GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

GTA 4 nie czyta RAM

30.09.2009
19:59
[1]

kipi999 [ Pretorianin ]

GTA 4 nie czyta RAM

Witam. Mam taki problem, otóz przypuszczam, że GTA 4 czyta 1GB ram zamiast 2GB. Wie ktoś jak można temu zapobiec?

30.09.2009
19:59
[2]

mikAS :) [ Senator ]

Jaki system ? , nie łudź się GTA 4 ma koszmarnie zoptymalizowany engine

30.09.2009
20:00
[3]

PitbullHans [ Legend ]

A skąd to przypuszczenie?

Ty sam jesteś koszmarny.

30.09.2009
20:04
[4]

kipi999 [ Pretorianin ]

Więc na necie znalazłem sposób, w którym w GTA 4 RAM jest odpowiedzialny za grafike (a przynajmniej tak pisało. I 500MB (mam karte 512) do użycia w opcjach grafiki zmienilo sie na niecały 1000MB. Więc jeżeli ten sposób naprawde działa tak, jak zostal opisany, to powinienem mieć do wykorzystania mniej więcej 1800MB. Nie wiem czy dobrze myśle, więc chciałbym, żebyście mnie oświecili :P

30.09.2009
20:07
[5]

PitbullHans [ Legend ]

A po Polsku? Z 512 zrobiło Ci się 1024, ok. System (500mb) czyli zostaje 1GB ram free.

30.09.2009
20:09
[6]

mikAS :) [ Senator ]

czyli nie dziw ci się że ci sie tnie ........ a co do pitbua może powiesz że GTA ma ładnie zoptymalizowany silnik

30.09.2009
20:09
[7]

kipi999 [ Pretorianin ]

z 512 (czyli tyle, ile ma karta) zrobilo się 1024. Nie powinno być więcej skoro mam 2GB ram?? xd

30.09.2009
20:11
smile
[8]

PitbullHans [ Legend ]

Czyli co chcesz żeby cały ram przeszedł na kartę graficzną?

Po patchu 1.4 na pewno nie.

30.09.2009
20:15
[9]

likfidator2 [ Konsul ]

Najpierw napisz jakie masz podzespoły, to będziemy wiedzieć czy jest w ogóle szansa, żeby gra chodziła płynnie. Druga sprawa jest taka, że twoja karta ma może turbo cache czy coś podobnego, co pozwala jej wykorzystywać pamięć główną (co oznacza, że karta jest cienka).

30.09.2009
20:18
[10]

kipi999 [ Pretorianin ]

Mam procek 3.5 zadnych duo ani quadów.
2GB RAM
GeForce 9600GT 512MB

No i jak mówiłem, użyłem sposobu, w którym pisało, że RAM jest odpowiedzialny za grafike. Po tym sposobie poprawilo sie znacznie i nawet mozna grac, ale zawsze chce się mieć jeszcze lepszą płynność ^^

30.09.2009
20:19
[11]

mikAS :) [ Senator ]

Nie masz szans na GTA 4 wymaga dwurdzenia 1,8

30.09.2009
20:24
[12]

kipi999 [ Pretorianin ]

Hmmm... Wiesz co? Chyba rZeczywiście czas zafundować sobi jakiś lepszy, tani procek :) Ale jeżeli macie jakiekolwiek pomysły, to piszcie !

30.09.2009
20:26
[13]

mikAS :) [ Senator ]

Pentium Dual Core , Celleron Dual Core ( kupiłem za170 zł i jestem zadowolony 2,2) podaj jakie masz gniazdo i model płyty

30.09.2009
20:28
[14]

kipi999 [ Pretorianin ]

Tego niestety ci nie powiem, bo moja wiedza informatyczna nie sięga tych wlasciwosci :E Ale poczekaj moze znajde model plyty


Hmmm jednak w dxdiag tego nie ma :F

30.09.2009
20:31
[15]

mikAS :) [ Senator ]

Everest sciągnij go i zobacz

30.09.2009
20:33
[16]

kipi999 [ Pretorianin ]

Ok zaraz napisze.

A tak w ogole to nie lepszym rozwiazaniem bedzie podkrecenie procka? Bo z tego co widze dalo by sie go podkrecic i to znacznie.

30.09.2009
20:34
[17]

mikAS :) [ Senator ]

po co podkręcać P4 ? nie zrobisz z niego 2rdzenia , tylko zwiększysz ilośc operacji na sekundę

30.09.2009
20:34
[18]

mycha921 [ Press the trigger ]

Start>Uruchom>cmd>systeminfo

Producent systemu: xxx

i tu masz płytę główną.

30.09.2009
20:36
[19]

kipi999 [ Pretorianin ]

Moj procek to athlon jak cos xd

Ok mam model plyty glownej ASUS M2V-TVM

30.09.2009
20:39
[20]

mikAS :) [ Senator ]

najlepiej jakiegoś Athlona x64 to jest dwu rdzeń

30.09.2009
20:40
[21]

Dennoss [ Child of the Prophecy ]

Heh podstawka AM2 więc nie zaszalejesz z prockiem.

30.09.2009
20:46
[22]

kipi999 [ Pretorianin ]

Heh no cóż, bede musiał kupić sobie procek. Msylae że najlepiej jakiegoś dualka, bo dobry quad to ponad 1000zl... Ale póki co ide pograć w GTA na tym, co mam :) Po tych wszystkich sposobach na przyśpieszenie wcale nie narzekam :)

30.09.2009
20:53
[23]

Dennoss [ Child of the Prophecy ]

Masz podstawkę AM2 więc nie wsadzisz do tej płyty głównej żadnego quada ani C2D max Athlona x64.

01.10.2009
07:05
[24]

mikAS :) [ Senator ]

nasz płytę AMD więc możesz mieć tylko septoma atlona i atlona 2

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.