GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Google - Naprawdę nas szpieguje?

30.09.2009
23:55
smile
[1]

Piotrzlo [ Junior ]

Google - Naprawdę nas szpieguje?

Spotkałem się wielokrotnie z opiniami, że przeglądarka Google Chrome szpieguje użytkowników. O co chodzi? To prawda czy raczej głupota?

30.09.2009
23:58
[2]

Aegrus [ Konsul ]

01.10.2009
00:02
[3]

Soulcatcher [ end of winter ]

Tak, mi dzisiaj ponownie sprawdził numer seryjny Windows i wystawił fakturę za pobrany plik mp3

01.10.2009
00:09
[4]

Piotrzlo [ Junior ]

No ale jednak skądś musiała się wziąć taka opinia. Nie raz jak jest news o Google Chrome to ludzie mówią, że nie zainstalują przeglądarki, która ich szpieguje. Ewentualnie piszą, że wolą przeglądarkę IRON, która tego nie robi.

przykład.

"Google Chrome mało przebojem podbić wasze serca, jako najlepsza i najszybsza przeglądarka internetowa, jednak ujawnienie, że aplikacja ta zbiera i przekazuje dane o naszym surfowaniu w sieci, skutecznie zniechęciła wielu potencjalnych użytkowników. "

01.10.2009
00:39
[5]

Benedict [ Generaďż˝ ]

Nie. Google i firma Sun to sa ci dobrzy, razem z Mozilla, ktora jest szefem tych dobrych.
Zly jest tylko Borg, czyli Maly Miekki (zwany tez MicroSoftem).

A swoja droga, nie rozumiem, jak William Gates mogl wymyslic dla swojej firmy tak durna nazwe. Ja, jako mezczyzna, znacznie bardziej wolalbym byc Wielkim i Twardym niz Malym i Miekkim. Jesli nie wszedzie, to przynajmniej tam, gdzie jest to wazne :)

Soulcatcher ---> bo do pobierania plikow MP3 uzywa sie nie google chrome, a uTorrenta albo BitCometa :)

01.10.2009
08:53
smile
[6]

Simen_01 [ Generaďż˝ ]

MicroSoft- Małe Oprogramowanie

01.10.2009
08:57
smile
[7]

czekers [ Legend ]

d'oh. Serio?!

01.10.2009
09:02
[8]

Vader [ Legend ]

Prawie na pewno zbiera informacje. Przykładowo, wyświetlanie reklam na gmailu zależy od tresci maila. Oczywiscie to automat, ktory zapodaje konkretną bazą danych, w zależnosci od slow kluczowych - ale dam glowe ze konkretne informacje pewnie są przechowywane do celów statystycznych i informacyjnych. Ale to nie jest nic nowego.

01.10.2009
10:27
[9]

graf_0 [ Nożownik ]

Właściwie to nie szpieguje - sami podajemy im te informacje.
W chwili obecnej Google ma większą bazę danych o internautach niż bazę danych do samej wyszukiwarki.

01.10.2009
13:23
[10]

wydolny_pławikonik [ Konsul ]

Oczywiście, wie co robisz w każdej chwili.

01.10.2009
13:31
[11]

reksio [ Q u e e r ]

Mnie się w ogóle wydaje - wlodzix mode on - iż Google w pewnym momencie ewolucji usamodzielni się, zabije wszystkich swoich informatyków i administratorów i stanie się przyczyną zagłady świata. Będziemy grali tylko w Fallouta 3.

01.10.2009
13:37
[12]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

MOim zdaniem lepi uważać z google...
Ale to nie będzie fallout:D
Raczej SkyNET z terminatora ^^

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.