Ahmed_Terorist [ Centurion ]
Pisanie
Witam! Zawsze lubiłem wymyślać sobie różne historie, ale tylko w głowie i ogólne założenia, takie jakby krótkie streszczenia. Ostatnio zaczęła mi się kłębić w głowię myśl aby spróbować przelać coś na papier w formie opowiadania z tym ze mój styl i takie tam różne jest jakby to ująć? Do dupy!
Wszelkie fragmenty opisane tutaj są napisane na szybkiego i bezmyślnie!
Jak kończyć różne humorystyczne wtrącenia narratora?
(Wydarzenie) Coś tam sobie przybyło, (częściowe opis) wielkie jak tyłekj mojej byłej; (wtrącenie) no może jednak trochę mniejszy, nie przesadzajmy zanadto; (dalszy opis) krawędzie pokryte miał złotem, "
Jak kończyć opis czegoś i zaczynać dialog czy jakieś wydarzenie
np. "Nie sposób było go opisać, coś pięknego i ekscytującego, a zarazem niepokojącego. " I na przykład chciałbym napisać że jakaś tam grupka ludzi się wyłoniła ze statku, jak to zacząć? a potem jakaś rozmowa jednej postaci z tej grupy z kimś kto ich wita.
Nie śmiać się , to zawsze był mój problem, miałem zawsze moim zdaniem dobre pomysły na wydarzenia, ogólnie rzecz biorąc na fabułę ale zawsze ciężko mi było to przelać na papier.
Wuuuuf [ Generaďż˝ ]
Nie masz talentu i polotu. Przykro mi jesteś zerem.
Ahmed_Terorist [ Centurion ]
Panu zjebanemu fryzjerowi podziękujemy, sam nie masz polotu podlotku, musisz mieć wyjątkowo zjebane życie skoro cieszy cię ubliżanie innym na forach internetowych
sepultura fan [ Konsul ]
J ęzyk polski to shit.

Lt.Matts [ Epitaph ]
Wybacz, jesteś jak 99% ludności mającej wyobraźnie. Tylko co z tego, skoro ten 1% to pisarze/ludzie mający talent do tego.. Nie da się nauczyć pisać dobrych historii, wierszy, czy czegokolwiek innego.. Co nie znaczy, że nie warto, bo może jakaś z Twoich "marnych" według Ciebie powiastek zrobi opad szczęk
Ahmed_Terorist [ Centurion ]
dzięki za konstruktywną odpowiedź, tu nie chodzi o naukę wymyślania historii/fabuły, mi chodzi o naukę płynnego przejścia pomiędzy danymi wydarzeniami, dialogami, narracją czy charakterystyką postaci, miejsc i rzeczy.
Maziomir [ Generaďż˝ ]
pisz, nie dbaj o innych, życie pokaże czy było warto
ppaatt1 [ Trekker ]
Zajrzyj na
A jeśli pisanie erpegów na forum Ciebie średnio interesuje (choć uważam że to bardzo fajna i ciekawa rzecz) to spróbuj przyłączyć się tutaj Warsztaty pisarskie, możliwe że ktoś da Tobie parę lekcji.
Ahmed_Terorist [ Centurion ]
Dzięki Maziomir
dzięki ppaatt1, generalnie to się zastanowię nad pisaniem erpegów forumowych, ale nad tym to chyba trzeba częściej pracować, a ja raczej wolałbym pisać trochę mozolnie, byle nie na siłę, moim marzeniem w pisaniu jest opisanie historii polski ale jako odnośnik hard sci-fi.
Morzesz mi wyjaśnić na czym polega to rpg forumowe? Czy to nie jest coś jak książki paragrafowe? Czy może raczej pisanie książki ale wespół z innym osobami?
Gasto [ Konsul ]
Lt.Matts --> mylisz się, stylu, gramatyki ( a nawet ortografii) można się nauczyć - jednym przychodzi łatwiej innym trudniej ale najtrudniej mieć ciekawa historie do opowiedzenia. "Pisarzy ogranicza tylko jedna rzecz - ich własna wyobraźnia."
Ahmed_Terorist--> Jestem absolutnie zdania Maziomira, pisz !
ppaatt1 [ Trekker ]
Morzesz mi wyjaśnić na czym polega to rpg forumowe? Czy to nie jest coś jak książki paragrafowe? Czy może raczej pisanie książki ale wespół z innym osobami?
Raczej to ostatnie, z tym ze zakończenia przygody nie zna nikt oprócz Mistrza Gry (prowadzącego). Ogólnie są erpegi systemowe i storytellingowe. Te pierwsze zawierają elementy systemowe czyli współczynniki, hapki, exp, ekwipunek i inne duperele, za to w tym drugim tylko się pisze i wszystko zależy od Mistrza.
Ahmed_Terorist [ Centurion ]
dzięki, pomyśle nad tym