GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

C#-z czym to się je?

02.10.2009
16:33
[1]

Finthos [ Generał ]

C#-z czym to się je?

Potrzebuję szybko nauczyć się podstaw programowania w języku C#(tzn. i języka, i podstaw programowania w ogóle). Jaką książkę moglibyście mi polecić? Nie oczekuję, że stanę się wymiataczem, nie oczekuję, że będę dobry-po prostu muszę wiedzieć z czym to się je, żeby zacząć uczyć się rzeczy bardziej praktycznych na studiach(zapisałem się na kółko z gamedevu...).

02.10.2009
16:37
[2]

Regis [ ]

"C# Programowanie" J. Liberty - po polsku, tania, ale trochę nieaktualna, kiedy wejdziesz w detale; ale przy nauce podstaw nie jest to żaden problem
"Pro C# 2008 and the .NET 3.5 Platform, 4th edition" A. Troelsen - bodaj najlepsza książka nt. C#, ale (chyba) jeszcze nie wydano po polsku jej najnowszego wydania; aktualna, ale znacznie droższa

A potem siadaj do kodowania i ćwicz ;)

02.10.2009
16:58
[3]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Od siebie dodam "Core C# i .NET" Stephena C. Perry wydany przez Helion

02.10.2009
17:22
[4]

Finthos [ Generał ]

Dzięki wielkie za szybką reakcję panowie, pozostaje jedno pytanie, tj. która z tych dwóch będzie lepsza:
"C# Programowanie" czy "Core C# i .NET"?

Jestem laikiem, pierwszy rok informatyki właśnie się zaczął, z programowania to liznąłem Pascala w LO, dałem się skusić na kółko, a tam szanowny pan doktorant zaczął nawijać o jakichś totalnie abstrakcyjnych rzeczach. Uczę się szybko, ale chciałbym po prostu rozumieć co do mnie mówi, bo póki co to klasy, wskaźniki itp. to dla mnie czarna magia.

02.10.2009
18:41
smile
[5]

Regis [ ]

Nie znam drugiej pozycji, ale mam na półce dwa tomy nt. Javy wydane w serii "Core" i to dobre pozycje - podejrzewam, że się nie rozczarujesz. Ale "C# Programowanie" też porusza wszystkie tematy w sposób dość przystępny i to mogę powiedzieć z całą pewnością, bo książkę mam i czytałem.

A wskaźnikami się nie przejmuj, bo C# rozwiązuje ten problem w bardzo przyjazny (i intuicyjny) programiście sposób ;) Nie żeby same wskaźniki były nieprzyjazne... Ale większość osób jakie znam miała problemy ze wskaźnikami (sam na starcie też były dla mnie niejasne), natomiast 'ref' z C# był dla nich dość oczywisty :)

02.10.2009
18:47
[6]

Madril [ I Want To Believe ]

Regis --> Troelsena wydał Mikom na spółkę z PWN kilka miesięcy temu. Nawet się zastanawiałem czy kupić, ale poczekam na nowe angielskie wydanie, bo będzie w grudniu bodajże.

Liberty jest ok. :)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.