GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wielomian.... Pomóżcie...

01.10.2009
14:52
[1]

Hawkman [ Generaďż˝ ]

Wielomian.... Pomóżcie...

rozwiąż równanie:
x^3 + 3x^2 + 2x - 6 = 0

01.10.2009
14:54
[2]

Chudy The Barbarian [ Legend ]

Wyłącz x przed nawias i podziel przez niego może?

01.10.2009
14:56
smile
[3]

darek_dragon [ 42 ]

Przez szybkie kombinowanie widać, że jeden z pierwiastków to 1. Dzielisz wielomian przez (x-1) i masz zwykłe równanie kwadratowe.

01.10.2009
14:57
[4]

Hawkman [ Generaďż˝ ]

dobra, już mam, muszę podzielić go przez jeden z dzielników wyrazu wolnego.
najpierw próbowałem metodą grupowania, ale znak się nie zgadzał, to mnie zgubiło.

01.10.2009
15:03
[5]

Mraauuu [ Pretorianin ]

nie musisz tak robić. Możesz je pogrupować(po 2) potem coś wyłączyć i wyjdzie ci to samo w nawiasie i dalej już powinieneś wiedzieć

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.