiami i zapadnietym mostem.

Magnuss i inni --> Chodzi o te trzy dzwi z Komnaty Centyfugi, tak? Jak mam wejsc pod nie, ja tam nie widze zadnego przejscia. Jedynie jak wejde po kamieniach obok to jest taras ale tam nie ma kostki.

Ktokolwiek to juz przeszedl (a na pewno wiele juz to przeszlo bo to jest przeciez poczatek gry) HELP!!!

24.12.2002
10:43
[96]

zbuju [ Generaďż˝ ]

dakota12 --> u mnie tez tak sie dzieje, ale nie tylko z tarcza - z bronmi tez.
mag o imieniu kalisz --> juz pierwszy update dodaje ta mozliwosc, do pobrania z:

24.12.2002
11:00
[97]

dakota12 [ Ponury Milczek ]

zbuju ---> FAK !!! :( co za partactwo !! za co ja do ciężkiej cholery płacę ?

sabdajm ---> ten temat był wałkowany ponad 100 razy spokojnie, nie łaż po tych zakichanych labiryntach, tylko zaraz przy wejsciu, na "półpietrze" jest ta zakichana kostka, cofnij się parę wątków, masz tam narysowany nawet schemat dla opornych :)

24.12.2002
11:01
[98]

dakota12 [ Ponury Milczek ]

zbuju --> tarczy użyłem jako przykładu ... :)

24.12.2002
12:06
smile
[99]

sabdajm [ Pretorianin ]

Ta gra rządzi!!! Przezylem dzisiaj pierwsza w swoim zyciu burze piaskowa:) Wychodze sobie z labiryntu Demerow (znalazlem ta kostke - juz wczesniej znalazlem tamten taras ale przeoczylem glupia kostke) a tu ogromna zawieja, w zyciu nie widzialem czegos rownie pieknego w grze komputerowej!

24.12.2002
12:08
[100]

dakota12 [ Ponury Milczek ]

ta .... gdyby CDP nie narobił (jak zawsze) błędów było by oka

24.12.2002
12:09
[101]

dakota12 [ Ponury Milczek ]

aha no i zakladam nowy wątek, ostatni w tym roku (mój) :)

24.12.2002
12:10
smile
[102]

picuś [ Generaďż˝ ]

Tak burza piaskowa jest faktycznie niesamowita. IMHO robi większe wrażenie niż "realistyczna" woda.

24.12.2002
12:11
[103]

dakota12 [ Ponury Milczek ]

zapraszam do nastepnej części

25.12.2002
14:46
[104]

druzil [ Chor��y ]

Witam Szanownych grupowiczów.
Na wstępie chciałbym przeprosić za pytanie któe pewnie doczekało się juz odpowiedzi, ale nijak się da do niego dokopać...
A oto pytanko.
Wykonuje pierwszy quest dla rycerzy z ebonyhearts, pod tytułem "nauczyć uprzejmości" jakiegoś gwardzisty z ghostate. Do tego potrzebna mi była czerwona księga zagadek (którą nabyłem), ale spotykając owego gwardziste gdy pytam o tą uprzejmość to gosciu tylko potwierdza ze uważa iz straznicy cesarscy nie sa uprzejmi (albo cos w tym stylu). Wiem ze mam go wyzwać na pojedynek intelektualny, tyle ze nie mam takiej mozliwosci podczas prowadzenia dialogu.
Pomożcie mi bo nie mam zielonego pojecia co dalej robic.

01.01.2003
12:06
[105]

Jaszczur [ Konsul ]

dlaczego nie moge enchantowac przedmiotow na staly efekt ma enchant na 100 i soul gem za 80 000 ? jest enchant faild i koniec nic sie nie robi
skad mozna kupowac zlote kamienie ?

01.01.2003
12:13
[106]

Shren [ Centurion ]

Nie wie ktos przypadkiem jak kozystac z umiejetnosci Zaklinanie ??

01.01.2003
12:22
[107]

Jaszczur [ Konsul ]

ja umiem ale nie do konca moze to dlatego bo mam luck 52 o co chodzi?

01.01.2003
12:30
[108]

Jaszczur [ Konsul ]

czy ktos przeszedl cale zadania dla ostrzy zacielem sie po tym jaj udalem sie do tajnej swiatyni z ta facetka z biblioteki w vivek nie wiem co dalej robic?

01.01.2003
13:28
smile
[109]

War [ dance of death ]

Sorki że wam przeszkadzam ale nie możecie pisać w nooowej części ? Tu macie link :

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.