Grievous27 [ Generaďż˝ ]
Linux Ubuntu 9.04
Lepiej instalować z poziomu windowsa, czy utworzyć nową partycję (bodajże EXT3)?? Bo nie mam pewności do tego, czy pliki windowsa nie będą się gryźć z linuxowymi ;p
z góry dzięki za pomoc
Grievous27 [ Generaďż˝ ]
up
pablo397 [ sport addicted ]
oczywiscie, ze lepiej utworzyc oddzielne partycje na linucha, najlepiej dwie - jedna na system ( '/') a druga na Twoje pliki ('/home')
Radaar [ Skazany na Shawshank ]
jeszcze w Windowsie stworzylem dodatkowa partycje, zeby podczas instalacji Ubuntu nie pomylic sie i nie usunac waznych danych przez przypadek. to bylo moje pierwsze podejscie i chcialem miec klarowna sytuacje co do partycji, ktora chce formatowac :)
poza tym zarzadzanie partycjami jest troche inne od tego, do ktorego jestes przyzwyczajony.
tu masz wiecej informacji, koniecznie zobacz :)
EG2006_43107114 [ Senator ]
Co do formatu partycji, utwórz ext4 - jest przecież w Ubuntu 9.04. Co do ilości to twórz ile chcesz, ja sam mam /, /var, /home, /tmp i /usr. W każdym razie partcję w formacie linuksowym i tak będziesz musiał utworzyć, przecież Linux nie zainstaluje się ani na FAT32, ani na NTFS. Nigdy nie instalowałem przez Wubi, ale o ile wiem to tylko początek instalacji jest w Windowsie, potem reboot i dalszy ciąg.