GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

GIMP...pytanie

30.09.2009
10:54
smile
[1]

Pit17 [ Dolotek ]

GIMP...pytanie

Witam..mam problem. Chcę nanieść napis na jakiś obrazek. Niestety za każdym razem jak pisze tekst i daje "alfa na logo" (wybieram jakieś) ucina mi reszte obrazu i jest tylko napis. Chcę, aby napis z np. Neonem był na obrazie i bez tła..po prostu sam napis. Jestem jeszcze zielony w GIMP i nie wiem jak zrobić obraz z napisem neonowym bez tła. Pomocy...:/

30.09.2009
11:26
[2]

WheZY [ Niepoprawny Romantyk ]

Nie to forum, mam nadzieje że to pomoże:

www.gimpuj.info

=]

30.09.2009
11:44
[3]

BossManPL [ Generaďż˝ ]

Najlepiej stwórz sobie nowy obrazek na ktorym zrobisz napis. Zrób napis. Przetransformuj go na neon. Powstanie kilka warstw. Odznaczasz tą z tłem (background), a reszte eksportujesz (najlepiej zaznacz, CTRL+C, CTRL+V) do Twojej głównej pracy jako nową warstwę.

30.09.2009
12:42
smile
[4]

Pit17 [ Dolotek ]

Wiem już tak próbowałem, ale bardziej chodzi o to, że chcę napis bez tła..albo raczej tło obrazka na, którym jest.

Tutaj przykład..chcę bez tego czarnego i bardziej na dole.


GIMP...pytanie - Pit17
30.09.2009
15:47
smile
[5]

Pit17 [ Dolotek ]

UP

30.09.2009
20:28
smile
[6]

Pit17 [ Dolotek ]

Up...

01.10.2009
11:36
[7]

BossManPL [ Generaďż˝ ]

No to właśnie o to chodzi, żebyś wyłączył wyświetlanie warstwy nazwanej background. Możesz ją nawet usunąć.


GIMP...pytanie - BossManPL
01.10.2009
12:03
smile
[8]

Pit17 [ Dolotek ]

Boss---> Dobrze już jakoś idzie, ale teraz zamiast pojawiać się napis, pojawia się same czarne tło. Bez napisu, po prostu czarny kształt na obrazie.

[edit] Już jest dobrze...złą wartstwę wybrałem xD Wielkie Dzięki za pomoc BossManPL

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.