Obscure [ ExcalibuR ]
Router konfiguracja
Witam doszedł do mnie wczoraj router D-link 524 i się meczę z jego konfiguracją bez skutku. Chce rozdzielić łącze na komputer stacjonarny i na Playstation 3
Na stronie routera mam wszystko po niemiecku nie wiem czy język można zmienić na inny. Albo wgrać nowy firmware do routera tylko tu pada pytanie skąd go pobrać i jak go wgrać?
I gdzie mogę znaleźć wszystkie mi potrzebne IP łącza mojego sieciowego, DNS itp. Mam łącze z Multimedii 2mb/s
Obscure [ ExcalibuR ]
Jak zainstalować nowe firmware w routerze ?
N2 [ negroz ]
Najpierw ściągnij ze stronki producenta firmware
Firmware wgrywasz tak:
- łaczysz komputer na sztywno (w ustawieniach tcpip konfigurujesz lacze - jak nie wiesz jak to pisz)
- logujesz się na router, defaultowe to: 192.168.0.1, login 'admin', haslo puste
- przechodzisz do trzeciej zakladki od lewej 'Tools' (w ang wersji)
- kilkasz na czwarta kolumnę od góry, po lewej stronie
- wybierz plik z firmware za pomocą przycisku 'Przeglądaj' i wciskasz zielony przycisk 'Apply' (w ang wersji)
Jak wgrasz, odezwij się to pomożemy jak masz skonfigurować łacze i odpowiednio zabezpieczyć.
Obscure [ ExcalibuR ]
Dobra wgrałem nowy firmware do wersji 2.07 i jest w języku angielskim to już jeden krok dalej xD
Ale teraz czeka mnie najgorsze w konfiguracji jestem zielony w tym i nic nie wiem...
Jeśli N2 znasz się na tym dobrze to podaj mi nr gadu gadu
N2 [ negroz ]
pusto
Obscure [ ExcalibuR ]
N2 dziękuje za poświęcony mi czas :) Wszystko się udało internet działa w PC jak i w PS3 xD