GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

serial - In treatment

01.10.2009
14:19
[1]

YackOO [ Konsul ]

serial - In treatment

Trochę się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem pustki po wpisaniu tego tytułu w wyszukiwarkę :)

In treatment to serial opowiadający o psychoterapeucie (w głównej roli Gabriel Byrne). Każdy odcinek to sesja z innym pacjentem i jego problemami. Serial jest dosyć specyficzny, ponieważ całość opiera się w 90% na dialogu 2 siedzących w jednym pomieszczeniu osób - pomimo tego, jest w nim mnóstwo dramatyzmu, zwrotów akcji i wciągających wątków, które posuwają nas do odpalania następnych odcinków i zastanawiania się co będzie dalej. Dla odmiany w ostatni dzień tygodnia roboczego (piatek) nasz główny bohater nie przyjmuje już pacjentów tylko sam wybiera się na konsultacje do swojej starej znajomej po fachu. W tym momencie role się odwracają i nie obserwujemy już niewzruszonego stoika, analizującego każde słowo swojego pacjenta, tylko dowiadujemy się co tak naprawdę dzieje się w głowie głównego bohatera, jakie ma rozterki i z czym nie potrafi dać sobie rady.

Na razie wyszły 2 sezony tego serialu - jak dla mnie obydwa na bardzo wysokim poziomie, pacjenci przewijający się przez gabinet Paula Westona przychodza z problemami, które są dla wielu z nas powszechne i zrozumiałe. Świetna narracja i rozwój wydarzeń potrafią naprawdę wciągnąć bez reszty i skłonić nawet do autorefleksji. Co najbardziej dało mi do myślenia po obejrzeniu wszystkich odcinków, to fakt, że niezdolność ludzi do dialogu i odpowiedniego artykułowania własnych myśli, uczuć i emocji potrafi być katastrofalna w skutkach.

serdecznie polecam.

link do serialu na imdb


serial - In treatment - YackOO
02.10.2009
18:05
[2]

req_ [ Legend ]

Dzięki ;) Bardzo lubie Gabriela Byrne'a, więc chętnie zapoznam się. Dam znać :F

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.