2. Dodajemy według schematu, np.: C. Ronaldo | Portugalia | Piłka Nożna, ale pogrubiamy tylko imię i nazwisko
3. Start po 10 głosach.
4. Wygrywa sportowiec z największą średnią punktów.
5. Podczas głosowania nie wolno głosować na swoje pozycje!
6. Swoją pozycję koniecznie pogrubiamy, można edytować do rozpoczęcia głosowania.
7. Koniec po 24 godzinach.
8. Głosujemy na stronie, która podana jest na końcu posta.

Wilt Chamberlain| USA | Koszykówka |

Wilton Norman Chamberlain, znany jako Wilt the Stilt (Szczudło), The Big Dipper oraz Król Tablic (ur. 21 sierpnia 1936, zm. 12 października 1999) – amerykański profesjonalny koszykarz grający w lidze NBA dla klubów : Philadelphia Warriors, Golden State Warriors, Philadelphia 76ers i Los Angeles Lakers. Grał również w zespole Harlem Globetrotters.

Chamberlain, który ważył 250 funtów jako junior[1], a 275 jako profesjonalista (przypuszczalnie ok. 300 funtów po przejściu do Los Angeles Lakers[2]) grał na pozycji centra i jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych i dominujących graczy w historii NBA.

Wybrany z 3. numerem w drafcie 1959 r., Chamberlain jest posiadaczem wielu rekordów, m.in. w zakresie liczby zdobytych punktów, zbiórek oraz konkurencji siłowych. Jest jedynym graczem w historii NBA, którego średnia punktów na koniec sezonu wynosiła ponad 50 punktów oraz jest jedynym, który zdobył 100 punktów w jednym meczu NBA. 7 razy przodował w lidze pod względem zdobytych punktów, 9 razy pod względem średniej trafionych rzutów na jeden mecz (w procentach), 11 razy był najlepszy w zbiórkach oraz raz wygrał statystykę asyst[3].

Najlepsi Sportowcy | 10 - matirixos
16.10.2009
21:03
[9]

=D=2 [ Legend ]

Nico Rosberg | Niemcy | Formuła 1

W 2005 r. wystartował w pierwszym sezonie Serii GP2. Broniąc barw zespołu ART Grand Prix wygrał 5 z 23 zorganizowanych rund. Jego najgroźniejszym rywalem był Heikki Kovalainen, ale to młodemu Niemcowi przypadł tytuł mistrzowski sezonu 2005.

Współpraca z Williamsem (od 2005)

W kwietniu 2005 r. został ogłoszony kierowcą testowym zespołu Williams. W związku z powiązaniami Keke Rosberga z zespołem Franka Williamsa (Keke zdobył w ich barwach tytuł mistrzowski), Nico był wiązany z posadą w zespole. Plotki zostały potwierdzone w listopadzie przy okazji ogłoszenia trzyletniego kontraktu.

Debiut podczas Grand Prix Bahrajnu był dla niego najlepszym wyścigiem sezonu - zakończył go na siódmym miejscu, zdobywając jednocześnie najszybsze okrążenie. Jednostki napędowe Coswortha, w które wyposażone były bolidy Williams FW28, były bardzo mocne, ale także bardzo zawodne. W wyniku ich awarii Nico nie ukończył połowy wyścigów. Poza pierwszą rundą, punktował jedynie w Grand Prix Europy, gdzie ponownie był siódmy. W klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany siedemnastej pozycji z czterema punktami. Mark Webber, drugi kierowca zespołu, znalazł się na czternastej pozycji z trzema punktami więcej.

W sezonie 2007 partnerami Rosberga w napędzanych silnikami Toyoty bolidach Williamsa byli Alexander Wurz oraz Kazuki Nakajima. Sezon ten był już wyraźnie lepszy dla młodego Niemca. Pomimo, że jego partner z teamu Alexander Wurz zdołał stanąc na podium, był przeważnie od niego lepszy, zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigach. Punktując aż siedmiokrotnie zdołał uzbierać 20 punktów, co dało mu 9 pozycję w generalce.

W sezonie 2008 jego partnerem na stałe był już Japończyk Nakajima. 16 marca podczas inauguracji sezonu w Grand Prix Australii Nico po raz pierwszy w swojej karierze stanął na najniższym stopniu podium. W GP Malezji młody Niemiec, startując z 16 pola zajął 14 miejsce. Podczas GP Bahrajnu Rosberg zajął 8 miejsce. Z tej samej pozycji również startował. Rosberg nie ukończył wyścigu o GP Hiszpanii z powodu awarii silnika. Niespodziewanie po wielu rozczarowujących występach, w których zapunktował tylko raz na nowym torze w Walencji, dzięki samochodowi bezpieczeństwa i odrobinie szczęścia Nico po raz drugi w karierze stanął na podium podczas Grand Prix Singapuru. Ostatecznie sezon ukończył na 13 miejscu z dorobkiem 17 punktów. W sezonie 2009 ponownie reprezentuje barwy zespołu Williams.